Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı amato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bana kaliteli bir zincir yagı markası verebilirmisiniz x-ring birde mazotla temizlemek saglıklımı sizce
    Bu zincir yağı konusunda dupontun Türkiye satış pazarlama müdürüne telefonla ulaşacak kadar kafayı bozdum. Başka bir başlıktı galiba orada da yazdım kullanacağımız ürün çamur,kum, tozun vs. zincire yapışmasını engelleyecek nitelikte olmalı. Genelde bu etmenler su sayesinde tutunuyorlar zincire. İhtiyaç duyduğumuz şey sadece zinciri temiz tutmak çünkü aslında o ringlerin (x ringde de aynı) kendi yağı var içinde. Zinciri mahveden şey temiz kalmaması sonucu özellikle kum veya ona benzer parçacıkların zımpara etkisiyle aşınıp paslanması. Dupontun + başka bir markanın daha zincir üzerinde kuru mum tabaka bırakıp suyun ve dolayısıyla su sayesinde tutunan bokun püsürün zincirin üzerinden kayıp gitmesini sağlayan bir spreyi var. Dupont artık üretmiyormuş, üretirken de Türkiye'de yoktu zaten. Ona formülasyon olarak çok benzeyen bir ürün daha var, ikisinin de linkini vereyim:

Bu dupont

Bu da ona benzeyen original bike spirits spreyi

Dupontunki üretilmiyor artık. Daha doğrusu üretiliyor da, içinden mumumsu bileşen çıkartıldığı için hiçbir işe yaramıyor. Bike spirits dupontun eski mumlu formülasyonuna çok benziyor diyolar. Sorun şu ki ikisi de yok Türkiye'de. Şimdi neden bu kadar anlattım ? İlk zinciri acemilik zamanında elime alınca(20 binde baklalar kilitlenmeye başladı, 27 binde değiştim) bu işi iyice bir araştırdım.

Şimdi Türkiye'de olanlar üzerinden yürüyeceğüiz mecburen. Geçen sefer ipone'un bi spreyini aldım ama rezalet macunumsu bi tabaka bırakıyor zincirin üstünde. Würth kullanıp memnun olanlar var. Yukarda yazdıklarım kadar iyi değil kullanıcı yorumları, ama Würth HHS 2000 olabilir. Würth'ün bir artısı da ürün açıklamasında o/x ringle ve plastikle(karenaj desem mesela ?) uyumlu yazması.

Gene iki satır yazayım deyip destan yazdım. Neyse, son olarak zinciri yağlamadan önce mutlaka temizleyin. %100 daha iyi sonuç alırsınız ve daha uzun ömürlü olur. Özellikle yağmur sürüşü yaptıkan sonra ıslak bırakmayın. Temizleyip sprey sıkın mutlaka.

http://shop.wurth.com.tr/hhs-2000-yagi-500-ml

http://www.hirdavat.com/Problem-Cozu...ey-500-Ml.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaslar motorumu ani bir kararla satma kararı aldım her seyıne kefilim sehır dısından gelenler olurda sorun bulursa tum masrafları karsılanacktır

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-garantili-akropovicli-150643427/detay/

krd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam daha 10 gün önce 19000 tl ye aldığı motoru 21750tl den ilana koyuyor hani şöyle dengeliydi böyle az yakardı böyle 253kmh görmüştün?? millet tam sansar olmuş arkadaş ya.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    19000 BİN E VERİRİRMİSİN HOCAM İZMİRDEN GELİP ALACAĞIM MOTORU

Motosikleti
    güzel kardesım mesajı bana yazmıssın bılıp bılmeden konusma adam gıbı konus motoru 20400 tl ye aldım her sekılde kanıtlarım sana üzerine elcık manet hugger ve egzoz yoktu bunları kendım aldım fıyatı ona gore yazdım terbıyesızlıgın luzumu yok

Adamlığı terbiyeyi sen önce kendin öğren.

Hani 253kmh yaptım diye yazmıştınya. Motor piyasaya çıkalı 3 seneye yakın oldu henüz youtube da 250 bile yapan bir video yok bunu bi ispat etsene önce? sonra dediğine inanalım.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Her malin fiyatini saticisi belirler.soylenecek tek sey fazla vs dir.sen su rakam aldin demek icin deliliniz var mi? Kesin Ithamda bulunurken biraz daha dikkatli olmakta fayda var.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her malin fiyatini saticisi belirler.soylenecek tek sey fazla vs dir.sen su rakam aldin demek icin deliliniz var mi? Kesin Ithamda bulunurken biraz daha dikkatli olmakta fayda var.
    Telefonda şahsıma: 19bine mavi bitane buldum ama senin motor daha hoşuma gitti demesinden.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F

Motosikleti
    sana 19 bıne buldugum dedıgım motor esenguldekı 26000 km de olandı sımdı arayıp sorabılırsın motor satılmıs satılmasaydı gozune sokardım yada ben sana numarayı vereyım kendın ara senden motor almamam bayagı ıcıne oturmus sen adam gıbı durust olsaydın senı sıkıstırmadan sol gıdonun kırık oldugunu bastan soylerdın 253 km hıza gelınce motoru satmadan vıdosunu cekıp onuda gozune sokucam merak etme sen bırde esnaf olacaksın

omer311 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar yag olarak castrol kullanıyorum fitesler başka yag kullansam rahatlarmı bazen agresif kullanmadan kaynaklanan 2 fitese geçme problemi çıkıyor ftes boşta kalıyor ve devirini bulmadan geçmiyor debriyaj baskı balatayı yeni degiştirdim ebc marka ustam ıphone dedi ama burada cakalaz dan galiba mobil die hatırlıyorum şaştım bu yag olayına yardım lütfenn

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

amortisörlerin yagını bile degiştirdim olmuyorrrrr

Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senden motor almamam bayagı ıcıne oturmus sen adam gıbı durust olsaydın senı sıkıstırmadan sol gıdonun kırık oldugunu bastan soylerdın 253 km hıza gelınce motoru satmadan vıdosunu cekıp onuda gozune sokucam merak etme sen bırde esnaf olacaksın
    Benim motorum her halükarda satılırdı satıldı da zaten ayrıca sadece sağ manet in değiştiğini söyledim söylemesem zaten senin anlamanın imkanı yok. Manet in ne demek olduğunu bir öğren. Yahu kim neyi sıkıştırıyo kim kimi sıkıştırıyo ben o motorun ederi kadar parayı her ay devlete vergi olarak ödüyorum 20 ye satılsa nolur hiç satılmasa nolur?? Şu 253kmh lik videoyu merak ediyor herkes.

Motosikleti
    11" Honda CBR 600FA
    Arkadaşlar merhaba kısa zaman içersinde bir 600F almayı planlıyorum . bir tane baktım yalnız soğuk olduğundan mıdır nedir , motosiklet uzun süre çalışmadığından ilk çalıştığında 3000 devirlere kadar çıkıp sıcaklık 60 lara geldiğinde 1000 devirde sabitlendi . onun dışında sadece bu motosiklet için söylemiyorum dikkat etmem gereken temel şeylere açıklık getirecek bir arkadaş yardımcı olabilirse gerçekten çok makbule geçer ...

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı omer311 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yag olarak castrol kullanıyorum fitesler başka yag kullansam rahatlarmı bazen agresif kullanmadan kaynaklanan 2 fitese geçme problemi çıkıyor ftes boşta kalıyor ve devirini bulmadan geçmiyor debriyaj baskı balatayı yeni degiştirdim ebc marka ustam ıphone dedi ama burada cakalaz dan galiba mobil die hatırlıyorum şaştım bu yag olayına yardım lütfenn

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

amortisörlerin yagını bile degiştirdim olmuyorrrrr

bende çakalazın o yazdıklarından gaza gelip mobil denedim tırt bir yağ 600f için kesinlikle tavsiye etmiyorum,isterseniz deneyin görün ama ben bedava verseler koymam bir daha.eski sayfalarda ilk koyduğumda ki durumu ve ileriki km leri yazmıştım

bugüne kadar kullandığım yağlar castrol power1-mobil-motul300v hepsi (15-50) ıpone hiç denemedim sonuç :fantaziye gerek yok, fazla para vermeyede... castrol koyun 2,5 3 bin civarı değiştirin,
    motul300v bu arada fazla ömürlü değil daha çok pist kullanımları için uygun motul denemek istersen 5100 tarzı yarısentetik deneyebilirsin.dediğim gibi ipone denemedim fikrim yok.
    bu arada motorunun km si 20binler de değilse 30bin ve üstü ise 15-50 koyun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı cüneytt90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba kısa zaman içersinde bir 600F almayı planlıyorum . bir tane baktım yalnız soğuk olduğundan mıdır nedir , motosiklet uzun süre çalışmadığından ilk çalıştığında 3000 devirlere kadar çıkıp sıcaklık 60 lara geldiğinde 1000 devirde sabitlendi . onun dışında sadece bu motosiklet için söylemiyorum dikkat etmem gereken temel şeylere açıklık getirecek bir arkadaş yardımcı olabilirse gerçekten çok makbule geçer ...
    rölantinin o şekilde soğukken ilk çalıştırmada yüksek olması normal, eski sayfalara bakarsan çok detaylı bilgi sahibi olursun çok nokta atışı bilgiler mevcut ama kim açıp okuyacak o kadar sayfayı dimi,ben sana özet geçeyim:
    egzantirik sesine bakabilirsin 5-6 bin devir arası zırıltı gelir civata kutusunu sallıyomuşsun gibi bunun maliyeti sağlıklı bir değişim ile serviste bin tl civarıdır.

grenajlara bak, sağ da solda boya olması önemli değil kafaya bak çok kurcalanmış mı,ön far orjinali içi siyah dır yan sanayi far takarlar genelde ucuz diye o da cam gibidir bembeyaz anlarsın dikkatli bakarsan.

solda alternatör kapağına bak üzeri nasıl, sağlam bi sola yattıysa macunlayıp boyarlar honda yazısı kaybolur orjinalinde honda yazar,

renk kombinasyonlarını bil,değişik desende kombinasyonlar mevcut kimileri sağlam mixler yapıyor kuyruk 2005 in depo gri kırmızının grenajlar kırmızı siyahın..

debriyaj balatasına bak 1. vitesde kontrol et.

disklerin durumuna bak bitik olmasın kesinlikle.

vs vs uzar gider temiz f4 bulmak zordur kolay gelsin.
    omer311 bunu beğendi.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı cüneytt90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam motorda otomatik cikle var soguk iken 3000 devire çıkar ısındıkça düşer.Geri kalanı ise gursus söylemiş zaten.

amato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    Eski kasaların mars motorları kaç amper çeker arkadaşlar

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar elimde 600F e uygun sinyal,cam,Çanta bağlama demiri ve tablası,map sensörü var.

Bunların hepsi ihtiyaç fazlası garajda duracağına uygun fiyata yazdım hepsini satıyorum.

Çanta Demiri ve Tablası;

http://www.sahibinden.com/148767561

Karartmalı led sinyal;

http://www.sahibinden.com/148764874

Orjinal Sinyaller;

http://www.sahibinden.com/148765043

Smoke Gömme Led Sinyal;

http://www.sahibinden.com/148765365

Çok uyguna ön cam siperlik;

http://www.sahibinden.com/148766858

MAP Sensörü;

http://www.sahibinden.com/148767834

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ali gomme sinyaller satıldı mı? aktıf gozukmuyor kardesım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ali gomme sinyaller satıldı mı? aktıf gozukmuyor kardesım.
    Evet onlar satıldı, kalan sağlar bizimdir
    wolrath bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Ben bu kadar yazılan çizilenden anladığım kadarıyla bir motor servis bakımlıysaa gözü kapalı al,onun haricinde iyi bir ustaya göstermek gerekir.Yoksa soluğu nette ya tamircide yada sahibinden de alırsınız soluğu.Bilindik bir motorsa km çok sorun değil.ama temzi motor olduğunu düşündüğünüz bir makine denk gelirse se 1-3 aramayın,bunu hep söylerim,Karlı çıkarsınız. Yoksa motora binmek yerine o size bindiğini zaman zaman göürüyoruz.

Adana dan herkese kazasız belasız sürüşler dilerim selamlar...

eskilerden...
    cemdoga ve wolrath bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler