Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    keşke egsozun orjinalliğini bozmasaydın ama şekil olarak hoş alaadinin lambasına benziyor
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni racer 200
    egzosu kesmemdeki sebep üzerindeki zımbırtı ağırlık yapıyor ve çukurlarda yada taşlı bi yoldan geçince egzosu tutan civata yerinden egzos patlıyordu bende bu şekilde kestirdim orjinalliği umurumda değildi önemli olan sağlam olmasıydı aslında kötüde durmuyor =) ve sesi daha bi hoş çıkıyordu =) sattımya özlüyorum ama olsun diğerine alışıyorum =)

yavrumalikanem ben bide orjinalliğini bozmadan modifiye yapmıştım motora ;)
    1- mavi led ışık taktırdım akşamları çok net görünüyor.
    2- arka tekeri değiştim dişli ve esnek taktırdım virajlarda hiç kaymıyor gayet güzel.
    3- farın yanındaki mondial yazılarını ve alttaki race tech yazılarını çıkardım böyle daha şekil + elcikleri değiştim.
    4- aynaları değiştim motorun gri ve gümüş gri olan renkleri ile çok uyumlu oldu ( elcik , fren ve ayna üçüde birbirine uyumlu oldu )
    5- özel olarak 4'lü yaptırdım acil işlerinizde yakın 4'lüyü basın gidin yada durakladığınızda yakın rahatça bekleyin.
    6- egzosun üstündeki fazlalığı kestirdim o fazlalık ağırlık yapıyor ve zamanla egzos civata yerinden kırılıyor şimdi ise taş gibi ve daha güzel.
    7- kayışı yeni değiştim artı subap ve rölanti ayarı yaptırdım motorun kalkışı ve gidişi 10 numara oldu.
    8- motorun kavramasını debriyaj balatasını yeni değiştim, en az 1 sene zamanında bakımını yaptırdığınız sürece başka bi yerden arıza çıkartacağını sanmıyorum..
    9- motorun egzos ve diğer taraftaki korumalığını siyah olan yerleri siyah spreyle boyadım gıcır gıcır oldu.
    10- motorcular çakmaklığı kullanma elektriğe fazla yüklendiği için kabloları yakar dedi bende çakmaklığı çıkardım yerine telefon şarj eden cihaz taktım resimde görüldüğü gibi 10 numara oldu hemde işimi görüyor..
    11- motora biri kalın biri ince çift korna taktırdım inanın araba kornasından daha iyi ses çıkıyor kornayı duyan araba sanıyor yani gayet güzel..

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzosu kesmemdeki sebep üzerindeki zımbırtı ağırlık yapıyor ve çukurlarda yada taşlı bi yoldan geçince egzosu tutan civata yerinden egzos patlıyordu bende bu şekilde kestirdim orjinalliği umurumda değildi önemli olan sağlam olmasıydı aslında kötüde durmuyor =) ve sesi daha bi hoş çıkıyordu =) sattımya özlüyorum ama olsun diğerine alışıyorum =)

yavrumalikanem ben bide orjinalliğini bozmadan modifiye yapmıştım motora ;)
    1- mavi led ışık taktırdım akşamları çok net görünüyor.
    2- arka tekeri değiştim dişli ve esnek taktırdım virajlarda hiç kaymıyor gayet güzel.
    3- farın yanındaki mondial yazılarını ve alttaki race tech yazılarını çıkardım böyle daha şekil + elcikleri değiştim.
    4- aynaları değiştim motorun gri ve gümüş gri olan renkleri ile çok uyumlu oldu ( elcik , fren ve ayna üçüde birbirine uyumlu oldu )
    5- özel olarak 4'lü yaptırdım acil işlerinizde yakın 4'lüyü basın gidin yada durakladığınızda yakın rahatça bekleyin.
    6- egzosun üstündeki fazlalığı kestirdim o fazlalık ağırlık yapıyor ve zamanla egzos civata yerinden kırılıyor şimdi ise taş gibi ve daha güzel.
    7- kayışı yeni değiştim artı subap ve rölanti ayarı yaptırdım motorun kalkışı ve gidişi 10 numara oldu.
    8- motorun kavramasını debriyaj balatasını yeni değiştim, en az 1 sene zamanında bakımını yaptırdığınız sürece başka bi yerden arıza çıkartacağını sanmıyorum..
    9- motorun egzos ve diğer taraftaki korumalığını siyah olan yerleri siyah spreyle boyadım gıcır gıcır oldu.
    10- motorcular çakmaklığı kullanma elektriğe fazla yüklendiği için kabloları yakar dedi bende çakmaklığı çıkardım yerine telefon şarj eden cihaz taktım resimde görüldüğü gibi 10 numara oldu hemde işimi görüyor..
    11- motora biri kalın biri ince çift korna taktırdım inanın araba kornasından daha iyi ses çıkıyor kornayı duyan araba sanıyor yani gayet güzel..

mavi led ışık taktırdım akşamları çok net görünüyor. neresıne ve nasıl

İmza yok barnak olmamı ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yakında Olucak
    Alıntı emilyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze tekrar selam zc kullanıcıları elektrikten biraz anlıyorsanız resimlerde gördüğünüz gibi yapmanız en fazla bi yarım saatinizi alır ve tavsiye ederim millet bakarken gözü kalıyor

Uploaded with ImageShack.us

birde kullandığım malzemeler bildiğiniz meşhur motor yağı ortadaki fren hidroliği dot3 birde malum konu difransiyel yağı dediğim şanzıman değil lütfen aramızda çatışma çıkmasın sadece bu yaş hem difransiyelde hem şanzıman da kullanılıyor ben motorda 110 ml. diye yazan difransiyel denen kısımda kullanıcam bi aksilik olmazsa ilk salı akşamı yapıcam bakalım ortaya ne çıkıcak vatana millete hayırlı olsun
    kardeş senin motorun ön farları orjinal farlarımı sanki bi acayip yanıyor karanlık olduğu için mi öle yoksa ?

HaYaBuSa_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125
    Motoru tam benm istediğim gibi yapmıssın helal olsun... hüper parkllar yıne yanıyo mu yoksa parklar sınyalleremı gıttı :D

İmza yok barnak olmamı ?

Motosikleti
    150 zc
    ERKİN sana özendim gittim elcikleri değiştirdim

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Alıntı LevGS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ERKİN sana özendim gittim elcikleri değiştirdim

cimri olma git aynalarıda benim aynalar gibi taktır bak o zaman şeklini gör benim motordaki özellikleri görenler iyice inceleyenler bi daha hasta oluyodu motora tekeri dişli taktırmam , dörtlü sinyal , biri ince biri kalın korna araba kornası , led ışık , yan tarafa ateş kaplan şekli , telefon şarj cihazı , elcikler , aynalar , vs vs pıffff

200 km oldu motor 200. km de benzin deposunun altındaki benzinin geçişini sağlan siyah bi boru gibi bşy vardı iğne kadar delinmiş benzin kaçırıyodu neyseki hemen fark edip boruyu değiştirdim

fıkırlerınızı alırsamıyı olucak

ıkıncı el 2009 model 7.000 kmde bır zc var satılık gayet guzel duruyor sıfırlarıda suan kampanyada bu aletlerın...1700 lıra cıvarında ıkıncı elmotora 1.200 lıra ıstıyorlar ne dersınız sızce sıfırmı ıkıncı elımı arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım bırde ıkıncı el satıs sıgorta v.s ne kadara mal olur bana tam bılgı satısla ılgılı kıyaslama yapacağım keyfı bınılcek bır motor arıyordum sıfır alıp cok para vermek ıstemıyorum sadece yaz aylarında keyfe keder bıneceğim sımdıden tskler ılgılenırsenız msjla sevınırım...

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc
    Alıntı HaYaBuSa_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru tam benm istediğim gibi yapmıssın helal olsun... hüper parkllar yıne yanıyo mu yoksa parklar sınyalleremı gıttı :D
    hocam ilk resimde yanda yanan iki ışık parklar kısaya aldımmı yine normal orta far yanıyor sinyallerle park kablolarının yerini değiştirdim tabi ampulleride ama park ampullerini kuvvetlendirdim

ISEPULTURAI
    hocam ışıklar normal değil yazdığım gibi yerleri değişmiş şekilde en büyük faydası virajlı yollarda motoru çevirmeden viraj yandaki yanı eski sinyal ışıklarının yuvalarında bulunan ışıklarla bir nevi arabadaki sis lambaları gibi direk sağa ve sola ışıgı yayıyor diğer faydası motor güzel gözüküyor
    HAYAT TOPRAĞIN ALTINDA :salut:

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı texas_brs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıkıncı el 2009 model 7.000 kmde bır zc var satılık gayet guzel duruyor sıfırlarıda suan kampanyada bu aletlerın...1700 lıra cıvarında ıkıncı elmotora 1.200 lıra ıstıyorlar ne dersınız sızce sıfırmı ıkıncı elımı arkadaslar yardımcı olursanız sevınırım bırde ıkıncı el satıs sıgorta v.s ne kadara mal olur bana tam bılgı satısla ılgılı kıyaslama yapacağım keyfı bınılcek bır motor arıyordum sıfır alıp cok para vermek ıstemıyorum sadece yaz aylarında keyfe keder bıneceğim sımdıden tskler ılgılenırsenız msjla sevınırım...

bu motorun sigortası yada kaskosu alarmdır.
    ayrıca 2009 model nasıl oluyor
    ruhsatında 2009 mu 2006 mı yazıyor
    2009 trafik çıkışlı heralde ama
    0 ı tercşh ederm

wolky kardesım

2009 cıkıslı 700 kmde gorustum motor gayet guzel ıse gıdıp gelmekıcın kullanısmıs 1150 lıra sıgortayı devr edeceğiz ustume trafık 46 noter 30 derken 100 lırada öle gıdecek bana malıyetı 1300u bulacak..sıfırı 2000 lıraya gelıyor sıfırmı alırımdıyorsun kardesım ben cok takılı kaldım ya bu konuda 700 lıra fark atıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

sızler zc kullanıcıları olduğunuz ıcın danısmakıstedım sızlerı takıp edıyorum sureklı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    http://yfrog.com/evp1050850adassdj

buda benim motor
    sky abi boyanın solmaması için sen ne kullanıyordun
    daha önceki sayfaları okurken rastlamıştım sen bahsediyordun böyle bir şeyden

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:20 ----------

2009 cıkıslı 700 kmde gorustum motor gayet guzel ıse gıdıp gelmekıcın kullanısmıs 1150 lıra sıgortayı devr edeceğiz ustume trafık 46 noter 30 derken 100 lırada öle gıdecek bana malıyetı 1300u bulacak..sıfırı 2000 lıraya gelıyor sıfırmı alırımdıyorsun kardesım ben cok takılı kaldım ya bu konuda 700 lıra fark atıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

sızler zc kullanıcıları olduğunuz ıcın danısmakıstedım sızlerı takıp edıyorum sureklı
    motorun bi ağrızası yoksa neden olmasın 700 tl az para değil
    ama ilerde bi sorun çıkarmasında
    rodajının nasıl yapıldığıda önemli abicim

sıfırdan farksız duruyor

motor grı renkte cok temız bakmıs arkadas ıse gıdıp gelmek ıcın kullanmıs sadece bende keyfı alacağım ıcın bıneceğim 4 5 ay kısın yatacak 700 fazladan vermıyım dıyorum..sorun cıkartırsada sans 2.el ısı sıfırları bıle sorunlu cıkıyor fabrıkadan garantısı 1 yıl daha varmıs.sabah bakmaya gıdıcem ınsallah alırım bı sonuca ulastırırm aranıza katılırım tamamıyletskler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

sonucta ıse gıdıp gelmek ıcın kullanmısbakımlarını yapmıs sorun cıkarmaz ıns hersey kısmet ısı ve sans kazasız belasız cezasız surusler benım daha ehlıyet ısımolcak bıde ehlıyet alıcaz keyfı ıste baya pahalıya patlıyor motor tutku gercekten nerde eskı pejolar 103ler 105 cobralar

Motosikleti
    kanuni racer 200
    motor grı renkte cok temız bakmıs arkadas ıse gıdıp gelmek ıcın kullanmıs sadece bende keyfı alacağım ıcın bıneceğim 4 5 ay kısın yatacak 700 fazladan vermıyım dıyorum..sorun cıkartırsada sans 2.el ısı sıfırları bıle sorunlu cıkıyor fabrıkadan garantısı 1 yıl daha varmıs.sabah bakmaya gıdıcem ınsallah alırım bı sonuca ulastırırm aranıza katılırım tamamıyletskler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:58 ----------

sonucta ıse gıdıp gelmek ıcın kullanmısbakımlarını yapmıs sorun cıkarmaz ıns hersey kısmet ısı ve sans kazasız belasız cezasız surusler benım daha ehlıyet ısımolcak bıde ehlıyet alıcaz keyfı ıste baya pahalıya patlıyor motor tutku gercekten nerde eskı pejolar 103ler 105 cobralar
    bence al kaçırma daha 700 km de ise bakımları zaten ilk bakımı (500) yapılmıştır o fiyata kaçırma heleki gri ise hiç kaçırma hem kir tutmaz

sen anlıyorsan motordan gidince bi kontrol et anlamıyorsan yanında anlayan biriile git sinyallerine farlarına uzun kısalara stop lambasına vs vs kırığına döküğüne bak yani iyice bi kontrol et baktınki temiz bi sorunu yok al adamı git notere derim

Motosikleti
    150 zc
    1.690.00 lira sıfır fiyatı !!! 2 yılda garantili plaka çıkartman için faturadan sonra 3 ay zamanın var ben sıfırını alırdım ne olursa olsun...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı LevGS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.690.00 lira sıfır fiyatı !!! 2 yılda garantili plaka çıkartman için faturadan sonra 3 ay zamanın var ben sıfırını alırdım ne olursa olsun...
    2 yıl garanti diyorunda abicim
    bi kere kullanmak nasip olmadı
    garantiden bişey almakta çok zor..

kararımı verdım sıfır alıyorum

bugunkısmetse mondial bayilerinigezip sıfır bakacağımgrı renkte faturalı 3 ay suresı varsa cok ıyımıs yardımcı olurlar herhalde herkeze tskler umarımutandırmaz 150 zc benı kazasız belasız surusler

Arkadaşlar acil yardım 50 yi geçtimde motorun arkasından çat çat diye sesler geliyo ama çözemedim nerden geldigini tecrübelerinizle yardım pls

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Eksozdan geliyor maalesef,ilerde o ses dahada büyüyecek.Bendede öyle çat çat diye başlamıştı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler