Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı dreams82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Malum İstanbul'da hava iyice rüzgarlı Motorunda deflektör kullanan var mı?
    Varsa hangi model?
    Bende iki yerden bağlantı parçası olan gp-kompozit'in deflektörü var. Geçen yaz sonu almıştım, keşke daha önce alaymışım dediğim şeylerden biri. Deflektör öncesinde önden sapan rüzgarın hepsi kaskın üstüne vuruyordu ve çok ses oluyordu, deflektör takında çok rahatladım.

Benim deflektör şeffaf olanından. Gri almayı düşünmüştüm ama son anda karar verip şeffaf olanından aldım iyi ki şeffaf almışım, gece ya da yağmurlu havalarda deflektörün içinden görüşüm engellenmemiş oluyor şeffaf olunca.

https://www.hepsiburada.com/gp-kompo...-HBV0000147ZO2
    Cyan ve dreams82 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende iki yerden bağlantı parçası olan gp-kompozit'in deflektörü var. Geçen yaz sonu almıştım, keşke daha önce alaymışım dediğim şeylerden biri. Deflektör öncesinde önden sapan rüzgarın hepsi kaskın üstüne vuruyordu ve çok ses oluyordu, deflektör takında çok rahatladım.

Benim deflektör şeffaf olanından. Gri almayı düşünmüştüm ama son anda karar verip şeffaf olanından aldım iyi ki şeffaf almışım, gece ya da yağmurlu havalarda deflektörün içinden görüşüm engellenmemiş oluyor şeffaf olunca.

Bu ürünün plastik olan kısımları sizce nasıl? Bugüne kadar bir problem yaşadınız mı?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bu ürünün plastik olan kısımları sizce nasıl? Bugüne kadar bir problem yaşadınız mı?
    Aynı ürünü ben de kullanıyorum, sanırım 18.000km oldu, cogunlukla da uzun yolda işime yarıyor. Plastik kısımlarında bir sorun yok sadece plastik ayaklarda sıkıştırma vidaları çok minik, uygun anahtar (alyan, alyen, alien, allen her neyse) bulmak zor. Bir de ben bağlantı yerlerinin altına kauçuk malzeme attım daha iyi dursun diye.
    dreams82 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ürünü ben de kullanıyorum, sanırım 18.000km oldu, cogunlukla da uzun yolda işime yarıyor. Plastik kısımlarında bir sorun yok sadece plastik ayaklarda sıkıştırma vidaları çok minik, uygun anahtar (alyan, alyen, alien, allen her neyse) bulmak zor. Bir de ben bağlantı yerlerinin altına kauçuk malzeme attım daha iyi dursun diye.
    Çok teşekkürler bilgiler için.
    Anahtar bulmakta sıkıntım olmaz, aldım gitti kurtulayım artık şu rüzgar derdinden
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bağlantı parçası için ince alyan vidaları var, bende ona ugun anahtar vardı sorun yaşamadım, hatta ne olur ne olmaz diye o ince alyan anahtarı da motorun sele altındaki motorla birlikte gelen küçük takım çantasına attım hep yanımda bulunsun diye. Ama bir kere monte ettikten sonra gevşeme vb. sorunla karşılaşmadım daha.
    Ön cama monte edilen parça içinde vida cama bastırmasın diye arada plastik bir parça daha var onda da sorun yaşamadım. Şimdilik geçen eylülden beridir yaklaşık 3bin km oldu bir sorun yok. Ben de Gürcan'ın Forza'da görüp yakından inceleyince almaya karar vermiştim.
    dreams82 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bağlantı parçası için ince alyan vidaları var, bende ona ugun anahtar vardı sorun yaşamadım, hatta ne olur ne olmaz diye o ince alyan anahtarı da motorun sele altındaki motorla birlikte gelen küçük takım çantasına attım hep yanımda bulunsun diye. Ama bir kere monte ettikten sonra gevşeme vb. sorunla karşılaşmadım daha.
    Ön cama monte edilen parça içinde vida cama bastırmasın diye arada plastik bir parça daha var onda da sorun yaşamadım. Şimdilik geçen eylülden beridir yaklaşık 3bin km oldu bir sorun yok. Ben de Gürcan'ın Forza'da görüp yakından inceleyince almaya karar vermiştim.
    Akşam iş çıkışı dediğiniz firma Motonet'e gidip aldım deflektörümü. Gerçekten şimdiye kadar neden almamışım dedirten bir şeymiş
    Firmada gayet ilgili, sağolsunlar montajını da yapıp verdiler
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Eveett gezip tozup duruyoruz da bedelini ödemeye geldi vakit
    Lastiklerim City Grip 2 bu güne kadar ıslak/kuru veya kuru/ıslak geçişi dışında bir sıkıntı yaşamadım Xmax 300 ile ama daha iyisi var mıdır diye merak ederken Metzeller markasına denk geldim.
    Kullanan var mıdır? City Grip 2 ile kıyaslayabilir miyiz? Yoksa alakasız bir kıyas mı olur sormak istedim.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Eveett gezip tozup duruyoruz da bedelini ödemeye geldi vakit
    Lastiklerim City Grip 2 bu güne kadar ıslak/kuru veya kuru/ıslak geçişi dışında bir sıkıntı yaşamadım Xmax 300 ile ama daha iyisi var mıdır diye merak ederken Metzeller markasına denk geldim.
    Kullanan var mıdır? City Grip 2 ile kıyaslayabilir miyiz? Yoksa alakasız bir kıyas mı olur sormak istedim.
    Benim xmax 250'nin üzerinde gelen lastikler city grip'ti. 2. yıldan sonra hiç güven vermez olmuşlardı. Piyasada en iyisi bunlar ama hala tırsıyorum bu motor işi zormuş demeye başlamıştım. Sonra daha 9bin km olmuşken lastiklerin yaşı 5 yılı geçince değiştireyim dedim, araştırdım ama kesin bir fikir edinemedim, garanti olsun diye gittim city grip 2 taktırdım. eski city grip'lere göre çok farketti. önceden virajlı yolları hiç sevmezdim şimdi kendimce viraj dönmeye bile başladım ("kendimce" diyorum çünkü yavaş dönüyorum yine de). Kışın motoru 5 ay kullanmadım ama sonbahar ve ilbahar sonunda yağmura yakalandığım havalarda da eskisine göre çok daha rahat geldi bu lastikler.

Bu lastikleri de 2 yıl hadi olsun olsun 3 yıl kullanırım sonra yenisine bakarken tekrar araştırırım ama şimdiden konu ile ilgili alternatiflere de bakmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Akşam iş çıkışı dediğiniz firma Motonet'e gidip aldım deflektörümü. Gerçekten şimdiye kadar neden almamışım dedirten bir şeymiş
    Firmada gayet ilgili, sağolsunlar montajını da yapıp verdiler
    ürünün linkini temsili olarak hepsiburadadan aratıp atmıştım. Ben bu firmadan almadım, n11'den gp-kompozit'den direkt almıştım, kargoyla geldiğinde kendim taktım.

Şimdi yaz sonu sonbaharda soğuklar başlamadan önce de elcik korumalardan alma niyetim var. kışın soğukta dandik kışlık eldivenlerle sürerken zaten bir tek ellerim rüzgar alıyor, ellerim üşüyor, pahalı kışlık eldivene para verene kadar elcik koruma deneyeceğim, rüzgarı biraz kesse bile yetecek çünkü.
    dreams82 bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim xmax 250'nin üzerinde gelen lastikler city grip'ti. 2. yıldan sonra hiç güven vermez olmuşlardı. Piyasada en iyisi bunlar ama hala tırsıyorum bu motor işi zormuş demeye başlamıştım. Sonra daha 9bin km olmuşken lastiklerin yaşı 5 yılı geçince değiştireyim dedim, araştırdım ama kesin bir fikir edinemedim, garanti olsun diye gittim city grip 2 taktırdım. eski city grip'lere göre çok farketti. önceden virajlı yolları hiç sevmezdim şimdi kendimce viraj dönmeye bile başladım ("kendimce" diyorum çünkü yavaş dönüyorum yine de). Kışın motoru 5 ay kullanmadım ama sonbahar ve ilbahar sonunda yağmura yakalandığım havalarda da eskisine göre çok daha rahat geldi bu lastikler.

Bu lastikleri de 2 yıl hadi olsun olsun 3 yıl kullanırım sonra yenisine bakarken tekrar araştırırım ama şimdiden konu ile ilgili alternatiflere de bakmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

ürünün linkini temsili olarak hepsiburadadan aratıp atmıştım. Ben bu firmadan almadım, n11'den gp-kompozit'den direkt almıştım, kargoyla geldiğinde kendim taktım.

Şimdi yaz sonu sonbaharda soğuklar başlamadan önce de elcik korumalardan alma niyetim var. kışın soğukta dandik kışlık eldivenlerle sürerken zaten bir tek ellerim rüzgar alıyor, ellerim üşüyor, pahalı kışlık eldivene para verene kadar elcik koruma deneyeceğim, rüzgarı biraz kesse bile yetecek çünkü.
    Gp kompozitte şeffaf olan kalmamıştı, şansa sizin dediğiniz yerde görünce hemen çıktım gittim. Tekrar tekrar teşekkür ederim
    Bugün köprüden geçerken malum yine rüzgar şerit değiştirtecek kıvamdaydı ama ben vizör açık rahatlıkla geçtim, eski hali olsa camın arkasına eğilip geçmek gerekiyordu

City Grip 2 lerin bekledikten sonra sertleşme gibi bir sorunları da var sanırım ama yine de City Grip 1 e göre kat kat iyi.
    Ben de öyle viraj yapayım, TCS çalıştırayım gibi bir derdim yok maksimum yatabildiğim açı 25 derece onu da bir gün lazım olursa ne kadar kontrol edebiliyorum diye denemek için yapmıştım
    Ama tabii daha iyi bir lastik var ise onu da denemek istiyorum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Gp kompozitte şeffaf olan kalmamıştı, şansa sizin dediğiniz yerde görünce hemen çıktım gittim. Tekrar tekrar teşekkür ederim
    Bugün köprüden geçerken malum yine rüzgar şerit değiştirtecek kıvamdaydı ama ben vizör açık rahatlıkla geçtim, eski hali olsa camın arkasına eğilip geçmek gerekiyordu

City Grip 2 lerin bekledikten sonra sertleşme gibi bir sorunları da var sanırım ama yine de City Grip 1 e göre kat kat iyi.
    Ben de öyle viraj yapayım, TCS çalıştırayım gibi bir derdim yok maksimum yatabildiğim açı 25 derece onu da bir gün lazım olursa ne kadar kontrol edebiliyorum diye denemek için yapmıştım
    Ama tabii daha iyi bir lastik var ise onu da denemek istiyorum
    city grip 2'ler bakalım ne kadar gidecek. Henüz 3bin km falan olmamıştır, geçen eylülde taktırmıştım. Öncekileri 2016 model motor 5 yıldan fazla kullandım ama son 3 yılı hep ürküttü ama az km yaptığım için süre olarak ömrü bittiği aklıma gelmemişti böyle herhalde diyordum, tuvturk muayenesinde lastik diş derinliği tamam bu lastikler geçer ama yaşı çok eski değiştirseniz iyi olur dediklerinde duruma uyanmıştım.
    Bu city grip 2'ler de 3 yıl kullansam yeter, tahminim yine 10bin km kullanınca değiştiririm yine dişleri sağlam sağlam. Bu arada alternatifleri de öğrenmiş olurum.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250

hocam boyunuz kaç ?
    1.94 boyu kurtarma ihtimali var mı bu deflektörün?
    birde bizim uzun camların ucunda hafif sallantı oluyor ağırlık konunca daha kötü sallanmıyor mu?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam boyunuz kaç ?
    birde bizim uzun camların ucunda hafif sallantı oluyor ağırlık konunca daha kötü sallanmıyor mu?
    Bendeki uzun cam değil üzerinde standard gelen cam. Üzerine deflektör takınca da sallanma olmadı. Uzun camda ne olur bilmem ama çok ağır bir parça değil zaten.

Boyum 1.80, uzun değilim yani. sizin boyu kurtarmasa bile biraz faydası olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam boyunuz kaç ?
    Benim cam üst pozisyonda takılı üstünde deflektör takılı. Bu haldeyken maalesef bozuk yollarda güzel bir sallanma mevcut. Hatta rüzgarlı havada düz yolda giderken de rüzgar esnetip sallayabiliyor

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim ön cam ayarlı olanlardan değil, benim xmax 2016 model, onlarda ön cam ayarlanma mekanizması yoktu. Belki ayarlı olanlarda sallanma olabilir.

Motosikleti
    250r
    Hurdaya ayrılana kadar satmamacasına değişecek parçaları bakımı vs. de düşünerek soruyorum.

Yüksek km, düşük model (2005-2010 arası), xmax alınır mı ?
    Yüksek km, nispeten yüksek model (2015 sonrası) nmax mı alınmalı ?

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurdaya ayrılana kadar satmamacasına değişecek parçaları bakımı vs. de düşünerek soruyorum.

Yüksek km, düşük model (2005-2010 arası), xmax alınır mı ?
    Yüksek km, nispeten yüksek model (2015 sonrası) nmax mı alınmalı ?
    Benim xmax 2016 model. 2016 aralık başında sıfır almıştım, 6 yıl oldu ama daha 11bin km anca yol yapabildim. Daha da en az 5 yıl binerim gibi hala taş gibi makina. 2017'de kasa değişti ama çok büyük farklar gelmedi gibi. anahtarsız çalışma, TCS gibi elektronik şeyler geldi.
    Yani bakımı fren balatası, varyatör kayışı ve bagalar vb. gibi sarf malzemeleri dışında sorun çıkaracak aletler değil. çok da abartı yol yapılmamış bulursanız alın.

nmax da güzel ama xmax çok daha rahat, alırken ikisine de bakmıştım, ilk motorum olacak bana 125cc nmax yeter diyordum, o zamanlar aralarındaki fiyat farkı da azdı, sırf sele altı bagajı büyük diye xmax aldım ayrıca arkaya çanta almadım bile. nmax almış olsaydım arkaya çanta kesin şart olacaktı.
    Bir de otobanda nmax güçsüz kalabilir hızlı akan yolda xmax daha güvenli. bence alın.

Ben piyasada motor yok, satsam yenisini alamam diye motoru değiştirmiyorum, alırken niyetim 5 yıl kullanır sonra yenisini alırım diyordum ama bu piyasada gidebildiği kadar gitsin bakımlarını düzgün yaptırayım yıllarca bineyim diyorum.
    yec ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    250r
    Benim xmax 2016 model. 2016 aralık başında sıfır almıştım, 6 yıl oldu ama daha 11bin km anca yol yapabildim. Daha da en az 5 yıl binerim gibi hala taş gibi makina. 2017'de kasa değişti ama çok büyük farklar gelmedi gibi. anahtarsız çalışma, TCS gibi elektronik şeyler geldi.
    Yani bakımı fren balatası, varyatör kayışı ve bagalar vb. gibi sarf malzemeleri dışında sorun çıkaracak aletler değil. çok da abartı yol yapılmamış bulursanız alın.

nmax da güzel ama xmax çok daha rahat, alırken ikisine de bakmıştım, ilk motorum olacak bana 125cc nmax yeter diyordum, o zamanlar aralarındaki fiyat farkı da azdı, sırf sele altı bagajı büyük diye xmax aldım ayrıca arkaya çanta almadım bile. nmax almış olsaydım arkaya çanta kesin şart olacaktı.
    Bir de otobanda nmax güçsüz kalabilir hızlı akan yolda xmax daha güvenli. bence alın.

Ben piyasada motor yok, satsam yenisini alamam diye motoru değiştirmiyorum, alırken niyetim 5 yıl kullanır sonra yenisini alırım diyordum ama bu piyasada gidebildiği kadar gitsin bakımlarını düzgün yaptırayım yıllarca bineyim diyorum.
    Öncelikle cevap için teşekkürler. Sizinki gayet temiz. Yaklaşık 6 senede 10bin km hiç bir şey. Sizinki yeni bile sayılabilir.

250r şimdilik yetiyor bana ama, zamanla cc büyüteceğime eminim.

Yüksek km, düşük modeldeki amacım kafamın rahat olması bir yerde. Nispeten ucuz olsun, burada olmaz ya, çalınırsa da pek üzülmeyeyim. Onlarda 80-90 binde 2005 vs modeller.

E Japon olsun, bakımını yapayım, artık 200 bin mi olur, 300 bin mi 500 bin mi olur beni nerede bırakırsa orada ilişkimiz sonlansın düşüncesi.

Neyse, ben bakmaya araştırmaya devam edeyim.
    espresso bunu beğendi.

dudaeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax almaya niyetlendi..
    Merhaba arkadaşlar.. Arkadaşıma 4 sene evvel 2007 model bir xmax almıştık.. Bir süre önce satacağım dedi.. Benimde almaya niyetim var malum ekonomik koşullardan ötürü param buna yetecek.. fakat motorda birkaç problem mevcut.. Yaşadığım ilçede (Balıkesir Burhaniye ) düzgün bir motor ustası yok.. Ayvalık ta iyi bir usta önerisi geldi birkaç arkadaştan ona götürmek niyetindeyim .. Motoru götürmeden önce arızalı parçaları ve problemleri kendim tespit edip o şekilde vermek istiyorum çünkü daha önce çok dilim yandı buraların ustalarından.. Adam arızanın sebebini aramak yerine belirtiyi giderme yoluna gidiyor.. Sıradan başlıyorlar parçaları değiştirmeye.. Böyle bir şeyi tekrar yaşamak yerine size sevgili forumdaşlara danışarak sizin tecrübelerinizden yararlanmak isterim..
    Motorda akü problemi mevcut .. Geçen sene aküyü değiştirmişti arkadaşım çok ta yol yapmadı.. En fazla 2 bin km kullanmıştır.. Motor genelde yattı... Geçen ay çalıştırmak istedğimizde aküyü söküp şarj ettik .. Motor çalıştı birkaç gün sonra tekrar akü bitti.. Sıfır akü alıp gideceğim fakat onu da bozar mı diye korkuyorum.. Forumda akü konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşları gördüm fakat gönderiler çok eski kalmış .. Akü bitirme olayı neden kaynaklanabilir bilgisi olan varsa bu model için yardımcı olursa sevinirim..
    Motorun ön grenajları değişmesi gerekiyor.. Motor parçası satan yerlere baktığımda eski modeller için grenaj satan bir site bulamadım.. Baktığım parçacılardan 3 ünü telefonla aradım hiçbirinin elinde parça yok.. Sadece biri ruhsatı atın yurtdışından sipariş ederiz dedi.. 2007 model için grenaj bulabileceğim bir parçacı varsa tavsiye ederseniz sevinirim..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benim cam üst pozisyonda takılı üstünde deflektör takılı. Bu haldeyken maalesef bozuk yollarda güzel bir sallanma mevcut. Hatta rüzgarlı havada düz yolda giderken de rüzgar esnetip sallayabiliyor
    Sallanirsa sallansin bence, benim cam tangir tungur gidiyor bozuk yollarda ama umrumda degil cunku verdigi konfor ve yarattigi ergonomi isime geliyor. Eskiden, uzun yolda ruzgardan dolayi boyun agrisi olurdu, simdi eser yok.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallanirsa sallansin bence, benim cam tangir tungur gidiyor bozuk yollarda ama umrumda degil cunku verdigi konfor ve yarattigi ergonomi isime geliyor. Eskiden, uzun yolda ruzgardan dolayi boyun agrisi olurdu, simdi eser yok.
    Yeni model xmax ön camları ayar mekanizması yüzünden sallanma problemi olabilir gibi. Ama sallansa da değer.
    Benim xmax eski model, ön cam ayarlı değil, sallanma olmuyor, tangur tungur yolda da sallanma yok. Ama yeni model olsun ayarlı olsun isterdim yine de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler