Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı cecent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler
    Kullanım kitabında ilk 1000km 4000 devir üzerine çıkılmasın diyor buda 25-30km hız yapıyor bu hızla 1000km'yi nasıl dolduracağım
    O şekilde kullanıp rodajı bitirmek imkansız...genel olarak 80-100 km/h civarı kullanıyorum bi ara 115 e kadar çıktım...Şu an 110 km de motor o kadar kasamam valla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar,

250cc scooter konusunda bir süredir araştırma yapıyordum. Son durumda Yamaha X-max'a oldukça sıcak bakıyorum. Sizlerin de yorumları doğrultusunda özellikle yeni model x-max'larda eskiden yaşanan bazı problemlerin olmadığını görüyorum.

Alternatif olarak aklımda Piaggio xevo 250 var. Eğer her iki motoru da kullanmış olan varsa veya bu konuda yorumu olan varsa memnun olurum. Özellikle performans, yedek parça ve konfor konusunda yorumlarınız varsa sevinirim.

Teşekkürler.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı buru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

250cc scooter konusunda bir süredir araştırma yapıyordum. Son durumda Yamaha X-max'a oldukça sıcak bakıyorum. Sizlerin de yorumları doğrultusunda özellikle yeni model x-max'larda eskiden yaşanan bazı problemlerin olmadığını görüyorum.

Alternatif olarak aklımda Piaggio xevo 250 var. Eğer her iki motoru da kullanmış olan varsa veya bu konuda yorumu olan varsa memnun olurum. Özellikle performans, yedek parça ve konfor konusunda yorumlarınız varsa sevinirim.

Teşekkürler.
    xevo kullanmadım. Ama ikiside güzel motorlardır hangisini alırsan al pişman olmazsın...Sadece şunu söyleyebilirim sana 250 cc sınıfında scooterların anavatanı İtalya da en çok satan scooter xmax tır...

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    bugun x maxımı muayeneye götürdüm şasi numarasını çamurdan kapanmıştı buldum ama motor numarasını bulamadım arkadaşlar bi yardımcı olur musunuz ??

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı lewane_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun x maxımı muayeneye götürdüm şasi numarasını çamurdan kapanmıştı buldum ama motor numarasını bulamadım arkadaşlar bi yardımcı olur musunuz ??
    Sol arka amortisörün bittiği yere bak oralarda olması lazım...

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xevo kullanmadım. Ama ikiside güzel motorlardır hangisini alırsan al pişman olmazsın...Sadece şunu söyleyebilirim sana 250 cc sınıfında scooterların anavatanı İtalya da en çok satan scooter xmax tır...
    Çok teşekkürler

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    Sol arka amortisörün bittiği yere bak oralarda olması lazım...
    saol tamyak gördüm ama o nerye yazmışlar çokta belirgin bişey değil zaten

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Hafta sonu rodaj amaçlı Tekirdağa bir arkadaşıma gittim...Ortalama 100-110 km/h hız ile 100 km/h de 3,4 litre benzin tüketti...Rodaj için iyi gibi bu miktar , motor 520 km oldu...Genel olarak çok beğendim yol tutuş ve dengesi çok başarılı performans olarak eskisi gibi gitmiyor ama daha rodaj da rodaj bitsinde belli olur herşey...

cecent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Hafta sonu rodaj amaçlı Tekirdağa bir arkadaşıma gittim...Ortalama 100-110 km/h hız ile 100 km/h de 3,4 litre benzin tüketti...Rodaj için iyi gibi bu miktar , motor 520 km oldu...Genel olarak çok beğendim yol tutuş ve dengesi çok başarılı performans olarak eskisi gibi gitmiyor ama daha rodaj da rodaj bitsinde belli olur herşey...
    Bence yakıt olarak çok iyi rodajdan sonra dahada düşeceğini tahmin ediyorum.Uzun yolda rampalarda çekişi nasıl? motor bayılıyormu? yoksa gazmı istiyor?

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bence yakıt olarak çok iyi rodajdan sonra dahada düşeceğini tahmin ediyorum.Uzun yolda rampalarda çekişi nasıl? motor bayılıyormu? yoksa gazmı istiyor?
    Valla şu an için performasından memnun değilim ...Ama gittikçe açılıyor motor en azından şu 1000 km ye geliyim ilk yağ değişsin anlaşılır o zaman...Memnun olmamamdan sebep bende bu motorun 2006 sı vardı karbüratörlü gidişi çok iyiydi ama tüketimide bundan fazlaydı...Biraz zaman vermek lazım motora ...Daha motor 500 kusur km ye yeni geldi...

Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Valla şu an için performasından memnun değilim ...Ama gittikçe açılıyor motor en azından şu 1000 km ye geliyim ilk yağ değişsin anlaşılır o zaman...Memnun olmamamdan sebep bende bu motorun 2006 sı vardı karbüratörlü gidişi çok iyiydi ama tüketimide bundan fazlaydı...Biraz zaman vermek lazım motora ...Daha motor 500 kusur km ye yeni geldi...
    Karbüratörlü nasıldı 2 kişi uzun yolda 120-130 la rahat gidiyormuydu?Otoban rampalarını kaçla çıkıyordu.Hız kaça kadar düşüyordu.Ayrıca kullanım klavuzundaki şanzuman yağı motor yağı ile aynı gözüküyor.Bu konuda bir bilgin varmı?benim bildiğim şanzuman yağı daha kalın olur

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Karbüratörlü nasıldı 2 kişi uzun yolda 120-130 la rahat gidiyormuydu?Otoban rampalarını kaçla çıkıyordu.Hız kaça kadar düşüyordu.Ayrıca kullanım klavuzundaki şanzuman yağı motor yağı ile aynı gözüküyor.Bu konuda bir bilgin varmı?benim bildiğim şanzuman yağı daha kalın olur
    Karbüratörlü xmax düzde 120/130 km/h kişi rahat gidiyordu hatta duruma göre 140 km/h...yokuşta 90-100 km/h gibi gider....

Eski motorum da şanzuman yağını ben aşağıda linkini verdiğim ürünle değiştirmiştim...Ama difransiyelden hafif bir şıkırtı sesi geliyordu ama rahatsız etmemişti beni...

http://www.motoek.com/IPONE-Transsco...L,PR-2302.html

Bu arada yeni motor garantide olduğu için servisin işine karışmıycam kitapta yazılan yağı koysunlar bakalım rahatsız ederse çok farklı bir ses çıkarsa difransiyelden bahsettiğim yağı kullanabilirim...

Motosikleti
    Yamaha XT660Z Tenere
    Karbüratörlü xmax düzde 120/130 km/h kişi rahat gidiyordu hatta duruma göre 140 km/h...yokuşta 90-100 km/h gibi gider....

Eski motorum da şanzuman yağını ben aşağıda linkini verdiğim ürünle değiştirmiştim...Ama difransiyelden hafif bir şıkırtı sesi geliyordu ama rahatsız etmemişti beni...

http://www.motoek.com/IPONE-Transsco...L,PR-2302.html

Bu arada yeni motor garantide olduğu için servisin işine karışmıycam kitapta yazılan yağı koysunlar bakalım rahatsız ederse çok farklı bir ses çıkarsa difransiyelden bahsettiğim yağı kullanabilirim...
    Bilgi için çok teşekkürler.1000km bakımında servis hangi yağı koyacak acaba sen benden daha önce servise girecek gibisin bana bilgi verirsen sevinirim.Benim motorda 200km ye geldi.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    enjeksiyonlu xmaxler geç açılıyor,benimki 7000-8000km den sonra istediğim gibi gitmeye başlamıştı
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Bilgi için çok teşekkürler.1000km bakımında servis hangi yağı koyacak acaba sen benden daha önce servise girecek gibisin bana bilgi verirsen sevinirim.Benim motorda 200km ye geldi.
    Rica ederim... 600 km oldum benim ilk bakıma fazla birşey kalmadı...
    Yabancı dil kullanım kılavuzun da şanzuman yağı için YAMALUBE 4 (10W-30) veya SAE 10W-30 yağ önermiş...

Bu arada sen sırt dayama aldınmı motora ? fiyat falan lazım bi 200 tl bi 400 tl değişik rakamlar dolaşıyor ortalıkta...

Rica ederim... 600 km oldum benim ilk bakıma fazla birşey kalmadı...
    Yabancı dil kullanım kılavuzun da şanzuman yağı için YAMALUBE 4 (10W-30) veya SAE 10W-30 yağ önermiş...

Bu arada sen sırt dayama aldınmı motora ? fiyat falan lazım bi 200 tl bi 400 tl değişik rakamlar dolaşıyor ortalıkta...
    Motorum henüz plaka işlemlerinde. Sırt dayama ben de alacağım. 225 TL (küsüratta hatam olabilir) gibi bir fiyat söylendi.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu xmaxler geç açılıyor,benimki 7000-8000km den sonra istediğim gibi gitmeye başlamıştı
    Epey bekleyeceğiz o zaman ...

Alıntı buru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum henüz plaka işlemlerinde. Sırt dayama ben de alacağım. 225 TL (küsüratta hatam olabilir) gibi bir fiyat söylendi.
    Motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız güzel günlerde binersiniz inşallah...
    Bayiler tam bilmiyor diyorlar o sadece sırt dayamanın fiyatıymış bir de bağlantı için ayrı bir kit varmış onunla beraber 375 tl civarına geliyor diyorlar ...
    Bana da daytona motor sana söylenen civarda fiyat söyledi...Özellikle sordum bağlantı aparatları dahil dedi ama bi arkadaş öyle değil diyor hatta gelmiş sırt dayaması bağlayamamışlar bir de o apartları sipariş etmişler bir de o parçaları ekstradan beklemiş...

Motosikleti
    Yamaha x-max 2011
    Merhaba arkadaşlar, ismim cemal muğla'da oturuyorum. 10 gün önce 0km mavi renk x-max alarak aranıza katıldım, şuan 600km'ye geldim, herkese keyifli forumlar diliyorum.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Cemal hoşgeldin , bende 680 km ye geldim...İlk yağ değişimine az kaldı ...

Motosikleti
    honda beat
    Alıntı cemalbodrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, ismim cemal muğla'da oturuyorum. 10 gün önce 0km mavi renk x-max alarak aranıza katıldım, şuan 600km'ye geldim, herkese keyifli forumlar diliyorum.
    yenı motorunuz hayırlı olsun
    bodrumdamı yasıyorsunuz bende marmarisde yasıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler