Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

ya neyine kızıyosunuz anlayamıyorum.Al işte bizde biniyoruz bu seytan aletıne.Benım bildiğim o motora o para verilmez tabi herkesin kendi gorusudur.ben size niye aldınız cart curt demıyorum.Almıssınız biniyosunuz o paraya alınabilecek surucusune daha cok keyıf verecek motorlar muhakkak vardır.

Ayrıca sunuda soylemem gerek az mesaj yazmam bi deneyımım ya da bilgimin olmadığı anlamına gelmez.Ben kendi motorum içinde yapılan yorumlara her zaman değer veririm.Ben aldığımda banada neden o parayı o motora verdın dıye sordular ama ben hiçbirine kızmadım.Onlarda sonucta benım daha iyi bi motora binmemi isterler.Ben istermiyim ulkemde cin malı motorlar dolassın.Tabiki herzaman kaliteli motorlara binmesini isterim biz TURK lerin.Ama kendim de cok CİN MALI kullandım halada kullanıyorum.Ama 2. el japon malı motorlara binmek daha mantıklı bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM
    Alıntı tufanqm250sa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya neyine kızıyosunuz anlayamıyorum.Al işte bizde biniyoruz bu seytan aletıne.Benım bildiğim o motora o para verilmez tabi herkesin kendi gorusudur.ben size niye aldınız cart curt demıyorum.Almıssınız biniyosunuz o paraya alınabilecek surucusune daha cok keyıf verecek motorlar muhakkak vardır.

Ayrıca sunuda soylemem gerek az mesaj yazmam bi deneyımım ya da bilgimin olmadığı anlamına gelmez.Ben kendi motorum içinde yapılan yorumlara her zaman değer veririm.Ben aldığımda banada neden o parayı o motora verdın dıye sordular ama ben hiçbirine kızmadım.Onlarda sonucta benım daha iyi bi motora binmemi isterler.Ben istermiyim ulkemde cin malı motorlar dolassın.Tabiki herzaman kaliteli motorlara binmesini isterim biz TURK lerin.Ama kendim de cok CİN MALI kullandım halada kullanıyorum.Ama 2. el japon malı motorlara binmek daha mantıklı bence.

alabilme imkanın varsa alda bin dostum tutanmı var

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben
    lgilenmiyorum geçen seferki olaydan sonra ;)
    kararım kesin ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Almıssınız biniyosunuz o paraya alınabilecek surucusune daha cok keyıf verecek motorlar muhakkak vardır.
    Sen bize bakma biz mondialin reklamını yapıyoruz bu sitede.. Arkadaşım 1850 TL ye bana sıfır alabilceğim bi motor söylede gidip alıyım.
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bize bakma biz mondialin reklamını yapıyoruz bu sitede.. Arkadaşım 1850 TL ye bana sıfır alabilceğim bi motor söylede gidip alıyım.
    YAMAHA ybr 125- olmeyen motor HONDA Titan vb.yada honda beat.uygun motorlar bence ben mondialden yada monerodan yada baska bi dandik markadan memnun değılim.Sonucta 2 sene sonra dağılıyo bu motorla.Hadi az para verdik diye hor kullandık diyelım gozu gibi bakan arkadaslarımda var cin malına binen onlarda dağılıyo.İnsan uzun yola cıkmaya korkuyo.Ben kendi motoruma o parayı vereceğıme keske honda TWISTER alsaydım dıyorum yani,yada cbf 150 ucuz ve kalıtelı bı motor.vibrasyonda yok kucuk ama hızlı hemde ucuz.

Motosikleti
    -
    YAMAHA ybr 125- olmeyen motor HONDA Titan vb.yada honda beat.uygun motorlar bence ben mondialden yada monerodan yada baska bi dandik markadan memnun değılim.Sonucta 2 sene sonra dağılıyo bu motorla.Hadi az para verdik diye hor kullandık diyelım gozu gibi bakan arkadaslarımda var cin malına binen onlarda dağılıyo.İnsan uzun yola cıkmaya korkuyo.Ben kendi motoruma o parayı vereceğıme keske honda TWISTER alsaydım dıyorum yani,yada cbf 150 ucuz ve kalıtelı bı motor.vibrasyonda yok kucuk ama hızlı hemde ucuz.
    Bak işte bizimle bakış açıların farklı. Yazdıklarının içinde 1 tane scooter var o da beat o da 100cc, diğerleri vitesli biz de biliyoruz vitesli motor almayı, hadi aldık diyelim sıfır fiyatlarını söylemiyorum, binilebilecek ikinci elleri 2500 den aşağıya yok sırf yazdın diye bir bakayım dedim.. Genelleme yapmadan düşün.. sen ne istiyosun ben ne istiyorum ?
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Tabiki herkes kendine en uygun motoru alır.Kimimiz scootera bineriz kimimiz enduroya kimimiz racinge vs.Ama dedığım gibi japon malı almak daha mantıklı.UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGIN DEĞILIM demısler.Ama yaptık bi hata aldık bi cin malı.Neden kendı motorumu kotuluyım kı?Ama ustune basa basa soyluyorum memnun değılım.He motor işte biniyoruz nabalım aldık.Tabiki iyi yonlerıde var motorun ama kotu yonu daha fazla.Motorcu motorunu arkadası gıbı gorur. ona bağlanır .sanki canı varmıs bu soyledıklerımı duyacak uzulecek gibi geliyo suan motorum.Ama gercekler bunlar işte.

beat ın nesı war?

vespa alın demıyoz 6500 tl ye ama vespada motor yani.

1800 tl ye suzukı an 125 hk lar var zehir gibi gider.

Dusunduğun zaman pızzacılarda honda actıva kullanıyo genelde pahalı ama boyle daha ucuza gelıyo.2 kere cın malı alıp yolda kalacağına 1 kere al adam gibi motor .en azından ölmeyen motor.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    http://www.sahibinden.com/arifusta26...XQQdisplayitem

sen sıfır suzukinin fiyatını da bilmiyosun arkadaş bak bunun üzerine ruhsat işlemlerini de ekle bak fiyatına ..

sen suzuki an yedek parça fiyatlarınıda bilmiyosundur kafa grenaj fiyatını bi araştır biz o fiyata komple motor grenajını topluyoruz herkesin ilk motoru ,
    ben hiç bi zaman motorum alayına 10 basar muhabbeti peşinde değilim senin içinde bilgisiz tecrübesiz demedim katılımın 0 olduğunu söyledim aramızda olmanı ve bizim neden bu scooterı aldımızı anlamanı tavsiye ediyorum . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

bende aldığım için neden aldığınızı anlayabiliyorum.Ve size 2. alabilirsiniz dedim.Ama bi iki sene daha gecsın gorursunuz motorların halını.Oysa Honda KINETIC oylemı?10 sene kullan gene kullan.3 kurus fazla ver işi bilen adamların yaptığı motorlara bin .boyle daha masraflı oluyo bence. vitesli alıyım belkı daha iyidir dedim aynı scooterdan fark yok dandik.2000 tl ye alacağına 3500 tl civarında hondanın scooterları var sıfır al bin kafan rahat yolun acık olsun.Olmadımı al 2.elıne bin paşalar gibi.parcaları da o kadar pahalı değıl bence.Az bi rakam fazla odeyerek daha kalıtelı parcalar almıs oluyosun.Türkiye hurda motor mezarlığına dönmesin.Şimdiden dağılmaya basladı o haojinler sukidalar.Sonra yerını mondıal monero vb markalar aldı şimdi onlarda dağılmaya basladı.Cin malı motorun grenajı gunesten etkıleniyo sonra kucuk bi darbede yada sarsıntıda kırılıyo.Ama japonlar oyle değıl.Sonra servısler ayrı bi rezalet (hepsi için soylemiyorum ama %75).kısa bi sure sonra sinyali calısmaz farı patlar cart olur curt olur.Ben dersimi aldım.Artık ampul alırken bile kalıtelı bi marka ararım arastırım.Cunku seytan ayrıntıda gizlidir.Hiç aklına gelmez belkı ama bi gece ampulun patlayı verır yolda kalırsın.

suzukı an 125 hk için hiç birsey değil 3000 tl ben daha pahalı biliyodum (3500tl)Cok guzel

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    ben hala derdini anlamadım şemsiyeyi açma çabanıda anlamıyorum sende de aynı şemsiyeden var git kendi şemsiyeni zorla ,
    ben hangi motorda hangi sorun var iyi biliyorum 12.750km deyim daha bi sene binerim Allahın izniyle yağını zamanında değiştiriyorum servise değil kendim castrol 10w 40 koyuyorum takip etmediğin için forumu bilmessin anlatım bak ;

10.000km de servise gittim ve kendi kayışını japon bando kayışla değiştirdim ,
    debriyaj balatalarınıda en temizinden taktım ,
    hava filitresinin zamanı vardı onuda geçenlerde değiştirdim ,
    eksozum paslanmıştı gittim sprey boya ve zımparayla tertemiz o işide çözdüm,
    canım sıkıldı geçen günde karbüratörü söküp içini temizledim ,

bu işlemeleri gören motorum şuan at gibi ben motorla uğraşmayı seviyorum yaz kış biniyorum para da değil sadece sorun biraz daha tecrübe adına
    bu motora binmeye km yapmaya devam edicem daha sonra uygun bir japon motor alıcam . .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

hehh şimdi uzlastık galba?Bi arkadasımın bi sözü vardı bende katılıyorum bu soze ALLAH ÇİNLİLERDEN RAZI OLSUN HEM UCUZA MOTOR SAHİBİ OLUYOSUN HEMDE BEDAVADAN TAMİRCİLİĞİ ÖĞRENİYOSUN DİYE.İste bu motorcu olma yolunda atılmıs en buyuk adımdır merak.Kucukken babamla mobiletin heryerını sokerdık.Bu insanı pişiriyo iste neyın ne olduğunu anlıyo insan.Motoru alma sebebinizden biride heryerini sokebileceğin bi oyuncağının olması.Bende çok buyuk keyif alırım ama bazen can sıkıcı olabiliyo bu durum.Mesala bi keresinde arka gobeğın janta gectığı dişlilerı parcalamıstım.Her yolu denedıkten sonra disliyi iple janta bağlayıp motoru Kavakköy"den Şarköy"e getirmistim(25 KM).Arkadasımın CBR 125 R ı vardı benım motorum problem cıkarmasaydı gayet iyi bi tur olurdu ama malesef boyle tatsız anılarım cok.

O yuzden oynamak isteyen alsın ama herkes tamirci olmak istemiyo.Bi arkadasım aldı zırt pırt kapıda Tufan orası boyle oldu Tufan burası boyle oldu ne yapcaz.Servise gıt diyorum ilgilenmiyolar.Motorum yağ kacırıyodu adam keçeleri değiştirmek yerine dış kapağa sıvı conta cekıp bıraktı(40 ytl).ee yine kacırmaya basladı değistirdim keçeleri şimdi oldu.Ama adam resmen oyle kullan banane diyo.Garantisi yokmu bu meretin?TAMİRCİ:o garantiye girmez bu garantiye girmez.E ne girer peki garantiye acaba?

Hadi ben sorarım sikayet ederim geleni geçeni servis yapmışsınız diye.Ama sormayanlardan dunyanın karını elde edıyo bu firmalar.Sozde garantısıvar osu var busu var.İs motoru satıncaya kadar sattıktan sonra hoscakal kardesım.Tiksindim walla cinmalından.
    bi yandan dusunuyosun oda demırden yapılmıs buda ama onemlı olan muhendıslık bu işte teknık detay.50 cc bianchi mirror scooter kullandım bir gaz teli (iç dıs )20ytl.Kaç kere koptuğunu ben hatırklamıyorum.Hadi ewde kopsun rezillik yolda kopuyodu meret.Nabıyım ben simdi.

İstediğin marka yağı kullan motorun keçeleri 3 kurus kar edılsın dıye kalıtesız keçeyle motor yağ kacırır.

Bu motorlarda bide kronık arızalar var her modele özgü.% 65 bu arızaları yapar motor.çinmalı chooper kullanan arkadaşlarım soyledıde ben inanmamıştım.Başıma gelınce anladım.Mondial 110 cc 4 vites cup ları var.Cup dediğin en dayanıklıları sayılır(HONDA CUP DUNYANIN EN SAĞLAM MOTORU SEÇILMISTI) yağ kacırıyo.Servisler kendileri diyo alınacak gibi değil diye.Kendileri honda 200 cross yada kınetık kullanyolar servisler.

he ne olur bazıları alır oynayalım diye,kımısı alır ayağımı yerden kessin,kimisi alır ucuza motorcu olalım.Ama sonunda aracı firmalar ve çinliler kazanır.Piyasayı allak bullak ettiler.Motorsiklet tehlikeli bi alettir sakaya gelmez kuçuk bi hata felaketi getirir.Neden motosiklet kazaları arttı kasabalarda?Yazın calıstı aılesını kafaya aldı motosiklet aldı.Noldu? "motorcu" bu is o kadar kolay değıl.sonra oturur arka koltuğa artıst artıst gezer .Deneyım tecrube motor bilgisi olmadığı için pat patlar bi gun duvarda.

Ben belki motorcu değilim ama büyük bi hırsla gercek bi motorcu olacağım gunu beklıyorum.Henuz embriyo bile değiliz belki ama bi gün motorcu olarak doğacağız.Soyluyceklerım simdilik bu kadar.

http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...-ZC/index.html

Motosikleti
    -
    tufanqm250sa
    Walla iyi yazmışsın kafandakileri dökebilmek için. Sana hak veriyorum ama genelleme yapma yine de. Tüm bunları bi kalıba sokmuşsun sen kafanda. Adımız çıkmış 9 a inmez 8 e misali. Niye dersen ben o genellemede görmuyorum kendimi, kendimi de, motorumu da. Sıfır aldım, çinli aldım ama memnunum bilader, sorunum yok ben emrenin yaptığı bakımın 10 da 1 ini yapmıyorum neredeyse. sadece düzenli servisime gidiyorum ufak tefek sorunlar olmadımı? oldu, ama yolda kalmadım hiç bir zaman. Bu zamana kadar 300 TL harcamışımdır motora bunun 200 ü alarm, çanta ek özellik fln. Kalanı bakım parası. Servisimden de çok memnunum çok iyi ilgileniyolar öz ve net anlatıyolar. Garanti içinse şunu söyliyim sana yarın servise gidicem arızalanan egzozumun, garanti kapsamında mondialden gönderilen yeni egzozla değişmesi için. 2 sene sonra çöpe atılır diyosun. Sen 2 sene sonra motora binebilirsin belki ama benim bineceğim garanti değil. Motorcu olma çabamız da yok. Biz motosiklet sürücüsüyüz. Sağdan soldan gördüklerinizle altınızdakilere bakarak hikayeler duyarak genelleme yapmayın. İlla yapacaksan git bir başlık aç çinmi iyi japonmu iyi diye tartışılsın !!!!!!!!!

hee o zaman alın çin malı kardesim 2 senede atarısnız araba alırsınız.Yaslanınca anlatırsınız genclığımde motosiletim wardı diye.Neyse cok saçma yerlere uzar bu konu hiç gerek yok .Ben burdan gercek motorcu olmak isteynlere soyluyorum yazdıklarımdan kendılerıne pay cıkarsınlar.Motorcu olmak isteyıp 150 zc almak isteryen kardeslerımız varsa abilerinin motor hakkındaki yorumlarını okurlar. En azından biraz ufukları acılır.Bi gorusleri olur

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ellemeyin abicim kim ne istiyosa alsın gösün belki bana kötü gelen motor onu tatmin edicek !! ben karışmıyorum bundan sonra ;)

Motosikleti
    -
    hee o zaman alın çin malı kardesim 2 senede atarısnız araba alırsınız.Yaslanınca anlatırsınız genclığımde motosiletim wardı diye.
    anlatırım koçum yeterki sen iste..

En sonunda anladınız ama atmanız gerktığını buda bi gelişme2-3 sene kullanın o zaman sonra atın.Nede olsa siz en iyisini bilirsiniz kendi tercihinizdir.Harbiden sacma yerlere gidicek bu konu ben daha fazla yazmak istemiyorum zorda bırakmayın.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    sen bak dalgana motorunla ilgili bi topic varsa git orada kovala ordaki arkadaşlarına akıl fikir ver hadi " Allah cebine göre pazar boyuna göre mezar versin. ." bu da son sözümdür sana. .

Motosikleti
    -
    heey zc ciler!! ne o ses seda yok? Pazar gelen varmı kahvaltıya?

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    kahvaltıya değilde fuara gelicem ben

Motosikleti
    Gilera Runner 180SP
    benim ZC 100km de 6lt. yakıyo namussuz ya :D servis normal normal diip duruyo, gerçi 1.agresif kullanıyorum(dipgaz değil agresif :D ) 2.abart egzos takılı bunlara rağmen bu kadar yakması normal mi arkadaşlar ?
    http://www.facebook.com/melihdelal / Gilera Runner 180SP | [COLOR="Red"]Motor[COLOR="Orange"]Bike[/COLOR][/COLOR] - Melih Umur Delal

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler