Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstteki fotoyu görünce aklıma geldi arkadaşlar,,led far,sis farları (çakarlı, düz ve kapalı) ve çakar stop var motorumda,şubatta muayenesi var acaba muayenede sorun olurmu
    Çakarı bende bilmiyorum ama bugun polisin birine yanasip taktirmadan once canta ve sis farini ruhsata isletmek gereklimi dedim yeni kanunla birlikte evet cevabini verdi. Sanirim sikinti yasayabilirsin
    EmreBayri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    yok çanta muayenede sorun olmuyor,hafif kusur olarak geçiyor,ayrıca tek harekette çantayı elime alabiliyorum,,o sorun çıkaran çantalar pizzacıların motordan büyük olan sabit çantaları,bizle alakalı değil

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Arkadaslar benim bir sorum var

40km ye kadar olan hizlarda motor sanki altta birsey vuruyormuscasina sekiyor gibi sanki surekli minik cukurlara giriyormus gibi. Bunu baska yasayan varmi yoksa bana mi oyle geliyor. Suspansiyon sertligi en dusuk 1 en yuksek 5 varsayarsak 4 te (mesafe kisa yani saga dogru 4 te) lastik basincindan supheleniyorum aslinda 29/34 olarak ayarli bu yuzden zemindeki herseyi hissediyor olabilirmiyim acaba. Nadir olarak artcili kullaniyorum. Fikri olan veya tecrube eden arkadaslar yardimci olabilirmi servislik birsey mi ?

Motosikleti
    emrebayri kardeşim,,benim lastik havalarım ön 32 arka 36,ve 100/90 artçılı kullanıyorum,,ama senin anlattığın sorun bende yok.
    neticede lastik basınçlarını düşür bak ,yine yapıyorsa lastikle alakalıdır diye düşünüyorum

ayrıca benimde sormak istediğim bişey var,,x maxlere katlanır tip ayna varmıdır,nette aradım bişey bulamadım,,xmax lerin aynası malum katlanmıyor,aynalar dışarda olduğundan araçların aralarından falan geçerken zorlanıyorum,katlanır ayna bulursam takacağım,,

yani istediğim ayna şöyleki,icabında kapatıyorsun açtığında ayar falan bozulmadan eski yerine gelecek şekilde bir ayna ,mesela araçların katlanır aynası gibi

Merhaba arkadaşlar, yeni bi xmax 250 kullanıcısıyım, önceden honda innova 125i kullanıyordum. Aranıza yeni katıldım diyebilirim.

Motorun plakasını çıkarmadığım için herhangi bir acenteyi arayıp kasko fiyatı öğrenemiyorum. Aranızda kasko yaptıran varsa fiyat ve firma hakkında bilgi verebilir mi? Malum sebeplerden dolayı yılbaşından sonra çıkarıcam plakayı.

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Yaptirmadim ama allianz dan fiyat aldigimda 1650 fiyat verdiler

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

Dün xmax 250 abs motorumu aldım, ruhsat çıkardıktan sonra aracımı teslim alacağım. Yalnız aklıam bir soru takıldı, normalde rodaj süresi için 1000km bilgisine sahiptim. Ancak motorun garanti belgesinde 1000 km yada 6 hafta diye bir ibare koymuşlar. Kış hava koşulları sebebiyle 6 haftada 1000 km yapmam zor. Bu durumda rodaj süresi olarka hangisini dikkate almalıyım? 6 hafta? 1000 km?

cvplar için şimdiden teşekkürler...

Selamlar,
    2015 model 1500 km abs siz xmax için 13000 lira fiyat nasıldır arkadaşlar?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı brooqlyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    2015 model 1500 km abs siz xmax için 13000 lira fiyat nasıldır arkadaşlar?
    Sıfırının ABS'siz fiyatı liste fiyatı 14800, bayi 100-200TL indirim de yapabilir. Buna göre karar verin.
    Ben ikinci elde yüksek fiyatları görünce bin - binbeşyüz lira fazla verirp sıfır alırım deyip bütçeyi zorlayıp sıfır ABS'li aldım. Liste fiyatı 16100TL olan motoru bayi 200 TL indirim yaptı 15900'e aldım.

Motosikleti
    Alıntı otchill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

Dün xmax 250 abs motorumu aldım, ruhsat çıkardıktan sonra aracımı teslim alacağım. Yalnız aklıam bir soru takıldı, normalde rodaj süresi için 1000km bilgisine sahiptim. Ancak motorun garanti belgesinde 1000 km yada 6 hafta diye bir ibare koymuşlar. Kış hava koşulları sebebiyle 6 haftada 1000 km yapmam zor. Bu durumda rodaj süresi olarka hangisini dikkate almalıyım? 6 hafta? 1000 km?

cvplar için şimdiden teşekkürler...
    hafta mafta takma kafana kardeşim,1000 km doldur git,ben 1200 km olduğunda gitmiştim,ancak randevum olmadığı için yapmadılar 1 hafta sonraya gün vermişlerdi,ozamana kadarda 1500 olmuştu km ,neticede gittim yaptılar,,zaten yaptıklarıda bişey değil yağ değişiyolar okadar

senin sormak istediğin,,zamanında gitmezsem garantiden çıkarmı sorusu ise ,çıkmaz merak etme 2 sene boyunca sağacakları ineği kesmezler hiç şüphen olmasın
    espresso bunu beğendi.

Arkadaşlar 2.el bir xmax Abs düşünüyorum 10.000kmde 13,500 felan fiyatı. 10.000kmden sonra sıkıntı çıkarır mı acaba? Debyajda problemler ve kalkışlarda titreme gibi şeyler olmaya başlıyormu acaba?

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2.el bir xmax Abs düşünüyorum 10.000kmde 13,500 felan fiyatı. 10.000kmden sonra sıkıntı çıkarır mı acaba? Debyajda problemler ve kalkışlarda titreme gibi şeyler olmaya başlıyormu acaba?
    kardeşim 2015 model momo kullanıyorum 36.000 km oldu sorun yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

bu arada yılbaşı diye şarköy e gedim yoğun kar var burda hava -4 gösteriyor
    3 gün 3 gece moturu dışarda yatırdım üzeri örtülü az önce gidip bi çalıştırayım olmazsa takviye yaparım dedim.

marşa bastım çiçek tek marşta canlandı biraz ısıttım tekrar kapadım üstünü.
    salvador_ bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar merhaba,

xmax 250 abs için ruhsata başvurdum. plaka bastıracağım. Hangi ebatta plaka bu motor için uygun oluyor? sanırım farklı ebatlarda plaka basılabiliyor.

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Dostum bi saate kadar ise gecicem olcup yazarim sana olculeri. Hayirli olsun bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim 2015 model momo kullanıyorum 36.000 km oldu sorun yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

bu arada yılbaşı diye şarköy e gedim yoğun kar var burda hava -4 gösteriyor
    3 gün 3 gece moturu dışarda yatırdım üzeri örtülü az önce gidip bi çalıştırayım olmazsa takviye yaparım dedim.

marşa bastım çiçek tek marşta canlandı biraz ısıttım tekrar kapadım üstünü.
    Dostum simdi ölçtüm 15*24cm

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

arkadaşlar merhaba,

xmax 250 abs için ruhsata başvurdum. plaka bastıracağım. Hangi ebatta plaka bu motor için uygun oluyor? sanırım farklı ebatlarda plaka basılabiliyor.
    Yanlis kisiye cevap vermisim 😁

Dostum simdi ölçtüm 15*24cm
    otchill bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    teşekkürler, 15cm*24cm sanırım standart boy, bazı kişiler bu motora büyük geliyor demişlerdi, ama sanırım standart yaptırmak en güvenlisi..yarın öbür gün çevirmede sorun yaşamamak adına...

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    teşekkürler, 15cm*24cm sanırım standart boy, bazı kişiler bu motora büyük geliyor demişlerdi, ama sanırım standart yaptırmak en güvenlisi..yarın öbür gün çevirmede sorun yaşamamak adına...
    Bende aldigim bayinin taktigi standart plakalik var tam oturuyo
    otchill bunu beğendi.

Aynı sorun bende de var sorunmu onuda bilmiyom ya bir çözüm bulursan yazarsan sevinirim kardeşim uyuz ediyor 40 km altında düştüğünde sanki tekerde bombe var gibi zıplıyor

Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı comedia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de var sorunmu onuda bilmiyom ya bir çözüm bulursan yazarsan sevinirim kardeşim uyuz ediyor 40 km altında düştüğünde sanki tekerde bombe var gibi zıplıyor
    Ben o durumu cok arastirdim tamamen bu motorum avrupanin duz yollarina gore uretilmesinden kaynakli bizim yollarimiz oyle duz olmadigindan gecenlerde edirneye gittim parali yola ciktim o sekme hissi hic olmadi tamamen yollarla alakali dostum en ufak cukuru hissediyosun. Teksen amortisoru 2. Hassasiyete al artcili kullaniyosan 3 e al en temizi ve dusunme tamamen bizim yollarla alakali. Benim gibi takinti sorunu var sendede sanirim 😊 En ince ayrintiya kadar inceliyosun ama bi sure sonra alisiyosun nedeni kisaca bu 😁

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Alıntı emrebayri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o durumu cok arastirdim tamamen bu motorum avrupanin duz yollarina gore uretilmesinden kaynakli bizim yollarimiz oyle duz olmadigindan gecenlerde edirneye gittim parali yola ciktim o sekme hissi hic olmadi tamamen yollarla alakali dostum en ufak cukuru hissediyosun. Teksen amortisoru 2. Hassasiyete al artcili kullaniyosan 3 e al en temizi ve dusunme tamamen bizim yollarla alakali. Benim gibi takinti sorunu var sendede sanirim 😊 En ince ayrintiya kadar inceliyosun ama bi sure sonra alisiyosun nedeni kisaca bu 😁
    Birsey daha lastik basinclarini motor sogukken kontrol et standartta olsun xmax kullanan baska bi arkadasim var onda tet ettim ayni durum onda da var tecrube edince icim rahatlafi benimde

Alıntı emrebayri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bir sorum var

40km ye kadar olan hizlarda motor sanki altta birsey vuruyormuscasina sekiyor gibi sanki surekli minik cukurlara giriyormus gibi. Bunu baska yasayan varmi yoksa bana mi oyle geliyor. Suspansiyon sertligi en dusuk 1 en yuksek 5 varsayarsak 4 te (mesafe kisa yani saga dogru 4 te) lastik basincindan supheleniyorum aslinda 29/34 olarak ayarli bu yuzden zemindeki herseyi hissediyor olabilirmiyim acaba. Nadir olarak artcili kullaniyorum. Fikri olan veya tecrube eden arkadaslar yardimci olabilirmi servislik birsey mi ?

Arkadaslar herkese gunaydin benim bi sorum olucak xmax 250 hangi vergi dilimine giriyor
    Gib e girip baktigimda
    1.dilim 0-99 cc beleş
    2.dilim 100-250 cc 122TL
    3.dilim 251-650 cc 252 tl
    Adamlar odeme yapmak icin girip baktigimda benim 250 cc lik motorumu 3. Dilime sokmuslar sizde durum nasil acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler