Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zaten 150 cc çin malı scooterlarda ortalama 15 kuruş normal değer gibi birşey,arada tabi dengesizlikler oluyor..
    @ErsinBoz arkadaşım motorunuz yenilenmişken bence satın.. Tamam piyasada bu fiyata,görsel anlamda güzel pek fazla motor yok ama,sıkıntılı işte... Ya da bana zamanında kazalı motoru kakaladılar ben anlamdım,ama sorunu bitmiyor. Egzozu bir dert,amörtisör bir dert,150 cc olupta 90 km hızda bi taraflarını yırtması bi dert,ki ne kadar 150 cclik çin malı scootera sahip arkadaşım varsa 110-120 kmlerden bahsediyorlar,ki fren kalitesiyle bu hızlar çok dert olmaz zcye.. Çok rahat 1.500 tlye satılıyor temiz bir zc...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    2 kişi yokuş aşağı 120 tek kişi düz yolda 110 gördüm sadece merakdan deneme yaptım yoksa en fazla 90 yaparım oda araç sollarken filan gerekirse.
    zaten bizim motoru hor kullanırsan her yerinden arıza verir ve sağlıklı değil hızlı kullanmak manevra,lastik ve fren çok sağlıklı değil.
    Rüzgara Sevdalılar

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bugün 60 kmlik yol yaptım. Benzin göstergesi dipteydi. 15 Tl'lik aldım. 3.2 litre. Benzin aldıktan sonra tahminen 50 km gittim. Gösterge eve geldiğimde diplemişti. Motor resmen benzini içti,yaladı yuttu.
    Giderken de ortalama 80 dönerken de 60-70le döndüm. Ara ara basayım dedim, motorun 85'i geçmemesine kıl oldum..

Filtrem,yağım,subap ayarlarım yeni. Neden hala çok yakıyor anlamıyorum. Bir depo benzin ile 140 km yol gittiğim zamanlar oluyordu.

Hem yavaş gidecek hem benzini içecek,artık satmanın vaktidir...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 60 kmlik yol yaptım. Benzin göstergesi dipteydi. 15 Tl'lik aldım. 3.2 litre. Benzin aldıktan sonra tahminen 50 km gittim. Gösterge eve geldiğimde diplemişti. Motor resmen benzini içti,yaladı yuttu.
    Giderken de ortalama 80 dönerken de 60-70le döndüm. Ara ara basayım dedim, motorun 85'i geçmemesine kıl oldum..

Filtrem,yağım,subap ayarlarım yeni. Neden hala çok yakıyor anlamıyorum. Bir depo benzin ile 140 km yol gittiğim zamanlar oluyordu.

Hem yavaş gidecek hem benzini içecek,artık satmanın vaktidir...
    şuan bindigim motorla zc arasındaki benzin farkını çok fark ettim..gerçekten zc çok yakıyomuş
    aldıgımdan beri 30 liralık benzin aldım 320 km yaklaştı

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İçti resmen bugun nedir anlamadım ne kadar bakarsan bak iflah olmuyor bu zc,okul tatile girsin çalışıp satıcam ne bu anasını satayım.
    Drift benimde hoşuma gidiyor. Son hızı ne kadar,mesela uzun yolda sabit kaç km hızla gidince rahat rahat goturup getirir?

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    valla ugur 130 görende var 120 görende var..ben daha alışma döneminde oldugundan en fazla 100 e kadar bastım bassam dahada gidiyodu korktum yavasladım..100 ile gayet rahat götürüp getirir.
    ikinci el temiz bulursan al bencede
    sıfır plaka dahil 3000 bini geçio

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O zaman gayet iyimiş. 135 cc motor bizim 150 cc(!) lik zcden daha iyi gidiyor. Tabi beygir farkı var mı bilmiyorum. Bende bakınayım belki uygun düşürebilirim. Bilgi için çok sağol.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    sende saolasın inşalh bulursun en kısa zaman da..ben 1950 liye aldım 2 . el bulursun 2000 e 2200 e temiz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İns ya bakalım hele bi yaz gelsin,üniversite tatile girsin bişiler denkleştirebilirim belki,o zamana dek zc ile devam..

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    İns ya bakalım hele bi yaz gelsin,üniversite tatile girsin bişiler denkleştirebilirim belki,o zamana dek zc ile devam..
    güçten de düştüyse karbüratörün içindeki benzin jeti (diyafram)da yırtık delik var mı ona bak. karbüratörün üst kapağı sökülünce hemen karşında. yalnız yaylıdır, bir de bilen biri takıp söksün. tam oturtamazsan sorun devam eder.

bu değilse hava ayarın ve ya hava filtrene bak derim.

en son da benzin deponda ve borularda akıtan yer var mı?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güçten de düştüyse karbüratörün içindeki benzin jeti (diyafram)da yırtık delik var mı ona bak. karbüratörün üst kapağı sökülünce hemen karşında. yalnız yaylıdır, bir de bilen biri takıp söksün. tam oturtamazsan sorun devam eder.

bu değilse hava ayarın ve ya hava filtrene bak derim.

en son da benzin deponda ve borularda akıtan yer var mı?
    Maxi hava filtrem yeni sayılır,500 km falan oldu takalı.
    Buji değişikliği ve karbüratör temizliği yapılmadı hiç 15,200 kmdir..
    Herhangi benzin kaçağına da rastlamadım.
    Ama egzoz sanki tıkalı gibi,sesi bi garip.
    Birde ara ara gaz yemiyor,çok büyük ihtimalle karbüratör kaynaklı sorun.

Dün ustaya gittim,benzin zamlandı ondandır dedi. Bugün farklı yerlere gidicem,hakkaten senin Malatya'da çektiklerini burda çekiyorum. Ucuz motor diye ustalar ciddiye bile almıyorlar..

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Merhaba beyler bende bir ay önce bi zc aldım 399km de idi. 1400e adlim. Adam almis 8 ay yatmis. Rödaj falan pek dinlemedim full gaz ve cogunlukla 3 kisi bindim 2000kmye kadar geldim istanbul kocaeli arasi kullaniyorum. Hava filtresi kirildi bagladim, plaka koptu bagladim. Ayna ve kornanin oldugu kol kirildi degistirdim.. Dun zeytinburnunda mert motora goturdum ilk bakimi hava filtresi ve yag degisti. Butun benzinimin hesabini tutuyorum, 100km de 3 litre yakıyo alet. Düz yolda max 90 bayır aşağı 100 görüyo. Buraz daha hızlanması icin ugrassam kotu olur mu simdilik hic bi sorunu yok, e5de hiz cok gerekiyo da...

Motosikleti
    Maxi hava filtrem yeni sayılır,500 km falan oldu takalı.
    Buji değişikliği ve karbüratör temizliği yapılmadı hiç 15,200 kmdir..
    Herhangi benzin kaçağına da rastlamadım.
    Ama egzoz sanki tıkalı gibi,sesi bi garip.
    Birde ara ara gaz yemiyor,çok büyük ihtimalle karbüratör kaynaklı sorun.

Dün ustaya gittim,benzin zamlandı ondandır dedi. Bugün farklı yerlere gidicem,hakkaten senin Malatya'da çektiklerini burda çekiyorum. Ucuz motor diye ustalar ciddiye bile almıyorlar..
    4000 bakımında karbüratörün içindeki borular tıkanmıştı, eleman bana gösterdi ışığa tuttu hakkaten tıkalıydı. benzinle temizledi gene gösterdi botular açılmıştı. ben de "vaay" demiştim. sende de böyle bir sıkıntı olaiblir. servise gitmeden önce vi wd40 al. daha iyi temizler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı jedilight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba beyler bende bir ay önce bi zc aldım 399km de idi. 1400e adlim. Adam almis 8 ay yatmis. Rödaj falan pek dinlemedim full gaz ve cogunlukla 3 kisi bindim 2000kmye kadar geldim istanbul kocaeli arasi kullaniyorum. Hava filtresi kirildi bagladim, plaka koptu bagladim. Ayna ve kornanin oldugu kol kirildi degistirdim.. Dun zeytinburnunda mert motora goturdum ilk bakimi hava filtresi ve yag degisti. Butun benzinimin hesabini tutuyorum, 100km de 3 litre yakıyo alet. Düz yolda max 90 bayır aşağı 100 görüyo. Buraz daha hızlanması icin ugrassam kotu olur mu simdilik hic bi sorunu yok, e5de hiz cok gerekiyo da...
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Zc için max hız dediğiniz gibi 90 km,150'lik karbüratör takılırsa,varyatör grubunda ufak oynamalar yapılırsa,+10-20 km arasında hızlanma olabilir.

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakımında karbüratörün içindeki borular tıkanmıştı, eleman bana gösterdi ışığa tuttu hakkaten tıkalıydı. benzinle temizledi gene gösterdi botular açılmıştı. ben de "vaay" demiştim. sende de böyle bir sıkıntı olaiblir. servise gitmeden önce vi wd40 al. daha iyi temizler.
    Wd40'ı daha önce hiç kullanmadım. Benzin deposuna uygulandığını okumuştum. Doğru mudur ?

Motosikleti
    Mondial 150 ZC Mavi Renk Süper Bişi Abicim :D
    beyler ilk olarak bu konu epeyi bi eski ama 26 dan bu yana bu güne geldi diyelim bir şeyler ben şimdi ilk motorumu alacam bi arkadaşla 150zc modifiye olarak ne önerirsiniz bir de yukarda arkadaş demiş kalibratör mü ne onu değişsek kaça mal olur öğrenci maaşıyla :D benim arkadaş ta 150 zc vardı 110 vurdum dedi 120 yapacaktım ama bir şey olur diye korkmuş sizce 120 yaparmı tehlikelimi :D

jedilight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150zc+mcx>Gt250R>954RR
    Alıntı FurKan5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ilk olarak bu konu epeyi bi eski ama 26 dan bu yana bu güne geldi diyelim bir şeyler ben şimdi ilk motorumu alacam bi arkadaşla 150zc modifiye olarak ne önerirsiniz bir de yukarda arkadaş demiş kalibratör mü ne onu değişsek kaça mal olur öğrenci maaşıyla :D benim arkadaş ta 150 zc vardı 110 vurdum dedi 120 yapacaktım ama bir şey olur diye korkmuş sizce 120 yaparmı tehlikelimi :D
    Dostum 160li sayfalarda gormustum bi arkadas on farin parlak kosmini mat siyaha boyamis, cok hos gozukmus valla. Bide 150hs egzost guzel gozukuyor.

Ben bir bucuk aydir hep full gaz gidiyorum sahsen bu motorun 120 gorecegine hic inanmiyorum, 110 bile abarti geliyo biraz. Ya da benim ibre bozuk 8)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:50 ----------

Beyler bide benim motordaki benzin uçuyo kafayı yedirtecek... Depoyu bi günde bitirirsem 150km gidiyo, bi hafta icinde bitirirsem 80-90 anca gidiyo, her gun gelisimde ibre biraz daha azalmis goruyorum. Sorun ne olabilir? Açıkçasi pek servise guvenmiyorum kendim yapabilir miyim?

Motosikleti
    motorun biryerden benzin kaçırıyor. başka ihtimal görmüyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zc ile 110-120 görmek imkansız,kim diyorsa uyduruyor. Dün orta tekerleğe aldım,gazı dipledim,9000 deviri geçmiyor. 9000 devirde yapabileceği maksimum hız 100 km. O haldeyden motorun titreşimden zangır zangır titriyor,10 dakika o hızda gidilse somun,vida kalmayacak neredeyse
    125 cc karbüratörü koyan adamlar haklıymış bu motorla 11.000-11.500 devir görsek elimizde kalır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bugun Kocaeli-Sakarya arası yaklaşık 130 km yaptım,herhangi bir sorun olmadı şükür ki.
    Ortalama 65-75 km hızlarda gittim geldim. 4,5 litre benzin aldım.
    Şehir içi ve şehir dışı benzin tüketim farkı çok çok fazla..

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    ben 120 görürüm iddaya giren varsa kanıtlamak için video bile çekerim daha geçen tek kişi 110 gördüm ki çokda zorlamadım maşallah diyim ki ben hız yapmam sadece denemek için 2-3 kere sıkştırmışımdır motoru enfazla araç sollarken filan 90-95 yaparım bu motor hız motoru değil 70-75 ideal hızımdır.
    Rüzgara Sevdalılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler