Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Zc ile ilk defa yolda kaldım. Motoru garajdan cıkarıyorum 1 dakika rölantinde çalıştırıp üstüne atlayınca 1-2 km gidiyorum sonra,motosikletin çekişi bitiyor. 4000 devire çıkıp kalıyor. Gaz yemiyor. Üstelik bu halde cok hafif bi eğimli yoldaysam hiç gitmiyor. 15-20 dakika orta ayağa alıp gaz veriyorum kendine anca geliyor. Yine masraf çıkaracak durup duruken. Şu alete içinizde 1.100 tl ve üzeri teklif alan varsa hiç durmasın satsın..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı u.ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zc ile ilk defa yolda kaldım. Motoru garajdan cıkarıyorum 1 dakika rölantinde çalıştırıp üstüne atlayınca 1-2 km gidiyorum sonra,motosikletin çekişi bitiyor. 4000 devire çıkıp kalıyor. Gaz yemiyor. Üstelik bu halde cok hafif bi eğimli yoldaysam hiç gitmiyor. 15-20 dakika orta ayağa alıp gaz veriyorum kendine anca geliyor. Yine masraf çıkaracak durup duruken. Şu alete içinizde 1.100 tl ve üzeri teklif alan varsa hiç durmasın satsın..
    karbüratörün gaz pistonunun diyaframı yırtılmıştır. 5 liraya kendin bile değişirsin. alt bagajdaki kapağı açıp karbüratörü görünce üstteki 2 vidayı yavaşça sök. o parça karşında olacak ama altında yay vardır. dikkatli çıkar. zar gibi bir parça var üstte. o yırtılmıştır. aynı sorun bende de vardı. yenisini tak.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörün gaz pistonunun diyaframı yırtılmıştır. 5 liraya kendin bile değişirsin. alt bagajdaki kapağı açıp karbüratörü görünce üstteki 2 vidayı yavaşça sök. o parça karşında olacak ama altında yay vardır. dikkatli çıkar. zar gibi bir parça var üstte. o yırtılmıştır. aynı sorun bende de vardı. yenisini tak.
    çok sağol maxi97 yarın gündüz gözüyle bakacağım..

Kocaeli-Gölcük'ten,Sakarya'da ki okuluma giderken bugun minibüste düşündüm de 80 kmlik yolun 30-40 kmsi ıssız,şehir denen birsey yok. Bende bu yolu zc ile gidip gelmiştim bazı zamanlarda. Her an yolda kalma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığım bu scooterle gidip-gelmekle iyi delilik yapmışım

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ah zc ah biraz o beni biraz ben onu taşıdım ama hala görünce yolda bakarım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mrhb arkadaslar geçen aylarda bi kaza geçirmiştim bu kaza sonrası dreksiyonun yamuk sola meyilli durfugunu yazmıştım..usta bindi kontrol etti yok öle bişi dedi..şimdi sag fren hidrolik kutusu ile rüzgarlık ve sol hidrolik kutusu ile rüzgarlık arasındaki mesafelerin resmini çektim ve sizede bi göstereyim ..usta ısrarla yok dior ama bariz körünüo kör olmak lazım bunun içinn...birde usta bu açıklıgı gördü grenajlar oynamıştır açıklık olur dedi....resimleri ekliyorumm

bu resim sag fren hidroligi ve rüsgarlık arasındaki mesafe....
    .

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:36 ----------

buda sol taraftaki fren hidroligi ile rüzgarlık arasındaki mesafe...dreksiyon iki tarafada sonuna kadar çevrilmiştir

---------- Post added at 14:41 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

acaba ön maşamı yamulmuştur..veya dreksiyonmu baglı yerinden dönmüştür...anlamadım gittiii..bana bi zararı varmı diye soracak olursanız hayır hiç bi zararı yokkk..sadece kafama takılıo okadar..birde siz degerlendirirseniz görüşlerinizi yazarsanız sevinirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Birinci ve ikinci resimdeki açılar gidon düz iken çekilmişse bariz eğim var. Sürüşte sorun belki şu an olmayabilir. Ama ileride bi sorun çıkartması muhtemel. Bi abimin çin malı scooterının durup duruken gidonu kırıldı. Adam bi işini halledip motosikleti çalıştırken gidonu tutar tutmaz,gidon elinde kalmış.
    Bence başka ustalarada göstermek lazım fikir almak açısından. Netice de Zc bu, her an herşey olabilir..

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Evet yamukluk var gibi gözüküyor resimlerden.Senin kaza nasıl oldu kaç paraya yaptırdın söylemiş miydin hatırlamıyorum....

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Beyaz 150ZC görmüş müydünüz?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Beyaz zc şıkmış baya

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bu orginal deil.bi yerde görmüstüm..boyatma sanırım...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    göstege panelindeki telefn işareti olan bişi var ..ben denedim telefon çalarken yanıp sönmüo..sizin motorlarda çalışan varmı peki

Telefonuma mesaj ve çağrı geldiğinde yanmakta zannedersem telefonun o anki kuvvetli sinyalini algılıyor hatta kırmızı ışıkta beklerken yanıma duran arabanın içinde telefon çalıyordu onu bile algıladı ve yanıp yanıp söndü

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Aslında görevi telefon geldiğinde yanmak ama bende de doğru zamanlamayı tutturamıyor.Telefon çalarken yanmıyor arada kalabalık trafikte felan yanmaya başlıyor...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    carbon:benim kazadada karşı taraf suçluydu..normal yolda ilerlerken ara yoldan direk çıktı..kafadan çarptım.grenajlar yerinden çıktı 80 100 tl lik masrafım oldu..ehliyetim olmadıgı için bişi yapamadım çarpanda indi arabasına baktı ve gitti..birde ön maşa egildi sanırım resimlerde görüldügü gibi..oo telefon gösterge ışıgı bende hiçç yanmadı halada yanmıyo )

Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    80 100 TL ise iyiymiş. Benim hasar da bu.Faturası 710 TL.Motoru satsan 1200 TL.Bakalım artık son aşamaya geldik fatura kesildi motor onarıldı sigortadan parayı bekliyorum.

http://img600.imageshack.us/img600/5...112011002t.jpg

Sadece stop gibi gözüküyor ama gündüz gözüyle bakınca darbenin etkisiyle sağ-sol grenajlar, arka çamurluk, yatmanın etkisiyle de alt ve ön grenajda kırıklar vardı.Yani motorda değişmeyen sadece farın olduğu parça var... Geçmiş olsun sanada...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    arkadaş her yer buz burda. sıcaklık -7 derece. motor 6 gündür yatıyordu. hele bi marşa basayım dedim. tekte aldı namussuz. ah ulan ah. sorunsuz ve sabit 100 km hız yapsan seni ömür billah satmam da ne yaparsın işte...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Geçen yolda bırakan zcyi bir haftadır çalıştırmıyordum. Rölantide çalışsında aküyü falan yemesin derken bi baktım çalışıyor hatta canavar gibi..
    Bakımı gelmesine rağmen performansı cok iyi 85-90 km ortalama..
    Soğuk havada motosikleti dışarıda bırakıyorsanız ilk çalışma anında motosikletin rölantide çalışma süresini 1 dakikadan 2-3 dakikaya çıkarmak gerekiyormuş.. Yoksa gaz yemiyor..

Maxi97'nin belirttiği gibi biraz daha hızlı olsa,ve yüksek hızlarda sorun çıkartmasa iyi motosiklet. 1700 tlye daha iyisini beklemek hata olur..

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    söyle bi goz attımda foruma 90ı gören sevınıyor :D Zcde benim makine 90a 10sn gibi bi sürece cıkıyo ve 110a kadar dayanıyo ibresi gerci bu ara subap ayarı ıstıyo ayak marsı fln cok yumusadı ama neyse

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sercanagacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söyle bi goz attımda foruma 90ı gören sevınıyor :D Zcde benim makine 90a 10sn gibi bi sürece cıkıyo ve 110a kadar dayanıyo ibresi gerci bu ara subap ayarı ıstıyo ayak marsı fln cok yumusadı ama neyse
    Ne ayarı yaptırdınız hocam 110 km için ?

Motosikleti
    Mondial 150 ZC
    ayar yaptırmadım ki sadece bakımları zamanında yaptırıyorum karböratör ayarı tam olması gibi hava filtresi temiz buji sağlam frenler diski sıkıstırmıyo vs.motor olması gerektiği gibi ve gereken performansıda verıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler