Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    xMax'ciler bu habere dikkat edin.

http://www.samanyoluhaber.com/h_4756...lev-yandi.html
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Xmax250
    bu adama nasıl ulaşabiliriz acaba
    bilen tanıyan varsa bi zamet yardım etsin bana

Motosikleti
    Ymha Xmax 250
    Arkadaşlar sonunda Xmax'e xenon far aldım ve çok memnunum öğle 12 gibi taktırdım akşam karanlığında görme şansım olmadı ama gölge yerde bile harika yanıyor akşamı düşünemiyorum bu arada üst tarafta kalan park ışığı yerine de Ledli beyaz lamba aldım motora bakış açım 180 derece değişti desem yeridir)
    Xenon için fiyat,marka vs..sorusu olan varsa özel mesaj atarak iletişim kurabilir elimden geleni yaparım diğer xmax cilere de xenonlu sürüşler dileğiyle...

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Darkn3sS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sonunda Xmax'e xenon far aldım ve çok memnunum öğle 12 gibi taktırdım akşam karanlığında görme şansım olmadı ama gölge yerde bile harika yanıyor akşamı düşünemiyorum bu arada üst tarafta kalan park ışığı yerine de Ledli beyaz lamba aldım motora bakış açım 180 derece değişti desem yeridir)
    Xenon için fiyat,marka vs..sorusu olan varsa özel mesaj atarak iletişim kurabilir elimden geleni yaparım diğer xmax cilere de xenonlu sürüşler dileğiyle...
    Hayırlı olsun güle güle kullan ... Sadece kısamı aldın yoksa hem uzun hem kısa mı aldın ?

Bir de ilk açılışta tekleme yaparakmı yanıyor yoksa direk açtığında ikiside aynı anda yanıyormu ?...

Benim xenon lu fotografı tekrar paylaşıyım...

Motosikleti
    Ymha Xmax 250
    Hem uzun hem kısa,yoksa almazdım çok çirkin dururdu
    Tekleme yapmadan ikisi aynı anda yanıyor bende resim ekleyim yarın resim çekip eklemeyi denerim.

arkadaşlar xmaxlarınız kaç km oldu. piston segman değişmeden yani motor inmeden 70 bin km yol yapan varmı

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı Darkn3sS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem uzun hem kısa,yoksa almazdım çok çirkin dururdu
    Tekleme yapmadan ikisi aynı anda yanıyor bende resim ekleyim yarın resim çekip eklemeyi denerim.
    Benim farlardan bi tanesi ilk açtığımda tekleyerek açıyor sonradan yanıyor.Çin malı akü var ondan olabilir ya da kullanılan xenon kalitesiz olabilir...
    Senin akü kaliteli mi ?

Alıntı mustafa_sym adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar xmaxlarınız kaç km oldu. piston segman değişmeden yani motor inmeden 70 bin km yol yapan varmı
    Benim motor 20 bin civarın da , sahibinden com da bi tane 63,000 de bvar çok mrk ettiysen istersen ona sorabilirsin...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33723424/detay

Motosikleti
    Ymha Xmax 250
    evet 6 ay garantili akü almıştım ve değiştireli 1.5 ay falan oldu xenon'a gelince 2 yıl garantili xenon aldım kafam rahat olsun diye çift beyin ve lambaların arkasında uzun kısa için ayrıyetten motor da var... sen msn kullanıyor muydun kullanıyorsan
    oguzemin@hotmail.com senin sorun başka birşey daha var ondan kaynaklanıyor olabilir benimde akü sorunum vardı Yamaha servise gittim gösterdim sorun akü de değil şarj diyotundaymış erkenden gitmem iyi oldu yoksa parçayı komple bozacaktım maliyeti daha fazla olacaktı msn kullanmıyorsan da bir yerden msn bul konuşalım uzun uzun k.gelsin...

Merhaba Arkadaşlar,
    Benim motorun arka tekerleği patladı. Neyseki evin önünde inmiş. Pompayla şişirip lastikçiye gittiğimde fitil atmak istedi. Daha önceden yaşadığım bir kötü tacrübe sebebi ile fitil attırmayı reddettim. Bu kez de lastiği söktür getir dedi. Xmax'ın arka tekeri servis olmadan (Aydın'da yok) sökülebilir mi? Ne yapmam gerekir. Son çare olarak tamir spreyi alıp sıkmayı düşünüyorum. Bu spreyleri kullanan var mı? Lastiğe zararı olduğunu söyleyenler var. Acil bilgi istiyorum. Hafta sonuna motorun yetişmesi lazım. Teşekkürler.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı xmaxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Benim motorun arka tekerleği patladı. Neyseki evin önünde inmiş. Pompayla şişirip lastikçiye gittiğimde fitil atmak istedi. Daha önceden yaşadığım bir kötü tacrübe sebebi ile fitil attırmayı reddettim. Bu kez de lastiği söktür getir dedi. Xmax'ın arka tekeri servis olmadan (Aydın'da yok) sökülebilir mi? Ne yapmam gerekir. Son çare olarak tamir spreyi alıp sıkmayı düşünüyorum. Bu spreyleri kullanan var mı? Lastiğe zararı olduğunu söyleyenler var. Acil bilgi istiyorum. Hafta sonuna motorun yetişmesi lazım. Teşekkürler.
    Biraz zahmetli ama sökebilirsin. Egzozu falan da sökmen gerekecek.
    Ağır metal insanı...

Emrello çok teşekkür ederim. Fakat bu adamlar arka tekerin patlayacağını hiç mi düşünmediler acaba? Egsoz'a kadar her şey çıkacak demek ki. Hapı yuttum. Sprey sıkıp öyle kullanmayı düşünüyorum. Bir arkadaş 5-6 aydır o şekil bindiğini söyledi. O kadar zahmete değmez herhalde. Teşekkür ederim.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Emrello çok teşekkür ederim. Fakat bu adamlar arka tekerin patlayacağını hiç mi düşünmediler acaba? Egsoz'a kadar her şey çıkacak demek ki. Hapı yuttum. Sprey sıkıp öyle kullanmayı düşünüyorum. Bir arkadaş 5-6 aydır o şekil bindiğini söyledi. O kadar zahmete değmez herhalde. Teşekkür ederim.
    Aslında o kadar da zahmetli değil. Egzozun üç tane cıvatası var; bir de bağlantı yerinde var. Elinde alet edevat varsa 10 dk'nı almaz.

Bence spreyle falan dolaşma. O şeyler geçici çözüm sağlıyor. Ayrıca jantın iç kısmına da uzun vadede zarar verebilir.
    Ağır metal insanı...

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    Merhaba Arkadaşlar,
    3-4 kere söktüm arka tekeri,
    becerin varsa bile alet yoksa olan biyerde söktürüp toplatabilirsin.
    *motoru orta ayaklığa al,
    *egzosu orta kelepçeyi gevşetip ve sabitleme vidalarını çıkartıp sök(sabitleme vidaları oksitliyse zor sökülüyor sıyırmamak için lokmayı kafasına takıp çekiçlemen gerekebilir.)
    *önce arka fren balatalarını 2 uzun civatasını sökerek çıkar,daha sonra kaliperi diskten ayır ve bu aşamadan sonra arka frene yanlışlıkla basma!!
    *hidrolik hortumunun sabitleme kelepçelerini de tekeri tutan üçgen parçadan (tekeri tutan egzosu tutan üçgen gri şasi parçası)çıkar,
    *arka sağ amartisörü üçgen parçadan ayır,
    *arka çamurluğun üçken parçayla olan civatayı sök,
    *arka tekerin sabitleme somunun ve üçken parçayı tutan civataları sök,
    *son olarak tekeri kendine doğru çekerek çıkar,göbekten çıkan pula dikkat et.
    *lastikçi bilir ama yamadan sonra jantla lastiğin aynı yerine gelmesi iyi olur balans açısından,
    buraya kadar sorun yoksa sıralamanın tersiyle toplayabilirsin,fikir için birde resim ekliyorum eskilerden,
    sorun olursa forumda bilgilerim mevcut,
    kolaygele

Uploaded with ImageShack.us
    ·sevgi eylem ister·

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100

Yamaha, Xmax ın kasasını makyajlamaya devam ediyor ama motor özelliklerinde bir değişim yok ayrıca 2011 modellerinde opsiyonel ABS fren sistemide kullanılacak ,yeni yamaha dan bir kaç fotoyu sizlerle paylaşmak istedim,2011 yılından itibaren türkiyeye de görme ihtimalimiz yüksek

İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Xmax250
    250ccde tüm scooterları solluyor
    motor çok güzelde 12binde verilmez sonuçda

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Yeni kasasi inanilmaz iddali , nasip olursa onumuzdeki hafta ici 2006 model 27500 Km civarinda yol yapmis resimlerden temiz oldugunu dusundugum bir xmax satin almayi dusunuyorum , konu basligini olabildigince inceledim , fan musuru elektrik tesisati iyilestirmelerinin disinda herhangi bir olumsuzluk yok gibi , 2006 model icin verecegim paraya deyecegini umud ediyorum , sizlerden ricam ; xmax 250 icin user / services manuel kitapcigi internette biraz arastirdim ama kesin sonuca ulasamadim , elinde pdf formatinda olan varsa upload edebilirmi ?

Oncelikle benim sonrasinda bir cok kullanicin isine yarayabilecegini dusunuyorum

Tesekkurler.

Selamlar.

" Konu basligi icerisinde verilmis ve gozden kacirmis isem ozur dilerim " user guide "
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasasi inanilmaz iddali , nasip olursa onumuzdeki hafta ici 2006 model 27500 Km civarinda yol yapmis resimlerden temiz oldugunu dusundugum bir xmax satin almayi dusunuyorum , konu basligini olabildigince inceledim , fan musuru elektrik tesisati iyilestirmelerinin disinda herhangi bir olumsuzluk yok gibi , 2006 model icin verecegim paraya deyecegini umud ediyorum , sizlerden ricam ; xmax 250 icin user / services manuel kitapcigi internette biraz arastirdim ama kesin sonuca ulasamadim , elinde pdf formatinda olan varsa upload edebilirmi ?

Oncelikle benim sonrasinda bir cok kullanicin isine yarayabilecegini dusunuyorum

Tesekkurler.

Selamlar.

" Konu basligi icerisinde verilmis ve gozden kacirmis isem ozur dilerim " user guide "
    forumdaki iletişim adresine e-posta ile yolladım
    ·sevgi eylem ister·

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Harikasin cok tesekkurler, bu baslik altinda upload yapmamin sakincasi yoktur umarim?

Xmax 250 User Guide TR Kullanım Klavuzu Türkçe

Link ; http://www.dosyasitesi.com/showfile-...r_guide_tr.pdf
    First Day Of My Life

Motosikleti
    aslında geçmiş sayfalarda vardı ama bulamadım,tazelenmiş oldu.servis kitabıda var lazım olursa,kolaygele.
    ·sevgi eylem ister·

Merhaba Krzli Arkadaşım,
    Açıklayıcı bilgilerin için çok teşekkür ederim. Özellikle fotoğraf çok iyi olmuş. Eminim arka lastiğinde sorun olan başkaları da vardır. Motoru zaten kullanamıyordum. Aydın'da doğru dürüst motorcu da yok. Elletmek istemedim o nedenle. Haftasonu kendim yapmayı düşünüyorum. Lokma vs her takımım zaten mevcut. Tahmin ettiğim yerleri sökmem gerekecek anladığım kadarıyla. Ama bu motorlar böyle demek ki. Çok teşekkür ederim. Selamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler