Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    freenautilus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    freenautilus yeni motorun hayırlı uğurlu olsun uzun süredir foruma giremediğim için daha bugün gördüm Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin ,resimlerine biraz önce bakabildim gerçekten çok güzel,birşey sormak istiyorum elciklerin ordaki rüzgar kesiciler orjinalmi? baya büyük ve haşmetli gözüküyorlar, xmax içinde büyük rüzgar kesiciler satılıyor opsiyonel olarak özellike çok soguk havalarda baya faydası oluyor ,jantların büyük olması çok hosuma gitti tek dezavantaj sele altının küçük olması gibi geldi yinede herşeyi ile bence çok güzel beverlydende daha iyi bir motosiklet olduğu inancındayım
    Teşekkürler Tolme.
    Rüzgarlıkları ben yaptım.Anlatımı aşağıda:
    http://www.motosiklet.net/forum/tekn...ml#post1306986

Alıntı kdzli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sorum arada kaynadı mı yoksa kullanan yok mu?
    Kdzli, 55w lık ampul 35w için tasarlanan bir sistemde fazla akım çekilmesine neden olacağından ısı oluşmasına neden olarak arıza yaratabilir.Ankara'da yapı marketlere bakarım gittigimde.Bakalım ellerinde varmı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rochas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250

Size yardımcı olmak istedim ama far konusu çok yabancısı olduğum bir konu olduğu için bende gelecek cevapları bekledim. Araştıracağım, bir şey öğrenip, bulursam yazarım. Osram cool blue

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    birsey sormak istiyorum orjinallerinden memnun değilmisin yoksa bu bahsettigin osram ampuller orjinallerden çok daha fazla ışık ve görüş alanı sağladığı için mi istiyorsun?bildiğim kadarı ile üzerindeki orjinalleri general elektrik 12v/35/35 HS1 ampuller ve kalite olarakta kötü değiller bence bir yerde okumustum daha once philipsin bir ampulu varmış daha fazla görüş alanı ve daha kuvvetli ışık sagliyormuş ve sarsıntıya karşı daha dayanıklıymış araştırayım bakalım bulursam tekrar yazarım

kdzli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bw's100'den X-max 250 & Suzuki TR50
    birsey sormak istiyorum orjinallerinden memnun değilmisin yoksa bu bahsettigin osram ampuller orjinallerden çok daha fazla ışık ve görüş alanı sağladığı için mi istiyorsun?bildiğim kadarı ile üzerindeki orjinalleri general elektrik 12v/35/35 HS1 ampuller ve kalite olarakta kötü değiller bence bir yerde okumustum daha once philipsin bir ampulu varmış daha fazla görüş alanı ve daha kuvvetli ışık sagliyormuş ve sarsıntıya karşı daha dayanıklıymış araştırayım bakalım bulursam tekrar yazarım
    ewet,orjinallerden çok daha fazla ışık ve görüş alanı sağladığı için denemek istiyorum ama illa osram olması şart değil.daha önce bws de kullanmıştım baya fark etmişti.xenon alana kadar 1 çift alıp denemek istiyorum.
    xmaxın alternatörün basabildiği akımı buldum,sürüş esnasında çektiği akımı hesapladım,55w lık takarsam kurtarıyo.tek sorun kısa mesafe kullandığım için haftada bir 1 saatlik sürüşler yapmam gerekebilir
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    ewet,orjinallerden çok daha fazla ışık ve görüş alanı sağladığı için denemek istiyorum ama illa osram olması şart değil.daha önce bws de kullanmıştım baya fark etmişti.xenon alana kadar 1 çift alıp denemek istiyorum.
    xmaxın alternatörün basabildiği akımı buldum,sürüş esnasında çektiği akımı hesapladım,55w lık takarsam kurtarıyo.tek sorun kısa mesafe kullandığım için haftada bir 1 saatlik sürüşler yapmam gerekebilir
    kdzli şu linki incele istersen philipsin motorsiklet ve scooter grubu için ürettiği ampuller ,2 seri ampulleri var extraduty(ekstra dayanıklı) ve daha fazla görüş sağlayan motovision serisi olarak geçiyor, motovision serisi için adamlar %40 daha fazla ışık ve 10 ile 20 metre arası daha fazla görüş alanı diyor sitelerinde ,ama ampullerin h4 ve h7 seklinde sadece iki türü var ,xmax e hs1 oluyor extra duty serisinde mevcut ama motovision serisinde sadece h4 ve h7 var ,h4 olan uyarmı xmax e bilemiyorum, birde çektikleri enerji için 55-60w arası diyor bizim motosikletler bunu beslermi orasıda şüpheli,sen incele ben tekrar bakarım başka markalarada..

http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en

Motosikleti
    kdzli şu linki incele istersen philipsin motorsiklet ve scooter grubu için ürettiği ampuller ,2 seri ampulleri var extraduty(ekstra dayanıklı) ve daha fazla görüş sağlayan motovision serisi olarak geçiyor, motovision serisi için adamlar %40 daha fazla ışık ve 10 ile 20 metre arası daha fazla görüş alanı diyor sitelerinde ,ama ampullerin h4 ve h7 seklinde sadece iki türü var ,xmax e hs1 oluyor extra duty serisinde mevcut ama motovision serisinde sadece h4 ve h7 var ,h4 olan uyarmı xmax e bilemiyorum, birde çektikleri enerji için 55-60w arası diyor bizim motosikletler bunu beslermi orasıda şüpheli,sen incele ben tekrar bakarım başka markalarada..

http://www.lighting.philips.com/in_e...ghting&lang=en
    link için teşekkürler.h4 ile hs1 aynı yapıya sahip bazen tırnakları denk gelmiyor biraz açmak gerekebiliyor.anladımki kullanan yok ben alıp takıcam,paylaşıcam.
    bu arada ön balatalar 18binde iyice inceldi,bugün daytona balatalarım nihayet geldi ama daha takmadım onlarıda paylaşırım.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    link için teşekkürler.h4 ile hs1 aynı yapıya sahip bazen tırnakları denk gelmiyor biraz açmak gerekebiliyor.anladımki kullanan yok ben alıp takıcam,paylaşıcam.
    bu arada ön balatalar 18binde iyice inceldi,bugün daytona balatalarım nihayet geldi ama daha takmadım onlarıda paylaşırım.
    seni bi konuda uyarmak isterim soket tipi farklı ampulleri yerine oturtsanda istenilen performansı alamayabiliosun benim başıma eski scooterimde gelmişti,orjinali yerine başka ampul almıştım ama ampulun boyu 2 mm daha uzundu ve far tasının içinde daha ileride kaldığı için ışık dağılmış eskisinden beter olmustu

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    freenautilus

Dostum hayırlı uğurlu olsun güle güle keyiflice bin inşallah.
    Dylan'dan vazgeöip alternatifini bulmak o kadar zorki bunu en iyi bilenlerdeniz.
    Bende arayış içersindeyim. Bazen öyle uç noktalara gidiyorumki Bir bakmışım Yamaha R6 forumlarına yazıyorum...
    Elbette o kadar uçmamam gerektiğinin farkındayım ve son zamanlarda bende senin gibi 2 motor arasında kalmıştım
    beverly 250 ve X-City-250...
    Xcityi Fuarda görmüğştüm ve gerçekten de çok hoşuma gitmişti. O zamandan bu zamana kadar alan birinede rastlamadım. Deneyimlerin ve yorumların eminim burada bir çok kişinin ( ben dahil ) kararlarını etkileyecektir.
    Benimde sana nacizane bir kaç sorum var müsait zamanda yanıtlarsan sevinirim.

-Şehir içi performansı nasıl. Çok durlara kalklara geldiğinde fanı çalışıyor mu ve fan sesi rahatsız edici mi ?
    -Motorun ağırlığı ve kontrol edilebilirliği nasıl. uzun süre kullanımda kolları yorar mı ?
    -bildiğim kadarı ile 5800 devirde son gücü üretiyor. Bizim dylanlar 8500 devire kadar çıkabiliyor. Xcity'nin performansını gerçekten çok merak ediyorum. Bu özelliği motoru hantallaştırmış mı merak ediyorum ?
    -bir önceki soruya paralel olarak hangi hızlarda motor tepki veriyor. Örneğin 100 le giderken gazı açtığında tepki veriyormu ?
    -Düz yolda maksimum kaça kadar çıkabiliyor ve son hıza ulaşma süresi tatmin edicimi ?
    -Uzun süreli kullanımda rahatlığını ve sana verdiği hissi değerlendirir misin ?
    -Yakıt tüketimini 10 litre ile 330km + 1.5 litre kaldı diye belirtmişsin yani 360 km falan gidiyorki bu inanılmaz ötesi az bir rakam kaldıki sen bunu söylediğinde rötanajı sanırım bitmemişti.
    -Motorun bakımları kaç km de bir yapılıyor ve aşağı yukarı ne kadar bakım masrafları gidiyor ( benim için en önemli kısım bazen ayda 4000km yapıyorum :s )
    -Aslında daha baya soru var ama sen bunları mümkün olduğu kadar yanıtlarsan çok makbule geçer

Teşekkür ediyorum şimdiden. Cevabını sabırsılıkla bekliyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Motosikleti
    seni bi konuda uyarmak isterim soket tipi farklı ampulleri yerine oturtsanda istenilen performansı alamayabiliosun benim başıma eski scooterimde gelmişti,orjinali yerine başka ampul almıştım ama ampulun boyu 2 mm daha uzundu ve far tasının içinde daha ileride kaldığı için ışık dağılmış eskisinden beter olmustu
    bu fotoda 18w/18w h4 cool blue takılı,alttada gece görüntüsü.

·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    bu fotoda 18w/18w h4 cool blue takılı,alttada gece görüntüsü.

bi dene bakalım şu 55w lık ampulleri sonucu çok merak ediom inşallah akünü bitirmez, eğer h4 55w ampul sorunsuz çalışırsa bende philipsin kilerden alcam kafaya koydum

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    freenautilus

Dostum hayırlı uğurlu olsun güle güle keyiflice bin inşallah.
    Dylan'dan vazgeöip alternatifini bulmak o kadar zorki bunu en iyi bilenlerdeniz.
    Bende arayış içersindeyim. Bazen öyle uç noktalara gidiyorumki Bir bakmışım Yamaha R6 forumlarına yazıyorum...
    Elbette o kadar uçmamam gerektiğinin farkındayım ve son zamanlarda bende senin gibi 2 motor arasında kalmıştım
    beverly 250 ve X-City-250...
    Xcityi Fuarda görmüğştüm ve gerçekten de çok hoşuma gitmişti. O zamandan bu zamana kadar alan birinede rastlamadım. Deneyimlerin ve yorumların eminim burada bir çok kişinin ( ben dahil ) kararlarını etkileyecektir.
    Benimde sana nacizane bir kaç sorum var müsait zamanda yanıtlarsan sevinirim.

-Şehir içi performansı nasıl. Çok durlara kalklara geldiğinde fanı çalışıyor mu ve fan sesi rahatsız edici mi ?
    -Motorun ağırlığı ve kontrol edilebilirliği nasıl. uzun süre kullanımda kolları yorar mı ?
    -bildiğim kadarı ile 5800 devirde son gücü üretiyor. Bizim dylanlar 8500 devire kadar çıkabiliyor. Xcity'nin performansını gerçekten çok merak ediyorum. Bu özelliği motoru hantallaştırmış mı merak ediyorum ?
    -bir önceki soruya paralel olarak hangi hızlarda motor tepki veriyor. Örneğin 100 le giderken gazı açtığında tepki veriyormu ?
    -Düz yolda maksimum kaça kadar çıkabiliyor ve son hıza ulaşma süresi tatmin edicimi ?
    -Uzun süreli kullanımda rahatlığını ve sana verdiği hissi değerlendirir misin ?
    -Yakıt tüketimini 10 litre ile 330km + 1.5 litre kaldı diye belirtmişsin yani 360 km falan gidiyorki bu inanılmaz ötesi az bir rakam kaldıki sen bunu söylediğinde rötanajı sanırım bitmemişti.
    -Motorun bakımları kaç km de bir yapılıyor ve aşağı yukarı ne kadar bakım masrafları gidiyor ( benim için en önemli kısım bazen ayda 4000km yapıyorum :s )
    -Aslında daha baya soru var ama sen bunları mümkün olduğu kadar yanıtlarsan çok makbule geçer

Teşekkür ediyorum şimdiden. Cevabını sabırsılıkla bekliyorum.
    Slm Deryalı, karar vermekte baya zorlanmıştım zira ikisine de binmedim hiç.sadece rochas sağolsun x-max ını deneme fırsatı sundu, kısa bir döndüm park yerinde Fiyatta indirim olunca beverly'den cazip hale geldi bende x-city aldım.
    Soruların bazıları şuan yanıtlanabilir.Rodajım bugün bitti,henüz tam performansını bilmiyorum.
    Şehir içinde(yeni alışıyorum ama) oldukça rahat bence.Ben pek aralara girmem ama gidon iyi cevap veriyor.Dylan da hararet ibresi yoktu.x-city çabuk geliyor normal sıcklığına.Trafikte fan açıyor 30sn falan çalışıp susuyor.kask ile ve normal trafik sesinde duymuyorum.ama garajın önüne gelince bariz duyuluyor tabi.
    Motorun ağırlığı sadece durunca hissediliyor.Çalışmıyorken itip çekmek zor tabi.170kg.10km üstüne çıktınmı hiç sorun yok.Dengesi güzel.2ookm yaptım kolum iyiydi.Rüzgarlık havayı tam kaskın üstünden atıyor.o nedenle seni geriye iten bir güç yok.eller rahatça tutabiliyor.vizörüm de hep açık şimdi.Bitek ayağımı uzatamadım, konfor anlamında eksiklik olarak.
    Gaz olayını tam tecrübe etmedim henüz ama 3te bir gazla 80-90 yapabiliyor yerine göre.Hantal olduğunu düşünmüyorum.Sanırım 80 den sonra daha bi hızlı ivmeleniyor.100km bu motorun son hızına çok yakın deil.Yani gaz açınca tepki alırsın fazlasıyla.Dylan maksimum torkunu 7000 devirde verirken x-city 5800 devirde veriyor.Pratik olarak henüz denemesemde, teorik olarak bu daha iyi ivmelendiği anlamına gelir.kullandıkça ekleme yaparım.
    Burda polislerde var 160 görmüşler.
    Uzun yolda kendimi enduro da hissediyorum.Sele oldukça rahat.Yola yukarıdan bakıyorsun.rüzgar gelmiyor yüzüne,göğsüne.Sele tasarımı nedeni ile dylana göre ayağım daha rahat değiyor yere.
    Yakıt tabi rodaj değeri.Esas değer belli olur yakında.ama tahminim 100-110 arası sürüşlerde 4 ün altında yakacağı.Enjeksiyon sebebi ile her marş aynı,egzos kokusu yok.Yakıt tam yanıyor.
    Bakımları uzun aralıklı ama servise göre değişiyor.kitap 3000 debir yağ değiş diyor ama servis yağlar kaliteli 5-6000 de gel diyor.kayış vs gibi pahalı bakımlar beverlyden daha uzun aralıklı.bev 12.000 x-city 20.000 de kayış değişiyor.parçalar honda ve piaggioya göre nispeten daha ucuz ama temini zor.Beverly de yağ filtresi var bunda yok,dylandaki gibi.Masraf azaltıyor.
    Sele altı x-max kadar büyük olmasada ben pastane kutusu içinde 2 tane 8 kişilik pasta sığdırdım ve yamultmadan da kutlama partisine götürebildim
    Şimdilik bu kadar

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    X-city den haberler...
    Rodaj bitti ve yavaş yavaş zorlamaya başladım.Ankara çevreyolunda yapabildiğim maksimum hız 135.Tabi gaza asılınca benzin buhar oldu
    Yaptığım ölçümde 3.7/100km yaktı.Bu yinede çok iyi bir değer bence.Motor pistonları alışıp kompresyon arttıkça bu değer daha da düşecektir.Dylan'dan biliyorum.
    Depoyu tam doldurduktan sonra sağa eğdiğinizde benzin yer değiştiriyor ve 1 bardak kadar sanırım yer açılıyor. Onu doldurmuyorum.Bu haliyle ve seri kullanımda, benzin ışığı yandıktan sonra 35km kadar gittim ve benzin aldım.Daha ne kadar giderdi bilmem.Belki bi 30km daha.Ben yakıt bitene kadar kullanmayı doğru bulmuyorum.Bu halinde 265km yapmışım.80-100 aralığında kullanılırsa veya motor 3-4 bin yaptıktan sonra bu değer artacaktır.
    Ön süspansiyonların sertliği gitti.Şimdi daha iyiler.
    Yola devam..

Motosikleti
    kdzli yeni ampul alıp deneyebildinmi?inşallah olumlu olur

Motosikleti
    kdzli yeni ampul alıp deneyebildinmi?inşallah olumlu olur
    bugün gittim almak için ama elinde kalmamışhafta sonuna doğru gelir dedi ama sanırım haftaya gelir.balatalarıda takamadım,kırmızı şerit led almıştım çanta stopları ve alt aydınlatma için onlarda duruyo..çaptan düşüyorum sanırımbu pazar yapmak istiyorum hepsini,kısmet.
    ·sevgi eylem ister·

Motosikleti
    bugün gittim almak için ama elinde kalmamışhafta sonuna doğru gelir dedi ama sanırım haftaya gelir.balatalarıda takamadım,kırmızı şerit led almıştım çanta stopları ve alt aydınlatma için onlarda duruyo..çaptan düşüyorum sanırımbu pazar yapmak istiyorum hepsini,kısmet.
    kdzli arkadaşım senin için çok faydalı olacağını düşündüğüm bir site,adamlar bütün ampulleri ve özelliklerini ayrıca soket tiplerini koymuş bakıp karşılastırabiliosun HS1 ile HS4 ampul arasındaki ölçü farkları, kac tip hs1 ampul olduğu vs karşılastırma yapabilcegin bir site http://www.au-lite.com.tw/Au_lite/products_p5.html

Motosikleti
    Artık Yok...
    silverwingimi almadan önce çok düşünmüşdüm maslakda galeriye gittim ellerinde yokdu bostancıdaki galeriye gittim gördüğümde tam hayal kırıklığı yaşadım o fiyata sunduğu donanımda yok zaten boyutlarıda gözüme çok ufak geldi satıcınında dönüp dolaşıp tek söylediği şey enjeksiyonlu diyor ben diyorum ayak üfleme varmı adam one diyor liste fiyatını söyledi 8600 ytl imiş ama bana 8450 ye verirlermiş sanki çok az bir para ben onun yarı fiyatına ikinci elden burgmanın silverwingin kralını alırdım ve aldımda zaten kimse yanlış anlamasın ama yani onu alıcağıma paranıza yazık aynı işi görücek giderim onun çeyrek fiyatına zat 150 alırım bunu ordaki satıcıyada dedim.. ama yamahamış ama 250 ccimiş efendim ben nasıl kıyaslarmışım onla çin malını bende dedim ben nasıl senin verdiğin 8.5 milyarlık fiyatla 3 milyarlık fiyatı kıyaslamıyorsam sende bunu böyle düşünüceksin..para ağaçda yetişmiyor o parayı nasıl biriktirdiğimi gel bir de bana sor ben lüksümden keyfimden kısmışım evime kapanmışım motor alıcam diye üstüne alıcam 8500 ytl ye bir yıl binsem adım gibi biliyorum 4500-5000 arası zor satarım 3 milyar kafadan zararım olucak..

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sayın logaritma,
    Yazınızda hitap yok ama benim mesajıma yönelik bir cevap olarak gördüğüm için açıklama gereği duydum.Bu konu daha önce de forumlarda yazıldı,hatta kendi arkadaşlarım da niye ikinci el burgman almıyorsun diye sordular.Bu iş tamamiyle zevk meselesi ve kişisel tercihtir.Kimsenin kimseyi aldığı ürün için yadırgaması gerekmez.Ben kararımdan memnunum.Bu incelemeyi de insanlar hep benim motorumdan alsınlar diye yazmadım.Fikir sahibi olsunlar diye yazdım.Eğer şahine binerken aklım mercedeste kalıcaksa şahini almam,bilmem anlatabildim mi.
    Evet 250cc için bu rakam çok pahalı gerçekten ve evet bende çok zor kazanıyorum.Ama ülkemizde alınan herşey pahalı zaten.Çünkü devletimiz mutluluğumuza ortak olmak istiyor(!) Hatta ikinci elde bile..
    Ama ülkemi terk etmeyeceğim için, kendimi ödüllendirmek istediğim zamanlarda her ne kadar içime otursa da vergileri vs. göz ardı etmek zorundayım.
    Ben hiçbir zaman 2.el birşey almadım.Bu da benim takıntım ve bu şekilde mutluyum.Aynı paraya 2.el birçok motor alırsınız ama motora ilk marşı basarken benim aldığım hazzı anlayamazsınız.Hala showroomlar bi şekilde ayaktaysa ve aldığınız ikinci ellerin bir ilk sahibi varsa demekki benim gibi düşünen insanlar da var.Ayrıca diğer markalarda da bu fiyata "0" olarak bundan fazlasını alamazsınız.Bir tarafı fazla ise diğer tarafı eksiktir.2. el her zaman fiyatta avantajdır,ilk sahibi zarar eder.Ama bunu kabul ederek,ölçüp biçerek alır.Ve bunun başkaları tarafından kendisine hatırlatılmasına gerek yoktur.
    Saygılarımla

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben sizin yazınızı okumadım size cevap olarakda yazmadım zaten kimseyle katiyen ne tartışmaya girerim ne polemiğe zaten sizin yazınıza cevap yazıcak olsam yazınızı alıntı yapardım yada nickinizi yazardım

ayrıca kesinlikle yadırgamıyorum yadırgama yok alternatifleri çok fiyatı yüksek verdiği pek bir şey yok o fiyata sadece bunu anlatmak istedim xmas modeli güzel ben dikkat ettiyseniz motorun kendine yapısallığına bir laf etmedim tek dediğim satıcıyla aramda geçen diyalog motor çok güzel olsada o fiyatı hakkeden bir motor kesinlikle ve kesinlikle değil

iş sıfır ikinci el olayına gelince ben bir kere alfaromeo 156 aldım sıfır hayatımın en büyük enayiliğini yapdım 35 milyara aldığım arabayı 1 sene sonra 24 milyara sattım

ondan önce hep bir yaşında iki yaşında araba alırdım motordada öyle bende ikinci elciyim illa sıfır alanlar olucakki bizim gibi vergi mergi ödemeden arabayı motoru maksimum ucuza alan insanlarda olsun buda benim görüşüm

ben önemsemem öyle başkası oturmuş sürmüş falan ne olucak otursun sürsün temiz sorunsuz oldukdan sonra.. size şöyle diyim sıfır 40 milyara araba alın kontağını çevirin 10 km yol yapın satmaya kalkın allahın emri aldığınız yer bile sizden en kötüsü 5 milyar zararına geri alır kendiniz satmaya kalksanız 40 milyarlık arabayı 32-33 milyara satarsınız gene 7-8 milyar zararınız olur piyasada böyle alıcıda çok bizim gibi böyle satıcıda çok...

ayrıca benim görüşümde ek olarak alabiliceğim maksimum lüksünü konforlusunu iyisini kalitelisini almaya çalışırım sıfır da hareket alanınız çok çok dardır ama ikinci ele açıldınızmı belki ömrünüz boyu sıfırını alamıycağınız selesine oturamıycağınız motoru alabilirsiniz

benim motorum sanırım sıfırı 16 milyar falan ben 8 milyara aldım ki motorumda klima var koltuk ısıtma var abs var çift silindir üstünde bir ton teknoloji var aklıma gelmiycek onlarca lüks konfor var lüksse lüks bence budur konforsa konfor bence budur o fiyata 250 cc lik motor alıcağıma illa sıfır alıcam diye gider ikinci el böyle 10 numara motor alırım benimde görüşüm budur

ben hep ya hep ya hiç oynıyan bir insanım varsa alabiliceğimin en en yisini almaya çalışırım yoksa gene alabiliceğimin en en iyisini almaya çalışırım tekrarda diyorum yani 250cc japon diye 8 milyarımı ben kendim paramı ona yatırıcağıma gider 150 cc çin malı maksi alırım 2-3 milyara hiç olmassa en fazla zararım 1 milyar olur belki motoru sürerken hafif sıkıntım olur oda cilvesi olucakdır

tekrarda ediyim ben kesinlikle xmas süren arkadaşlara yada motorun kendine en ufak yazılarımda bir eksi yönde bir şey demedim zaten yamaha bu konuda çok usta tecrübeli bir marka majestysi mesela oldum olası çok hoşuma gider ama o fiyatları gerçekden hakketmiyor çok çok pahalı..

saygılar..

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tabi sizde haklısınız.Ben de aslında birikmiş şeyleri yazdım aklımda, çünkü motor aldığınızda ilk soru sıfırmı,kaça,abi o kadar para vereceğine... şeklinde oluyor.Çok az km de sıfır ayarında motorlar da var.Ben uzun süre kullanmak amacıyla aldım ve daha fazla cc istemiyorum.Abs olsaydı iyi olurdu sadece.Neyse,kişisel tercih bunlar..
    Ortak görüşümüz şu ki, acaip pahalı bu makineler.Gereksiz yere.Otomotiv sektörü düştü diye vergi indirimi düşünülüyormuş, motorda ses yok.Halbuki satış rakamları son derece az.
    Silverwing'i çok beğenirim.Eski motorum Dylan'dı.Gerçekten Honda ismi boşuna değil.İyi günlerde kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Motosikleti
    kdzli arkadaşım senin için çok faydalı olacağını düşündüğüm bir site,adamlar bütün ampulleri ve özelliklerini ayrıca soket tiplerini koymuş bakıp karşılastırabiliosun HS1 ile HS4 ampul arasındaki ölçü farkları, kac tip hs1 ampul olduğu vs karşılastırma yapabilcegin bir site http://www.au-lite.com.tw/Au_lite/products_p5.html
    sık kullanılanılara ekledimaynı zamnda çalışma saatlerini lümenlerini de yazmışlar güzel bi döküman.teşekkürler.
    bu arada kdzli(karadenizli)zor geliyorsa ArdA yazabilirsiniz.forumun bu kısmında isimleri kullansak daha bi samimi ortam mı olacak?
    ·sevgi eylem ister·

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler