Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı kullaniciii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam almaya karar verdik 2014 un hemen basinda, kasa degisecegini soyluyosunuz. Cok uzuldum sans diyelim artik... peki bu degisiklik kesin mi arkadaslar...
    Evet kasa değişecek ama değişen sadece kasa değil. Özellik olarak da geriye gidiyor sonuçta, dyavol-77 detaylı şekilde yukarıda yazdı. TR'ye gelip gelmeyeceği de gerçi meçhul , fuarda netleşir artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    600FA
    Arkadaşlar bu gun Honda Marmarada (Harami Derede) motorumun 12.000 bakımını yaptırdım.. Yağ filitreler zincir bakımı vs.. 195 tl ödedim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Arkadaşlar bu gun Honda Marmarada (Harami Derede) motorumun 12.000 bakımını yaptırdım.. Yağ filitreler zincir bakımı vs.. 195 tl ödedim..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Tam almaya karar verdik 2014 un hemen basinda, kasa degisecegini soyluyosunuz. Cok uzuldum sans diyelim artik... peki bu degisiklik kesin mi arkadaslar...
    kesin kardeşim...Google'dan görsellere 2014 honda cbr 650f'' yaz çkıyo fotoları(ama,fakat,velakin,mamafih...102 bg değil - 87 bg ve alu şase yerine demir şaseli olarak)Yani sözün özü artık bir sport değil ''PORT'' olarak lanse edilecek....

---------- Post added at 23:48 ---------- Previous post was at 23:46 ----------

Alıntı bask adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Hava filtresi de değiştiyse çok çok iyi fiyat(sadece hava filtresi 82 tl, yağ filtre de 40 tl...)...Bence uygun bir fiyatlandırma olmuş...

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 23:48 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet kasa değişecek ama değişen sadece kasa değil. Özellik olarak da geriye gidiyor sonuçta, dyavol-77 detaylı şekilde yukarıda yazdı. TR'ye gelip gelmeyeceği de gerçi meçhul , fuarda netleşir artık.
    Çağdaş;;; Marmara Honda kesin olarak yeni kasa 650F'' gelecek dedi (fiyat yine olacak dedi...) 25.500 tl...
    The Power of The Dreams.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    İyi günler.Motorumun önceki sahibi önlere led sinyal takmış ben orjinal istiyorum.Bu linktekiler arka yazıyor acaba bir fark var mı arka ile önün ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...24243389/detay

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler.Motorumun önceki sahibi önlere led sinyal takmış ben orjinal istiyorum.Bu linktekiler arka yazıyor acaba bir fark var mı arka ile önün ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...24243389/detay
    Dostum ön-arka aynılar...sadece arka sinyallerin kablosu daha uzun olur(öndekiler daha kısa), tek fark bu...

---------- Post added at 14:22 ---------- Previous post was at 14:20 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ön-arka aynılar...sadece arka sinyallerin kablosu daha uzun olur(öndekiler daha kısa), tek fark bu...
    İlandaki sinyal orijinal değil(orjinali 140 lira tanesi)...bilginize...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Eğer resimdeki ürünse fark olacağını sanmıyorum.2 si 60 tl ediyor.

Vicma marka yan sanayi sinyallerdendir muhtemelen. Görünüş olarak neredeyse aynı ama malzeme kalitesi olarak ciddi fark çıkıyor aralarında. Orjinalden şaşmamak gerek bence, ucuz etin yahnisi yavan oluyor çoğu zaman.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben rr sinyallerini iptal ettim.ihtiyacı olan varsa ıletısıme gecebılır orj sınyaller ıcın

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rr sinyallerini iptal ettim.ihtiyacı olan varsa ıletısıme gecebılır orj sınyaller ıcın
    Hocam bizimkiyle aynımı sinyaller ?
    HONDA

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Üzülecek hiç bir şey yok. Sonuçta her şey zamanla gelişiyor, deşiyor. Önemli olan sizin beğenmeniz. Mevcut model hoşunuza gidiyorsa alın, kullanın, keyfinize bakın derim .
    Önce emniyet, sonra hareket...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Az önce yeni kasa cbr 600f videsunu seyrettim. Led stoplar ve led gündüz farı koymuslar. Daha düşük ağırlık merkezi ve daha düşük devirde kullanım sunuyormus. Özellikleri ve tasarımı güzel bence.

http://www.youtube.com/watch?v=-sTpQtaWWDQ
    wolrath bunu beğendi.

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    slm arkadaşlar , bugun motorum da bir sorun oldugunu fark ettım. çok uzun zamandır motora marş basmıyorum. bugun az dolasayım dedım. uzun zamanda kullanmayınca az gaz acasım geldı. soyle bırsey fark ettım onceden olmayan , 2000 devır gıbı tam gaz da yaklasık 2500 3000 devırlere kadar kapanıyor boguluyor gıbı oluyor sonra kesıcıye kadar motoru yerınde tutamıyorsun. cok fazla vaktımde olmadıgı ıcın ustaya gıdemedım. daha once basına gelen arkadaslar varmı sorun ne olabılır ? gazı ince cevırırsen sıkıntı yok.tam gazda sankı 2000 3000 devıt arası bırı motoru tutuyor sonrada motor cıldırıyor tık yok ..anlamadım gıttı . bılgısı olan paylasırsa sevınırm... sımdıden tesekkurler ...

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:55 ----------

bu arada 2006 motorum

bayulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer
    arkadaşlar merhaba

son 2 aydır bir 600 f almayı planlıyorum motor hakkında sizlerden biraz bilgi alabilir miyim ?
    Fiyat olarak alabileceğim modeller 2006 -2007 gibi görünüyor .
    Bu modelleri uzun süre kullanmış artılarını eksilerini bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim keza baktım 400 küsür sayfa var ara ara okuyorum ama bu iş yogunlugnda bter gibi durmuyor .

iyi sürüşler ...

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı bayulken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

son 2 aydır bir 600 f almayı planlıyorum motor hakkında sizlerden biraz bilgi alabilir miyim ?
    Fiyat olarak alabileceğim modeller 2006 -2007 gibi görünüyor .
    Bu modelleri uzun süre kullanmış artılarını eksilerini bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim keza baktım 400 küsür sayfa var ara ara okuyorum ama bu iş yogunlugnda bter gibi durmuyor .

iyi sürüşler ...
    Uzun süre kullanmadım. Alalı 2 aydan fazla oldu. 3.000 km yol yaptım. Aldığım zaman yağı, suyu değiştirilmiş haldeydi. Ki motorun hem sahibini tanıyordum, hem de bakımlarını yaptırdığı ustayı tanıyorum. O gün bugündür maşallahı var. Sadece benzin koyup devam ediyorum.

Bir aralık motor ısınınca boş göstergesinin yanıp sönmesi sorunu vardı. Onu da bandırmadaki yetkili serviste hallettirdim. Boş sensörünü söküp, temizledi. Hiçbir sorun kalmadı.
    Tavsiye ederim, temizini bulduğunuz vakit başınızı ağrıtmayacak bir motor.

Bana göre eksisi 2007 sonrası 600RR'lara göre yakıtı biraz yüksek. 6lt yaksa gezmeye doyamazsın ama 8lt civarı yakıyor 100km'de.
    Ducati 1198SP _ RedLove

alpera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 f
    arkadaslar sorunu hallettım .. sorun bendeymiş 600 cc motorlarda durum buymuş. daha onceki 600 luk motorumda öyle bir gaz acma geregı duymamıstım. 1000 RR da oyle bir sorun yasamadım cunku tork olayları devreye gırınce ısler degısıyor.1000 devırden 13000 devıre kadar korkma yapıstır gıdıyor. ama 600 cc de bugun tes ettım R 6 gsxr 600 600rr gıbı motorlarda da aynı durum soz konusu. belkı bu bılgıye ıhtıyac olan olabılır dıye paylasmak ıstedım ..

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre kullanmadım. Alalı 2 aydan fazla oldu. 3.000 km yol yaptım. Aldığım zaman yağı, suyu değiştirilmiş haldeydi. Ki motorun hem sahibini tanıyordum, hem de bakımlarını yaptırdığı ustayı tanıyorum. O gün bugündür maşallahı var. Sadece benzin koyup devam ediyorum.

Bir aralık motor ısınınca boş göstergesinin yanıp sönmesi sorunu vardı. Onu da bandırmadaki yetkili serviste hallettirdim. Boş sensörünü söküp, temizledi. Hiçbir sorun kalmadı.

Bana göre eksisi 2007 sonrası 600RR'lara göre yakıtı biraz yüksek. 6lt yaksa gezmeye doyamazsın ama 8lt civarı yakıyor 100km'de.
    Şu boş sorunu bende de var,bu konuya değindiğin için teşekkür ediyorum.1000 km sonra yağ değiştireceğim,müşürü söküp temizleyeyim bende.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu boş sorunu bende de var,bu konuya değindiğin için teşekkür ediyorum.1000 km sonra yağ değiştireceğim,müşürü söküp temizleyeyim bende.
    Yağı boşalt, müşürü sök. Tabi ben o sıra yağ değiştirmediğim için motoru hafif yan yatırdım. Öyle çıkardı, ufak bir zımpara yaptı. Sildi, taktı. Şuan bir sorunu kalmadı.

Bu sorun boşa geçip, geçmeme sorunu değil yalnız. Boş ışığının ısınınca temassızlık yapmasıydı. Okuyan arkadaşlar yanlış bilgilenmesin.
    ömer2 bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Yağı boşalt, müşürü sök. Tabi ben o sıra yağ değiştirmediğim için motoru hafif yan yatırdım. Öyle çıkardı, ufak bir zımpara yaptı. Sildi, taktı. Şuan bir sorunu kalmadı.

Bu sorun boşa geçip, geçmeme sorunu değil yalnız. Boş ışığının ısınınca temassızlık yapmasıydı. Okuyan arkadaşlar yanlış bilgilenmesin.
    Aynen.Vites rahatlıkla boşa geçiyor fakat " N " ışığı motor soğuksa yanıyor,motor ısınınca yanmıyor(Ve ya göz kırpıyor).Ben motora vites göstergesi yaptım.Müşürün çalışmaması vites göstergesinin de yanılmasına sebep oluyor.

efekarahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Arkadaslar eski bir 600 f kullanicisi olarak elimde orjinal Turkce kullanim kitapcigi duruyor. Isteyen ilk arkadasa kargo odemeli gonderebilirim Tekerinize tas degmesin 141010252 nolu ilanimdaki R6 da satiliktir sahibinden.com 'da

bayulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer

su an sen ortalama ne kadar yakıyosun yakıt değerlerini ölçen arkadaşlar paylaşabilir mi günlük kullanımım için uygun mu bir bakmam lazım o güçü hissetmenin tabi ki bi bedeli var
    ben zaten fiyattan 2007 üstüne çıkamam gibi 2006 falan güzel makinalar buldum . kararsızım boy 190 oluşu enduro ya da itiyor . ama ben istemiyorum gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler