Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    evet ER 5 'in egzoz videosunu yükledim.Tiger egzoz sesine bakabilirsiniz yorumları görelim.ben egzoz'u değiştirecektim ama arkadaşlar sesi güzel kalsın dediler bende ellemedim

http://www.youtube.com/watch?v=pglG7riIcWM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:41 ----------

link yalnış olmuş yeni link

http://www.youtube.com/watch?v=Ak6-mw2FDjQ

diğer video link

http://www.youtube.com/watch?v=jNng9R7xXaY
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ER 5 'in egzoz videosunu yükledim.Tiger egzoz sesine bakabilirsiniz yorumları görelim.ben egzoz'u değiştirecektim ama arkadaşlar sesi güzel kalsın dediler bende ellemedim

http://www.youtube.com/watch?v=pglG7riIcWM

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:41 ----------

link yalnış olmuş yeni link

http://www.youtube.com/watch?v=Ak6-mw2FDjQ

diğer video link

http://www.youtube.com/watch?v=jNng9R7xXaY
    iyide açık alan değil ki orası. küçük bir odada ybr'den de çok güzel ses çıkıyor birbirimizi kandırmayalım.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide açık alan değil ki orası. küçük bir odada ybr'den de çok güzel ses çıkıyor birbirimizi kandırmayalım.
    etrafa iyi bak arkadaşım açık mı ? kapalımı.
    ybr dediğin motordan nasıl bir ses bekliyorsun merak ediyorum.ER 5 ten 4 tane ybr çıkıyor farkında degilsin anlaşılan
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    etrafa iyi bak arkadaşım açık mı ? kapalımı.
    ybr dediğin motordan nasıl bir ses bekliyorsun merak ediyorum.ER 5 ten 4 tane ybr çıkıyor farkında degilsin anlaşılan
    resim 000 videosundan bahsediyorum. kastım ybr ile er5 yarıştırmak değil, her motosiklet kapalı alanda tok ve kalın ses verir...
    ayrıca resim 001 videosunda da 1-2 metre arkada duvar var ki bu duvar da ses yansımasına sebep olur... kastım er5'i yermek değil aksine insanların kandırılmasını önlemek. saygılar

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    resim 000 videosundan bahsediyorum. kastım ybr ile er5 yarıştırmak değil, her motosiklet kapalı alanda tok ve kalın ses verir...
    ayrıca resim 001 videosunda da 1-2 metre arkada duvar var ki bu duvar da ses yansımasına sebep olur... kastım er5'i yermek değil aksine insanların kandırılmasını önlemek. saygılar
    senin için öbür linki'de vereyim öyle karar ver o zaman bak bakalım arada fark varmı fazla.olay şu aslında er-5 500 cc bir motor ve üzerindeki Tiger egzoz uzun olanından.kısa olan çok daha gürlüyor,ama insanları rahatsız etmekten fazla bir şey yapmıyor.ne demişler azı karar çoğu zarar
    buyur bu da diğer link
    http://www.youtube.com/watch?v=T8PFW7AninA

bu da orjinaline yakın ses

http://www.youtube.com/watch?v=zoNWd...eature=related

Motosikleti
    senin için öbür linki'de vereyim öyle karar ver o zaman bak bakalım arada fark varmı fazla.olay şu aslında er-5 500 cc bir motor ve üzerindeki Tiger egzoz uzun olanından.kısa olan çok daha gürlüyor,ama insanları rahatsız etmekten fazla bir şey yapmıyor.ne demişler azı karar çoğu zarar
    buyur bu da diğer link
    http://www.youtube.com/watch?v=T8PFW7AninA

bu da orjinaline yakın ses

http://www.youtube.com/watch?v=zoNWd...eature=related
    teşekkür ederim paylaşım için kısa olan Tiger modelini hiç duymadım ve görmedim... senin makinenin sesi iyi de hocam yakıttan ne haber? hava filtresi orj. mi yoksa açık hava filtresi mi var?

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    ex 500 lerin sesi güzel ne takarsan tak istersen pipe tak yine güzel ses verir. ama kalite full egsoz taktın mı motorunun ömrünü de kısaltmaz bu yerli egsozlar 10 bin km den sonra sübap ayarında kaçmalar sesli çalışma gibi sorunlara yol açıyor en iyisi orjinali tabi, benim 92 kle 500 de bile orrjinal egsoz vardı hemde daha çürümemişti içi.. eski kawalar sanki daha sağlammışş..
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    teşekkür ederim paylaşım için kısa olan Tiger modelini hiç duymadım ve görmedim... senin makinenin sesi iyi de hocam yakıttan ne haber? hava filtresi orj. mi yoksa açık hava filtresi mi var?
    aynı egzoz'un kısa olanı.ses olarak 2 katı ses çıkarıyor neredeyse.
    yakıt olarak ben şehir içi 4-5 lt olarak değişmekte,gaz kolunu çevirmeye bağlı.hava filtrem bujiler orjinal.filtreyi k&n ile değiştireceğim bakım zamanı daha kullanışlı çünkü.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:15 ----------

Alıntı gs500inanc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ex 500 lerin sesi güzel ne takarsan tak istersen pipe tak yine güzel ses verir. ama kalite full egsoz taktın mı motorunun ömrünü de kısaltmaz bu yerli egsozlar 10 bin km den sonra sübap ayarında kaçmalar sesli çalışma gibi sorunlara yol açıyor en iyisi orjinali tabi, benim 92 kle 500 de bile orrjinal egsoz vardı hemde daha çürümemişti içi.. eski kawalar sanki daha sağlammışş..
    benim motordaki egzoz'un fiyatı 275 euro,orta sınıf bir egzoz.firmaya ve ya servise sorarsak güzel egzoz bir sıkıntı vermez dediler.

Motosikleti
    merhaba. yine ben bir sorum olacak... bu ER5 in önünü kaldırmak 4 silindir 600 cc.ler kadar kolay mı? bir de arka frenin tambur olması dezavantaj oluşturuyor mu?

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    merhaba. yine ben bir sorum olacak... bu ER5 in önünü kaldırmak 4 silindir 600 cc.ler kadar kolay mı? bir de arka frenin tambur olması dezavantaj oluşturuyor mu?
    4 silindir olunca kuvvetli olup teker yapması kolay diyorsun yani ,tvs apache diye bir motor var bilirsin 150 cc 13 hp gazı az açınca teker yapar hatta ön teker yere hiç basmaz neredeyse
    kawasaki er 5 50 hp motor sen gazı verince teker yapar ama sen üzerinde olurmusun onu bilemem. ben 95 kg geliyorum gazı fazla açınca üzerinden atıcak gibi oluyor,heleki 180 den sonra vay haline.
    kampana olayına takılma kardeş bmw -ve bir çok motor kampana fren kullanıyor işi bilmedikleri içinmi yoksa maliyet arttığı içinmi dersin.zaten arka fren % 30 sıkılır ağırlık ön frendedir

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam ER 5 çi kayıp kullanıcılar,motorlar garaja çekildi anlaşılan bizden başka kullanan yok galiba.göremedik şu ER 5'leri bir türlü

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    kawasaki er 5 50 hp motor sen gazı verince teker yapar ama sen üzerinde olurmusun onu bilemem.
    Arjantinli yanlış anlama ama ER5 çok fazla teker kabiliyetine sahip bi motor değil. ben henüz gazla kafa kaldırmayı beceremedim. makine ağır kalkmıyor. yalnızca bi kere ışıktan kalkarken hızlı çıkmak istedim debriyajı sert bırakınca teker yaptı onun dışında sadece gaz ile beceremedim.

yakıt olayına gelince şehir içi ben hiç ölçmedim ama şehirler arası sürekli 7000 devir ve üzeri kulanmama rağmen 5lt yi hiç geçmedi.

Bu arada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0549307/detay?

adresteki demiri satın aldım eleman gayet sağlam yapmış üzerine de K35 takacağım K46 çok kaba durur diye düşündüm.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arjantinli yanlış anlama ama ER5 çok fazla teker kabiliyetine sahip bi motor değil. ben henüz gazla kafa kaldırmayı beceremedim. makine ağır kalkmıyor. yalnızca bi kere ışıktan kalkarken hızlı çıkmak istedim debriyajı sert bırakınca teker yaptı onun dışında sadece gaz ile beceremedim.

yakıt olayına gelince şehir içi ben hiç ölçmedim ama şehirler arası sürekli 7000 devir ve üzeri kulanmama rağmen 5lt yi hiç geçmedi.

Bu arada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0549307/detay?

adresteki demiri satın aldım eleman gayet sağlam yapmış üzerine de K35 takacağım K46 çok kaba durur diye düşündüm.
    sen yinede kalkışta gazı fazla verme ben denedim
    yakıt olayı ben şehir içi ve şehir dışı çok kontrol ettim şehir içi 4-5 lt arası oynuyor
    şehir dışı 3-4 lt arası oynuyor yani ortalama 140 krş gibi yakıt diyebilirim
    benim çanta demiri maliyetim çok düşüktü 10-20 tl arası gibi ama işçilik çok zaman aldı
    bu günde 46 lt lik topcase üzerine port bağaj yaptım yarın bir ara resimleri çeker atarım

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Tamam resimlerini bekliyorum.
    benim K35 de yolda takınca ben de resimlerini koyarım.

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam arkadaşlar ,selam delicoban08 topcase port bağajı yaptım bende kullanışlı ve sağlam oldu,kırmızı astar atmıştım bu gün mat siyah'a boyadım yarın fotoları atarım...telif hakkı bende

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    her keze meraba arkadaşlar ön ve arka firen balataları bitirdim şansıma ikisi aynı anda bitti hangi marka taksam bilemiyorum en iyisi hangisidir dandik bişeye boşuna para vermek istemem tavsiyelerinizi beklerim

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar yakıt olayının 140 krş ortalama olduğundan eminmisiniz?

düşündüğüm bir motor,yakıtı bu seviyelerdeyse daha ciddi düşüneceğim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı mamt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her keze meraba arkadaşlar ön ve arka firen balataları bitirdim şansıma ikisi aynı anda bitti hangi marka taksam bilemiyorum en iyisi hangisidir dandik bişeye boşuna para vermek istemem tavsiyelerinizi beklerim
    ben motoru aldığımda üzerinde trw vardı, orjinalleri çok pahalı olduğu için bende trw taktım. herhangi bir problem yaşamadım. ön ve arka balata fiyatlarını istanbulmotor.com sitesinden bakabilirsin.
    ben baktım şimdi.
    ön balata:32€
    arka balata:26€

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motoru aldığımda üzerinde trw vardı, orjinalleri çok pahalı olduğu için bende trw taktım. herhangi bir problem yaşamadım. ön ve arka balata fiyatlarını istanbulmotor.com sitesinden bakabilirsin.
    ben baktım şimdi.
    ön balata:32€
    arka balata:26€
    trw markasınıda ilk defa duydum şimdi firen mesafesi nasıl memnun musun acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yakıt olayının 140 krş ortalama olduğundan eminmisiniz?

düşündüğüm bir motor,yakıtı bu seviyelerdeyse daha ciddi düşüneceğim
    140 kr. diye bir standart yok 4-5 lt. arasında yakıyor devirli kullanırsan 5 lt. yide aşarsın kaç kuruş yaktığını sen hesap et ertık öyle düşün çokmu az mı

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    vergazı vergazı az yakarmı daha,sökmeli bu Tiger egzoz'u çok yakıyor çok benzin pahalımı ne ?
    ben daha önce'de yazdım şehir içi genelde ağresif(sık sık gaz açma )4-5 lt arası yakıyor.efendi kullanınca ortalama 4 lt...uzun yol nasıl gidersen git misali 3-4 lt arası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler