Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alaka şimdi kardeşim? ben motorumu binmek için aldım. neden satıyım? neden yatırayım? neden F aldın derseniz:

1.RR'dan ucuz olduğu için
    2.FZR600'den yakışıklı olduğu için
    3.Suzuki işine girmedim-girmem

600f kullanıcı kitlesinden bir şahısım ve kimsedende farkım yok

Vallahi Bu Söylediklerimin Böyle Anlaşılacağı Aklıma Gelmezdi

Daha Türkçe Mealini yazayım isterseniz ;
    Biz Türkler (maalesefki toplum yaptırımı karşısında buna bende dahil) bir araç (bakın araç diyorum sadece motosiklet yada araba demedim) alırken ilk aklımıza gelenlerden sorulanlardan biri "ikinci eli varmı".
    600f benimde aklımı çok karıştıran bir motosiklettir. lakin piyasadaki 2. el azlığı ve buna bağlı olarak parça fiyatları gibi doneler beni çok düşündürüyordu, bir tarafım 600f diyor diğer tarafım fazer. aslında ikisi farklı motosikletler ama gönül bu anlayın artık
    neyse lafı daha fazla uzatmayayım eğer herhangi birinizin gönlünü kırdıysam siz benim kusuruma bakmayın yazdıklarım gayet masumane fikirlerimdi.
    Saygılarımla
    Imza mi?? Nereye Atayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biz Türkler (maalesefki toplum yaptırımı karşısında buna bende dahil) bir araç (bakın araç diyorum sadece motosiklet yada araba demedim) alırken ilk aklımıza gelenlerden sorulanlardan biri "ikinci eli varmı".
    600f benimde aklımı çok karıştıran bir motosiklettir. lakin piyasadaki 2. el azlığı ve buna bağlı olarak parça fiyatları gibi doneler beni çok düşündürüyordu, bir tarafım 600f diyor diğer tarafım fazer. aslında ikisi farklı motosikletler ama gönül bu anlayın artık
    neyse lafı daha fazla uzatmayayım eğer herhangi birinizin gönlünü kırdıysam siz benim kusuruma bakmayın yazdıklarım gayet masumane fikirlerimdi.
    Saygılarımla
    kırgınlık küskünlük söz konusu olmaz arkadaşım rahat ol lütfen.
    yalnız 600f ikinci elde çok sayıda olan bi motordur o yöndeki tereddütünü anlayamadım. Açıkçası ben alırken özellikle 2. eli kuvvetli olduğu için almıştım. Sanmıyorum ki abartı bi rakam istemedikten sonra problemsiz bi 600f kolayca alıcı bulmasın.
    Parça fiyatları da tüm supersport modellerden farklı değil tabi fazerin sarf malzemeleri (balata, filtre vs.) daha ucuz olabilir onu bilemiyorum...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    HONDA CBR 600F

Saygılarımla
    kırgınlık yada kızgınlıktan yazmadın bende onu sende beni yalnış anlama lütfen 2. el piyasa azlığı kullanıcı memnuniyetindendir (bence) ki ben çok 600f görüyorum yollarda. kimle konuşsam hepsi motorundan memnun.

dediğim gibi 600f kullanıcı kitlesinden bir şahısım ve kimseden hiçbir farkım yok. tek derdim 4 Liraya dayanan benzin fiyatları

mtlkzlsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    DREAMDARK merhaba, motorumun yağ filtresiyle birlikte yağını değiştireceğim. Bu konu ile ilgili bilmem gerekenleri ve kısaca nasıl yapmam gerektiğini yazabilirmisin?
    4 Teker bedenimi, 2 teker ruhumu taşır.

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Süper Yanlış Anlaşılmaktan Çok Korkarım Çünkü

O 4 Liralık Benzin Fiyatı 250CC Kullanan Beni Bile Rahatsız Ediyor İnanılası Birşey Değil.
    Diyorum ya 600f mi Fazer mi Olsun Sonraki Motorum Diye Düşünüyorum Aslında Benzin Fiyatı Aklıma Gelince Benim Cbf Daha Uygun Görünüyor

Saygılarımla
    Imza mi?? Nereye Atayım

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Süper Yanlış Anlaşılmaktan Çok Korkarım Çünkü

O 4 Liralık Benzin Fiyatı 250CC Kullanan Beni Bile Rahatsız Ediyor İnanılası Birşey Değil.
    Diyorum ya 600f mi Fazer mi Olsun Sonraki Motorum Diye Düşünüyorum Aslında Benzin Fiyatı Aklıma Gelince Benim Cbf Daha Uygun Görünüyor

Saygılarımla
    evet eğer motorun işletme giderleri bütçeniz için sarsıcı olacaksa ve ulaşım amaçlı da kullanıyorsanız motoru 4 silindirden uzak durmakta fayda var. Yakıt, lastik,bakım bunların hepsi 4 silindirde ciddi unsur. Ben ulaşım amaçlı değil sadece keyif için bindiğim için hiç bu konuya takılmadım ama benzin ekstrelerini şöyle bi alt alta koysam burdan uzak bi yerlere yol olur
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Benim için 600f ile hiç bir şekilde kıyaslanamazlar.. Hem performans, hem görünüş, hemde isim olarak

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre;
    vallahi eğer 2006 bi 600f 11 bine gidiyosa, 2006 gsr600 benim nazarımda 9 binden bi kuruş fazla etmez ama ilginç o da o rakamlara alıcı buluyor. diyeceksiniz ki 600f boyalı kazalı şudur budur ama değil yaşına göre hatasız iki makineyi kıyaslıyorum. Hele fazerler daha bi yüksek fiyatlarda, çıkamadım işin içinden...
    Boşver, satılamayınca 3 ay sonra 1'er milyar aşağıda görürsün o rakamları.

Alıntı mtlkzlsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DREAMDARK merhaba, motorumun yağ filtresiyle birlikte yağını değiştireceğim. Bu konu ile ilgili bilmem gerekenleri ve kısaca nasıl yapmam gerektiğini yazabilirmisin?
    Merhaba, tabiki anlatayım :
    Öncelikle motor sıcak olmamalı ama yağın akışkan olması açısından çok soğuk da olmamalı; elini yakmayacak gibi düşün yani.
    Motoru orta sehpaya alıyorsun, sağ tarafta üstteki yağ ekleme tıpasını açıyorsun (boşaltırkenki hava sirkülasyonu nedeniyle) ve alttaki yağ tahliye tıpasını da açtıktan sonra, eski yağı motorun altına koyduğun leğene boşaltıyorsun. Boşaldıktan sonra iyice süzülmesi için 10 dk. civarı beklemen iyi olur.
    Yağ filtren orjinal ise eğer, üzerinde çevirerek çıkarmak için herhangi bir anahtar çıkıntısı yoktur. Bu durumda şanslıysan elle zorlayıp çevirerek çıkartabilirsin, ama sıkıysa malesef biraz uğraşacaksın. Bu durumda filtreyi sivri bir tornavidayla ortasından geçip diğer taraftan çıkacak şekilde delmen ve saat yönünün tersine; vida misali çevirerek çıkarman gerekiyor.
    Yağ filtresini söktüğün zaman içindeki az miktardaki yağ, headers borularına ve alt grenajın içine akacaktır. Ben grenajı sökmektense, daha sonra bunları bir bezle silip temizlemenin daha az zahmetli olduğunu düşünüyorum.
    K&N yağ filtrelerinde anahtar çıkıntısı mevcuttur, mümkünse yeni takacağın filtreyi bu şekilde almanı öneririm.
    Yağı süzülüp yeni filtreyi de yerine taktıktan sonra, alttaki tıpayı sıkıp, üstteki yağ ekleme deliğinden yağımızı ekliyoruz. Gerekli seviyeye gelip gelmediğini yan tarafdaki yağ seviye göstergesi camından takip ederek, işlem tamamlanınca tıpamızı kapatıyoruz.
    Yağ ekleme işlemini yaparken motoru kısa bir süre çalıştırıp seviyeyi bu şekilde kontrol edersek daha sağlıklı olur, çünkü yağ hem filtreye hem de motora iyice oturur.
    Kolay gelsin.

Alıntı Baytar_77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için 600f ile hiç bir şekilde kıyaslanamazlar.. Hem performans, hem görünüş, hemde isim olarak
    Aynen katılıyorum.
    600F, Fazer ve GSR'nin birlikte bir 0-400 metre videosunu çekmek farz oldu artık

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hakkaten fazer 600f gsr kalkışı olsa bi fikir verse bize

Fikir verecekse hep arkamda kaldılar Emir'cim bu zamana kadar. Genelde ilk 50 metreden sonra açılıyor ara.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ben bi kez 2008 fazerle kalkmıştım dediğin gibi kalkışta başabaştık sonra açtım arayı ama fazerin sürücüsü acemiydi o yüzden tam emin olamadım sonuçtan.

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte beklenen fotoğraflar :

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:17 ----------

Kolay bulunması açısından aşağıya bir başlık açtım, isterseniz yorumları buradan da paylaşabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2024789

'Emrecim gerçekten gülümseyerek ve hayranlıkla baktığım resimler oldu. tekrar güncellemek için alıntı yapıp taşıdım buraya çünkü çalışma harika olmuş .
    Eline koluna sağlık bi çok kişi faydalanacaktır bu çalışmadan. Bende askerden sonra inş ( Bu arada katlanır plakalık senin imalatın mı yoksa plakalığı satın mı aldın ? )

Bu arada 'Yeşim in CBR 125 duruyo mu sattınızmı ne yaptınız ?
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Sağolasın kardeşim, plakalığı hazır aldım, Yeşim'in motoru da satalı 1 sene kadar oluyor.

CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın kardeşim, plakalığı hazır aldım, Yeşim'in motoru da satalı 1 sene kadar oluyor.
    Profilinde halen CBR-125 diye yazıyor da ben sattınız d,ye hatırlıyordum ondan sordum
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

mtlkzlsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)

SHOEi XR-1000 KASK

ARKADAŞLAR YAKLAŞIK 3 AY ÖNCE ALDIĞIM KASKIMI SATIYORUM. İLK 15-20 DK. RAHAT OLMASINA RAĞMEN UZUN SÜRÜŞLERDE DAYANILMAZ AĞRILAR YAPIYOR KAFAMDA.SANIRIM KÜÇÜK GELDİ... EN FAZLA 10 KEZ VE DEVAMLI BALAKLAVA İLE GİYDİM. DETAYLAR LİNKTE VAR. İHTİYACI OLAN ARKADAŞIM KAÇIRMASIN DERİM. SATINCA M BEDENİNİ ALACAĞIM. AYRICA SATMAM İÇİN DE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

http://www.sahibinden.com/sifir_ayar...XQQdisplayitem
    4 Teker bedenimi, 2 teker ruhumu taşır.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    gsr 600 her halukarda 600f in arkasında kalır 1
    emre plakalık süper olmuş 2
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar engin fikirlerinize görüşlerinize ihtiyacımız var.

Arkadaşımın 600f i ilk gazlamada bir iki sny gaz yemiyor. 220-230 rahat çıkıyor. ama normal bir gazlamada o bir iki sn gaz yeme sorunu onu sıkıntıya sokuyor. Yan yana aynı viteste iken gazlıyoruz o ilk torku hissedemiyor ve bir iki saniyelik sürede geride kalıyor.

Sizce sebep ne olabilir.

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsr 600 her halukarda 600f in arkasında kalır 1
    emre plakalık süper olmuş 2
    Eyvallah Özgür'üm.

Arkadaşımın 600f i ilk gazlamada bir iki sny gaz yemiyor. 220-230 rahat çıkıyor. ama normal bir gazlamada o bir iki sn gaz yeme sorunu onu sıkıntıya sokuyor. Yan yana aynı viteste iken gazlıyoruz o ilk torku hissedemiyor ve bir iki saniyelik sürede geride kalıyor.

Sizce sebep ne olabilir.
    Muhtemelen hava filtresi kirlidir.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    1 aylık K&N hava filtresi takılı, ikimiz birlikte aldık filtreleri. filtreden olması imkansız

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

Sizce sebep ne olabilir.

motor enjeksiyonlu mu karbüratörlü mü ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler