Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum... adam sıkışsa ucuz verse kimse inanmayacak demekki sıkıştığına. herkes kesin bi bit yeniği vardır diye bakacak olaya...
    malesef durumu buraya kadar getiren ş....sizler var artık hangisi eğri hangisi doğru ayırt emek çok zorgözümüzü 4 açmalıyız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı mehmetelmas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım bir şey var. Yani 6-7 bin tl arası bir motosiklet alınca 1000-1500 tl arası masraf çıkar mantığı nedir? Yok mu yani temiz bir motor satan biri. Her motosiklet satıcısı motorunu hurdaya çıkartıp mı satıyor? Yok mu yani temiz motosiklet satan biri?

Polemik olsun diye demiyorum ama alıcıları yanıltıyorsunuz bence.
    hayır tabiki neden olsun
    aslında olayın boyutu emsallerinin fiyatı veya O cc deki motosikletlerin fiyatı kaç TL ise genelde ekstralar ile motosiklet fiyatları birbirine yakın oluyor.adam göz göre göre 7.000 TL lik motoru 5.000 TL'ye verirse insanın içinde şüphe uyandırıyor şahsen ben öyleyim.
    ama Allahın işi olduya harbiden çok sıkıştı acill paraya ihtiyacı var ve para bulamıyor bir yerden tek çare motosikletini satmaksa olabilir ama bu tarz olaylar pek nadir olur Allah yinede göstermesin O günleri

sahibinden.com motosiklet ilanlarına bakıyorum 1 haftadır 2004-2005 model 250 cc (cbf 250-hyosung 250 ) motosikletler ortalama 4500-6000 TL arası şimdi sorarım sizlere 2004 veya 2005 model 500 cc harbi bir Japan motoru (mesela er 5 )5000-6000 tl olunca gelde kuşkulanma,demekki diyorsun masrafı var.
    ama götürürsün yanında işin ehli bir ustayı baktırırsın baktın sorun yok motoru'da alır gidersin güle güle binersin,binerken'de dersin içinden nasılda kelepir aldım motoru bir müddet hiç bir masraf yapmadan kullandıktan sonra cc büyüteyim diye ilan verirsin ,aldın diyelim 5.000 TL 'ye ilana yazarsın 7.000 TL ne oldu'da motorun fiyatı arttı birden sorarım motorun Fiyatı yüksek diyen arkadaşlara ?

bir ilanda 2005 er 5....5000 TL
    diger bir ilanda 2005 er 5.....8500 TL
    aradaki farkı bulalım bakalım

ben cavap olarak örnek vereyim
    1.ilan 5000 tl adamın motor süper ama paraya ihtiyacı var (kendini kandırıyorsun )
    2.ilan adamın durumu iyi para saymasını bilmiyor (pazarlık yapıp ortasını bulmalı )
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

navier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ben fiyatın hala yüksek olduğu kanısındayım. Benim motorun fotoğraflarını yüklemiştim. Gerçekten fotolarda göründüğü gibi tertemiz bir makina. Lastikler sıfırdı, Yağı bile tertemiz, bujiler yeni, yani hiç bir şeyini değiştirmedim. Motoru 6.500'e almıştım. Diğer yandan CBF250 ya da Hyo'lar için 5000-7000 isteniyorsa aslında er-5'e de haksızlık etmemek lazım.

Motosikleti
    ER5
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fiyatın hala yüksek olduğu kanısındayım. Benim motorun fotoğraflarını yüklemiştim. Gerçekten fotolarda göründüğü gibi tertemiz bir makina. Lastikler sıfırdı, Yağı bile tertemiz, bujiler yeni, yani hiç bir şeyini değiştirmedim. Motoru 6.500'e almıştım. Diğer yandan CBF250 ya da Hyo'lar için 5000-7000 isteniyorsa aslında er-5'e de haksızlık etmemek lazım.
    Bende yeni aldım 1 ay oldu. Foto koyacağım yakında. Ben 5700'e aldım yağ ve yağ filtresi değişti bide arka fren balatası. Başka da hiçbir masrafı çıkmadı. Florya kawa servisinde yaptırdım.

Arkadaşlar istisnalar olacak tabikide.Örnek verecek olursam benim gecen sene bir arkadaşım hyosung 250 gt 2009 model ( olay 2010 yılında gerçekleşiyor) motoru 3750 tl ye aldı.Motorda nokta çizik yoktu.Boya yoktu.Sesinde bir arıza yoktu.Krankında bir sorun yoktu.Nese motoru aldık.Aldıktan sonra ( noter işleminden sonra ) sorduk.Acaba neden bu fiyata sattın kardeşim , görmediğimiz bir sorun mu var.Varsa artık soyle nede olsa satın aldık bari tamir ettiririz o parçasını dedik.Cocukta dediki abimi kaybettim 600 f ile.Motordan sogudum.Satmaya karar verdim.

Şimdi bu olay nekadar doğrudur nekadar yanlıştır bilinmez.Sonuçta başıma gelen bir olay ve kulaklarımla duydugum bir olay.Bu arada gtr 250 r ye arkadaş hala biniyor hiç bir arıza cıkarmadı.

Şimdi bu yazımda anlatmak istediğim olay şu ;

mehmetelmas gibi 5700 ede er 5 bulabilirsiniz.Bu tamamen şans işidir.Arkadaş şanslıdır.Belki paraya sıkışmış belki ailesinin izin vermediği birinden kelepir bir motor almış.

Peki ben kendisine bir soru sormak istiyorum.Acaba 5700 e aldıgın motoru eğer hiç bir masrafı ( kazası , Boyanmışı , Orjinal hariç bir parçası ve yürüryeninde bir sorunu yoksa ise) yok ise sen o motoru suanda 6500 e satarmısın?.Eğer satarım diyorsan ve bu şartlara uyuyorsa 7000 e ilana koy 2 gunde emin olki satılır.

Şuanda benim er5 e 7250 veriyorlar ve üzerinde hiç bir aksesuarı yok fakat denizlide oldugumdan denizlide satılık er 5 yok.Buda bir istisna.Eğer motor almak istiyorsa birisi ve acemi ise şehirler arası yolu göz önüne almaz.Derki 1000 fazla veririm kendi şehirimden tanıdıgımdan alırım.... Fakat satmak istemiyorum.Belki haziran temmuz gibi 8000 e satar , 2 3 ay Sezon boyunca motora binmez daha sonra motoru yukseltirim.Ama suanda ben bu fiyata satmıyorum ve satmam...Kısacası fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır.

Biraz Dikkatli bakarsanız eğerki , İstanbulda er5 in 2.el piyasası cok oldugundan rekabet var ve Fiyatları izmir ve çevresine göre fiyat bakımından 500 1000 tl daha ucuz.Fakat izmirdeki yada denizlideki birisi istanbula gidiğ motoru alsa Yol + Konaklama + HAYAT RİSKİ 1000 tl nin çok daha üzerinde.Kısacası bazı kıstaslara dikkat edelim.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    şahsen bende 750/1000 tl fazla verip kendi şehrimden motor almaktan yanayım zaten vakit bulmakta zorlanıyoz ben fazla uzağa açılma taraftarı değilim alt tarafı karşıyakaya gidicem 10 gündür zor geliyor uymuyor gidemiyorum vs ama yarın boşum yağmur yağmazsa gidicem belkide yarın yeni bir motorum olacak ama Er5Denizli'nin dediği gibi "Yol + Konaklama + HAYAT RİSKİ 1000 tl nin çok daha üzerinde.Kısacası bazı kıstaslara dikkat edelim." bence de bilmediğim bir motorla uzun yol yapma taraftarı değilim ne olur ne olmaz

Birde yazımın bir köşesini tekrar okuyunca yanlış anlaşılmaya müsayit bir cümle kurduğumun farkına vardım.Demiştimya istanbuldaki piyasa ile izmir ve çevresindeki piyasa bir değildir diye.Sakın bu lafıma İstanbuldaki arkadaşlar alınmasınlar.Bunu sadece bir örnek olarak dile getirdim.Örneğim Buradada cbr 600 f ve 600 f sport motorlarının ikinci el piyasası var ve bu motorlar istanbula izmire kıyasla daha ucuz.Yani aslında herşey mantık kıstasında.Benim gönlümden geçen şudur

İnşallah er 5 alacak olanlar diledikleri fiyattan , gönlünden geçen er5 leri ucuza alırlar...
    İnşallah er 5 satacak olanlar diledikleri fiyattan , gönlünden geçirdikleri gibi satarlar...

Sanırım ben hem çay hem kahveyi bir arada istiyorum...

Motosikleti
    ER5
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmetelmas gibi 5700 ede er 5 bulabilirsiniz.Bu tamamen şans işidir.Arkadaş şanslıdır.Belki paraya sıkışmış belki ailesinin izin vermediği birinden kelepir bir motor almış.

Peki ben kendisine bir soru sormak istiyorum.Acaba 5700 e aldıgın motoru eğer hiç bir masrafı ( kazası , Boyanmışı , Orjinal hariç bir parçası ve yürüryeninde bir sorunu yoksa ise) yok ise sen o motoru suanda 6500 e satarmısın?.
    Benim aldığım motorun ilan fiyatı sahibinden de 6250 tl'ydi. Bir ay önce de en yüksek er-5 7000 tl'ydi. Ben şimdi satsam illana koyacağım fiyat 6500 olur. Ama tutupta 7000 tl fiyat çekmem. Burda çok muhabbeti geçiyor ama bakın oradaki er-5lere aylardır ilanda olan var. Kimsenin aldığı yok. Arada tek tük çıkıyor işte. Burada da 2-3 kişi kovalıyor başkada arayan soran yok.

Şimdi size soruyorum; cebinize 6500 tl para koyup gidin satıcının yanına. İsterse 7500 fiyat çeksin. Verin parayı bakın bakalım veriyormu vermiyormu motoru. Tok satıcılara birşey diyemem. Onlar ya tutarsaya oynuyor zaten.

Beni yanlış anlamayın! ben piyasayı öldürmeye çalışmıyorum. Herşeyin bir değeri var. Adamlar dünyanın en problemli motoru olan cbf250 ye 5500 fiyat çekiyor. İnsaf yaaa! Bu fiyat problemi birçok modelde var. Özellikle cbf serisinde fiyatlar çok yüksek. Sıfır fiyatına ilan koyan var!

Şimdi satıcılar bana kızacaklar. Ama onlarda motor alacaklar elbet. Alırlarken de beni anlarlar umarım.

İşte aslında aynı şeyi diyorsun.Sen bile okadar temiz motoru istanbulda 6500 e satıyorsun.Peki burdaki adam napsın?Bu çevrede temiz motor yok.Er 5 almak için istanbulada gidecek değilim açıkçası.Saten gitsem 500 tl sırf gidip gelip birde konaklamaya gider.Saten uzun yol riskini hiç söylemiyorum.

açıkçası antalya izmir denizli ve çevresinde piyasa 7000 8000 arasında.İstanbul herzaman herşeyin en ucuzunu aradığında bulabildiğin bir şehir.Alan arkadaşlarda satan arkadaşlarda insallah gönüllerine göre bulurlar.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Er5Denizli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar istisnalar olacak tabikide.Örnek verecek olursam benim gecen sene bir arkadaşım hyosung 250 gt 2009 model ( olay 2010 yılında gerçekleşiyor) motoru 3750 tl ye aldı.Motorda nokta çizik yoktu.Boya yoktu.Sesinde bir arıza yoktu.Krankında bir sorun yoktu.Nese motoru aldık.Aldıktan sonra ( noter işleminden sonra ) sorduk.Acaba neden bu fiyata sattın kardeşim , görmediğimiz bir sorun mu var.Varsa artık soyle nede olsa satın aldık bari tamir ettiririz o parçasını dedik.Cocukta dediki abimi kaybettim 600 f ile.Motordan sogudum.Satmaya karar verdim.

Şimdi bu olay nekadar doğrudur nekadar yanlıştır bilinmez.Sonuçta başıma gelen bir olay ve kulaklarımla duydugum bir olay.Bu arada gtr 250 r ye arkadaş hala biniyor hiç bir arıza cıkarmadı.

Şimdi bu yazımda anlatmak istediğim olay şu ;

Peki ben kendisine bir soru sormak istiyorum.Acaba 5700 e aldıgın motoru eğer hiç bir masrafı ( kazası , Boyanmışı , Orjinal hariç bir parçası ve yürüryeninde bir sorunu yoksa ise) yok ise sen o motoru suanda 6500 e satarmısın?.Eğer satarım diyorsan ve bu şartlara uyuyorsa 7000 e ilana koy 2 gunde emin olki satılır.

Şuanda benim er5 e 7250 veriyorlar ve üzerinde hiç bir aksesuarı yok fakat denizlide oldugumdan denizlide satılık er 5 yok.Buda bir istisna.Eğer motor almak istiyorsa birisi ve acemi ise şehirler arası yolu göz önüne almaz.Derki 1000 fazla veririm kendi şehirimden tanıdıgımdan alırım.... Fakat satmak istemiyorum.Belki haziran temmuz gibi 8000 e satar , 2 3 ay Sezon boyunca motora binmez daha sonra motoru yukseltirim.Ama suanda ben bu fiyata satmıyorum ve satmam...Kısacası fiyatı etkileyen bir çok faktör vardır.

Biraz Dikkatli bakarsanız eğerki , İstanbulda er5 in 2.el piyasası cok oldugundan rekabet var ve Fiyatları izmir ve çevresine göre fiyat bakımından 500 1000 tl daha ucuz.Fakat izmirdeki yada denizlideki birisi istanbula gidiğ motoru alsa Yol + Konaklama + HAYAT RİSKİ 1000 tl nin çok daha üzerinde.Kısacası bazı kıstaslara dikkat edelim.
    söylediklerine bende katılıyorum,

istanbul ve ya başka bir şehir illaki fiyatlar'da farklılık olacaktır bu kesin
    ben motoru bursadan aldım mesela,istanbul'da 7 tane er 5'e baktım içlerinden bir tanesini gözüm tutmadı 3 tanede GS 500 e baktım 1 tanesini beğendim tam almaya gidiyordum motor bloğundan keçe patlamış yağ kaçırıyordu baktım conta yok yetkili serviste vaz geçtim 2005 model 7.000 tl idi.
    baktığım bir er 5 vardı 2005 model 36.000 km de 7.400 tl idi ,sahibi diyor orjinal tertemiz motor motoru görünce arkanıza bakmadan gidersiniz
    motor iki yana yatmış depoda yumruk kadar çukur grenajlarda çizikler var,km saati'nde çatlak var sinyaller farklı biri bantlanmış diğeri kırık birinin camı yok.egzoz orjin değil ve iğrenç bir boru kaynağı yapılmış ezik egzoz.motor bloğu yağ-pislik içinde.gidon denge takozunun teki yok,sol manet ucu kırık
    dedim diğerlerini geçelim bir çalıştıralım motoru bir-iki marş motor çalıştı rolantide dalgalanma var motor müzik çalıyor ama hangi tarz müzük çıkaramadım eğzantrik-sbop sesleri filan,lastikler dot tarihi 2004 tü ve çatlaklar vardı tabanda,dedim bu halde nasıl kullanıyorsun bu motoru abi neyi varki dedi ve satıcı motorunun orjin bakımlı ve temiz oldugundan bahsediyor
    dedim benim bu kadar param yok sana hayırlı satışlar.

ama bazı arkadaşlar ya Altlarındaki motorun ne oldugunun ,kalitesinin farkında değil yada çok ucuza düşürmüşler ve ya sıkıntısı var ama sıkıntısı yok gibi davranıyorlar.
    her malın aşağı-yukarı bir değeri ve alıcısı vardır,kısmet neyse o olsun ama ben motorumu 7.500 den 1 krş aşağı vermem mesela Babam bile istese

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:03 ----------

Benim aldığım motorun ilan fiyatı sahibinden de 6250 tl'ydi. Bir ay önce de en yüksek er-5 7000 tl'ydi.

sen yanlış görmüşsün veya başka motora bakmışsın arkadaş,geçen seneden beri en yüksek ER 5 fiyatları 8.000-8.500 TL arsında idi,sahibinden.com'da

bakın oradaki er-5lere aylardır ilanda olan var. Kimsenin aldığı yok. Arada tek tük çıkıyor işte. Burada da 2-3 kişi kovalıyor başkada arayan soran yok.

burada sana katılıyorum,değerinden fazla para istenen araç uzun süre bekliyor.

Şimdi size soruyorum; cebinize 6500 tl para koyup gidin satıcının yanına. İsterse 7500 fiyat çeksin. Verin parayı bakın bakalım veriyormu vermiyormu motoru. Tok satıcılara birşey diyemem. Onlar ya tutarsaya oynuyor zaten.

siz canlı 7.500 TL ile bana gelseniz ben 7.500 YL'ye motoru satarım mesela.

Beni yanlış anlamayın! ben piyasayı öldürmeye çalışmıyorum.

siz kullandığınız (eğer er 5 sahibi iseniz tabiki ) motorun değerini düşürüyorsunuz benim ve ya diğer arkadaşların değil.benim kullandığım motorun fiyatını ben belirlerim başkası değil,mesela.

Herşeyin bir değeri var. Adamlar dünyanın en problemli motoru olan cbf250 ye 5500 fiyat çekiyor. İnsaf yaaa! Bu fiyat problemi birçok modelde var. Özellikle cbf serisinde fiyatlar çok yüksek. Sıfır fiyatına ilan koyan var!

Şimdi satıcılar bana kızacaklar. Ama onlarda motor alacaklar elbet. Alırlarken de beni anlarlar umarım.
    ben bir satıcıyım ama size ve ya sizin gibi düşünenlere kızmam,nasıl olsa bir gün sizde o potaya düşeceksiniz,büyük konuşmamak lazım
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Temiz olsun 3-5 kuruş fazla olsun derim. Şahsen ben öyle yaptım çokta memnunum.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temiz olsun 3-5 kuruş fazla olsun derim. Şahsen ben öyle yaptım çokta memnunum.
    herkes senin benim gibi düşünse zaten ,motosikletler temiz kalır.

bu arada Artvin'in neresinden merak ettim ,arhavi'yi çok methediyor arkadaşlar.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Benim aldığım motorun ilan fiyatı sahibinden de 6250 tl'ydi. Bir ay önce de en yüksek er-5 7000 tl'ydi. Ben şimdi satsam illana koyacağım fiyat 6500 olur. Ama tutupta 7000 tl fiyat çekmem. Burda çok muhabbeti geçiyor ama bakın oradaki er-5lere aylardır ilanda olan var. Kimsenin aldığı yok. Arada tek tük çıkıyor işte. Burada da 2-3 kişi kovalıyor başkada arayan soran yok.

Beni yanlış anlamayın! ben piyasayı öldürmeye çalışmıyorum. Herşeyin bir değeri var. Adamlar dünyanın en problemli motoru olan cbf250 ye 5500 fiyat çekiyor. İnsaf yaaa! Bu fiyat problemi birçok modelde var. Özellikle cbf serisinde fiyatlar çok yüksek. Sıfır fiyatına ilan koyan var!

aynen katılıyorum(bugünlerde bu forumda birkaç kişi ile epeyce fikir uyuşması içerisindeyim)

"Şimdi size soruyorum; cebinize 6500 tl para koyup gidin satıcının yanına. İsterse 7500 fiyat çeksin. Verin parayı bakın bakalım veriyormu vermiyormu motoru. Tok satıcılara birşey diyemem. Onlar ya tutarsaya oynuyor zaten."

ben istediğim motor için böyle yapıcam 7.250 yazmış ilana kaça verir acaba?verirse ne ala birde satıcı ile ortak tanıdıklarımız çıktı bi arada bağlantı kurabilirsem bu iş oldu demektir bugün motoru bakmaya gidecektim ama yağmur yağdı ve arada ki mesafe 100-110km gibi bişey ıslanmak istemedim başka zamana kaldı

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum(bugünlerde bu forumda birkaç kişi ile epeyce fikir uyuşması içerisindeyim)

ben istediğim motor için böyle yapıcam 7.250 yazmış ilana kaça verir acaba?verirse ne ala birde satıcı ile ortak tanıdıklarımız çıktı bi arada bağlantı kurabilirsem bu iş oldu demektir bugün motoru bakmaya gidecektim ama yağmur yağdı ve arada ki mesafe 100-110km gibi bişey ıslanmak istemedim başka zamana kaldı
    zaten senin düşündügün rakamlara eli ayagı düzgün bir er 5 bulursun Onur.
    birde şu var eğer fiyat 7.250 gibi 250 küsüratı varsa büyük olasılık 7.000 tl ye rahat alma olasılığın var görünüyor,birde arada tanıdık var diyorsun daha iyi anlaşırsınız görünüyor.ama fiyat 7.500 tl olsaydı pek indirim bekleme derdim ama bellide olmaz fazladan yazmıştır bak sana güzel indirim yaptım gibisinden 7.000 tl ye satabilirde motoru misal.
    burda satıcının konuşma tarzı hareketleri sana fiyatta esneme yapıp yapmayacağına ip ucu verir dikkat et derim,ona göre pazarlığı sıkıştırırsın.
    senin için hayırlısı ne ise o olsun.

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes senin benim gibi düşünse zaten ,motosikletler temiz kalır.

bu arada Artvin'in neresinden merak ettim ,arhavi'yi çok methediyor arkadaşlar.
    Ben şavşatlıyım kardeşim ama il merkezinde yaşıyorum meslek gereği de sık sık bütün ilçeleri geziyorum.
    Yolunuz düşerse görülecek güzel yerler vardır bekleriz...

Bu arada Onur35 inşallah gönlüne göre bi makine bulursun...

orbues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom DL 650
    Alıntı navier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de kardeş. Sen şu anda motoru satmak istesen kaça satacaksın... 250 TL eksoz parası verdin. 6.750'den aşağıya satar mısın?

Ben de resim yüklemiştim. 6.150 TL ye aldım. Tekerlekleri (Metzeller), yağ filtresini, hava filtresini, yağı, ön-arka frenlerini değiştirdim. Subap ayarlarını yaptırdım. (22.400 km'de yapıldı tüm bunlar) Hepsi 900 TL tuttu. Eksozu değiştirdim 250 TL Oldu mu sana motorun maliyeti 7.300 TL. Şu anda 23.500'de motorum. 2005 model. Ayrıca Topcase çantası var. Dolayısı ile ben 7.500'den aşağıya vermem motorumu şu anda.
    Eğer gerçekten masrafsız bir ER-5 alacaksan fiyat 7.000 - 7.500 TL civarlarında olacaktır.
    200-300 TL için içine sindiyse motor bence kaçırma.
    Bu arada benim motor da satılık haberin olsun. sahibinden de bakabilirsin. Bornova'daki.
    YAŞ 35 YOLUN YARISI DEDİLER. BENDE KALAN YOLU MOTOSİKLET İLE GİTMEYE KARAR VERDİM.
    Keeway Superlight 150 - (2006) / Kawasaki ER-5 - (2005) / Suzuki V Strom DL650 - (2007)

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    İzmir'de şöyle bakımlı & uygun fiyatlı siyah bi er5 bulamayacak mıyım ya1 aydır sabah akşam ilanları talan etmekten bunaldım mavi olsun istemiyorum siyah arıyorum...aradığım fiyata olsun bakımlı olsun yeter extra bişeyini istemiyorum max 6.750 tl civarı çıkmaz mı bi satan yabu gidişle daha önceden olduğu gibi motor parasını çarçur edicem yine

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'de şöyle bakımlı & uygun fiyatlı siyah bi er5 bulamayacak mıyım ya1 aydır sabah akşam ilanları talan etmekten bunaldım mavi olsun istemiyorum siyah arıyorum...aradığım fiyata olsun bakımlı olsun yeter extra bişeyini istemiyorum max 6.750 tl civarı çıkmaz mı bi satan yabu gidişle daha önceden olduğu gibi motor parasını çarçur edicem yine

Normalde dediğin fiyata düşürebilirsin. Bence pusuya yat bekle bi süre.
    Ben CG125i alırken öyle yapmıştım. abartısız 2 ay boyunca hergün yeni ilan varmı diye baktım. Sonra bi gün uygun fiyata bi ilan gördüm hemen aradım aldım Motor işinde iki seçeneğin var.
    ya bi makine hoşuna gider üçe beşe bakmaz hemen alırsın.
    ya da sabırlı olur bekler bekler uygun fiyatlı birşey düşürürsün.
    Ben ilk motorumda ikinci maddeyi ikinci motorumda ise ilk maddeyi uyguladım.

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    onur kardeşime katılıyorum ben araba alırken bu olay basıma geldi 9oootl istiyordu arabaya bmw 3.16 araba güzel mi güzel setli 17" neo cantlar lastikler spor 1.6 115 beygir anlata anlata bitiremedim cebimde 3000 tl nakitim var kredi cekip almayı düşünüyorum.
    adam tok satıcı arabanın piyasası 10 11 12 temizi buda en temizi motor 4000 tl ye sıfır yapılmıs. kredi ye basvuruyorum 5000 tl cekmek istiyorum 8 tane banka gezdim bir allahıın banası kredi vermedi kafayı yedim ama alacam dedim hırs ettim 22 yasındayım bu yasıma kadar kafama ne koyduysam yapmısımdır. daha sonra adam veremem bir kurus asagı düşemem dedi ben bildiginiz o gece agladım oturup 3 gün sabahlara kadar uyuyamadım aradan 1 ay gecti nerdeyse ama bu süreçte hergün aklıma geliyor du araba hergece eve gitmeden önce motorumla yanından geciyordum. bazen gece uyku girmediginde gece 1 de kalkıp arabanın yanına gittimi bilirim yaaa belki sölediklerim size abartı gelebilir sonucta arabadır ama benimkisi öle değildii ölesiye aşıktım ona

uzun lafın kısası kurban bayramından 1 gün öncesiydi saat 9:45 idi birden adam aradı gel dedi kardeşim 8500 tl ye verecem paraya sıkıştım dedi. ama araba cıkmıstı aklımdan sonra biran bişey oldu içim pır pır etti. koşa koşa finans banka gittim daha önce vermemişti genede denedim. ve nasıl oldu ne olduysa kredim onaylandı. ama dosya masrafı falan düştüler 4.5 tl verdiler elime dedim olmıcak allahım yapma böyle dedimm :(

daha sonra adamın yanına gittim parayı aldım aksama dogru 3 4 cıvarıydı durumu anlattım abim dedi sen 8500 istiyorsunda benm peşin 7000 tl cıkıstı dedim olur mu dedim olmassa hayata küserim falan diye ayak yaptım dedim 1 aydır aklımdan cıkmıyor falan dedim. daha sonra o olağan üstü laf azından çıktı tamam dedi. varya sevinçten fırlayp abinin yanaklarından öptüm
    ve o paraya aldım yani herişte vardır bir hayır cok istediginiz birşey olur zamanı değildir kısmet değildir olmaz
    belkide ogun o arabayı alsaydım 9000 tl ye alcaktım 2000 lira masrafım olcaktı
    neyse umarım dediklerimden biraz siz arkadaslarıma yardımcı olabilmişimdir. hikayenin devamını dinlemek isterseniz burdan cevap yazın cok maceralar yasadım bu arabamla ama ne yazık ki sattım daha yeni cokta pişmanım :(

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bu gün biraz motor fiyatlarına baktım ne alemde diye cbr 250 yeni kasa 9400 tl ve sözde yok satıyormuş.
    gelelim z-moto olayına her zmanki taktik elimizde motor yok diyor ninja 250 11250 tl
    er n 8500 euro
    yani kısaca motoru satarsak yenisini almak baya bir zorliyacak görünüyor,üste bir sürü para vermeli.
    devlet ÖTV indirimi yapıyor bayiler fiyat bindirimi yapıyor

onlar fiyatları artırırsa bende satıcı olarak fiyata zam yaparım alıcı çıkarsa alır çıkmazsa müşterisi çıkana kadar garajda bekler,hiç acelesi yok nasıl olsa.
    bana 7800 tl ye mal olmuş 6500 tl ye verecek halim yok heralde.

neyse herkes bütçesine göre motor alıcak sonuçta,satanın işine gelirse satar gayet basit aslında.ama çok inceleyerek alın alacağınız 2.el motoru sonra başınız ağrımasın sitelerde parça aramayın.

kazasız belasız kullanımlar dilerim sizlere,artık yaz geldi sonunda foruma sık sık giremeyiz yola devam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler