Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha X-Max 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Yarın 10000 km'dir kullandığım ybr 125'imi satıyorum. ybr ile bile edirne-istanbul- fethiye gezisi yapmış biri olarak uzun yolda artçılı kullanabileceğim bir xmax 400 abs almak niyetindeydim ki dün konuştuğum yamaha bayii beni caydırmak için xmax 400'e demediğini bırakmadı. Onun yerine 250 al yine aynı süratle gideceksin, yakıtı fazla, ikinci el piyasası yok sonra satamazsın elinde kalır, ikinci elde bu fiyatlar bu motora çok fazla, üretimi durduğu için piyasası iyice düşecek, servis bakım masrafları çok yüksek vs. diye saydırdı. Bu konuda tecrübeli kişiler olarak siz ne düşünüyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Sehir icin 250 uzun yol gezi 400

400 agir motor sehir icindr kivrakligi 250 ye gore daha kotu.

Ayrica arkadaslarinin soyledikleri dogru.
    bilginon bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Doğru söylemiş.400 gereksiz hantal ve şehir içinde kullanılamayacak bir motor, aşırı da masraflı.250 yeterli, beklentileriniz çok yüksek değilse gayet de kullanışlıdır
    bilginon bunu beğendi.

emrebayri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-max 250 ABS
    Alıntı bilginon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Yarın 10000 km'dir kullandığım ybr 125'imi satıyorum. ybr ile bile edirne-istanbul- fethiye gezisi yapmış biri olarak uzun yolda artçılı kullanabileceğim bir xmax 400 abs almak niyetindeydim ki dün konuştuğum yamaha bayii beni caydırmak için xmax 400'e demediğini bırakmadı. Onun yerine 250 al yine aynı süratle gideceksin, yakıtı fazla, ikinci el piyasası yok sonra satamazsın elinde kalır, ikinci elde bu fiyatlar bu motora çok fazla, üretimi durduğu için piyasası iyice düşecek, servis bakım masrafları çok yüksek vs. diye saydırdı. Bu konuda tecrübeli kişiler olarak siz ne düşünüyorsunuz?

Bende 250 ligi alirken 400 mu acaba demistim titremeyle ilgili uyarida bulundular banada vazgectim sonra dostum
    bilginon bunu beğendi.
    EmreBayri

Motosikleti
    Xmax
    şimdi akşam burası xmax 400 kullanıcıları dolup karışmadan belirteyim.

istanbul da xmax 400 sahibi olan bazı tanıdıklarım motorlarını satıp belirttiğim sebeplerden ötürü xmax 250 aldılar.
    bilginon bunu beğendi.

Cevaplarınız için herkese çok teşekkürler.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Biri 400 mü dedi?

Benim ilk Xmaxim sifir km 250 cc idi. 4000 km de satip 400 cc aldim. Bugun ise 3. 400cc Xmax i kullaniyorum. Sirf ve surekli sehir ici kullanan icin 400 e ne gerek var. Heryere giderim diyene 400 iyi bir secenektir. Sehir ici her turlu basarim kacarim diyenin yakit sarfiyati farki 1 Lt yi bulmaz. Neticede 250 veya 400 her turlu gideri var
    emrebayri ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Sıfır 400 abs fiyatına, yeni gelecek olan olan xmax 300 düşünsene hocam

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır 400 abs fiyatına, yeni gelecek olan olan xmax 300 düşünsene hocam
    Yeni gelen xmax 300'ü fuarda gördüm. Çok güzel ama fiyatı da çok güzel. 26900TL fiyat koymuşlar, 27bin yazmaya utanmışlar sanırım.
    250cc üzeri olduğu için ÖTV farkı yüzünden uçmuş olsa gerek bu fiyat. Tamam çok güzel özellikleri var ama xmax 250 ile arasındaki 9bin lira farka değer mi düşünmek lazım.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    400 kullanmadan .ok atan arkadaşlar size gülerim sadece

1 yıl 250 kullandım,ara hızlanması son sürati artçı ile hepten hantallığı canıma tak dedi,trafikte bir aracı sollamak aradan hızlanarak kaçmak gerektiğinde resmen motorun gücü yetmediği için bunları yapmaya korkuyordum

öyleki bu haraketlerden birini yaptığınız anda yanınızdak veya önünüzdeki araç biraz gaza bassa apışıp kalıyorsunuz,,yani trafikte sizi geçmeyen araç yok bunu bilin

satıp 400 aldığımda butun bu yaşadıklarım son buldu xmax 250 nin 0-100 ü 13-14 saniye yani en basit araçtan bile tokat yiyorsunuz hele birde artçınız varsa sağdan fiti fiti gidersiniz

xmax 400 ün 0-100 ü 8 saniyedir aradaki farkı hesaplaması olan hesaplasın,ben j-costa varyatör ve akrapoviç egzos taktım bu 0-100 hızlanması 6 saniyeye düştü,,son model spor araçlarda bile bu değeri pek göremezsiniz

ayrıca her ikisinide kullandığım için trafikte kıvraklık bakımından ikisi arasında hiç bir fark yok hatta 400 daha güçlü olduğu için çok daha pratik ve atik lütfen bilmeden sallamayalım

servis ücreti masraf olarak her ikiside aynı,sadece 400 de 2 adet hava filtresi ve artı yağ filtresi var ,250 de 3000 de bir bakıma gidiyorsunuz 400 de yağ filtresi olduğundan 5000 de bir bakıma gidiyorsunuz,bir hesaba vurursanız hanginin daha masraflı olduğunu anlarsınız
    400 yakıt olarak az daha fazla yakıyor doğru ama arada dağlar kadar fark var,,ben 250 ile km de 185-190 krş yakıyordum aynı şekilde 400 ile 200-220 krş yakıyorum fark bu sadece ama güç çok farklı

250 alan bir zaman sonra yetersiz geldiğini ister istemez anlayacak ve 400 e geçmek isteyecektir,genelde böyle yapılıyor benim yaptığım gibi

o yok efendim 250 ile 400 arasında hız farkı yok,aynı gider diyen her kimse gelsin bana onun aklını alıyım yolda aynımı değilmi görsün

aşağıda ikiside standart 250-400 kalkış var bakınız

buda 0-100 hızlanma

https://www.youtube.com/watch?v=KhYME5TpZmw
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 kullanmadan .ok atan arkadaşlar size gülerim sadece

1 yıl 250 kullandım,ara hızlanması son sürati artçı ile hepten hantallığı canıma tak dedi,trafikte bir aracı sollamak aradan hızlanarak kaçmak gerektiğinde resmen motorun gücü yetmediği için bunları yapmaya korkuyordum

öyleki bu haraketlerden birini yaptığınız anda yanınızdak veya önünüzdeki araç biraz gaza bassa apışıp kalıyorsunuz,,yani trafikte sizi geçmeyen araç yok bunu bilin

satıp 400 aldığımda butun bu yaşadıklarım son buldu xmax 250 nin 0-100 ü 13-14 saniye yani en basit araçtan bile tokat yiyorsunuz hele birde artçınız varsa sağdan fiti fiti gidersiniz

xmax 400 ün 0-100 ü 8 saniyedir aradaki farkı hesaplaması olan hesaplasın,ben j-costa varyatör ve akrapoviç egzos taktım bu 0-100 hızlanması 6 saniyeye düştü,,son model spor araçlarda bile bu değeri pek göremezsiniz

ayrıca her ikisinide kullandığım için trafikte kıvraklık bakımından ikisi arasında hiç bir fark yok hatta 400 daha güçlü olduğu için çok daha pratik ve atik lütfen bilmeden sallamayalım

servis ücreti masraf olarak her ikiside aynı,sadece 400 de 2 adet hava filtresi ve artı yağ filtresi var ,250 de 3000 de bir bakıma gidiyorsunuz 400 de yağ filtresi olduğundan 5000 de bir bakıma gidiyorsunuz,bir hesaba vurursanız hanginin daha masraflı olduğunu anlarsınız
    400 yakıt olarak az daha fazla yakıyor doğru ama arada dağlar kadar fark var,,ben 250 ile km de 185-190 krş yakıyordum aynı şekilde 400 ile 200-220 krş yakıyorum fark bu sadece ama güç çok farklı

250 alan bir zaman sonra yetersiz geldiğini ister istemez anlayacak ve 400 e geçmek isteyecektir,genelde böyle yapılıyor benim yaptığım gibi

o yok efendim 250 ile 400 arasında hız farkı yok,aynı gider diyen her kimse gelsin bana onun aklını alıyım yolda aynımı değilmi görsün

aşağıda ikiside standart 250-400 kalkış var bakınız
    https://www.youtube.com/watch?v=8Xlj83Mv468

buda 0-100 hızlanma
    [video]https://www.youtube.com/watch?v=KhYME5TpZmw[/url]
    saygıdeğer yer uçağı bizde xmax 400 kullandık bilip bilmeden yorumlama.

jcosta kullanıyorsun öve öve bitiremiyorsun

peki sürekli yüksek devir çevirip fazla yaktığını neden söylemiyosun?

zaten bütün xmax lar kötü senin akrepli jcostalı xmax ın en güzeli

birbirimizi kandırmayalım.

bütçem sıfıra elvermiiyor hocam. ikinci el 10000 km civarında absli düşünüyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

cevabınız için çok teşekkürler. Benim için yakıtı sorun değil. Beklediğim konforu bana ve artçıma verdikten sonra yakıtını düşünmem. Tek derdim ev iş arası 35 km günlük git gel 70 km gibi bir yol var ve ybr ile çok zor oluyor. Ybr'yi aldım acemiliği üzerimden attım artık uzun yolda ve istanbulda şile otobanında rahat edeceğim bir motosiklet arayışındayım.

Kafamı kurcalayan şey bayinin dediği alırsan elinde kalır satamazsın ve o motor o parayı haketmiyor laflarıydı. Bu konuda bir kullanıcı olarak ne düşünüyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

cevabınız için çok teşekkürler. Benim için yakıtı sorun değil. Beklediğim konforu bana ve artçıma verdikten sonra yakıtını düşünmem. Tek derdim ev iş arası 35 km günlük git gel 70 km gibi bir yol var ve ybr ile çok zor oluyor. Ybr'yi aldım acemiliği üzerimden attım artık uzun yolda ve istanbulda şile otobanında rahat edeceğim bir motosiklet arayışındayım.

Kafamı kurcalayan şey bayinin dediği alırsan elinde kalır satamazsın ve o motor o parayı haketmiyor laflarıydı. Bu konuda bir kullanıcı olarak ne düşünüyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer yer uçağı bizde xmax 400 kullandık bilip bilmeden yorumlama.

jcosta kullanıyorsun öve öve bitiremiyorsun

peki sürekli yüksek devir çevirip fazla yaktığını neden söylemiyosun?

zaten bütün xmax lar kötü senin akrepli jcostalı xmax ın en güzeli

birbirimizi kandırmayalım.
    kullanmadığın belli kullansan elindeki 250 yi övmezdin

tamam 250 kötü demiyorum ama yetersiz kalıyor bu bir gerçek,insan bir zaman sonra farkına varıyor bunun,genelde şehir içi kullanıyorum ama ben uzun yolda yaptım her ikisiyle,,400 kullanan 250 ye binmez

j-costadan bihaber olduğun belli oluyor,,bende 150 gram orijinal bağaları ile yakıt verilerini yukarda yazdım,kulaktan dolma sağdan soldan duyduğun bilgilerle buraya yazma kardeşim,her iki motoruda yıllarca kullandım ve kullanıyorum
    ayrıca j-costanın orijinal 150 gramlık bağaları yüksek devir çeviriyor doğru ama 160-170-180-190-200-210-220-230-240 gramlık bagalarınında olduğunu biliyormuydun

son hızının çok olmasını istersen 230-240 gram baga takabiliyorsun ama hem yüksrk devir çevirmesin hemde son hızı yüksek olmasını istiyorsan en uygun bağanın 200 gramlık baga olduğunu da biliyormuydun,,tabiki hayır ve bendede 200 gram baga var

burda kımseyi kandırmaya çalışmıyoruz ,niye birbirimizi kandırıcaz doğruları konuşuyoruz burda neden yalan konuşalım

istersen al 250 xmax i gel kalkış son hız ara hızlanmalarını yanyana bir deneyip videoya çekip burdada yayınlayalım istersen,bende kask kamerası var

akmı karamı çıkar ortaya

şu bir gerçekki ben şahsım adına bundan sonra xmax da olsa başka bir markada olsa 250 motoru kolay kolay almam

Motosikleti
    Xmax
    kullanmadığın belli kullansan elindeki 250 yi övmezdin

tamam 250 kötü demiyorum ama yetersiz kalıyor bu bir gerçek,insan bir zaman sonra farkına varıyor bunun,genelde şehir içi kullanıyorum ama ben uzun yolda yaptım her ikisiyle,,400 kullanan 250 ye binmez

j-costadan bihaber olduğun belli oluyor,,bende 150 gram orijinal bağaları ile yakıt verilerini yukarda yazdım,kulaktan dolma sağdan soldan duyduğun bilgilerle buraya yazma kardeşim,her iki motoruda yıllarca kullandım ve kullanıyorum
    ayrıca j-costanın orijinal 150 gramlık bağaları yüksek devir çeviriyor doğru ama 160-170-180-190-200-210-220-230-240 gramlık bagalarınında olduğunu biliyormuydun

son hızının çok olmasını istersen 230-240 gram baga takabiliyorsun ama hem yüksrk devir çevirmesin hemde son hızı yüksek olmasını istiyorsan en uygun bağanın 200 gramlık baga olduğunu da biliyormuydun,,tabiki hayır ve bendede 200 gram baga var

burda kımseyi kandırmaya çalışmıyoruz ,niye birbirimizi kandırıcaz doğruları konuşuyoruz burda neden yalan konuşalım

istersen al 250 xmax i gel kalkış son hız ara hızlanmalarını yanyana bir deneyip videoya çekip burdada yayınlayalım istersen,bende kask kamerası var

akmı karamı çıkar ortaya

şu bir gerçekki ben şahsım adına bundan sonra xmax da olsa başka bir markada olsa 250 motoru kolay kolay almam
    ağasın paşasın dediğin doğrudur.

seni kalkışta geçicem diye masrafa girip yeni dr pulley baga seti alamam kusura bakma şu sıra 2 motor taksiti ödüyorum

Motosikleti
    şakamısın sen hocam 250 ilemi yapcan bunu ,değil doktor pulley ,,profesörde taksan tırt

dikkatini çekerim 150cc fark var arada
    kızma ama
    tokat manyağı olursun

gerçi artık bundan sonra 250cc de üretilmiyor,,otobana girmenizde yasaklanıcak görün bak

Motosikleti
    Xmax
    şakamısın sen hocam 250 ilemi yapcan bunu ,değil doktor pulley ,,profesörde taksan tırt

dikkatini çekerim 150cc fark var arada

tokat manyağı olursun
    kendine çok güveniyosun

diyelimki ben seti taktım geçemedim

olmadı r25 i alırım tokat manyağı yaparım

Motosikleti
    otobanda son hızda idda edemem ama kalkış 0-100 de idda ederim,,tork olarak 2 katına yakın
    şaka biyana ayrıca son hız 180 görüyorum bilgin olsun

Motosikleti
    Xmax
    otobanda son hızda idda edemem ama kalkış 0-100 de idda ederim,,tork olarak 2 katına yakın
    r25 için konuşuyoruz sanırım

bu işi sevdim buluşalım

düz yolda

nası geçerim varya

önce kalkışta bi tokat atarım

sonra beklerim sen gel diye

sen 140 da ıkınırken ben bi tokat daha

zaten sonrasında ufukta kaybolurum ilerde beklerim gel diye

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

bendede kamera var çeker siteye atarız yarın müsaitim telekom stadının ordan sonra kapışalım

Motosikleti
    Tmax 530
    Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza

Motosikleti
    rampada varmışın,kendine fazla güvenme

ben sabah maltepeye gidecem dönüşte acıbademden köprüye çıkarken kapışalım istersen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler