Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yorumlarınız için teşekkür ederim.
    Bu ilk motorum değil.
    2007 - 2008 yılından beri motorsiklet kullanıyorum.
    İlk motorum Peugeot Trekker 50cc idi.
    Sonra Monero Angel 150 yi aldık. Şu anda hala bizde ama Sinop' taki yazlığa bırakmak zorunda kaldık. Yakın zamanda da getiremeyiz sanırım.
    Yani 150cc olmasını uzun zamanlı kullanmak için en azından 2-3 benle olmalı çünkü üniversiteye başlarken başka planlarımız var.
    İkinci elde nelere dikkat etmek gerekir ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben motoruma egzoz saglam kenn rs egzozu taktım ve gayet te güzel oldu performansınıda begendimm..4-6 say fa öncesinde resimleri var...ben tavsiye ederim.Furkan bu arada bende sinopluyum suan sinopta taildeyim..oinal egzozları 130 tl.rs egzozunu 70 tly taktırırsın benden tavsiye

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    ewet gördüm ümit kardeşim yanlız servis deki onun baglantıları farklı ayak fln yapılıması lasım 100 tl yi bulur ayak fln yaptırdınmı kardesm sen

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    şimdi kardesim ben sana söle anlatim..ben bu egzozu serviste yaptırmadım. baska motorcuda ayaptırdım..ayaklıktan bahsettin onuda anlamadım açıkçası..buna yapılan sudurr..egzoz borusunu motorun bölümüne vidalıyolar eski egzoz çıkış yerine eskisi gibi ve bir kelepçeyle tüp bölümünü eskiegzozu tutan vida yerinden vidalıyolar olay bu yani..ayaklık falan yok anlayacagın..ve çok basit bişi anahtar takımın varsa sen bile yaparsın bende olmadıgı için yaptırdımm..tüpü ala boruyu ala ve tak bukadar..fiyatta tüp 50 tl borusu 15 tl mi ne..takmayada 10 lira alırlarr.yanlız kelepçe ile baglanan yere kelepçe ve vida arasına uzun pul beya punta gibi bişi koydur dirak vidayı punra koymadan sıktırırsan sıkılma..eger sen avrupa yakasında oturuyosan.ben ayazagadayım bi gün buluşalım beraber yaptırırz..suan sinoptayım pazartesi istanbula dönüyorumm..ayaklık die bişi yok hem benim motora bakarsın ona göre yaptırmayı düşünürsün

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Arkadaşlar 1 ay boş vaktim var.Bu 1 ayda kuryelik yapayım diyorum kendi motorumla.Ücret 800+benzin+günlük 10 TL motor bakım ücreti.Bu motorla yapılır mı sizce. Günlük 100 km yapacağım. 1 ayda 3000 km. Şuanki km 1300. Egzozdan gelen zırıltı buğulanan gösterge camı ve ön taraftan gelen takır tukur sesleri dışında bir sorun yok. Dayanır mı motor sizce?

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    anladım kardeşim saolsn aynen takım var ben yaparım senin resimde zaten gördümde anlamıştım nasıl sistem oldunu sadece servısde kı adam ole dedi diye dedım.... ben avcılardayım kardesm bugun tatile gidiyorum ... ama geldimde görüşelim ? 1 yerlere gideriz ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 1 ay boş vaktim var.Bu 1 ayda kuryelik yapayım diyorum kendi motorumla.Ücret 800+benzin+günlük 10 TL motor bakım ücreti.Bu motorla yapılır mı sizce. Günlük 100 km yapacağım. 1 ayda 3000 km. Şuanki km 1300. Egzozdan gelen zırıltı buğulanan gösterge camı ve ön taraftan gelen takır tukur sesleri dışında bir sorun yok. Dayanır mı motor sizce?
    yaktığı benzini karşılarlar inş.
    lakin zc ile ne kadar yapabilirsin bunu orasıda muallak....
    ybr yada cbf serisi olsa daha iyi randuman verir...
    sıkıntı doğurabilir sana bu iş....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zc bu işin altından kalkar mı belli olmayabilir. Riskli bi karar.

---------- Post added at 23:51 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

ufak bi kaza oldu bu aksam,sağ tarafın plastik aksam,mavi grenaj ve egzoz baya bi çizildi. boya ile giderilir mi yada bu bölgeleri boyatan veya boyayanlar oldu mu.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    selam arkadaşlar. kayışı değiştirecektim ama istediğim marka bulamadığım için değişmek istemiyordum hatırlarsanız. bayramda elazığ'a gittim. 2. günü mü neydi köyden merkeze dönerken 9000 kmyi deviren "powerlink" marka kayışım koptu. abim bizimkileri bıraktıktan sonra geri döndü ve motoru çektik 50 km hızla 42 km kadar.

bayramda 400+ kilometre yaptım, bugün iş çıkışı şehir içinde tur atayım derken daha yeni değiştirdiğim arka varyatör sanki gene kavramamaya başladı. 3000e kadar titreşim arttı. ya kayış geniş, ya da tamir görmüş bir arka varyatörü 0 diye sattılar bana. büyük ihtimal arka varyatör... hayırlısı diyorum.

artık bana Gaziantep yolları gözükmüştür. çok zorda kalmazsam bir daha ne malatyada ne elazığda servislere gitmem.

motoru boyama işine gelince: sırf motorun siyah yerlerini metalik gri yapmak için benden 250 lira para istemişlerdi. eğer çizikler çok belli olmuyorsa golden rose marka mavi ojeyi mavi renkli zcler için tavsiye ederim.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm arkadaslar..benim motorun ön firen balatalarının oldugu bölüm de hafif milimlik oynama var.salladıgım zaman...3 motorcuya gittim bunlarım oynaması normal dedi...sizcede normalmidir ??

Motosikleti
    normalmiş ümit. benim arka fren komple oynamasına rağmen "normal"miş. ileri-geri-aşağı-yukarı neredeyse 1 cm her yöne oynuyor.

bunda çoğunlukla sadece arka freni kullanıyor olmamın etkisi büyüktür. özlelikle şehir içinde sadece arkayı kullanıyor ve bazı dar dönüşlerde motoru kaydırarak dönüyorum.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    maxi rahatsızım bi kaç gündür evden çıkamıyorum...
    yarın sana dönüş yapacağım kayış ve istediğin parçalarla alakalı...
    benden haber bekle....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru boyama işine gelince: sırf motorun siyah yerlerini metalik gri yapmak için benden 250 lira para istemişlerdi. eğer çizikler çok belli olmuyorsa golden rose marka mavi ojeyi mavi renkli zcler için tavsiye ederim.
    çok teşekkürler siyah plastik aksamı egzozu boyadığım ısıya dayanıklı siyah boya ile boyadım güzel oldu. grenajlar içinde ojeyi bi deneyeceğim..

Motosikleti
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maxi rahatsızım bi kaç gündür evden çıkamıyorum...
    yarın sana dönüş yapacağım kayış ve istediğin parçalarla alakalı...
    benden haber bekle....
    abi geçmiş olsun, parçalar hiç önemli değil. yalnız parçaların yanına silindirle egzozu bağlayan saplamaların somonlarından 5-10 tane de koyarsan iyi olur . koskoca malatyada 2 sanayi dolusu civatacı gezdim, elimle gösterdiğim malzameyi bulamadılar. 6 tane motosiklet servisi gezdim gene yok gene yok... lanet olsun böyle şehre. arka freni şaseye bağlayan lastikler özelliğini yitirdiği için arka fren göbeği ses yapıyor. bunlar da burada yok malesef. sağa sola yukarı aşağı 1 cm oynaması normalmiş. frene hafif dokunsam bile arkada gürültü kopuyor.

motorda ise 3000 devir civarında bi isteksizlik ve titreşim var. arka varyatör gibime geliyor. arka fren göbeğinden ve orta ayaktan da sesler geliyor. dediğim gibi 2 somun bulamadığım bir şehirde bu motorun 13 170 kmye gelmesi mucizeydi gerçek oldu.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadaşlar konu dışı ama 150 zc den sonra kulanmaktan en çok zevk aldıgım motor bu )konforlu ve fazla sürat yapmayan bi alet...araba kullanmak bile bukadar zevk vermio bana

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    sigorta şirketlerini araştırmadan sigorta yaptırmayın çünkü atlıyorlar haberiniz olsun bana az kaldı atlıyordu 156 tl ile ama yemedim

Motosikleti
    39 tl bayıldım sigortaya. aksigorta malatya. 1 ay gecikmişti.

Motosikleti
    arkadaşlar motorun üstündeki herşeyi söküp 1250 liraya satayım mı?

michelin lastiklerimle xenon farımı isteyen var mı burada?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hemen sat derim maxi....

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorun üstündeki herşeyi söküp 1250 liraya satayım mı?

michelin lastiklerimle xenon farımı isteyen var mı burada?
    unnamede katılıyorum kesinlikle satmalısın. yenisi 1600tl zaten ;)
    If you touch my bike, I'll touch your girl.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler