Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache RTR 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200 / tvs rtr 200
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben memnundum. Yağ kaçağı hiç yaşamadım. Geç çalışma sorunum vardı ancak gaz verince normal çalışıyor. Gaz kesme olayını yaşadım. Garanti kapsamında tps sensörü değişti gaz kesme olayı bitti. Ben memnundum. İstanbul şarköy arası yol yaptım. Hiç sorun sıkıntı, yağ kaçırma sorunu yaşamadım. Açıkçası tavsiye ederim. Parça sorunu istanbulda yaşamazsınız. Heryere kargo geliyor zaten. Hatay da da yaşamazsınız.
    eyvAllah hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İshakpaşa hemşehrim, yağ kaçağı çok can sıkıcı bir problem ama motoru aşırı zorlamadıktan sonra olmuyor. Başka hiçbir sorun yaşamadım ve hatta saat gibi heryeri çalışıyor. Genel olarak kullanıcı dostu bir motor, sarf malzemeleri ve yedek parçası ucuz. Yedek parçaları internette bulunuyor. Hatay da motorcu bol zaten, işinin ehli bir usta mutlaka bulursunuz. Yakıt tüketimi de pulsara göre 1 tık aşağıda. Tabi son hız değeri de öyle.
    Bu kriterlere göre seçim yapabilirsiniz.

Motosikleti
    eyvAllah abi
    tvs rtr 200 motosikleti aldım. ns200den sonra titreşim bariz azaldı. yok gibi. daha rahat. 130 km bandında geldim istanbuldan bursaya. çok şükür kaçak göçek olmadı. daha alışamadım ama yavaş yavaş sevmeye başladım galiba.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Kullandıkça alışırsın, alıştıkça seversin.

Motosikleti
    Hatay'da güvenilir tvs servisi var mı acaba? Yardımcı olursanız sevinirim.

Payas'da Ali Günay var (mondial Servisi diye ararsanız bulursunuz) çok dürüst ve tecrübeli bir abimiz. Dörtyol'da da var ama hiç alış verişim olmadı. Diğer ilçeleri bilmiyorum.

Motosikleti
    ben antakyadayım. çok uzak orası ama yapacak bişe yok. yakınımdaki yavşak kazanacağına uzaktaki dürüst adam kazansın

Alıntı ishakpaşa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben antakyadayım. çok uzak orası ama yapacak bişe yok. yakınımdaki yavşak kazanacağına uzaktaki dürüst adam kazansın

İsterseniz önce telefonla bir görüşün; detayları falan sorarsınız, uzaktan geleceğinizi söyleyip sizi bekletmemesi gerektiğini hatırlatırsınız. 2 arkadaşım daha aynı servise gidiyor, memnunlar.

Aslında İskenderun'da da bir arkadaş var ama o servis değil. Garantinizi bozmaya gerek yok.

Motosikleti
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsterseniz önce telefonla bir görüşün; detayları falan sorarsınız, uzaktan geleceğinizi söyleyip sizi bekletmemesi gerektiğini hatırlatırsınız. 2 arkadaşım daha aynı servise gidiyor, memnunlar.

Aslında İskenderun'da da bir arkadaş var ama o servis değil. Garantinizi bozmaya gerek yok.
    tamamdır hocam.çok teşekkür ediyorum.

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    Bu motorun nasıl bir distribütörü varsa fiyatı bile belli değil. 100-115 bin fiyat çekenler var. Hepsi alsatçı. Bayisinde motor yok, internet sitesinde fiyat yok. Mayıs ayında 58 bine satmaya çalıştıkları motoru bugün pulsar 200'den pahalı satıyorlar.

Motosikleti
    Alıntı Memo84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun nasıl bir distribütörü varsa fiyatı bile belli değil. 100-115 bin fiyat çekenler var. Hepsi alsatçı. Bayisinde motor yok, internet sitesinde fiyat yok. Mayıs ayında 58 bine satmaya çalıştıkları motoru bugün pulsar 200'den pahalı satıyorlar.
    aynen. adamların satış stratejisi tamamen fiyasko. 2023 modelde far kısmı 2 parça ve led olması gerekiyor. ama burda 2023 modeller 2022 modelle aynı hala. motosiklet güzel. ns200 24 beygir bu 18. tamam arada beygir farkı var ama bende 141i gördüm bu motosiklette. öyle aman aman bir şahlanma hızlanma farkı yok. az bişe var. üstelik tvs'de ön ve arka abs. bu çok büyük bir fark. korkmadan frene basmak güzel bir duygu. ns200 ile istanbuldan bursaya geçerken yağmura yakalandım. ufak bi frene dokundum az daha yapışıyodum yere. ki laztikler anlas winter grip olmasına rağmen. yani arada 6 değil 10 beygir fark olsa bile arkada ve önde abs olanı seçin abi. Allah korusun çok kötü bişe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

üstelik titreşim konusuna gelince, tvs rtr200 açık ara önde. ns200 titreşim makinası.
    Rüyalarına Doğru Sür...

Memo84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial sfc ve bajaj discover
    aynen. adamların satış stratejisi tamamen fiyasko. 2023 modelde far kısmı 2 parça ve led olması gerekiyor. ama burda 2023 modeller 2022 modelle aynı hala. motosiklet güzel. ns200 24 beygir bu 18. tamam arada beygir farkı var ama bende 141i gördüm bu motosiklette. öyle aman aman bir şahlanma hızlanma farkı yok. az bişe var. üstelik tvs'de ön ve arka abs. bu çok büyük bir fark. korkmadan frene basmak güzel bir duygu. ns200 ile istanbuldan bursaya geçerken yağmura yakalandım. ufak bi frene dokundum az daha yapışıyodum yere. ki laztikler anlas winter grip olmasına rağmen. yani arada 6 değil 10 beygir fark olsa bile arkada ve önde abs olanı seçin abi. Allah korusun çok kötü bişe.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:41 ----------

üstelik titreşim konusuna gelince, tvs rtr200 açık ara önde. ns200 titreşim makinası.
    Seçemem ki motor yok. Buzdolabı bayileri satıyordu bu motorları. Ya hepsi satıldı ya da sarı sitede fahiş fiyatla satılıyor. Bu motorun sıfırı pulsardan pahalı olamaz. Hadi motoru buldun mesela ben 2015 model bajaj discover kullanıyorum parçasını kuralkan sitesinde bulup getirtiyorum bunda motor bile yok ki parça olsun. 200 cc motoru düşük beygir ve 5 vites yapmışlar hem pahalı hem de motor yok. Tipik isimsiz cisimsiz çin malları gibi.

Motosikleti
    2022 model rtr200 motosikletimi satıyorum bilginiz olsun.

2022 model rtr200 motosikletimi satıyorum bilginiz olsun.
    Hayırlısı olsun da sen memnundun motorundan, sebebi özel değilse neden satıyorsun acaba?

Bu arada benim motor 5bin kilometreyi devirdi. Artık daha iyi gaz tepkisi var, rodajdaki hantallığı gitti tam olarak açıldı motor, kullanımı daha bir eğlenceli oldu.
    Ustalar boşuna dememişler "en az 5bin km kullanın sonra alıştım deyin" diye

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr 200
    [IMG][/IMG]
    Herkese selamlar 2 yıl önce rtr 200 satmıştım dayanamadım motorsiklet olmayınca tercihimi yine Tvs apaçhe den yana karar verdim .

Selamın aleyküm bende aldım bir maviş inşallah pişman olmam önce arıza Jaguar baktım araştırdım sonra mondial vulture sonra dirift sonra bir motorsiklet mağazasında ki adam dedi ki bunları boşver tvs raider al 125 lik süper bakarken tesadüfen denk geldim rtr200 aldım. ☺

Hamza Çakar ve Alay50 arkadaşlar doğru tercih ve iyi seçim yapmışsınız. Pişman etmez bu motor. Ben başka bir motor kullanıp tekrar kendi motoruma binince farklarını daha iyi görüp seviniyorum. Kaldırmalı debriyaj, ABS, ayarlı amortisör gibi güzel özellikleri var. Güç/ağırlık oranı iyi sayılır, debriyajı oldukça yumuşak ve vites geçişleri tereddütsüz hissediliyor. Özetle söylemek gerekirse herhangi bir commutere göre konforlu ve kaliteli bir motor.
    Hayırlı olsun motorlarınızı güzel günlerde kullanın.

Teşekkür ediyorum bu ayarlı ön amortisör bende eşit değil gibi sanki çeyrek tur sağ sola göre daha sıkı veya yumuşak üzerinde ki çentik de aynı durmuyor bunun ayarı nedir

Çok basit; geniş uçlu bir tornavida ile sağa veya sola çevirerek ayarlıyorsunuz. Her iki tarafı da aynı yüksekliğe getirmeniz gerekiyor. Yakından bakınca görebileceğiniz ince çizgilerle işaretlenmiş 5 kademe var.

Teşekkür ediyorum bu ayarlı ön amortisör bende eşit değil gibi sanki çeyrek tur sağ sola göre daha sıkı veya yumuşak üzerinde ki çentik de aynı durmuyor bunun ayarı nedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)