Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı numan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha ve Honda ibrelerini GPS'ye mi bagliyorda bu kadar eminsin onun ibresinin dogru gösterdigine ?
    honda innova gps ile test edilmiştir bizzat kendim tarafından

ybr nin de doğru gösterdiği zaten bariz belli
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar mototru ilk aldığımda çakmaklığı iptal ettireyimmi ve lastikleri hemen mi değiştiriyim yoksa rodaj bitine kadar veya 2 sene sonramı değiştiriyim.Eğer değiştiriceksem hangi markayla değiştiriyim michelin, metzeler hangi modelleri?

Motosikleti
    150 zc

yağlama söz konusu değil...

onde bir kasnak arkada bir kasnak ve bu kasnakların balatalar tarafından hareket ettirdiği arkadaki kasnakla paralel 3. kasnak , bu 3. kasnakta arka tekere hareketi veriyor.

ön kasnak direk motordan gücü aldığı için en başta çapı epey dar , arka kasnaksa ilk kalkışta epey geniş hızlandıkça ön kasnak genişlerken arka aksnakta aksine daralıyor bu da vites değiştirmeden vites değiştirir gibi hareket etmesini sağlıyor bu sistemi yağlamaya gerek yok çünkü ortada bir dişli zincir vs yok . kasnakları birbirine birleştiren kayış ve eğer bu kayışı veya balataları yağlarsan olacak olan motorun kavramayı kaçırmasıdır ve bu da motorunuza daha yüksek devirde daha az sürat sağlar ve ayrıca balatalarında gereksiz aşınmasını sağlar bu da motorunuza zarar

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    plastik kayışların en büyük düşmanıda yağdır

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar kusura bakmayın konuya girmek zorunda kaldım arkadaşım şu Japon fanatikliğinden vaz geçin ya mondialin diğer modellerini bilmiyorum kullanmadığım için ama şu kadarını söyleyeyim sana benim Mondial 150 Hs Scooterım vardı sıfır almıştım Otobanda Suzuki GSR 600 ile test ettik benim motorun Km Saatini ve sonuç 90 km hızla yan yana giderken GSR 600 dijital km saatide 90 km'yi gösteriyordu.belki GSR nin de km saati bozuktur
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı LevGS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

onde bir kasnak arkada bir kasnak ve bu kasnakların balatalar tarafından hareket ettirdiği arkadaki kasnakla paralel 3. kasnak , bu 3. kasnakta arka tekere hareketi veriyor.

ön kasnak direk motordan gücü aldığı için en başta çapı epey dar , arka kasnaksa ilk kalkışta epey geniş hızlandıkça ön kasnak genişlerken arka aksnakta aksine daralıyor bu da vites değiştirmeden vites değiştirir gibi hareket etmesini sağlıyor bu sistemi yağlamaya gerek yok çünkü ortada bir dişli zincir vs yok . kasnakları birbirine birleştiren kayış ve eğer bu kayışı veya balataları yağlarsan olacak olan motorun kavramayı kaçırmasıdır ve bu da motorunuza daha yüksek devirde daha az sürat sağlar ve ayrıca balatalarında gereksiz aşınmasını sağlar bu da motorunuza zarar

Kardeşim çok güzel açıklamışsın.Bu motorlarda şanzuman yağı diye birşey yok.Zaten kitapçıktaki resimlerde bizim motorun resimleri değil.Her modelin kitapçığıda aynı.Neyse ille de şanzuman yağını değiştirmek isteyen arkadaş varsa herhangi bir servise gitsin sorsun.

merhaba

herkeze slm arkadaslar gecen hafta bızım bayıde motor olmadığı ıcın bu haftayı beklemek zorunda kaldım 150 zc ve rf arasında kararsız kalmıstım kararımı 150 zcden yana kullanacağım..yolda daha ağır ve yatkın olduğu ıcın renk konusunde sız kullanıcalar bana yardımcı olursanız sevınırım mavı hoş duruyor hatayı cok bellı eder grı nasıldır sızce sade ve hatayı kapatan bır renk bırde bu ondekı plastık sıyah kısmı boyatabılırmıyım... sımdıden tskler kazasız surusler

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bunu bilmem iyi oldu bizim orda cok kisi var benim Motor 140 vurdu diyorlar hep bi deneyelim YBR'ile

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:10 ----------

Alıntı cagsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mototru ilk aldığımda çakmaklığı iptal ettireyimmi ve lastikleri hemen mi değiştiriyim yoksa rodaj bitine kadar veya 2 sene sonramı değiştiriyim.Eğer değiştiriceksem hangi markayla değiştiriyim michelin, metzeler hangi modelleri?
    Duyduma göre cogu kisi sigorta patlatmis cakmaklik yuzunden, bence iptal et. Lastiklerin eher islak zeminde surmeyeceksen yeter sana, ama denistirmek istersen Duro tipi taktir, kaliteli lastiklerden kalir yani yoktur fazla paraya bayilmassin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:14 ----------

Sanziman yagi o parcalari yaglamiyor kardes, debriajdan aldigi torku onun arkasindaki bir defransiyel gibi birsey ile arka lastige veriyor ve o 150ml kadarcik miktar onun icin 150ml butun sanzimani yaglayamaz zaten mantik biraz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:17 ----------

[IMG]http://yfrog.com/0rarticle161266778484j[IMG]

Ahanda bunu yagliyor iste

---------- Mesaj ekleme zamanı: 06:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 06:33 ----------

[IMG]http://yfrog.com/0rarticle161266778484j[/IMG1] 1'i sil gerisi ayni sizinki gibi ama gelmiyor ortaya ?

Arkadaslar resim neden cikmiyor ortaya ?

Motosikleti
    150 zc

bu parça krank :D motora koyduğun yağ zaten bu parçalar bütününün yağlamak için kullanılıyor yani zaten motorun kendi parçası

bu arada resim linki http://desmond.yfrog.com/Himg27/scal...=640&ysize=640 bunu kullanırsan göterir :D

Motosikleti
    Mondial 151 RS, Mavi -08

bu parça krank :D motora koyduğun yağ zaten bu parçalar bütününün yağlamak için kullanılıyor yani zaten motorun kendi parçası

bu arada resim linki http://desmond.yfrog.com/Himg27/scal...=640&ysize=640 bunu kullanırsan göterir :D
    Aga yanlis resimi secmissim, bende simdi fark ettim resimleri nasil upload yapiyoruz?

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc

ilk test eden ben olucam ozaman

herkeze tekrar selam zc kullanıcıları elektrikten biraz anlıyorsanız resimlerde gördüğünüz gibi yapmanız en fazla bi yarım saatinizi alır ve tavsiye ederim millet bakarken gözü kalıyor

Uploaded with ImageShack.us

birde kullandığım malzemeler bildiğiniz meşhur motor yağı ortadaki fren hidroliği dot3 birde malum konu difransiyel yağı dediğim şanzıman değil lütfen aramızda çatışma çıkmasın sadece bu yaş hem difransiyelde hem şanzıman da kullanılıyor ben motorda 110 ml. diye yazan difransiyel denen kısımda kullanıcam bi aksilik olmazsa ilk salı akşamı yapıcam bakalım ortaya ne çıkıcak vatana millete hayırlı olsun
    HAYAT TOPRAĞIN ALTINDA :salut:

Emilyan motor gayet güzel görünüyo kazasız belasız binmen dilegiyle

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    sen ön sinyalleri iptal edip far mı taktın??

Eğer öyleyse karşıdan gelen adam senin nereye döneceğini nasıl anlayacak?? Böyle bir riske değer mi? 2 kuruş daha fazla yol aydınlatması için?

Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eğer öyleyse karşıdan gelen adam senin nereye döneceğini nasıl anlayacak?? Böyle bir riske değer mi? 2 kuruş daha fazla yol aydınlatması için?
    Sana birşey sormak istiyorum hocam motoru alalı baya oldu heralde 2 3 sene peki hiç pişman oldunmu aldından şimdi olsa gene alırmıydın o motoru yoksa kafanda başka modeller varmı

Lütfen bürün arkadaşlar okusun

arkadaşlar konuşmalarını bayağı baktım yok paslanmaymış yok yattımı pas tutarmış yok pilastik kayışa düşmanı yağmış 80 den yukarı çıkmıyor ne yapıyım rodajmış filan yalan motor yatınca pas tutmaz askerdeydim motor 15 ay yattı geldim hiçte bir proglemi yoktu gayet iyidi kayışın yağla alakası yok kayışın yıpranma sebebi sürtünme gerilme ve sıcaklıktır eğer kayış sert olursa ki özellikle servislerin kendi taktığı kayışlar ısındıkça kayışın diş kısımlarından çatlar ve kısa zamanda kopar 80 km den yukarı çıkmamasıda rodajla alakalı değil bunu bilin piston subap hava filtresi geri dönüşüm sıkıştırma yani egsoz ve devriyajla alakalı motor subapları tam açmaz ve kasar 80 den yukarı çıkmaz geri gönüşümde sorun vardır karbüratörde benzin toplanır atamaz egsozda kırıksa ve açık egsoz yani halk arasında performans egsoz varsa sıkıştırma yapmaz motorun çekişi düşer ve 80 den yukarı ne yaparsanız yapın yukarı çıkmaz ((( SORULARINI BEKLİYORUM )))

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    http://www.sakaryaikinciel.com/ilanl...1.10.2009.html

motorun orjinal rengi keşke böyle olsa

Motosikleti
    cbr125 / 150 zc
    Alıntı sky_forever adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hocam iptal olan bişey yok sadece sinyalleri park lambalarının olduğu yuvalara bağladım park lambalarındaki elektiriğide 5 w lık değilde 25 w lık ampullerle değiştirerek sinyallerin yuvalarına bağladım çok basit bişey kurallara uyarım sinyalımı veririm devam ederim
    HAYAT TOPRAĞIN ALTINDA :salut:

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    arkadaslar motorun akü göstergesi ibrenin sonunu bile geciyo sonun sonuna dayanıyor:D farlar acıkken bile sürekli böle acaba neden

sky_forever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran SCUB 150
    Çok enerjik bir motorun var demek ondandır ;)

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    valla bende anlamadım herhalde ondan ibreyi sona vurduruyo bugun hız denemesi yapım dedim düz yolda 80 i zor buldu senin motor kaç görüyor sky?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler