Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Cbr600F Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    ODTÜ'de olan arkadaşlar varsa bu öğle arası buluşalım mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika da 600f ile 200 bin mil yapan insanlar var, 30 bin hiç bir şey bu makina için. Ama maalesef Türkiye de kendini çok akıllı zanneden insancıklar km ile oynayıp motoru öyle satmaya çalışıyorlar. Moturu alırken geçmişi ile ilgili sorular sor, zincir ve dişliler ne zaman değişti, egzantirik gergisi değiştimi, bu km de değişmez ama egzantirik zinciri değişti mi, jant bilyaları ne durumda, fren diskleri düzgün mü yamukluk var mı, bujiler ne zaman değişti, amortisör yağı ne zaman değişti gibi sorular sorulmalı bence motoru alırken...
    türkiyedeki kullanıcı bilincine baktığın zaman sadece %80'i gaz kolunu çevirip gidip freni tutup durmayı bildiğini sanıyorlar. tabi durum böyle olunca motorun bakımları geçiyor problemler büyüyerek başka sıkıntılara yol açıyor vs motor erkenden ölüyor. yurt dışında öyle değilki hemen müdahale ediyorlar geç olmadan masraftan pek kaçınmadan. tabi masraf kısmında hayat koşullarının etkisi de yok değildir elbet ama onlar araçlarına yüzbinlerde binerken türkiyede biz herşeyi çok bilip çok görüyoruz.
    Taylan bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

aynalarım görüşünü beğenmiyorum, aynanın yarısından çoğu kolumu göstermekte kolumu çektiğimde veya yana kaydığımda arkamı tam olarak görebiliyorum. bu rahatsızlıkla ilgili sıkıntımı naıl çözebilirim.
    -uzatma aparatı diye birşey biliyorum ayna bağlantı yerine takılıp aynayı biraz olsun uzatma yapıyormuş kullanan arkadaş varmı memnunmu ve nereden almış
    - uzatma aparatı çözüm değilse aynalarımı kesip ilave yapacağım nasıl durur oda ayrı bir konu ama
    önce güvenlik diyorum arkmı tam görmek istiyorum
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Taylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR
    Gerçekten aynalar çok problemli... Arkayı görmek için çok çabalamak lazım.

onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    ooooo hareket gelmiş buraya ne güzel 2 haftadır ölüydü ah birde benzin ucuz olsaydıda uzun uzun gezseydik tanışsaydık

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    selam arkadaşlar nasılsınız kaç binde bir yağ değiştirmek lazım

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı FIRTINA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 en iyisi çok fazla geçirme derim

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    oooo benimki 3000de geçmiş yahu yanlış hatırlamıyorsam 20.000deydi değiştireli 26bin küsürde şimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

bide servis yağ ve yağfilitresini değitirmeye işçilik filan 200lira istiyo bir kaç yere daha sordm filitre hariç 130-150lira fiyat çektiler

arkadaşlar bugün motoru test ettim ciğeri on numara yanlız grenajda boşluklar var. bazı parçalar oynuyor. aynı zmanda grenejlarda boyada var. karar veremiyorum nedir fikriniz. tremarda bir kazası çıktı ama fiyat belli değil. boya attırmak için sigortadan yaptırmışlar

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    Alıntı somunsu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün motoru test ettim ciğeri on numara yanlız grenajda boşluklar var. bazı parçalar oynuyor. aynı zmanda grenejlarda boyada var. karar veremiyorum nedir fikriniz. tremarda bir kazası çıktı ama fiyat belli değil. boya attırmak için sigortadan yaptırmışlar
    madem aklında soru ısraretlerı var dusunursen ben sana 13000 e benım makınayı verebılırım hatasız orjınal lastıklerını daha bu sezon degıstım

Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem aklında soru ısraretlerı var dusunursen ben sana 13000 e benım makınayı verebılırım hatasız orjınal lastıklerını daha bu sezon degıstım
    görüşelim usta facen ne orda görüşelim

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    oooo benimki 3000de geçmiş yahu yanlış hatırlamıyorsam 20.000deydi değiştireli 26bin küsürde şimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

bide servis yağ ve yağfilitresini değitirmeye işçilik filan 200lira istiyo bir kaç yere daha sordm filitre hariç 130-150lira fiyat çektiler
    6000 km cok yapmısın hıc bınme artık bence hangı yagı kullanacaklar pekı 200 lıra cok bır yag degısımıne ben emgo yag fıltremı 20tl ye aldım mobıl 10-40 yarı sentetık yagımıda 70 tıl ye aldım kendım degıstırdım 90 tl ye geldı yanı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:07 ----------

görüşelim usta facen ne orda görüşelim
    face yok bende ama msn olur nerde oturuyorsun?

Motosikleti
    Alıntı esemiyake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalarım görüşünü beğenmiyorum, aynanın yarısından çoğu kolumu göstermekte kolumu çektiğimde veya yana kaydığımda arkamı tam olarak görebiliyorum. bu rahatsızlıkla ilgili sıkıntımı naıl çözebilirim.
    -uzatma aparatı diye birşey biliyorum ayna bağlantı yerine takılıp aynayı biraz olsun uzatma yapıyormuş kullanan arkadaş varmı memnunmu ve nereden almış
    - uzatma aparatı çözüm değilse aynalarımı kesip ilave yapacağım nasıl durur oda ayrı bir konu ama
    önce güvenlik diyorum arkmı tam görmek istiyorum
    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
    uzatma aparatı işe yarar. aynı hem yukarı hemde yana doğru açıyor biraz daha mutlaka fark edecektir. forumdan ankaralı bir arkadaşımız kullanıyordu geçmiş sayfalarda fotoğrafını da yüklemişti hatta
    hatırladığım kadarıyla kendisi memnundu

Alıntı Taylan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten aynalar çok problemli... Arkayı görmek için çok çabalamak lazım.
    ben bu yüzden aynanın yarısını kullanıyorum denebilir. arkamı net görebileyim daha açık açıları görmek için kafamı öne eğmem yeterli oluyor biraz
    kaldı ki şerit değiştirmeden önce her durumda olabildiğince dönüp anlık olarak bakmakta her zaman fayda vardır. yurt dışında ehliyet verilirken özellikle öğretilir...

Alıntı onur_600f adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3000 en iyisi çok fazla geçirme derim
    3000bin km'de çok az bence maddi açıdan en uygunu 4bin
    zaten servis 6binde bir değişim veriyor. sonuçta her gün piste çıkıp dip gaz kullanmıyoruz motorlarımızı bu yüzden bakım km'sini iyicene düşürmenin bir manası kalmıyor maddi açıdan külfet getirmesi bakımından. 4-5bin arası en makul olanıdır. onuda trafikte oyalandığınız zamana göre kendiniz ayarlamanız yeterli olacaktır.

oooo benimki 3000de geçmiş yahu yanlış hatırlamıyorsam 20.000deydi değiştireli 26bin küsürde şimdi...bide servis yağ ve yağfilitresini değitirmeye işçilik filan 200lira istiyo bir kaç yere daha sordm filitre hariç 130-150lira fiyat çektiler
    fiyat normal. 4lt yağ zaten 130 140 lira (3,5 3,7 lt gibi alıyor) ortalama yağ filtresi 20 25 lira 1 saat işçilik ücreti de yetkili serviste 45 50 tl. 180 lira civarı olması lazım serviste işçilik dahil nakit ödeme yapıldığında. düşük fiyat veren yerde kullandığı yağın marka ve kalitesinden fark edecektir illa.

bazı parçalar dediğin hangi parçalar oynuyor ? zaten grenaj yapısı gereği esnek olmak zorundadır biraz. yüksek hızlarda rüzgara karşı bir direnç veriyor taş gibi olması beklenemez.
    boya işçiliğinde vs sıkıntısı yoksa onuda kafaya takma derim fazla. sonuçta plastik aksamlar. motosikleti olduğu yerde bıraksan düşüp kırılıp çizilecek illaki.
    gösterdiğin bir ustan var ise onay veriyorsa problem yok bence.

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    [QUOTE=onur_600f;2635527]6000 km cok yapmısın hıc bınme artık bence hangı yagı kullanacaklar pekı 200 lıra cok bır yag degısımıne ben emgo yag fıltremı 20tl ye aldım mobıl 10-40 yarı sentetık yagımıda 70 tıl ye aldım kendım degıstırdım 90 tl ye geldı yanı[COLOR="Silver"]

kardeşim ben anlamıyorum malesef o işlerden ben sadece binmesini biliyorum

sen fiyat ne istiyorsun usta durumu ne motorun . kaç binde yatması kalkması varmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzatma aparatı işe yarar. aynı hem yukarı hemde yana doğru açıyor biraz daha mutlaka fark edecektir. forumdan ankaralı bir arkadaşımız kullanıyordu geçmiş sayfalarda fotoğrafını da yüklemişti hatta
    hatırladığım kadarıyla kendisi memnundu

ben bu yüzden aynanın yarısını kullanıyorum denebilir. arkamı net görebileyim daha açık açıları görmek için kafamı öne eğmem yeterli oluyor biraz
    kaldı ki şerit değiştirmeden önce her durumda olabildiğince dönüp anlık olarak bakmakta her zaman fayda vardır. yurt dışında ehliyet verilirken özellikle öğretilir...

3000bin km'de çok az bence maddi açıdan en uygunu 4bin
    zaten servis 6binde bir değişim veriyor. sonuçta her gün piste çıkıp dip gaz kullanmıyoruz motorlarımızı bu yüzden bakım km'sini iyicene düşürmenin bir manası kalmıyor maddi açıdan külfet getirmesi bakımından. 4-5bin arası en makul olanıdır. onuda trafikte oyalandığınız zamana göre kendiniz ayarlamanız yeterli olacaktır.

fiyat normal. 4lt yağ zaten 130 140 lira (3,5 3,7 lt gibi alıyor) ortalama yağ filtresi 20 25 lira 1 saat işçilik ücreti de yetkili serviste 45 50 tl. 180 lira civarı olması lazım serviste işçilik dahil nakit ödeme yapıldığında. düşük fiyat veren yerde kullandığı yağın marka ve kalitesinden fark edecektir illa.

bazı parçalar dediğin hangi parçalar oynuyor ? zaten grenaj yapısı gereği esnek olmak zorundadır biraz. yüksek hızlarda rüzgara karşı bir direnç veriyor taş gibi olması beklenemez.
    boya işçiliğinde vs sıkıntısı yoksa onuda kafaya takma derim fazla. sonuçta plastik aksamlar. motosikleti olduğu yerde bıraksan düşüp kırılıp çizilecek illaki.
    gösterdiğin bir ustan var ise onay veriyorsa problem yok bence.
    valla üstad dediğin doğru aslında görünüşüde on numara motorun . ama bir 600f lerle ilgili artık bittiler dönemi geçti dediler kafamçok karştı ne yapacam bilmiyom. 600rr mı alsam diyorum onlada uzun yol yapılmaz. offffffffffff

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    sen fiyat ne istiyorsun usta durumu ne motorun . kaç binde yatması kalkması varmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:14 ----------

valla üstad dediğin doğru aslında görünüşüde on numara motorun . ama bir 600f lerle ilgili artık bittiler dönemi geçti dediler kafamçok karştı ne yapacam bilmiyom. 600rr mı alsam diyorum onlada uzun yol yapılmaz. offffffffffff
    msn var mı varsa benı ekle ordan goruselım forever_unhappy@hotmail.com

tel numaram 0541 823 34 67 ıstersen ara goruselım

Motosikleti
    şimdi şu şekilde
    yurt dışında adam 20 yaşında 50 yaşındaki makinayı çatır çatır kullanıyor. biz tüketmeyi çok sevdiğimiz için her yeni çıkan modeli almamız gerekir. çünkü yeni model ile hava atmazsak egomuzu tatmin edemeyiz. hep en yenisi en hızlısı elimizin altında olmalı.
    ama şöyle birşeyde varki her motor kullanıcısının elinde değer kazanır. izmitteki eski körfez pistinde olacaktı sofuoğlu kardeşlerin yaptığı en iyi tur zamanı 600f ile yapılmış olup sanırım pistin kapanmadan önceki son senesinde yine kendileri tarafından veya başkası tarafından kırılmıştı tam hatırlamıyorum. ama uzun bir zaman o tur zamanını kimse geçemedi.
    dreamdark zamanında 600f ile hayabusa macerasıda vardır.

Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    somunsu 600f lerin dönemi geçmez yedek parça bol ikinci eli hızlı ve çok rahat bir motordur

ekliyorum seni

Motosikleti
    2006 cbr 600f
    walla ılkayın dedıgı gıbı ben makınamdan memnunum bence 10 numara rr dır r1 dı hıcbısey yok gozumde ama bankaya 30.000 tl kredı borcum var faızden bır nebezede olsa kurtulmak ıstıyorum kucuk bır makına var aklımda doyasıya gezmek uzun yollar yapmak sene sonunda yenıden bır 600 cc almak artık bu hazı alınca kucuk cc kesmıyor adamı r1 den ınıp cbf150 ye bındım 3 ayda 3 kere toplam 200km yapıp sattım ne ses var ne hız satmaya nıyetlendım belkıde 100 kere caydım off off hala kararsızım

ferhat yag fıltren kn mı kn ler kolayca cıkarılıyor anahtar ıle oyle ıse gerıye alttan yagı bosaltmak ustten doldurmak kalıyor pazar gunu gel bana degıstırelım bende bujılerımı degıstırecegım 4 ngk ırıdyum bujı aldım 100 tl ye cr9ehhıx-9 once standart almıstım sonra ılkayı dınledım bır 60 tl daha ekledım bu ozr zamanda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler