Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    yaa masraf cıkartr abi bizede cıkarttı bnmde dilim yandı ama guc buna yetıo bu fıata alınak en iyi 0km motor
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı kaan_krkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar ben 150zc yi 10 aydıdır kullanıyorum ama almanızı kesinlikle tavsiye etmem burda uzun uzun yazmak istemiyorum hakkında birçok bilgi vere bilirim ögrenmek istediginiz birşey varsa bana burdan ulaşa bilirsiniz kaan_krkc@hotmail.com
    AMaann arkadasm madem bu foruma kaydolcak bu topici bulupta buraya yazacak zamni buldun o zmn motor hakkndaki elestirilerini kabul etmioruz, bu topice giren adam tum sorunlarinida buraya yazacak kardesim bura paylasim topici herkes neolup bittigini bilmeli o zmn dunyadaki en ii ZC bende mi oluo yani ben annamiom milletin bu sorunlari hic bitmio zaten ben sizi kandrdim basindan beri benm motor cin gorunumlu japon maliydi, herkes tutturmus bi cin isi japon isi gidio.Bu cihaz her ne olrsa olsn sonuc olarak MEKANIK bir alet e eger bunun bastan gelen bi agrizasi yoqsa bundan sonra cikardigi butun agrizalar kullanici hatasidir abicim bu HONDA icinde bole SUZUKI icinde YAMAHA icinde MONDIAL icinde tum markalar icin farketmez,demek burda birazda kullanici hatalari on plana cikio insanlar kendi ustlerinden suc atmaya marifet sanio zawallinin agzi yoqqi bi konussun...

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Alıntı sago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkürler. Başta söylemek isterimki ben bu motoru hava atmak için almadım hız yapmak içinde almadım, honda yamaha gibi markalarlada kıyaslamıyorum. Motoru şehir içi günlük işlerde evime gidip gelmek için kullanıyorum ve çalışmadığım günlerde nişanlımla gezmek için tabiki. Kolay kolay 70 üstü hızlara çıkmıyorum anca çevre yolunda o zamanlardada anca sağ şeritten, sola geçmeye korkuyorum çünkü gelen araçlar 100 km hızın üstünde geliyo. Motorun problemleri birden fazla, mesela amortisörler bozuk çok kötü bir şekilde vuruyo ve yeni amortisör siparişi verdik ama gelmedi. Bir türlü düzen tutmayan debriyaj takımı var, mesela motor kalkışlarda resmen zıplıyo 3 kere önvaryatör belki 5 kereden fazla varyatör tahrik seti değişti ama düzelme yok o kapak kaç kere açıldı artık siz tahmin edin. Benzin çok fazla yakıyor ama bi türlü ayarlanamıyo bi parçası değişirse belki az yakar ama ozamanda sürat düşer denildi kalsın dedim zaten motor 80 90 zor yapıyo bide o parça takılırsa 60 anca yapar en büyük dertlerden biriyse motora 2 kişi binlidiği zaman motordan cızırdama sesleri gelmeye başlıyo ve gerçekten çok can sıkıcı bi ses 4 tane servise gösterdim hiç biri bu sese çare bulamadı böyle biniceksin denildi. Arka fren sisteminde tekerleği sıkma problemi var buda bi türlü yapılamıyor eninde sonunda eski haline geri dönüyor. Evet arkadaşlar problemlerim bunlar. Bundan 15 gün önce tekrar mondiale şikayette bulundum beni bi servise yönlendirdiler ve oraya gittim bana ilk denilen cümle bu modellerin amortisörleri böyle ve devamında .. bulmuşunuz .... arıyosunuz dendiği an o servisi hayırlı işler dileyerek terk ettim ve beni aradıklarında bu yazdıklarımı söyledim. Bu arada bi gece evime gitmek için motora bindim ve shellden benzin almak için durdum benzinimi aldım ve çıktım, ama benzini alırken pompada olan çocuk motoru çok beğendi sanırım ben markete gttiğim anda baya bi inceledi ve çıkışta nasıl olduysa motorun altını kaldırıma vurdum ve alt kısmı komple kırıldı servise götürdüm baktık felan 5 parça granaj, kalbüratör otomatik jikle kırılmış, motor takozları patlamış ve motor destekte sanırım yamulmamı ne varmış özetle kaldırıma 20 30km hızla vurmamın masrafı 300 ytl civarı bu masrafta daha gözle gözüken kısım bide motor indikten sonra çıkıcak masrafı var tabii. Ne demeli bilmem hayırlısı artık.
    Bayada uzun yazdım gibi

Bu arada 600rr aldığım kişininde hondaya borcu olduğu için motoru üstüme alamadım ve o işte yattı ama scooter tarzında piaggio x9u gözüme kestirdim onu almayı düşünüyorum inşallah onda bi sorun olmaz...

OFffffffffffffff sago bu anlattıkların nedir la Sen bence oturduğun yerde motorunla beraber önce motorunu bi yıka sonra sende bi yıkan KURŞUN DÖKEN bi teyze bulun motorla beraber kurşun döktürün Yani senin başına bu kadar dert gelmiş ilk aklıma bu geldi
    Şaka bi yana harbiden tonla problem çekmişssin!Anlayabiliyorum seni ama bu kadar dertlerin hepsinin senden kaynaklanması mümkün değil bence nazilliyi ara ve yetkili bi adamla konuş gerekirse yenisi versinler böyle mağdur olmuşsun ayıp yani!!!Ve doğal olarak motordan soğumuşsun!Altında YAMAHA da olsa soğucaktın GS 1200de olsa aynısı yani....

Bakın HERKESE söylüyorum ZC MÜKEMMEL bi makina DEĞİL!Ama rezil rüsva bi alette değil! Fiyat/Performans Olarak alınabilecek en şeker makinadan biri Ha paranız varsa tabiki Honda Kymco Yamaha Vespa Gilera kıl tüy bakın ama bütçenize göre Zc iyidir...100 ZC den 5 hatalı veya bu tarz problem yaratacak motor çıkabilir.VEya usta kaş yapayım derken göz çıkartabilir zaten aksiliklerde üst üste gelir ve kullanıcı iyice bıkar morali ve motoru arasındaki elektrik negatife dönüşür ve herşey negatif gider(Benzincide ki olay gibi) Ve lütfen ZC sever arkadaşlar aynı şeyler sizin başınıza gelse SAGO'dan farklı konuşmazssınız!Eğri oturup doğru konuşalım!?
    SAgo bence illa mondial servisine gitmen şart değil araba ustası veya başka bi şirket ustası(yeter ki işi bilsin tokatçı olmasın) o sana çare bulabilir...!Biliyosunuz gerçekten sağlam ve temiz ustalar az da olsa var onlarada baktır derim ama sanırım senin masrafların ve çektiğin olumsuzluklar Motor fiyatına geldi gelicek yani Akı Bokunu kurtarmıcak

Umarım motorun seni daha fazla üzmez ve bazı şeyler yola girer ama her türlü uğraş derim harbiden ara nazilliyi gerekirse git fabrikaya
    Veya sat abi Zc yi daha fazla cebin ve sen üzülme gerçekten geçmiş olsun yani aramızdan birinin bu kadar dert çekmesine üzüldüm...

Mail bırakan arkadaşım sheltox doğru söylüyo fikirlerini burda da paylaş ki bizde okuyalım ha ben seni ekledim ayrıca konuşuruz ama forum Mantığınıda unutmayalım

Szman! sana da gelince bilmiyorum ne kadar okudun sayfaları ama boktan sayfalara denk geldin bence Dertler son hız atışmalar falan adam Zc alırken 5 kez düşünmeye başlıcak Ama biliyosun ki her Zc aynı dertlere gark etmiyo adamı o yüzden çokta dert etme derim....

Jduke32 kardeşim sen mavi almakla en kötü Zc rengini tercih etmiş olursun Bari Kırmızı almıyosan bal rengi veya gri al(Sheltox gibi )

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    a aaa ayıp ediosun ama sky abi yha ndn kötüymüş mavi
    bnce güsel duruo ama daha düşüncek vakit war bide yakından görmem lasım artık bakıcas...

Bide sormustum ama cvp veren olmadı bidaha sorim zam gelirmi gelirse ne zaman gelir??
    En ummadığın yerden bişi çıkabilir ve hayatını değiştirebilir! Hayallerinin peşini bırakma, hayat süprizlerle doludur... :cat:

mondıal sorunları için..

servis elemanı olarak sorunlarınızı paylaşabilirim...

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    Alıntı sago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkürler. Başta söylemek isterimki ben bu motoru hava atmak için almadım hız yapmak içinde almadım, honda yamaha gibi markalarlada kıyaslamıyorum. Motoru şehir içi günlük işlerde evime gidip gelmek için kullanıyorum ve çalışmadığım günlerde nişanlımla gezmek için tabiki. Kolay kolay 70 üstü hızlara çıkmıyorum anca çevre yolunda o zamanlardada anca sağ şeritten, sola geçmeye korkuyorum çünkü gelen araçlar 100 km hızın üstünde geliyo. Motorun problemleri birden fazla, mesela amortisörler bozuk çok kötü bir şekilde vuruyo ve yeni amortisör siparişi verdik ama gelmedi. Bir türlü düzen tutmayan debriyaj takımı var, mesela motor kalkışlarda resmen zıplıyo 3 kere önvaryatör belki 5 kereden fazla varyatör tahrik seti değişti ama düzelme yok o kapak kaç kere açıldı artık siz tahmin edin. Benzin çok fazla yakıyor ama bi türlü ayarlanamıyo bi parçası değişirse belki az yakar ama ozamanda sürat düşer denildi kalsın dedim zaten motor 80 90 zor yapıyo bide o parça takılırsa 60 anca yapar en büyük dertlerden biriyse motora 2 kişi binlidiği zaman motordan cızırdama sesleri gelmeye başlıyo ve gerçekten çok can sıkıcı bi ses 4 tane servise gösterdim hiç biri bu sese çare bulamadı böyle biniceksin denildi. Arka fren sisteminde tekerleği sıkma problemi var buda bi türlü yapılamıyor eninde sonunda eski haline geri dönüyor. Evet arkadaşlar problemlerim bunlar. Bundan 15 gün önce tekrar mondiale şikayette bulundum beni bi servise yönlendirdiler ve oraya gittim bana ilk denilen cümle bu modellerin amortisörleri böyle ve devamında .. bulmuşunuz .... arıyosunuz dendiği an o servisi hayırlı işler dileyerek terk ettim ve beni aradıklarında bu yazdıklarımı söyledim. Bu arada bi gece evime gitmek için motora bindim ve shellden benzin almak için durdum benzinimi aldım ve çıktım, ama benzini alırken pompada olan çocuk motoru çok beğendi sanırım ben markete gttiğim anda baya bi inceledi ve çıkışta nasıl olduysa motorun altını kaldırıma vurdum ve alt kısmı komple kırıldı servise götürdüm baktık felan 5 parça granaj, kalbüratör otomatik jikle kırılmış, motor takozları patlamış ve motor destekte sanırım yamulmamı ne varmış özetle kaldırıma 20 30km hızla vurmamın masrafı 300 ytl civarı bu masrafta daha gözle gözüken kısım bide motor indikten sonra çıkıcak masrafı var tabii. Ne demeli bilmem hayırlısı artık.
    Bayada uzun yazdım gibi

Bu arada 600rr aldığım kişininde hondaya borcu olduğu için motoru üstüme alamadım ve o işte yattı ama scooter tarzında piaggio x9u gözüme kestirdim onu almayı düşünüyorum inşallah onda bi sorun olmaz...

Öncelikle hoşgeldin aramıza kardeşim arkadaşımızın zc üzerinde yaşadığı sorunlar burda yazıo bunlar diğer zc kullanıcılarında olmayan bazı sorunlar acaba bunlar fabrikasyon hatası olduğu içinmi böle yoksa kullanım hatasımı veya bütüz zclerde çıkabilirmi ama ndn şimdiye kadar kimsede çıkmadı?
    göürşlerin için şimdiden teşekkürler...
    En ummadığın yerden bişi çıkabilir ve hayatını değiştirebilir! Hayallerinin peşini bırakma, hayat süprizlerle doludur... :cat:

sago'nun derdi çok.arka debriyaj ve arka fren alt merkezi kontrol edilmeli....

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    mehmetay-78 nerden servıs elemanı olarak yenı alcak adam bır kıyak gecersın artık:D bende otomatıv sektorunde calısıyom

Szman! sana da gelince bilmiyorum ne kadar okudun sayfaları ama boktan sayfalara denk geldin bence Dertler son hız atışmalar falan adam Zc alırken 5 kez düşünmeye başlıcak Ama biliyosun ki her Zc aynı dertlere gark etmiyo adamı o yüzden çokta dert etme derim....

Valla cogu sayfaları atlamadan okudum takı gozum agrıyana kadar dıger modellerıde ınceledım yaklasık 2-3 aydır motor ıncelıyom tum sorun ver parayı al motoru degıl alıp sık sık yolda kaldıktan sonra bır hayrı kalmıyo suanda aklıma ıkı motor kaldı ama 150 zc hem ekonomı hemde kullanıs olarak bır adım daha onde goruyom zaman gostercek herseyı artık subat sonu demeden alırım motoru ıns ozamn dertlerı beraber cozerız salıcakla

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Lacivert ile siyah zaten iki uyumlu RENK değildir bunu kıyafetlerdede görebilirsin... Ve istisnasız en kötü renk lacivert ciddiyim bak bi kere sönük kalırsın dikkat çekmezsin ama yok ben illa lacivert alıcam dersen....
    Al sende Sky abin gibi bi kırmızı bak bakalım pişman mı olucan gurur mu duyucan

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    Tmm sky abi bakıcam en kısa zamanda gidip bi mondial bayii ne artık hangisi kendine çekerse ona karar vericem ama çok etkiledin beni kırmızı konusunda bakıcam işte saol bu arada

Bide sky abi yine soruorum zam gelir mi gelirse ne zaman gelir?

Motosikleti
    su zam konusunda ben bır mondıal bayı ıle msn gorustum adam dıyo sureklı dovız dusuyo bu ara gelmez zam dıyo ama bellımı olur bu Dolların Euro işi

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    Alıntı Szman! adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    su zam konusunda ben bır mondıal bayı ıle msn gorustum adam dıyo sureklı dovız dusuyo bu ara gelmez zam dıyo ama bellımı olur bu Dolların Euro işi
    Hmm saol szman kardeşim...

Sen ne zaman almayı düşünüosun zc yi?

Yine formda tanıştığım bi arkadaşım abim war onunlada 150 hs topicinde tanısmıstık Mondial 150 Hs si war ve şu anda 10500 km' de çok ii bi kullanıcı ve motoruna gerçekten çok ii bakıyor.(banarlı isimli kişi)Bunun sonucundada 10500 km de olan motoru hala ilk günki gibi motoru açısından olsun dış görünümü açısından olsun...

Bunu ndn yazdın die sorucaksınız herkez çin malını mondialleri vb. markaları kötülüo demekki motora ii bakılınca bakımları aksatılmayınca ve en önemlisi nasıl kullanıcağını bildiğiniz zaman bu motorla binlerce km kullanılabilio...
    ve hala ilk günki gibi hiçbi aksaklım göstermeden yoluna devam edio...
    Kendisiyle sık sık konusuorum ve motoru şimdiye kadar hiçbir problem çıkartmamıs ve kendini hiç üzmemiş demekki motoruna ii bakarsan oda seni üzmezmiş.Bu yüzden daha fazla sölenecek bişi yhok ben kardeşimi abimi tebrik ediorum ve nice km lere diorum...

İnş. motorumu aldığımda bnde ona çok ii bakıcam ve binlerce km ler yapıcaz onunla...

Motosikleti
    Valla suanda 800 ytl oldu taksıte gırmek ıstemıyom bır de ehlıyetı beklıyom ıns nasıpse subat-mart ta zam gelmedencekım dıyom en fazla bır ay ıkı ay yaıtrım sonra havalar ısınır bızde yolumuza bakarız senın ne kadar kaldı

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS

Teşekkür Ederim

Gerçekten Kardeşimin Dediği Gibi Insallah Allah Kısmet Ederse Onunla Nice Kilometrelere Gideceğiz

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    Bende allah kısmet ederse nisanda almayı düşünüyorum maddi durmumuz o zaman müsait olucak allahın izniylen alıcam o zaman...

Motosikleti
    Alıntı jduke32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende allah kısmet ederse nisanda almayı düşünüyorum maddi durmumuz o zaman müsait olucak allahın izniylen alıcam o zaman...
    Anladım ıns guzle bır kampanya daha yaparlarda bıraz daha ucuz alırız malum ogrencıyız :D

Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Daha ne kampanya beklionuz yuh
    Biz 2.300den aldık bu geçtiğimiz haziran trink para 1 hafta sonra alet 1950 oldu kafamı dağlara taşlara vurdum siz daha ucuzlasın diye bekliyonuz
    Bence 2008de neler olur bilinmez çok zaman kaybetmeyin derim motoru kışın alıp binemicem diye üzülme yoksa benim gibi yazın alıp bi haftayla 350 ytl zarar edersiniz...

Motosikleti
    sky :D gulme komsuna gelır basına dıyolar ya :D agalar dun google 150 zc yazdım ıkıncı sayfada mondı motor 150 zc 1770 ytl yazıyodu we adam ıs yerınden emaıl attım bugun o baslıga gırıyom ıcerık yok deneyın googlede ıkıncı sayda bırıncı sıte

bıde youtube yenı rastladım sanırım bızım ozan150zc vıdeosu
    http://www.youtube.com/watch?v=MiKHn...eature=related

Motosikleti
    Yakında 150 zc
    evet o ozanın videosu

bende gördüm o ilanı ucuzlamıs walla bana ucuzlasada ucuzlamasda nisanda alıcam...

Motosikleti
    jduke32 kampaya hakkında ıstanbul mondı bayısıyle emaıl olarak ıltıbata gectım nakıt para dedı 2020 ytl plaka pul sıgorta dagıl dıye bır emaıl attı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler