Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Selam arkadaşlar.. Ben Antalya'dan Şafak. Cumartesi günü hayranı olduğun turuncu renkli bir ZC150 aldım. inşallah çarşamba günü plaka ve ruhsatıyla birlikte teslim alıcam.
    Arkadaşlar; forumu sıkılmadan ilk sayfasından itibaren okudum. doğru veya yanlış birçok şey yazılmış çizilmiş. Ben yaklaşık 15 senedir büyük, küçük pek çok tipte ve modelde motor kullandım. çin malı olarak Haojin ve Mondial'in 125'lik modellerinide uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım. Yani özetle herşey dahil 2.000 Tl'ye motor alıyoruz, üstelik aldığımız motor emsallerine göre çokta güzel görünüyor, teknik özellikleri de iyi sayılır. bu fiyata bu kadar olur mantığıyla çok fazla birşey beklemeden, ve özenle davranarak bindiğimde bundan da memnun kalacağımı düşünüyorum..
    Hadi hayırlısı bakalım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hadi hayırlı olsun kardeşim....
    kazasız belasız kullanman dileğiyle...

emreakyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.. Ben Antalya'dan Şafak. Cumartesi günü hayranı olduğun turuncu renkli bir ZC150 aldım. inşallah çarşamba günü plaka ve ruhsatıyla birlikte teslim alıcam.
    Arkadaşlar; forumu sıkılmadan ilk sayfasından itibaren okudum. doğru veya yanlış birçok şey yazılmış çizilmiş. Ben yaklaşık 15 senedir büyük, küçük pek çok tipte ve modelde motor kullandım. çin malı olarak Haojin ve Mondial'in 125'lik modellerinide uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım. Yani özetle herşey dahil 2.000 Tl'ye motor alıyoruz, üstelik aldığımız motor emsallerine göre çokta güzel görünüyor, teknik özellikleri de iyi sayılır. bu fiyata bu kadar olur mantığıyla çok fazla birşey beklemeden, ve özenle davranarak bindiğimde bundan da memnun kalacağımı düşünüyorum..
    hayırlı olsun.. eğer siz bilinçli bir kullanıcı olduğunuz sürece sorun yaşamazsınız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:05 ----------

motosikletim çok kirli olduğu için şimdilik 1 resim çektim geri kalanı temizlikten sonra

aynalar boyalı olduğu için takmadım

Attalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    teşekkürler arkadaşlar..

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    kusura bakma telefondan yazıyorum harfleri yanlış yazmışım. çok masraflı olmuyomu diyorum mesela xenon far eksoz değişimi boya filan çok masraflı ama güzel olmuş FENERBAHÇE renkleri yakışmış motora
    şaka biyana gerçekden güzel olmuş kazasız belasız inşallah
    Rüzgara Sevdalılar

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı ErsinBoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma telefondan yazıyorum harfleri yanlış yazmışım. çok masraflı olmuyomu diyorum mesela xenon far eksoz değişimi boya filan çok masraflı ama güzel olmuş FENERBAHÇE renkleri yakışmış motora
    şaka biyana gerçekden güzel olmuş kazasız belasız inşallah
    Aslında hesap yapınca evet masraflı oluyor bugüne kadar rahat bin liralık aksesuar takip çıkarmışımdir ama küçük küçük yapınca adama pek dokunmuyo sonucta ben çalışmıyorum babamın verdiği haftalıklarla bu kadar yaptığıma göre ilerde bu motor kalırsa artik neler yaparim tahmin bile edemiyorum:-D

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    Alıntı Attalos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 ----------

Alıntı emreakyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler. ruhsata işletmek biraz maliyetli ve uğraştırıcı diye biliyorum ama tam emin değilim. ben olsam orjinal renklerine sadık kalarak komple boyatmak veya kaplamak olurdu
    İşte maliyeti hakkında araştırma yapacağım. Ben biraz orjinalden uzak olsun istiyorum bilirsin Türkler modifiyeyi severler.Herkesin kendine özgün tasarımı hayata bakış açısı olarak yorumluyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:05 ----------

1- Motorunuzu boyattığınız boyacıdan , motorunuzun plaka bilgilerinide içeren bir fatura almanız gerekir..

2- Sonra bir takipçiye gidip Ek-1 formunu dolturtun.. ( 5 , 10 Tl arsı )

3-Tüv den telefon ile muayene randavüsü olıp orada renk muayenesine giyorsunuz..

4-Tüv ün verdiği evraklar ile birlikle plakanın bağlı olduğu Trafik şubesine gidiyorsunuz.....

5-Size söyledikleri günde de gidip ruhsatı alıyorsunuz...Oradan muayene gidiyorsunuz..

Yapılan boya masrafları ?

Takipçi Ek-1 belgesi 10. Tl

Muayene ücreti 64.90. Tl

Ruhsat ücreti 108. Tl

benim gibi renk değişikliği düşünen arkadaşlarla paylaşayım dedim. Şimdi buldum başka yerden. masraflar değilde bu muayene işi kötü

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Emre çok güzel olmuş..
    güle güle kullan kardeşim...

ysfb kardeş benim bildiğim motorun muayenesi varsa ikinci bir muayene ücreti vermen gerekmiyor...
    onlar sadece rengi onaylıyor...
    boşuna masraf etme derim...

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre çok güzel olmuş..

ysfb kardeş benim bildiğim motorun muayenesi varsa ikinci bir muayene ücreti vermen gerekmiyor...
    teşekküler.. amörtisörleri boyamayıda iyi fikir verdin sağol ;))

Motosikleti
    150 zc

attalos

attalos hayırlı olsun motorun yeğen kazasız belasız inşallah.emre jantlar hoş olmuş temizlik sonrası fotolarını bekliyoruz aksesuarcılardaki sprey boya ilemi boyadın direk janta bir işlem yapmadan sıktınmı güzel oldu hade bakalım
    KARAMANOĞLU MEHMET BEY DERKİ "Bugünden sonra divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda Türkçeden başka dil kullanılmayacaktır."
    13 Mayıs 1277

Motosikleti
    ---waiting---
    Alıntı spaw10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    attalos hayırlı olsun motorun yeğen kazasız belasız inşallah.emre jantlar hoş olmuş temizlik sonrası fotolarını bekliyoruz aksesuarcılardaki sprey boya ilemi boyadın direk janta bir işlem yapmadan sıktınmı güzel oldu hade bakalım
    teşekkürler.. boyayı sanayideki boyacıdan aldım sprey şeklinde aldım markası raymax golden effect diye geçiyor hatta. önce jantlara ve diğer yerlere güzelce zımpara yaptık sonra tinerle tozunu almak için sildik ve ince katlar halinde boyadık. tabiki boyamadan maskelemede yapıoruz

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emre çok güzel olmuş..

sağolsasın kardeş muayene istasyonlarına bakarken gözüme takıldı ücret ödenmiyormuş o mesajı ekledikten sonra gördüm. geriye ruhsat artı boya masrafı kalıyor.boyayı kendim yaparım olmadı o kadar profesyonel bir çalışma olması gerekmez. muayene istasyonları çok uzak bana işte. zamana göre kararımızı vereceğiz artık

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Merhaba millet foruma fazla giremiyorum malum üniversite hazırlığı..

arkadaşlar 6 sındaki buluşmaya gelemeyeceğim çünkü cidden daha kendime güvenemiyorum :( zaten ehliyeti 7 martta alacağım emniyetten

bu arada emre tekerlekler iyi olmuş cidden

şu havalar bi düzelsin motoru güzel bi elden geçireceğim

Bide birşey söyliyimmi orta ayağa hala alamıyorum

İyi forumlar..
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı Phantom264 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba millet foruma fazla giremiyorum malum üniversite hazırlığı..

arkadaşlar 6 sındaki buluşmaya gelemeyeceğim çünkü cidden daha kendime güvenemiyorum :( zaten ehliyeti 7 martta alacağım emniyetten

bu arada emre tekerlekler iyi olmuş cidden

şu havalar bi düzelsin motoru güzel bi elden geçireceğim

Bide birşey söyliyimmi orta ayağa hala alamıyorum

İyi forumlar..
    motorun solundayken gidonu düz et ve sol elinle tut. sağ elinle motorun kuyruğunun altından tut. orta ayağa bas ve orta ayağın 2 demiri de yere tam otursun. orta ayağın ayak basma yerinin üzerindeyken bacağın hafif kırık olacaktır. onu düz edersen motorun otomatikmen orta ayağın üstünde olacaktır. kolunla güç vermene bile gerek yok. en azındna bende böyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:17 ----------

teşekkürler.. boyayı sanayideki boyacıdan aldım sprey şeklinde aldım markası raymax golden effect diye geçiyor hatta. önce jantlara ve diğer yerlere güzelce zımpara yaptık sonra tinerle tozunu almak için sildik ve ince katlar halinde boyadık. tabiki boyamadan maskelemede yapıoruz
    keşke motorun siyah plastik parçalarını da aynı renkten yaparsan bir zamanlar düşündüğüm şeyi gerçekleştirmiş olursun. ben fenerbahçe renklerine benzetirler ve sağını solunu kırarlar diye vazgeçmiştim. ben bu malatyada bu dediğimi yaptıracak yer bulamadım. kendim deneyeceğim ama havalar berbat. işyerimde hava tabancası var, bu makinayla yazın motoru güzelce bi yıkadıktan sonra plastik boya astarın attıktan sonra motorun tüm siyah yerlerini (hava filtresi kutusu, iç çamurluklar, varyatör kutusu, arka çanta dahil) ya beyaz ya da metalik gri yapacağım.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    [QUOTE=maxi97;2276986]motorun solundayken gidonu düz et ve sol elinle tut. sağ elinle motorun kuyruğunun altından tut. orta ayağa bas ve orta ayağın 2 demiri de yere tam otursun. orta ayağın ayak basma yerinin üzerindeyken bacağın hafif kırık olacaktır. onu düz edersen motorun otomatikmen orta ayağın üstünde olacaktır. kolunla güç vermene bile gerek yok. en azındna bende böyle.[COLOR="Silver"]

Teşekkürler deneyeceğim
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    ---waiting---
    arkadaşlar bende hasta oldum zaten buluşmayada katılan yok ve havalarda çok soğuk buluşmayı havaların düzelceği zamana kaydırırsak çok iyi olur...

Motosikleti
    150 zc Gitti...
    arkadaşlar bende hasta oldum zaten buluşmayada katılan yok ve havalarda çok soğuk buluşmayı havaların düzelceği zamana kaydırırsak çok iyi olur...
    evet buluşmanın ertelenmesi iyi olur hem havalar soğuk hemde bu pazar taşınıyoruz :D

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Arkadaşlar aylardır yoktum tekrar aranıza katılıyorum. Motorum halen tıkır tıkır çalışıyor 5800 km de. tık demedi daha .

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    maşaAllah..
    aman tık bile demesin...
    evet bu buluşma muhabbeti azcık ileriye alınsın havalar berbat...
    şifa kapmak garanti...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    malatyanın ayazında 1 gün bile motorun üstünden inmedim. ellik, diz örtüsü, deri mont, deri mont altına güzel bi yelek, yün içlik. kafada da ls2 moby kask var. şimdiye kadar hiç üşümedim. termal içlikler hikaye. yün içliği herkese tavsiye ederim. diz örtüsü de çok işe yarıyor. ellikler varken eldiveni 15 dakika kadar aratmıyor.

kayışı ve ön varyatör bilyalarını değiştikten sonra ilk kez hız denemesi yaptım. düz yolda 95 yokuş aşağı 110 gördüm. 110la giderken devir saatim de yeni 8500 devire gelmişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler