Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150zc Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceyhun1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150zc
    ya kaçtane Çin malı scooter sayfası bu kadar online ve canlı kaç tane Çin malı scooterı olupta çıkan buyuk yada küçk sorunları paylaşıyor anlatıyor gösteriyor ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    herkese iii geceler

Motosikleti
    mondial 150zc
    sanada kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:25 ----------

İyi geceler Gençlik''Sürçü Lisan ettiysem Affola''

Motosikleti
    mondial 150zc
    herkese merhaba nerde kalmıştık

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mrhb arkadas.demin eminönünden geldim.motor magazalarını gezdim çanta alacaktım 40 liradan baslıyo alacam ama motorun çanta baglama yeri bi acayip oraya nasıl baglayacaz onu

themask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX Roadracer
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bir karşı firma çalışanı değilim ve yıllar önce ilk motosikletim de 125ZN idi. Ayrıca şu ana kadar bir sorun yaşamaman, yaşamayacağın anlamına gelmez.

Sen bu konuda belki fazlasıyla rahat ve vurdumduymazsın ancak, insan hayatına biçilen değer yargıları seninle farklı olan; daha duyarlı arkadaşları bir nebze de olsa bilinçlendirebildiysem eğer, gece rahat uyurum.

Sonuç olarak ben sadece bir motosikletçi hassasiyetiyle ve insana değer veren yapıda bir kişi olarak, böyle bir sorunun varlığı karşısında tepkisiz kalamadım.

Daha önce de söylediğim gibi, şase kırılması bir motosiklette oluşabilecek en ciddi sorundur bana göre; çünkü sürücünün ve motosikletin tüm parçalarının sorumluluğu o şase dediğimiz parçanın üzerine yük olarak binmiştir.

Kimse 1-1,5 liraya aldığı malın çok kaliteli olmasını beklemez zaten. Ama yine söylüyorum, aynı fiyatlara piyasada o kadar Çin malı motosiklet varken, ilk defa böyle bir sorunun bu modelde ortaya çıkması, insanın aklına ister istemez soru işaretleri getiriyor.

Benim dikkat çekmek istediğim ve üzerinde durulması gereken nokta da işte bu.

Allah korusun ama, İlla birinin mi ölmesi lazım, şase kırılmasından dolayı oluşabilecek bir can kaybında firmanın ödeyeceği tazminatı düşünebiliyor musunuz? Bu bence firmanın da maddi unsurlardan öncelikli olarak insan hayatına verilen değer anlamında üzerinde ciddi anlamda durması gereken bir husus.

dreamdark bu konuda çok haklı arkadaşlar.bu konuyla ilgili mondial'e bir şekilde sesimizi duyurmamız gerek.en basitinden bu başlıktaki tüm kullanıcılar mail atabilir.ayrı ayrı olarak.baktılar 50-60 kişiden tepki geliyor,illa ki kayıtsız kalamayacaklar.

tüketici mahkemelerine kadar yolu var.benim konuyla ilgilenecek tanıdıklarım da var ticaret odasında.

tamam,belki firma motorlaını geri çağırıp toplatmayacak ama an azından rahatsızlığını dile getirmiş olanlara ,serviste genel bir bakım,sağlam mı değil diye kontrol yaptırtacak.

ayrıca ceyhun,savunduğun davayı bir de şu açıdan değerlendir.Allah korusun bu olay senin başına geldi ve sen bu iki arkadaş kadar basit atlatamadın. en iyi olasılıkla sakat kaldın.şunu mu diyeceksin:" ya ben zaten böyle bir şey bekliyordum,kaçınılmaz sonumdu bu benim.1500 liralık bir aletten bundan fazlası beklenmez.kaderimde sakat kalmam varmış" mı,yoksa ilk fırsatta sen ailen firmanın tepesine mi binersiniz,yüklü miktarla tazminat davalarıyla?

lütfen biraz mantıklı olalım arkadaşlar.bu olayı böylece örtbas ettirmeyelim.

Motosikleti
    mondial 150zc
    Alıntı themask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dreamdark bu konuda çok haklı arkadaşlar.bu konuyla ilgili mondial'e bir şekilde sesimizi duyurmamız gerek.en basitinden bu başlıktaki tüm kullanıcılar mail atabilir.ayrı ayrı olarak.baktılar 50-60 kişiden tepki geliyor,illa ki kayıtsız kalamayacaklar.

tüketici mahkemelerine kadar yolu var.benim konuyla ilgilenecek tanıdıklarım da var ticaret odasında.

tamam,belki firma motorlaını geri çağırıp toplatmayacak ama an azından rahatsızlığını dile getirmiş olanlara ,serviste genel bir bakım,sağlam mı değil diye kontrol yaptırtacak.

ayrıca ceyhun,savunduğun davayı bir de şu açıdan değerlendir.Allah korusun bu olay senin başına geldi ve sen bu iki arkadaş kadar basit atlatamadın. en iyi olasılıkla sakat kaldın.şunu mu diyeceksin:" ya ben zaten böyle bir şey bekliyordum,kaçınılmaz sonumdu bu benim.1500 liralık bir aletten bundan fazlası beklenmez.kaderimde sakat kalmam varmış" mı,yoksa ilk fırsatta sen ailen firmanın tepesine mi binersiniz,yüklü miktarla tazminat davalarıyla?

lütfen biraz mantıklı olalım arkadaşlar.bu olayı böylece örtbas ettirmeyelim.
    başıma gelen bir olay için insanları ayaklandırmam korkutmam kendi hakkımı kendim ararım ben bu olayda canı yanan arkadaşlara üzüldüm tabi ama bunu sanki bütün zc lerde varmış gibi gösterenlere kızıyorum kalite ve pahalı motor alabilen var alamayan var kaldıki zc kötü diye gaz veren bazı arkadaşlar ya motorunu satmış yada başka bir motoru yada arabası var oyuzden 3,5 motorda oluşan bir sorun yuzunden binlerce milyonlarca motoru suçlamak kötü göstermek yanlış ( bence )

ümit-150-zc: çantayı üsten koy delik yerlerinden del matkapla sabitle araya eski şamrel gibi bişi koyarsan sarsıntıda olmaz

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    dreamdark arkadaşımızın yazdığı mail örneğini kendimize göre doldurup mondiale atmalıyız. bir sorun varsa halletmeliler. illa aramızdan birinin vefat etmesini beklemeyelim. ben gönderiyorum.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    arkadaslar lastik almayi düsünüorum...mishelin prelli metzler arasinda kaldim sizce hangisi?birde bu kaliteli kayış nekadardir

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar lastik almayi düsünüorum...mishelin prelli metzler arasinda kaldim sizce hangisi?birde bu kaliteli kayış nekadardir
    bende michelin var memnunum. powerlink kayış en iyisi. bulamazsan bando al. zaten üstündeki bando marka.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    mishelin plot sport yazio 110 tl bu tek lastik fiyatimi çift lastikmi.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mishelin plot sport yazio 110 tl bu tek lastik fiyatimi çift lastikmi.
    tek lastik. bence iyi fiyat. ben 140a almıştım.

90 km hızla yağmur dibinde duble yolda virajları çok güzel alabiliyorsun bu lastikle. fren mesafen de azalıyor.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    herşeyden önce kendini seven bir birey olarak mondiale mail attım...
    burdan diğer arkadaşlarımda kayıtsız kalmayıp maili atıversin....

Motosikleti
    mondial 150zc
    herkese iyi geceler

Motosikleti
    mondial 150zc
    slm millet nasılsınız bakam hala bıraktıgım yerdemisiniz ??

Motosikleti
    mondial 150zc
    merhaba arkadaşlar nasılsınız ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

yaaa bu millet nerde??=====?????

Motosikleti
    mondial 150zc
    yine yeni yeniden işte geldim burdayım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:52 ----------

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek lastik. bence iyi fiyat. ben 140a almıştım.

90 km hızla yağmur dibinde duble yolda virajları çok güzel alabiliyorsun bu lastikle. fren mesafen de azalıyor.
    dış çapı buyutme şansı varmı ?

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    beyler yuvacık gezisine katılacak arkadaş varmı aramızdan?

Motosikleti
    CBR 250
    Herkese selamlar

2 gündür mesajları okumaya ara vermiştim.
    Arkadaşlar hepsini okudum.

Bu olayın mağdurlarından biriyim. Bakın [sıze="7"]az daha ölecektim.[/sıze] diyorum. öledebilirdim. Adam yarım metreden düşüp ölüyor. Bunun sebebi bu olsaydı üstünü kimse örtemezdi.

Bu iş için en mantıklısı mondialin bi seferberlik başlatıp bütün motorları servislere kontrol ettirip servislerden kontrol belgesi toplatması lazım.

Dediğim gibi ben mail yazdım mağdur olduğum için çok iyi ilgilendiler.
    ölseydim. çelenk gönderirlerdi.

Inanın bu çok küçük fakat sonuçları çok büyük bi hata
    bu demek değil ki her motorda var
    ama hepsi kontrol edilmelidir.

Başına gelmeyenlerinde dilekçe yazıp mağdur oldum demesi uygun değildir.

Yaşayan 2 veya 4 kişi var dilekçelerini yazsınlar
    mondial mutlaka kayıtsız kalmayacaklardı.
    Adam milyon dolar yatırım yapmış
    neden berbat etsin.

Bilende yazıyor bilmeyende düşünmeden yazmayın derim.
    Sonuçta elektronik değil
    mekanik bi cihaz açar bakarsın var mı yok mu

yoksa yoluna devam edersin.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kardeşim bu elle üretim değil seri üretim....
    birinde bir kusur var ise hepsinde aynı kusur vardır...
    ne zaman ne şekilde geleceği belli olmaz....
    hiç gelmeyebilirde...
    bunun garantisi yok...
    kafamın rahat olması varken neden kâbus göreyim ki?
    ben mail attım...
    4.gün ilgilenen olmadı...
    kendileri bilirler, açıp söküp kontrol etmeyi bende biliyorum...
    benim asıl öğrenmek istediğim satıcı sattığı malın arkasında ne kadar duruyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler