Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    way beeee şimdi 1800 kusur mesaj var gözlerım yasardı biz büyüttük zc yi ehey gidiii......
    Eskiler unutulmaz Sheltox'm
    Zc'nin üstüne 3 motor değiştim en belası oydu ama
    Motor yürüyen belaydı

Ama kimse o motorda benim yaptıklarımı yapmamıştır

Abarth egzoz-ses sistemi-neon-çakar far-xenon-polıs cakar farları- polis sireni-megafon-fava filtresi-gosterge ışıklandırmaları vssvsvs...

Ama en cok o motoru kullanırken zevk alıyordum
    Bakanın birdaha baktıgı bir motordu

Ama Ama Ama..!
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiler unutulmaz Sheltox'm
    Zc'nin üstüne 3 motor değiştim en belası oydu ama
    Motor yürüyen belaydı

Ama kimse o motorda benim yaptıklarımı yapmamıştır

Abarth egzoz-ses sistemi-neon-çakar far-xenon-polıs cakar farları- polis sireni-megafon-fava filtresi-gosterge ışıklandırmaları vssvsvs...

Ama en cok o motoru kullanırken zevk alıyordum
    Bakanın birdaha baktıgı bir motordu

Ama Ama Ama..!
    merhaba herkese
    ozan150zc;
    hava filtresinden bahsetmişsin şu performans hava filtrelerindenmi takmıştın ?bi konuda yardıma ihtiyacım varda..

Motosikleti
    Honda vfr800
    bi nostaljımı yapsak OZAN

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı sheltox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi nostaljımı yapsak OZAN
    Yapalım be hacı

Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese
    ozan150zc;
    hava filtresinden bahsetmişsin şu performans hava filtrelerindenmi takmıştın ?bi konuda yardıma ihtiyacım varda..
    Cok zahmetli bir iş gursus + yakıt da artıyor..

Şuan bianchi var onlada oynamaya başladım hafiften..
    Hava filtresi olayına giricektim ama degmez..

Ama yok illaki yapıcam ben diyosan hava filtresi buluruz sana takmak sorun degıl eskı hava filtresinin kutusunu sokuceksın sonra o hortuma yeni aldıgın ufak hava filtresini takıcaksın..
    Hava ayarı yapılacak ki önemli olanda bu her usta yapamaz bunu
    [B]Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... [/B][COLOR="Red"][b]!!!!!--HyO--!!!!!:queen:[/b][/COLOR]

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapalım be hacı

Cok zahmetli bir iş gursus + yakıt da artıyor..

Şuan bianchi var onlada oynamaya başladım hafiften..
    Hava filtresi olayına giricektim ama degmez..

Ama yok illaki yapıcam ben diyosan hava filtresi buluruz sana takmak sorun degıl eskı hava filtresinin kutusunu sokuceksın sonra o hortuma yeni aldıgın ufak hava filtresini takıcaksın..
    Hava ayarı yapılacak ki önemli olanda bu her usta yapamaz bunu
    ozan 150zc dostum ben hava filtresi konusunda herşeyi göze alıyorum
    bi deniycem olmadı sökerim benim sormak istediğim bu linklerde 2 çeşit var işte scooterınız için falan diyor sipariş edicemde orada bi 38 mm birde 48 mm diye geçiyor filtre hangisini almalıyım nedir bu ...
    genişlik falanmı hortumun girişi için

http://www.hepsiburada.com/simota-48...ctid=otm752305

http://www.hepsiburada.com/simota-38...ctid=otm752304

Motosikleti
    mondi 150MC
    aga 38cm olan olması gerekir..(arastır iyice bizim sitede olması gerekir)
    Hortum cıkısına takılacak..

Motosikleti
    Honda vfr800
    hawa filtresinin zc yada dıer 150 lık scooter lar uzerınde zarardan baska hıc bır etkısı olmayacaktır

Motosikleti
    mondi 150MC
    Bende söyledim ama dinletemedim sheltox'm

Demekki naapmicakmışızz;
    Motorlarımıza performans hava filtresi takmıycakmısız

Motosikleti
    Honda vfr800
    taktrsam ben cbf500 e taktırırdım ona taktrmadım
    1- motor omrunu yıyor
    2- fazla yakıt
    3-yakıt erogasyonunda duzensızlık
    4-uzman bırı tarafndan yapılacak olan karburator ayarı vs.
    5-600 luk makınalarda bıle max 4-5 bg etkıleyebılecek max gucu ki bu bahsettıgım makınalar 600 cc 4 sılındırlı canawarlar pekı tek sılındırlı 150 cc lık bır makınadan nasıl bır performans artısı beklenır sadece uygunsuz ve ayarsız takılan bır fıltre boylece hem motora hemde motorun dıer organlarına zarar verecek bır proje olmaktan ote gıdemez...

Alıntı Egemen150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende birbuçuk ay önce kırmızı mondial 150 zc aldım. İlk500km maksimum 40kmhız yaptım 500 bakımına götürdüm yağı değişti hava filitresi temizlendi bakımdan sonra 50-60 gibi hızlar yaptım 850-900cü km lerdede tam gaz vererek 85km hızı gördüm.şu an 1100 km deyim hızı halen 85km maksimum Motorum yavaş yavaş açıldığını ve daha rahat çalıştığını hissediyorum.Genel anlamda iyi bir sorun çıkmadı şimdiye kadar.Motoru kullanmadan önce iyice ısıtıyorum 5ila 10 dakika arası rolantide çalıştırıyorum yağlama iyice olsun diye ondan sonra biniyorum.Diğer bakım 1500kmdeymiş Yağ olarak castrolün 10w40 scooter power1 yağını koydu servis iyidir diye düşünüyorum.Birde respol varmış sanırsam.Bujiyi değiştirmeye grek varmı diye de düşündüm çin malı bujiler iyi olmayabilir buda motorun çalışmasını ve haliyle hızınıda etkileyebilir diye düşünüyorum siz ne dersiniz?
    yoq 1000 km de motor ıcın ne bujısı bısıcık olmas aynı bujıyle dwm et sen bu arada motorla yuksek hızlara cıkmak yerıne dusuk hızlarda zewklı gezıler yapmak ana hedefımız olsun

Motosikleti
    Mondial 150 zc
    Selam arkadaşlar şu an 1500km deyim motor iyi bir sorun yok gibi yalnız bişey sormak istiyorum benim motor 3000 devirde kavrıyor sanki kavrama için yüksek bir devir gibi geliyor bana bi zarar verirmi acaba 3000 devirin altına indimi boşa atıyo.bu arada 9800 devri gördüm bayır aşağı hızda 88km idi.Genelde yavaş kullanıyorum arada bir deneme yapıyorum.En güzeli zaten orta hızlarda seyretmek daha zevkli oluyor.

Motosikleti
    Honda vfr800
    egemen ozel msj la cvp attım dedıım gıbı kafana takcak bısı yq bın motoruna bak kyfıne cok kurcalama daa ne gezıler yapcan kı motorunla....

Motosikleti
    150 ZC
    baya zc sahibimiz var arkadaşlar ufaktan bi buluşma yapsak
    istanbul için katılmak isteyenler fikir versin buluşup hem tanışırız
    hemde daha rahat fikir alış verişi olur + tanıdık tüm zc leri dışardanda getirir,
    güzel bi topluluk yaparız! çok yakında motorun son fotoları da koyucam. .

Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar motoruma hava filtresi takmamdaki amaç 4-5 bg falan elde etmek değil merak etmeyin sadece deneme amaçlı takıcam olmadı sökerim takarım tekrar orjinalini geri dönüşü olmayan birşey değil sonuçta ,
    teşekkür ederim yinede hepinize
    ozan15zc usta nediyosun 38 mm midir çapı ona göre sipariş edicem sen öylemi takmıştın?

Motosikleti
    150 ZC
    150 zc heygidi forum hey bir zamanlar ana sayfadan inmezdik
    nerde zc ciler neden bi ortam oluşmadı hala burda, yazmaktan çekinmeyin arkadaşlar iyi kötü doldurun unutmayın burda birçok kişi bu forumu okuyarak
    zc sahibi oldu biri de benim , borçlarımı biraz azaltırsam xenon takıcam bu farın pek iyi aydınlattığını düşünmüyorum, xenon için düşüncesi olanlar varmı? marka ,verimlilik, fiyat?

Motosikleti
    150 ZC
    aynen ben de farlarından memnun değilim, xenon için bir de iyi bir akü diyorlar hocam doğru mu sence.
    [B]to Live is to Die...[/B]

Motosikleti
    150 ZC
    değil bence çünkü aküye farlar direk bağlı olduğunu düşünmüyorum
    e ztn direk bağlı değilse akü gücünü motordan aldığına göre motor çalışırken
    bi problem olmaması lazım velevki olsa piyasada onca xenonlu motorlar yedek
    aküyle gezmiyor ya ne olursa olsun herşeyi göze alıp yapıcam güzel görüntü hemde yolumuzu görelim değil mi . .

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoruma hava filtresi takmamdaki amaç 4-5 bg falan elde etmek değil merak etmeyin sadece deneme amaçlı takıcam olmadı sökerim takarım tekrar orjinalini geri dönüşü olmayan birşey değil sonuçta ,
    teşekkür ederim yinede hepinize
    ozan15zc usta nediyosun 38 mm midir çapı ona göre sipariş edicem sen öylemi takmıştın?
    Valla hiç hatırlamıyorum aga 38miydi 42miydi
    ben biraz arastırıyım yazıcam zaten..
    al eline bi metre git ölç

Alıntı showdownKing adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değil bence çünkü aküye farlar direk bağlı olduğunu düşünmüyorum
    e ztn direk bağlı değilse akü gücünü motordan aldığına göre motor çalışırken
    bi problem olmaması lazım velevki olsa piyasada onca xenonlu motorlar yedek
    aküyle gezmiyor ya ne olursa olsun herşeyi göze alıp yapıcam güzel görüntü hemde yolumuzu görelim değil mi . .
    Hertürlü zarar verir 2. akü şart..
    Eger takmazsan 2. güne kalmaz aküyü yersin..
    Bence sis farı takın daha güzel olur görünüm bakımındanda
    Tam sinyalin altına lastıgın etrafına iki sis lambası koyucaksın..
    Birde Kaliteli ampul alıcaksın far için..
    Problem kalmaz..

Xenon alıcaklar Mtech'den şaşmasın..
    (kaliteli markadır)

Xenon ortalama 150 ytl +akü 50 desek 200e patlar beyler en az..

Motosikleti
    150 ZC
    iyide ozan biz bu ikinci aküyü nereye koycaz sele altından başka bi yer yok sanırım ztn sele küçük bide onu yicek hem ikinci akü nasıl şarj olucak onun
    bağlantılarını da yapacaklarmı?

Selam Zc Ci arkadaşlar foruma yeni katlıdım sayılır. ehliyetim yakında cebimde olacak inş.. kar yağmadan bir zc de ben çekeceğim altıma forumu takip ediyorum. Her fırsatta ama bir türlü karar veremedim. HS mi Zc mi sebebi ise şu Zc nin göstergeleri 1.70 boyu olan birine göre binince göstergeleri rahat görünüyor mu . Net şekilde yani Benzin,akü,devir saati gibi ben hepsini net görebilir miyim bu boyla 1.70 metre boyu aynı olan ark.lar bi cevap versin varsa birde foto rica edeceğim. Hepinize iyi günler kazasız gezintiler dilerim.

Motosikleti
    150 ZC
    Alıntı neo_wt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Zc Ci arkadaşlar foruma yeni katlıdım sayılır. ehliyetim yakında cebimde olacak inş.. kar yağmadan bir zc de ben çekeceğim altıma forumu takip ediyorum. Her fırsatta ama bir türlü karar veremedim. HS mi Zc mi sebebi ise şu Zc nin göstergeleri 1.70 boyu olan birine göre binince göstergeleri rahat görünüyor mu . Net şekilde yani Benzin,akü,devir saati gibi ben hepsini net görebilir miyim bu boyla 1.70 metre boyu aynı olan ark.lar bi cevap versin varsa birde foto rica edeceğim. Hepinize iyi günler kazasız gezintiler dilerim.
    1.65 boyunda ZC kullanan bir arkadaşım var ve sorun yaşamıyor, benim boyum ise 1.77 ben gayet net görüyorum, gidonun ortası farkettiyseniz göstergeler daha rahat görünsün diye kıvrımlı, hem yaşansa bile saçma olur, göstergelere bakarak mı gideceksin arkadaşım
    [B]to Live is to Die...[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler