Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kawasaki er5
    meraba arkadaslar , bende yamaha ybr den 4 gün önce kawaSAki er5 e geçiş yaptım . bu benim için eşekten inip at a binmek gibi birşey oldu... 2004 model gri 15000 de 6300 tl ALDIM . 2-3 ustaya ve kendi ustama götürdüm motor açılmış fakat düzenli toplanmış motorda problem yok alabilirsin dediler ve aldım . çok fazla bilgim yok motor hakkında almadan önce biraz arastırdım yakıt olarak fazla sayılmaz çekişine göre yakması da normal... bu motor su sogutmalı ve motordaki su miktarını nerden kontrol ediyoruz ve takviyesini nerden yapıyoruz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    fiyatı abartılmamış motorlar la ilgilenilir... bir dostum için bakınıyorum.... km önemli değil bakımlı olsun... en önemlisi fiyatı abartılmış olmamalı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Alıntı geweze0788 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba arkadaslar , bende yamaha ybr den 4 gün önce kawaSAki er5 e geçiş yaptım . bu benim için eşekten inip at a binmek gibi birşey oldu... 2004 model gri 15000 de 6300 tl ALDIM . 2-3 ustaya ve kendi ustama götürdüm motor açılmış fakat düzenli toplanmış motorda problem yok alabilirsin dediler ve aldım . çok fazla bilgim yok motor hakkında almadan önce biraz arastırdım yakıt olarak fazla sayılmaz çekişine göre yakması da normal... bu motor su sogutmalı ve motordaki su miktarını nerden kontrol ediyoruz ve takviyesini nerden yapıyoruz?
    Hayırlı olsun..Kazasız günlerde kullan..Motorun suyunu sadece yedek depodan kontrol edebiliyoruz..koltuğu kaldırdığında yedek depoyu göreceksin..radyatör kapağı deponun altında olduğu için müdahele etmek sıkıntılı..havalar ısındı artık..sürekli kontrol et yedek depoyu..ve yağını..10*40 kullan..tavsiye edilen bu..yakıta gelince..ben bir depoyla 250 km yi deviriyorum..ve hala kırmızı bölgeye dayanmadan da alıyorum yeniden..yani dibine dek kullansam 300 olacak gibi...makine iyidir..çok keyif veriyor kullanması..5000 devirden sonra değişiyor oldukça..asıl gücü ortaya çıkıyor..birde sakın benzin musluğuyoa oynama..sürekli on konumunda kalsın..sakın pri ye alıp kullanma..motora benzin doluyor diyprlar o durumda..hiç başıma gelmedi ama öyle oluyormuş...yeniden güzel günlerde kullanman dileğiyle...
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

Motosikleti
    kawasaki er5
    eyvallah hocam çok sağol, verdiğin bilgiler içinde çok sağol..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatı abartılmamış motorlar la ilgilenilir... bir dostum için bakınıyorum.... km önemli değil bakımlı olsun... en önemlisi fiyatı abartılmış olmamalı...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar mrb bu er5 lerde ne marka ne model ön cam kullanılıyor kullanan varsa bilgi verebilirmi acaba
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mrb bu er5 lerde ne marka ne model ön cam kullanılıyor kullanan varsa bilgi verebilirmi acaba
    Oh ne ala sayfaları geriye dogru bir okuyayım deme sakın biz O kadar bilgiyi boşunamı yazdık Fatih kardeşim
    givi'nin ön camı çok yakışıyor kerataya ama geçen sene anes motorda 180 euro fiyatı vardı malesef.yoksa cbf 250 lere takılan 100 tl lik klasik camlarda uyuyor ama bana sorarsan O camı takmadan kullanmak daha iyi motorun karizması çizilmiyor hiç yoktan.

er 'i olupta motor bloguna yağ almayan pek nadirdir galiba benim bile başıma geldiki artık sormayın yağamı acısam,uğraştığımamı acısam yoksa yolda kaldığımamı acısam artık siz begenin.
    bu arada benzin muslugu bozulan arkadaşlar dert etmesin daha öncede geçmiş sayfalarda yazmıştım çinli bir motosikletin yakıt muslugu bire bir aynı er 5 ile ve fiyatı 40 tl civarı.
    bu arada km saatini düşüren arkadaşlara acayip sinir oluyorum kimi kandiriyorsun kardeşim..ben motorumu kendi başına bıraksam senede 12.000 kesin yapar 10 yaşında motor 15.000 de ilginç geliyor bana ama aradan harbi orjinal km li olanlar vardır sayısı bir elin parmakları kadar ancadır.
    yeni motor alanlara hayırlı olsun kazasız belasız bol km ler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    vay tamer abi hemen bastın fırçayı
    bu er5 e olan cam ybr ye uyduğu için sadece fikir almak istedim fakat dediğin gibi givi nin bir camına 110 euro fiyat çektiler bende belki burada ki abiler arkadaşlar kardeşler de başka yöntemler vardır diye bi sorayım dedim

bayrambilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er-5
    bence cam havasını bozuyor ,zaten ne kadar hızlı sürecen ben 100 mil yapıyorum biraz sarsıyor çok değil,yani çok gerekli değil.tabi herkesin firkri kendine güzel gelir.yakıt performansa uygun hatta az bile yakıyor diyebilirim kazasız günler .kask mont gerekli ha dikkat et.
    düşe kalka çıktım ben bu yokuşu, asfalt çok kötüydü.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    vay tamer abi hemen bastın fırçayı
    bu er5 e olan cam ybr ye uyduğu için sadece fikir almak istedim fakat dediğin gibi givi nin bir camına 110 euro fiyat çektiler bende belki burada ki abiler arkadaşlar kardeşler de başka yöntemler vardır diye bi sorayım dedim
    yok be dostum ayıpsın
    dedim Fatih İrfan ağadan kurtulmuş ne bakıyor dedim kendimce.
    benim görüşüm Givi'nin yapmış oldugu cam çok yakışıyor gs500 ve er5'e,ama fiyat baya bir yüksek belki e-bay'da daha ucuzu bulunabilir.
    kappa'nın cam'da baya güzel aslında hemde geniş
    http://www.feyizoglu.com/KA-660-Ruzg...l_45714.html#0
    uygun fiyata 2.el bir tane var mesela
    http://www.cbfturkiye.org/forum/view...p?f=12&t=12672
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

er 'i olupta motor bloguna yağ almayan pek nadirdir galiba benim bile başıma geldiki artık sormayın yağamı acısam,uğraştığımamı acısam yoksa yolda kaldığımamı acısam artık siz begenin.
    Ne demek istediğini anlamadım ama galiba ben o bahsettiğin nadir kişilerdenim

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tamer abi ben o 2.el olandan tasarladım bağlantı aparatlarını da ayarlamaya çalışıyorum eğer ayarlayabilirsem takacağım işte bende o fiyatlara cam alamam diye kendim birşeyler yapmak istiyorum...

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Merhaba arkadaşlar..Az önce bir ER5 kullanıcısıyla küçük bir sohbetimiz oldu. arka lastiğini geniş ebatlı bir lastikle değiştirmiş..150 lik takmış..bu ebat motora bir sıkıntı yaşatır mı? zorlar gibime geliyor..bu şekilde kullananların tecrübelerini paylaşmalarını isterim..
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    yakıt yarım litre fazla yakar son hızda 10 km düşme olur))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

trgy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD xl 883
    Bende de 150 'lik bir arka lastik var taktırmayı düşünüyodum ama yakıtta bu kadar fark olur mu gerçektende?

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    İdeali 140 lastiktir.Ama 150 taban çok güzel görünür
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne demek istediğini anlamadım ama galiba ben o bahsettiğin nadir kişilerdenim
    şu an nadir kişilerdensin O zaman bende öyle diyordum.benzin deposundaki ufak bir pislik sagolsun şamandırayı taşırtıp bloga benzin aldı.genelde yağ göstergesine her zaman baktığımdan fark ettim olayı.ilerleyen zamanlarda nadir er 5'leri tekrar bi yoklarız.ama istemem kimsenin başına gelmesine haybeye masraf ve ugraş.

---------- Post added at 01:52 ---------- Previous post was at 01:47 ----------

tamer abi ben o 2.el olandan tasarladım bağlantı aparatlarını da ayarlamaya çalışıyorum eğer ayarlayabilirsem takacağım işte bende o fiyatlara cam alamam diye kendim birşeyler yapmak istiyorum...
    en güzeli Fatih bir sürü para boş ver,kendin yapabiliyormusun yakıştıktan sonra gerisi önemli degil.takıldığın yerde İrfan ağaya dersin anlarmısın O zaten yapıverir

---------- Post added at 01:57 ---------- Previous post was at 01:52 ----------

Alıntı trgy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de 150 'lik bir arka lastik var taktırmayı düşünüyodum ama yakıtta bu kadar fark olur mu gerçektende?
    tak kardeş güzel görünür sıkıntı yaratmaz her halde
    virajlarda pek yatmıyor 150 takınca,aslında orjinalinden 2 cm geniş jant bulup 150 lik lastigi O zaman takmalı,lastigin tabanı düz kalmaz.bu arada sarıyerde bir arkadaş vardı o ya 160 yada 170 takmıştı er5'e ve memnundu.
    yakıt konusuna zaten deginmeyecegim Turgay 5 lt 5.5 olsada olur 6 lt olsada olur bindiğin motosikletten zevk aldıktan sonra,yakıt olayına takılmamalı.
    tekeriniz düz bassın arkadaşlar hayırlı hafta sonları.

knntpl33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawa. er5-- gsf600s bandit
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87609383/detay
    arkadaşlar aranızda er5 almak üzere olan varsa bu ilandan uzak dursun .2 yıl önce bu motoru ben sattım yaklaşık 40000km civarındayken motor şimdi 30000de ve kırmızı orjinal rengi gri. bilginize olsun millet üçkağıtçı olmuş.
    mehmet eren bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı knntpl33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87609383/detay
    arkadaşlar aranızda er5 almak üzere olan varsa bu ilandan uzak dursun .2 yıl önce bu motoru ben sattım yaklaşık 40000km civarındayken motor şimdi 30000de ve kırmızı orjinal rengi gri. bilginize olsun millet üçkağıtçı olmuş.
    olur öyle şeyler güzelim memleketimde kendisini uyanık sanan çok,km tersine çalışmış demekki.
    km saati ile oynayanları Erman Toroglu'na havale ediyorum..

ilkantek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    21’Honda Dio,22’NC750X,22’CL-X250,22’CL-X700
    Ya makina zaten kendini belli ediyor ellesen elinde kalır.Bunu alacak kadar malesef kör arkadaşlar varsa engel olmamak lazım Ustalarda para kazanacak
    gs500inanc bunu beğendi.
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIR ! 93>XT600 - 08>CBF150 - 04>GS500 - 99>GS500EX - 05>ER5 - 98>XT600 - 02>XT600E - 05>ER5 -04 >GS500 - 04>FZS1000EXUP - 05>KAWASAKi ER5

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler