Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    ferhad kardeşim hayırlı olsun allah kazadan beladan korusun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ferhad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    saolun arkadaşlar.
    onder 150 zc sendede vardı heralde. kaç km desin? bide sorun çıkarıyormu? ben 150 kmyi geçtim bugün 3. günüydü. tek sorunum sabah ilk basışta çalışmıyor normalmiş heralde. sende sorun varsa yazarsan sevinirim. ona göre dikkat ederim. teşekkürler

tekerlerimiz hiç yerden ayrılmasın

onderugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    benim motor 2600km,geldi.
    ilk aldigim siralar motor hizlandikca arka fren daha gec tutuyordu.
    servise ilettim arkada bi disk varmis ucretsiz,garantiden o diski
    ve bikac seyi degistirdiler biraz daha iyi oldu.bide gostergelerin uzerindeki,
    korumak icin heralde,ince bi naylonmudur nedir adini bilmiyorum yada jelatin heralde ,herneyse gostergelerin uzerinden onu kaldirinca sanki gostergeler icerden bugulanmis gibi gorunuyor.
    uzun lafin kisasi arkadas bu fiyata alinabilecek en iyi motor.
    kim ne derse desin takma kafana bin motoruna bak keyfine.
    tekrardan hayirli ugurlu olsun.
    allah kaza bela vermesin kardes.
    az sadaka cok belayi def eder. h.s.

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    inşallah önümüzdeki ay ortasında alıorum 151 rs seyhan 250c ve bunun arasında kalmıştım muhtemelen bu olacak heralde

151 rs den daha güzel bi görünüşü war ama görünüş zevk meselesidir kimse güzel çirkin diyemez
    bakalım inşallah sorunsuz bineriz
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

Motosikleti
    SYM GTS 250
    abi benim motor sabah çok zor çalışıyor. daha 260 km falan erken deilmi bu sorun için?

ama hızlanmaları acaip deişti 80 i çabuk buluyor. 90 ıda gördü daha çevirmedim kolu

çalıştırma meselesini nasıl halletcez? sabahları rezil oluyoz siteye valla.
    fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar. motora gelince genel olarak memnunum çok şükür. haftasonu hava güzel olursa bursadan istanbula gitmeyi düşünüyorum.

bu arada plakam çıktı 16 BYB 49

Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    arkadas bu zor calisma olayi bujiden oluyor.servise git bujiyi degistir.
    500km,deki yag degisiminde bujiyide degistiriyor servisler.
    cunku cin mali bujiler 500,kmden sonra ise yaramiyormus.
    bujiyi bi degistir sonra farki bizimlen paylasirsin.
    motoruna hayirli olsun dedikmi bilmiyorum amma,
    allah hayirli ugurlu etsin.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Ne derseniz deyin Adana'da olmadığınız için şanslısınız. Çünkü ben karar verdim Adana'da mondial servisi yok(?) Benim motor çok çekti. 5000 km yapmış bir motorun bakımında nerelere bakılacağını dahi bilmiyorlar. Motorla verilen kitapçıktan Firmanın Bakım çizelgesini yazıyorum. Bana bu adam motor profesörümü diye dalga geçiyorlar. Oysa servisliğini yaptıkları motorların kullanma kılavuzunu okusalar benim oradan yazdığımı anlayacaklar. Varyatör diyorlar mafsallardan sorun çıkıyor. Hava filtrelerini ellemiyorlar bile, Karbüratör temizliğini hiç arama... Birde 40 YTL servis ücreti 2 yıl garantili motora Her gidişte her değişen parçaya para ödenecekse Garanti ne o zaman? 4077 sayılı kanunun 13.maddesini hiç bilmiyorlar bile. (Bakınız 4077 Tüketiciyi Koruma Yasası Madde 13) Mondial öncelikle Adana'daki servislerini düzeltsin. Çünkü Adana en çok Motosiklet satılan yer.
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı solistalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 Zat
    Arkadaşlar bu egzos falan değil daha çok BAĞIRSAĞIandırıyor

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    yahu arkadaşlar bu motor hakkında 8 sayfalık yorum yapıldı ve hepsini bıkmadan usanmadan tek tek okudum ama benim için en önemli konulardan birisi olan yakıt konusuna hiçbiriniz değinmemişsiniz. 100 km de kaç litre yakar bu motor arkadaşlar. bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Honda vfr800
    merhaba arkadaslar bende bir 150 zc kullanicisiyim merak ettiginiz seyleri sorabilirsiniz
    kaskiniz takili fariniz acik olsun

Motosikleti
    Honda vfr800
    Valla hack kardes hic hesaplamadim ama 3 civarinda flndir heralde bide benimki biraz fazla yakioda heralde yeniya ondan

Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    benim hesaplarima gore benim 150zc kilometrede 85,90 binlira civarlarinda yakiyor.
    oda sehir ici trafikte.

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Benimkide şehir içi 85 fln yakıyor. bu arada km 2500 e yaklaştı. istanbul bursa arası kullanmaya devam ediyorum. Sorun çıkartmıyor maaşALLAH. Sadece bi kere sigortası yandı yanında yedeği vardı oda yandı (Sebep şerefsizin biri çakmağa basmış oda öyle kalmış ) SOnra kendim elektrik kablosundan sigorta yaptım çalıştı Bu arada 10bin devirde 110 km yi görüyor artık motor çok şükür

Bide Sizinle bi tecrübemi paylaşmak isterim. PO (Petrol ofisinden) aldığım benzinler hep kötü çıkıyor istanbulda aynı bursada, giden motor stop ediyor sabah çalışmıyor. İstanbuldan bursaya dönüyordum gece rüzgar vardı inanın yokuşa 80 le girdim 40 la bitirdim çok dandik benzinleri. Yolun yarısında çok şükür benzini bitirdim shell e girdim gemlik yokuşunu ışıklarda yeni kalkmış olmama rağmen 80 le bitirdim yokuşu. Benzin çok fark ediyor küçük hacimli motorlarda. Sabah çalışması bile farketti. Aman PO dan almayın nerden alırsanız alın. Arabadada öyle PO nun benzini çok çabuk bitiyor.

Sorusu olan arkadaşlar varsa yanıtlayabilirim msn: ferhadyildiz@hotmail.com
    Nisan mayıs gibi motoru değiştirmeyi düşünüyorum. Almak isteyen varsa görüşebiliriz. Sebep: Sadece race tarzına geçmeyi düşünüyorum. Strateji buydu scooterla evden rıza alıp race e geçmek ;)

yolunuz açık olsun
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Arkadaşlar motoru büyüteceğimden dolayı satıyorum. Aramızdan bir meraklıya vermek benim için daha sevindirici olur. Motorda sorun yok. Bakımları ve garantisi tam. http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3599650 bu adresten daha detaylı görebilirsiniz. Cidden almak isteyen arkadaş varsa Haftasonu istanbulada getirebilirim motoru. Bursaya yakın heryere gelebirim açıkcası yeterki hava güzel olsun. Kim ne derse desin 150zc cidden diğer çinlilerden farklı. Bi nazar boncuğu lazım Türk İşi olsun ;)
    msn: ferhadyildiz@hotmail.com
    [CENTER][B]16 FY 303[/B]
    :bounce: [/CENTER]

Motosikleti
    Honda vfr800
    Bu ne bu yaff nerdesiniz ZC kullanicilari aaaa bozuluom ama hadi bakim su topici biraz canlandiralim

Motosikleti
    Mondial 150zc
    Slm arkadaşlar. Öncelikle herkese merhaba foruma zorlada olsa bu akşam üye olabildim
    Herneyse bende bir Mondial 150 zc sahibiyim. Alalı daha 10 gün oldu, şu anda 493 km de onun için bu kmye kadar olan deneyimlerimi sizinle paylaşıcam net şekilde motor hakkında açıklama yapamicam. 15 yıllık motor kullanma tecrübem var. Kullanım talimatlarına hemen hemen uyuyorum (sabrım tükendi ama ) Motor tıkır tıkır işliyor küçük bi sorun vardı oda montaj hatasından sanırım hemen düzelttik (Egsoz vidası düşmüş ses yapıyordu). Motor yavaş yavaş açılmaya başladı farkında olmadan 70 80lere çıkıyor herhangibi bi zorlama yapmıyorum son 2 gündür 100 kmyi gazı sonuna kadar çevirmememe rağmen rahatlıkla ulaşıyor (2 kişidede hemen hemen aynı zorlanma yok, ama 1 kaç kez denedim dediğim gibi yinede rodaj esnasında gazı köklemesemde zorlanma olabilir) bunun haricinde frenler kusursuz 80le giderken 20 metreden daha kısa mesafede durabiliyorum (bizzat denedim) titreşim biraz arttı bu bi gerçek, 4 litre benzin ile şimdilik 100 120 km arası yol gidiyor,ön amörtisör çok sert rahatsız ediyor, sanırım hava soğutmadan sürtme sesi geliyor (servis normal bi sorun yok diyor), akü gayet normal farlar devamlı yanıyor, yol tutuşu güzel 60 80 arası hızla rahatlıkla çok keskin olmayan virajlara girebiliyorum. Motorumdan memnunum inşallah nice kmlerde bu böyle devam eder sürüşü çok keyifli çevre yolu ve otobanlarda kuğu gibi süzlüyo nazar değmesin. İleriki zamanlarda yaşıyacağım deneyimleri tekrar sizinle paylaşıcam kalın sağlıcakla farınız ve yolunuz açık olsun

Motosikleti
    Honda vfr800
    Alıntı sago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar. Öncelikle herkese merhaba foruma zorlada olsa bu akşam üye olabildim
    Herneyse bende bir Mondial 150 zc sahibiyim. Alalı daha 10 gün oldu, şu anda 493 km de onun için bu kmye kadar olan deneyimlerimi sizinle paylaşıcam net şekilde motor hakkında açıklama yapamicam. 15 yıllık motor kullanma tecrübem var. Kullanım talimatlarına hemen hemen uyuyorum (sabrım tükendi ama ) Motor tıkır tıkır işliyor küçük bi sorun vardı oda montaj hatasından sanırım hemen düzelttik (Egsoz vidası düşmüş ses yapıyordu). Motor yavaş yavaş açılmaya başladı farkında olmadan 70 80lere çıkıyor herhangibi bi zorlama yapmıyorum son 2 gündür 100 kmyi gazı sonuna kadar çevirmememe rağmen rahatlıkla ulaşıyor (2 kişidede hemen hemen aynı zorlanma yok, ama 1 kaç kez denedim dediğim gibi yinede rodaj esnasında gazı köklemesemde zorlanma olabilir) bunun haricinde frenler kusursuz 80le giderken 20 metreden daha kısa mesafede durabiliyorum (bizzat denedim) titreşim biraz arttı bu bi gerçek, 4 litre benzin ile şimdilik 100 120 km arası yol gidiyor,ön amörtisör çok sert rahatsız ediyor, sanırım hava soğutmadan sürtme sesi geliyor (servis normal bi sorun yok diyor), akü gayet normal farlar devamlı yanıyor, yol tutuşu güzel 60 80 arası hızla rahatlıkla çok keskin olmayan virajlara girebiliyorum. Motorumdan memnunum inşallah nice kmlerde bu böyle devam eder sürüşü çok keyifli çevre yolu ve otobanlarda kuğu gibi süzlüyo nazar değmesin. İleriki zamanlarda yaşıyacağım deneyimleri tekrar sizinle paylaşıcam kalın sağlıcakla farınız ve yolunuz açık olsun
    +1000 kardesim hakli walla

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok!!BElki İlerde Burgman 400
    selamlar arkadaşlar.Bende bir 150 zc sahibiyim.Motorum suan 420 km de.Ön tarafdan hafif bir tıkırtı gelıyor kasıslere sert gırdıgım zaman.Bide eksozda tam gaza yakınken bir cızırtı var.Nedenini bilen varmı?Son kez bide sunu soracagım.motorum 420 km de ve 2006 model.Şimdi satmaya kalksam değeri ne kadardır acaba?Yani kac liradan gider.Ufak bir dusuncem varda

Motosikleti
    Honda vfr800
    TIkirtiya kafani takma kardes nasilsa illaki ek yerlerinden birtakim sesler gelecektir bozuk yollarda bu arada 2000ytl ye gider sanirim

Motosikleti
    mondial 150zc 2006
    2000 ytl,ye gitmez.
    en fazla 1500 eder zannedersem.
    zaten 0,ri 2400ytl.
    adam niye ikinci ele 2000 versin.
    bide 250,300 ytl devir islemleri tutuyor.
    belkı 1500,e bile almazlar.
    benim 150zc 5400 km,ye geldı.
    gecen hafta kaza yaptım.kocaman kamyonla carpıstık.
    sımdı motor evın onunde yatıyor.
    aslında fazla bı hasar,masraf yok ta ıste artık mıllet motora bınme dıye tutturdu.
    ortalık yatısana kadar bıraz kapının onunde yatsın motorda sonrası allah kerım.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler