Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı YsFB 39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler maxi. bir hortum var yerinden çıkmış plastik bej renginde birşey onu fark ettim akşamüstü. evet dediğin gibi traktör gibi ses çıkarıyor. gündüz bakacağım nereden çıkmış. kelepçesi üzerinde idi.
    aynı sıkıntı bende de vardı. egzozla alakalı oluyor genelde. egzoztaki bi vida kırılmış,servisteki usta onu daha kalını ile değiştirdi sorun geçti ama egzoz hep zırıltılı

bu arada hava filtresi ve kayış değistikten sonra titresim fazlalaştı bi alaka olabilir mi ya da titreşim neden artar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Merhabalar arkadaşlar bugun 3 günlük yolculuğumuzu tamamlamış bulunmaktayım, Babam ve Ben Bursa'dan Kütahya/Tavşanlı'ya + köyler mah. vs derken 450 km tamamladık.
    Öncelikle 1-2 sorunum oldu ama maşallah evime sağ salim getirdi bizi sorunlarımı söyliyeyim hemen.
    -Öncelikle gidişte 50 km gittikten sonra bayırda motor stop etti biraz bekledikten sonra çalıştı sonra tekrar olmadı bu sorun.
    -2. sorunum ise arka fren dönüşte bayır aşağı inerken aşırı yumuşadı, yani sıkıp bırakacaksın ki tekrar sıkacaksın öyle sıkıyor ancak sanırım hava yaptı tam bilmiyorum ))
    -3. sorunum ise dönüşte evime son 25 km kala inegölde motoru stop ettik tam çalıştıracağım sigorta attı, neyse yedek sigortayla değiştirdim 2. dinlenmemde stop ettim ve çalıştırdığımda yeniden attı ve yedek sigortada böylece bitmiş oldu ve malesef yoldayız her yer kapalı direk kablo ile bağladım biliyorum cahillik ama mecbur kalınca yapacak bir şey yok, ACABA neden bu sorun oldu daha önce yaşayan arkadaşlarımız var mı varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden. Biraz sonra resimleride ekleyeceğim yolculuktaki
    Zc ile başşım belada :D

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    stop etmesi hakkında birşey diyemeceğim....
    arka fren titreşimden şişme yapıyor, pompalayınca o sorun çözülüyor, bu konuya dikkat et....
    giderken freni sürekli yokla...
    sigorta atmasınıda bir yerde kablolarında yırtık filan varsa şase yapıyor olabilir, iyicene bakmak lazım nedir diye...

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    tekrar merhab arkadaşlar bugun forumdan herade biri bana mail atmış xenon farla bilgi almak için benimde eski zc duygularm kıpraştı ve burya yazmak içimden geldi ve girmediğim günlerdeki bütün mesajlar okudum. unnamed sağolsun bazı iletilerde kulaklarımı çınlatmışmaxi kardeşimizlede her ne kadar yüz yüze tanışamasakta forumdan gördüm kadaıyla artık bu işin piri olmuş olan birsi ve almış sazı eline bıkmadan usanmadan herkeze cevap veriyor tebrik ederim. ayrıca forumda artık yeni yüzlerde görüyorun onlar için benim eski biricik mavi kuşumun resimlerini ekliyorum

If you touch my bike, I'll touch your girl.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    emre sana çok kırgınım-ız....
    nerelerdesin abi sen?
    bi git pir gittin?
    kulaklarını çokça çınlatıyoruz merak etme sen....

Motosikleti
    ---waiting---
    bu sıralar biraz yogunum üniversite yerleşme çalışmaları felan koptum netten. motoruda sattıktan sonra forum sitesini unutur oldum. ama içimde hala motor hevesi varda durumlar elvermiyo işte..

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Hmm arka fren demek ondan ) O sigorta işine canım sıkıldı yarın servise götüreceğim zaten iyice gösteririm.
    Bu arada rodaj dönemine hiç uymadım 2kişi babam 78 kilo ben 52 biraz yokuş aşağı 110nu gördük düz yolda ise rahat 90-95 görüyorum.
    Hız kötü, yolun boş olduğu zamanlar baya bi kökledim açılsın motor diye yarın yağınıda değişttireceğim tşkler cplar için

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    emreakyol hoşgeldin. seni gene buralarda görmek güzel oldu. bir kaç sorum vardı sana. geri dönmen iyi oldu .

Motosikleti
    ---waiting---
    artık vakit buldukça forumda aktif olmaya çalışıcam. sorularıda yanıtlarım

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Bursa-Kütahya Yolculuğu resimleri

Merhaba Arkadaşlar
    16 Yaşındayım. Okula giderken kullanmak için motor alacağız hergün 1-3 km yol gidilecek.
    Annem ile birlikte kullanacağız ( Ehliyet var )
    2 yıldır scotter kullanıyorum önceki motorsikletimiz Monero Angel 150 Sinop' taki evimizde olduğundan buraya getirme ihtimalim şu anda yok.
    En fazla 2000 Tl bütçe verebiliriz.Tabi buna kask + plaka dahil olmalı.
    Aklımda Mondial 150zc var sınıfındaki en yakışıklı scooter olarak düşünüyorum en azından o fiyat katagorisinde.
    Günde yapacağım en fazla 5 Km okula gidip-gelmek için kullanacağım.Tabi kışında kullanılacak kullanacağım güzergah yaz - kış açık o bakımdan sorun olmaz yağmur altında motor için sıkıntı olurmu ? Hız hiç önemli değil yağmurda 10 - 15 en fazla 25 ile giderim dikkatli olmak lazım.bana uygunmudur bu model ?
    İyi Günler

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    Annen ile kullanacaksan motor tavsiye etmiyorum inan babam ile kullanırken bile her an aklımda allah korusun bişey olursa korkusu var bana bir şey olsa içim acımazda aileden birine bir şey olursa onu hayatın boyunca çekersin. Birde şunu anlamadım annen mi kullanacak sen mi ?
    İllede schooter tarzlı motor alacağım diyorsan tavsiye ederim fakat bu biraz büyük 100 lük tavsiye ederim. Bazen ben bile hakimiyetini zor sağlıyorum gerçekten ağır bir motor.
    Aldıktan sonra tekerlerini değiştirmeni tavsiye ederim yağmurda kullanacaksan, ben değiştirmedim fakat asvaltta çok kayıyor. Genel olarak iyi motor.

Genelde ben kullanacağım zaten zaten 1 yıl var.
    Monero Angel 150 130 Kg onda sorun yaşamıyorum 150 zc daha hafif değil mi ?

Motosikleti
    Mondial 150 zC
    ondan hafif 120 kg zc 16yaşında a2ehlytn nsl olyr hala anlamış dğlm.

Ehliyet annemin yani 1 yıl aracı olacak bana :D

ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    dün tek gittim iki kişi geldim 180 km re motor uçtu ama ben yoruldum

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    Selam furkan. valla 3-5 km için motor almaya değmez ama tabi arada gezip tozacağın için hak veriyorum bahane 3-5 km. ikinci el temiz birşey bulursan ikinci el al derim. ben kışında yağmurda kullandım. lastikler değişirse çok fark eder performans ve güvenlik açısından nitekim değiştiren arkadaşlarda yorumlarını yazacaklardır. ben değiştirmeden kullandım ama bilki o koşullarda biraz ürkek kullanmak zorunda kalırsın. en ucuz ve en şık scooter modeli olduğu kesin fiyata göre. araştır 1000 ile 1250 arası temiz motorlar var. geriye kalanda zaten senin kask ve mont ihtiyacını karşılar.ikinci eller arasında lastikleri değişmiş olanlar var denk gelirsen onlara yönel bir daha uğraşmazsın.kg olarakda sorun yaşayacağını zannetmem daha önce kullandığını söylediğin için.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    16 yaşında motor alıyorsan...
    en fazla 50cc bir motor yeter sana....
    150cc ne yapacaksın....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alalı yaklaşık bir buçuk ay oldu..
    Benzin+Bakım bir de ufak bir egzoz sıkıntısı dışında masrafım olmadı.
    Alırken aşırı tereddütle aldığım Zc'den çok çok memnunum..
    Tüm zc sahibi arkadaşlarında aynı duygularla olması temennisiyle

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC
    Selam arkadaşlar benim ekzoz kırıldı hangi ekzoz dan taktırıyım bu rslerinki nasıl veya daha güzel 1sey ..... acil yardımcı olursanınz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler