Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Beat Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam siperdo

annown benim demek istediğim şu, mesela ben de bu motora aşık olarak aldım ama gücü yetersiz geldi hemen sıkıldım. Şimdi aküsü bitti, ona bile para veresim yok. yani 400-600luk makinelerden bahsetmiyorum da en azından iki kişi 90-100 le seyahat edebileceğin 125-150 lik daha konforlu eletler var. o kadar para harcayıp tipinin guzelleştireceğime, biraz daha güçlü, konforlu, uzun yola bile gelecek ömürlük motora binerdim. ha karizma olayı dersen; daha guclu bir makine, kuryelerin tercih ettiği motor bile olsa (kurye arkadaşlar alınmasın. burada bahsetmek istediğim kurye motoru diye ybr cbf beğenmeyen kişiler var bense her motora tavım) her zaman daha karizmadır. bunu anlamıyorum demek istedim. sanırım sizlerin oralarda bu motor cok populer ve fazla rampa falan yok ki altımdaki motor zayıf ya da ufak demiyor, arayışa girmiyorsunuz. Bense rampalar ve bozuk yollar dışında motoruma aşığım ama yeterli değil.

abi sorun değil sen motoru bu taraflara getir bi biz onla bi oynayalım motoruyla walla motoru geri aldığında gaza fazla yüklenemezsin tekere kalkmasın die ciddiyim bak bu konuda...herşeyin bi yolu war abi.. ;) üstelik abi ewet dediğin doğru ama mesela ben 1-1,5 sene sonra tecilim bitip askere gideceğim için yeni bi motor düşünmüyorum..askerden sonra benim için tek gerçek olan Suzuki GSR600 yada Honda CBf600 hornet olacak...Orası kesin yani...Ama şimdi motor alıcak olsam vitessiz ya derbi gp1 250 yada Gilera Runner Vxr200 alırım walla..İkiside çok azgın makinalar..heleki antalyada war bi derbi gp1 250 hayranım o motora ben ya...bakın ilanda motor:

http://www.sahibinden.com/kraldan_de...bi%20Gp1%20250
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]
    [B]E-Mail =[/B] unknown_member07@hotmail.com
    [B]Facebook =[/B] https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    annown bırak modifiyeyi, bu aleti önden iple çeksen o dediğin performansı göstermez inanmıyorum. öle şahlanmasın diye gazı açamamak falan bunlar ütopya. sen de inanma =) söyle ama inanma. o kadar para harcarsın, rodajdaki cbf 150 gelir makas alır yanaktan. senin masrafın da onun sıfırını çoktan aşmış olur.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    şimdi cbf150 alırsa bizde 1-2 sene sonra gsr 6oo ile cbf ye komple ağda yaparıs abi ;) gelirsen alanya taraflarına benim motoru sen gör bi yinede...
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Beatı bir anda öldürdünüz arkadaşlar.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ben sustum mesaj verildi =) Elalemi zengin edeceğime motorumu büyütürüm gibisinden.

Alıntı unknown07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sorun değil sen motoru bu taraflara getir bi biz onla bi oynayalım motoruyla walla motoru geri aldığında gaza fazla yüklenemezsin tekere kalkmasın die ciddiyim bak bu konuda...herşeyin bi yolu war abi.. ;) üstelik abi ewet dediğin doğru ama mesela ben 1-1,5 sene sonra tecilim bitip askere gideceğim için yeni bi motor düşünmüyorum..askerden sonra benim için tek gerçek olan Suzuki GSR600 yada Honda CBf600 hornet olacak...Orası kesin yani...Ama şimdi motor alıcak olsam vitessiz ya derbi gp1 250 yada Gilera Runner Vxr200 alırım walla..İkiside çok azgın makinalar..heleki antalyada war bi derbi gp1 250 hayranım o motora ben ya...bakın ilanda motor:

kardeş bu makina süper yaa baya yükleme yapmş arkadaş..

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Honda servisi, biraz çabalamamla akümü garantiden yuasa ile değiştirmiştir. İyi niyetleri için kendilerine teşekkür ederim.

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi

motoru neresine ne gibi değişikler yapıyorsunuz ?
    Biz gökyüzüne inanırız, sunroof'a değil . . .

[B][COLOR="Blue"]MerT ÇiftÇi[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru neresine ne gibi değişikler yapıyorsunuz ?

bizdeki beat'e olan aşk...warsa daha büyük motor merakı olan warsın byük motor alsın..bizde olmayanda olmayanı yaratmayı seviniyoruz..çünkü bi gileraya yükleme yapsanda onun zevki çok fazla olmaz ama bi beat2e yükleme yapıp gileraya yaklaşık bi makina yaratabilirsen işte bu başardığını gösterir..denemesi bedava..antalyaya beklerim beat'in yapamaz dediklerini başardığımız için..
    debriyaj bagalarını hafifleterek işe başlatabilirsin ruckerpark..nası yapıon die sorma benim motorcu beat için her uygun şeyi bilio ,o yapıo walla ) ben sadece ne yapabilirs die fikir üretiyom ona bazen..

bugün uğraşarak sanayide led döşedim farın çevresine...bence güzelde oldu..bakalım sizce nasıl..resmi gece telefonla çektiğim için görüntü kalitesi biraz düşük en yakın zamanda dijitalle çekilmiş görüntülerinide koyacağım..Döşedikten sonra sanayiden ewe gelene kadar 4 tane motorcu arkadaş(bunlardan 2'si beatçi) hemen sordular nerde ve nasıl yaptığımı..Tepkiler güzeldi yan..bakalım siz beğenecekmisiniz??

[B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Motosikleti
    bizdeki beat'e olan aşk...warsa daha büyük motor merakı olan warsın byük motor alsın..bizde olmayanda olmayanı yaratmayı seviniyoruz..çünkü bi gileraya yükleme yapsanda onun zevki çok fazla olmaz ama bi beat2e yükleme yapıp gileraya yaklaşık bi makina yaratabilirsen işte bu başardığını gösterir..denemesi bedava..antalyaya beklerim beat'in yapamaz dediklerini başardığımız için..
    debriyaj bagalarını hafifleterek işe başlatabilirsin ruckerpark..nası yapıon die sorma benim motorcu beat için her uygun şeyi bilio ,o yapıo walla ) ben sadece ne yapabilirs die fikir üretiyom ona bazen..

bugün uğraşarak sanayide led döşedim farın çevresine...bence güzelde oldu..bakalım sizce nasıl..resmi gece telefonla çektiğim için görüntü kalitesi biraz düşük en yakın zamanda dijitalle çekilmiş görüntülerinide koyacağım..Döşedikten sonra sanayiden ewe gelene kadar 4 tane motorcu arkadaş(bunlardan 2'si beatçi) hemen sordular nerde ve nasıl yaptığımı..Tepkiler güzeldi yan..bakalım siz beğenecekmisiniz??

Eline sağlık hocam 10 numara olmuş farlar

çok güzel olmuş kardeş kazsız belasız..
    kaça yaptırdın bide tam nasıl yapılıyo anlatabilirmisin..

Motosikleti
    Derbi GP1 250

yapılışı...

walla dostum CBA aslında yapım çok kolay sadece biraz sabırlı dawranıp uzun uzaya uğraşmak lazım..ledler zaten elastik bi bant üzerinde hazır olarak piyasada satılıyo ama bu piyasadakilerden biraz daha iyisi..genelde otolarda kapı eteklerine kullanmak amacıyla getirtmiş bizim arkadaş..dükkandan 2 adet led çubuğu aldım,maliyeti bana 30 ytl idi..tabi eminim başkasına yapması daha pahalıdır dükkanda..ama araştır sen kendin bul yap...

öncelikle ön grenajı söktüm..
    grenaja farı bağlı tutan sekmanları açıp farı yerinden çıkardım...elime aldım elastik ledleri,başladım yapıştırmaya zaten kendinden yapışkanlı arkası ama ben sağlam olsun die etrafına yine bu sprey çabuk donan yapıştırıcılardan kullandım..dediğim gibi beni zorlayan tek yer keskin köşeler oldu..o bölgelerede gelince bi çakmak yardımıyla hafifçe ısıtıp çevirerek yapıştırdım ve bağlantısını da park lambası üzerine yaptım..

Ben işlemi bitirdim bağlantıları falan arkadaşa bi kontrol ettirdim..okeyledi tekrardan bağladım herşeyi ve kapattım ön grenajı..ben tam o anda nasıl göründüğüne bakarken bi tane wolksvagen gol sahibi biri geldi o da baktı çok hoşuna gitti ve bu bizim arkadaşa yaradı..Nedenmi? Çünkü adamda aynı sistemi kendi farına istedi..Tabi ona aynı birebir audilerde kullanılan led sistemini uyguladık,ben daha basitini uyguladım çünkü öle bi sistemi bağlatırsam bana maliyeti 150 lira olucaktı ) şimdilik kendi işçiliğim ve 30 YTL ile yırttım )

Çalışmaların dewam edicek..Ettikçe ben size yeni fotolar ve videolarla aktarırım..bundan sonraki projemde ön grenajdaki hawa girişlerini iptal ettirip farın biraz üstüne doğru iki yeni hawa girişi yaptırcam ve içine ızgara koydurcam ve sonrasında da ızagaraların birinin içine kırmızı birinini içine mavi flaşör koycaz benim oto elektrkçi arkadaşla..Ve olucAK tam bi sivil motosu :D dikkat çekiceğinden eminim flaşörler patladıkça...Sizce?
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Anladım kardeş saolasın....
    ucuza yapmışında

iyi günlerde kullan..

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım kardeş saolasın....
    ucuza yapmışında

iyi günlerde kullan..
    saolasın kardeşim ;) yeni projem hakkında ne diyosun? bi hayal etsene...
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    unknown07 eline emeğine sağlık bu arada motorun kayışını da deiştirmen sana performans sağlayacaktır. malossi kevlar düşün derim. para varsa varyatörü de komple malossi yap derim

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unknown07 eline emeğine sağlık bu arada motorun kayışını da deiştirmen sana performans sağlayacaktır. malossi kevlar düşün derim. para varsa varyatörü de komple malossi yap derim
    tamam kingsemo23 kardeşim..bu dediklerini gözönünde bulundurucam..kayış işine kafam yatıyoda benim beat'e uygun varyatör uydurabilirmiyiz acaba malossi?Bu konu üzerinde hemen bi araştırmaya giricem..Saolasın tavsiyelerin için kardeşim ;)..
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    walla nerde bizim bu beatçiler yaaa?
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]

Motosikleti
    Ben burdayım siz nerelerdesiniz

Motosikleti
    2008 Yamaha YBR 125
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertçim kesin vardır serviste o stikırlar. Hondanın butun modellerinin altında war o yazı nerdeyse ya. O yazı karakterine uydurmanız lazım honda markasının güzelliği o yazının şeklinde görüntüsünde. reklamcıya yaptırılacak iş 1 sene sonra kawlar kışı yedi mi çatlar solar bozulur. Benim çok işim oluyo reklamcıyla biliyorum. Senin için sedef rengi sprey araştırdım ama henüz bulamadım. Sanırım piyasada yok ama arıyorum raslarsam bildiricem.
    Ben motorumu satmaktan vazgeçtim arkadaşlar. Yeryüzünün aynı anda hem en ekonomik hem de sağlam motoruna biniyorum. Sadece motoru zayıf diye ya da çevremin "heybetli motor al" baskısıyla ya da insanların sukutırları motordan saymamaları gibi önyargıları nedeniyle honda markasından ve gıcır motorumdan, en önemlisi sukutır esnekliğinden şimdilik vazgeçmeyeceğim. Dertsiz başıma dert alamam. Bütün gün kontak kapanmadan çilemi çekiyo saat gibi maşallah olay budur.
    Şimdi sorular:
    -Benim yakıt tüketimim 2,73 lt/100 km arkadaşlar var mı benden iyisi hadi bakalım =)
    -Benim akü şarj olmuyor rakırmert arkadasımın dediine gore aku garantiye girmiyomus sokabilen var mı?
    -kuru aku markası ve fiyatı onerin bana bu canavara biraz elektrik lazım.

Ben garantiden aküyü değiştirtmiştim jr. ama motor 2000 km'de falandı.

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yani beatle düz yolda 90 95 mi görüyorsun vayy be süper
    Belki bi çoğunuza gülünç gelebilir ama ben 4000 km de ki motorumla antalya-kemer yolunda 100 rahatlıkla gördüm

Alıntı ruckerpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evren abi (jr.) sedefli beyaz boyaya bende bakınıyorum ama göremedim daha bence sen beate dewam etmeye karar verdiysen değiştir aküyü çünkü verdikleri akü çok kötü gerçekten sulu yada susuz iyi bişi al 3-5 sene kesin idare eder seni. bu arada niye bu kadar kayışa taktın ? ben 1.82 filanım ondan küçük kalıyor altımda biraz zaten hala depoda aküsüz bir şeklide yatıyor en kısa zamanda toparlamam lazım ama üşengeçlik işte
    ruckerpark sedefli boya satılmıyor bildiğim kadarıyla.sedefli boyayı profesyonel boyacılar atıyor.onu ayarlamak kolay değil bildiğim kadarıyla.

bu arada ben aküyü garantiden değiştirdiğimi söylemiştim.5 ay falan oldu aküyü değiştireli kış boyu bindim motoruma çok şükür hiç akü problemi yaşamadım.
    [B][COLOR="Red"]λиtλlyλ[/COLOR][/B][COLOR="White"][B]ŚP0Я[/B][/COLOR]

Motosikleti
    2008 Yamaha YBR 125
    kmse bişey yazmamış yaa
    [B][COLOR="Red"]λиtλlyλ[/COLOR][/B][COLOR="White"][B]ŚP0Я[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler