Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Arkadaşlar arka çanta taşıma demiri lazım sıfırı 105 euro 2. el elinde bulunuan var mı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:41 ----------

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aşağıda buldum bir tane, kozmetik sorunu var yazmış ama aradım, yok lastik ve frenleri bitikti onları değiştirdim şmdi hiçbir sorunu yok diyor nasıl gorunuyor birde kullanandan yorum alayım?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33595235/detay

kardeşim motor fena görünmüyor iyice bakmak baktırmak gerekli.
    benim ilk gözüme çarpan km saati. bildiğim kadarıyla 2004 ten sonrasının km saati krom kaplamalı oluyor bu ilan 2005 model ama km saati eski tip acaba değişmiş olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ER 5
    Givinin çanta tabla aparatı 1 adet yedek var ama demiri yok normal lamadan yapılabilir

Motosikleti
    kawasaki er5

Meraklısına Kawasaki ER 5

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...32373464/detay

Bir kere sağa yattım motorla gidon yamuldu ve lokal boyalık cizik vardı onu sticker ile kapattım gidonuda değiştirdim. Km saatinde biraz problem var bu haliyle satmayı dusunuyorum. ilandaki fiyatında altına vericem.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ENGİN CAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Givinin çanta tabla aparatı 1 adet yedek var ama demiri yok normal lamadan yapılabilir
    güzel motor,yalnız ön sinyaller orjinal değil daha çok honda sinyallerine benziyor cbf 250 gibi mesela.birde deri (aslında süet ) depo kılıfı bende'de var ama takmıyorum çok hoş durmuyor.km güzel fiyat güzel.zaten bu fiyatları gördükçe benim motorun fiyatını yükseltmeyi düşünmüyor değilim hani.bunca masraftan sonra.zaten kaçtane ER 5 çiyiz şunun şurası
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    ER 5
    Motorun ön sinyalleri ybr 125 sinyali kılıfı diktirdigim yer deri kılıf diye sattı fiyatı yükseltsek bile piyasa belli motorlar belli

o degilde zaten fazla bi er 5 kullanan yok bi ara bi buluşma düzenlesek nası olur acaba

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı ENGİN CAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ön sinyalleri ybr 125 sinyali kılıfı diktirdigim yer deri kılıf diye sattı fiyatı yükseltsek bile piyasa belli motorlar belli

o degilde zaten fazla bi er 5 kullanan yok bi ara bi buluşma düzenlesek nası olur acaba
    bende küçük led sinyallerden alıp takmayı düşünüyorum.
    bir ara yakın çevre şöyle bir ER 5 toplaşması güzel olur derim.millet ER 5 görsün.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende küçük led sinyallerden alıp takmayı düşünüyorum.
    bir ara yakın çevre şöyle bir ER 5 toplaşması güzel olur derim.millet ER 5 görsün.
    Ben de katılabilirmiyim ???

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı delicoban08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de katılabilirmiyim ???
    valla yeterki iste nedir bir sıksan 2s saatte burdasın uçakla ama.ninja'cılar toplaşma yapıyor bizde yapalım bir ara.ama ilk önce topaç'ta toplaşalım gerisi kolay.

Motosikleti
    ER 5

Bayram kutlaması

Tüm islam aleminin ve bütün iki teker sevdalılarının kurban bayramını kutlar.kazasız belasız sürüşler dilerim

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    teşekkürler arkadaşım.senin'de Kurban Bayramın Kutlu Olsun.
    topacı canlı tutarsak ER 5 kullanıcıları olarak bir ara toplaşma yapabiliriz.

Motosikleti
    KLX 250
    Herkesin geçmiş bayramını kutluyorum bayram boyunca köyde olduğumdan bayramlaşma bugüne kaldı artık.

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 99 model er5 20000lerde iyimidir sizce.
    10 yaşında nasıl 20000 km oluyotr anlayamadım
    günde 10 metre yerinden oynatsan 10yılda 36500 km yapar mantık dışı bir durum
    geri gerimi sürmüşler yoksa motoru

Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    selam ER 5 ci arkadaşlar ne zaman toplaşıyoruz bakalım.şu ER 5 leri bir kaynaştırsak bakalım iyi olur.
    vatandaşın biri 36.000 de motor satmış 3 ay sonra sattığı motorun ilanını görmüş 18.000 km de yazıyormuş. Allah Allah demiş bizim motoru alan geri geri sürdü galiba yoksa km nasıl düşsün

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    saygıdeğer ER5 kullanıcıları... burada ER5 için çok yakıyor deniliyor. güncel benzin fiyatları üzerinden kilometrede kaç kuruş yaktığını ve 100 km yi kaç lt. benzinle gittiğini söyler misiniz?
    YBR125 den inip ER5 e binince ER5 çok yakıyormuş gibi gelir mi?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    YBR ne kadar yakıyor bilmiyorum ama, benim ER5 180 - 210 lira yakıyor kilometrede. Devirli kullanımlarda (5000 +) buluyorum 210 lirayı, hoş ER5 2500 - 3000 devirde de çok rahat kullanılan bir motor.

En son dün İstanbul'dan İzmir'e geldik ve hep 120 - 140 km/saat aralığında seyir ettik, bir depoyu, kabaca söylüyorum, 200 km.'den önce bitirmedi, deposu 17 litre; yani çok yakıyor diyemeyiz bir 500 cc. motor için.

Bir de şu var, ER5'in alternatifi 8 bin liradan aşağıya yok (mesela CBF 500 diyelim), 6 bin, 6 bin 500 lira civarı bir ER5 alırsan zaten bayağı bir depo benzin parası cebine kalıyor diyeyim.

Son olarak şöyle bir bilgi vereyim: ER5 80 km./saat sürati son viteste 4000 devirde çeviriyor. Eğer genelde 100 km/saat ve üstü hızlarda kullanacaksan ER5'e çok yaktırıyor olursun, bunu göz önüne alarak düşün ve yap hesabını.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

Bu arada bir MT03 ile beraber geldim ben İstanbul'dan, aynı yaktık, onun ışığı yandığında benim ibrem kırmızıdaydı. Toplamda üç defa benzin aldık, her seferinde aynı zamanda bitirdik depoları.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

er-5 ' e taş atan;
    "taş" olsun .......

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR ne kadar yakıyor bilmiyorum ama, benim ER5 180 - 210 lira yakıyor kilometrede. Devirli kullanımlarda (5000 +) buluyorum 210 lirayı, hoş ER5 2500 - 3000 devirde de çok rahat kullanılan bir motor.

En son dün İstanbul'dan İzmir'e geldik ve hep 120 - 140 km/saat aralığında seyir ettik, bir depoyu, kabaca söylüyorum, 200 km.'den önce bitirmedi, deposu 17 litre; yani çok yakıyor diyemeyiz bir 500 cc. motor için.

Bir de şu var, ER5'in alternatifi 8 bin liradan aşağıya yok (mesela CBF 500 diyelim), 6 bin, 6 bin 500 lira civarı bir ER5 alırsan zaten bayağı bir depo benzin parası cebine kalıyor diyeyim.

Son olarak şöyle bir bilgi vereyim: ER5 80 km./saat sürati son viteste 4000 devirde çeviriyor. Eğer genelde 100 km/saat ve üstü hızlarda kullanacaksan ER5'e çok yaktırıyor olursun, bunu göz önüne alarak düşün ve yap hesabını.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

Bu arada bir MT03 ile beraber geldim ben İstanbul'dan, aynı yaktık, onun ışığı yandığında benim ibrem kırmızıdaydı. Toplamda üç defa benzin aldık, her seferinde aynı zamanda bitirdik depoları.
    Peki şehiriçi ne durumda?

Dediğine göre 100km'de 8.5 lt yakıyor(120-140 civarı hızlarda),sen de buna çok yakıyor demiyorsun,doğru mu anlamışım?

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Şehir içi diye bir şey yoktur. Şehirde 60 km/saati yüksek devir çevirip de gidebilirsin düşük viteste, 2500 - 3000 devir civarıda gidebilirsin yüksek viteslerde; o sana kalmış. Şehirde çevre yolunu kullanırsın, hiç şehir dışına çıkmadan çevre yolunda 120 km. ile gider gelirsin işine her gün. Yani motosiklet için "çok yakıyor" lafı çok göreceli bir laftır.

Evet bir scooter yada bir YBR125'e göre çok yakarsın, YBR'nin dört katı motor hacmin var; normaldir.

Peki ER5 çok yakmıyor derken ne demek istiyorum? Bir CBF500'e göre, bir GSX 600'e göre, bir Hornet 900'a göre, bir MT03'e göre aynı süratlerde seyir ederken daha fazla yakmazsın.

Kısacası "Ben ER5 almak istiyorum ama diğer 500'lüklere göre çok mu yakar?" sorusunun cevabı: "Hayır ER5 sınıfındaki motorlardan çok daha fazla yakan bir motor değildir." olacaktır.

Umarım bu defa anlatabilmişimdir.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

beter-böcek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    arkadaşlar işin açıgı bende çogu zamandır er 5 almayı düşünüyorum fakat buna imkanlar şimdilik el vermedigi için bu eylemimi gerçekleştiremedim! Cbf 150 den sonra yakıt konusu beni ne kadar sarsacak orasını bilmiyorum, sebebi ise su içmeye bile motosikletiyle giden birisiyim. Yani sadece keyif için binsem yakıtı dert etmem ama, işim gereğide motosikletimi kullandığım için cbf imi satıp er 5 aldıgımda, her benzinciye gidişimde al işte iyi halt ettin demek istemiyorum kendi kendime
    ayrıca sizinde bildiginiz gibi ve her seferinde gündeme gelen kawasaki ve yedek parça temin olayı, honda servisi rahatlıgından sonra beni üzecekmi, üzecek isede ne kadar üzecek orasınıda kestiremiyorum dogrusu

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehir içi diye bir şey yoktur. Şehirde 60 km/saati yüksek devir çevirip de gidebilirsin düşük viteste, 2500 - 3000 devir civarıda gidebilirsin yüksek viteslerde; o sana kalmış. Şehirde çevre yolunu kullanırsın, hiç şehir dışına çıkmadan çevre yolunda 120 km. ile gider gelirsin işine her gün. Yani motosiklet için "çok yakıyor" lafı çok göreceli bir laftır.

Evet bir scooter yada bir YBR125'e göre çok yakarsın, YBR'nin dört katı motor hacmin var; normaldir.

Peki ER5 çok yakmıyor derken ne demek istiyorum? Bir CBF500'e göre, bir GSX 600'e göre, bir Hornet 900'a göre, bir MT03'e göre aynı süratlerde seyir ederken daha fazla yakmazsın.

Kısacası "Ben ER5 almak istiyorum ama diğer 500'lüklere göre çok mu yakar?" sorusunun cevabı: "Hayır ER5 sınıfındaki motorlardan çok daha fazla yakan bir motor değildir." olacaktır.

Umarım bu defa anlatabilmişimdir.
    Bu iş için belirlenmiş belli standartlar vardır,her ne kadar motosikletler için çok önemli olmasa da(Yakıtın ucuz olduğu ülkelerde)motorlu taşılar kategorisinde değerlendirmeye tabi tutulan önemli bir konudur.Standartlara ulaşabileceğin birçok kaynak mevcut,ben ille de standart koşullardakini söyle demiyorum elbette.Göreceli kısmını gerekli bilgileri verebilerek giderebilirsin.Eğer bir kişi şehiriçi yakıt tüketimini soruyorsa kafasında oluşan aletin olabildiğince çok yakması değil,olabildiğince az yakmasıdır.Sormak istediğimi anlamışsındır umarım;dur-kalk yoğun trafikte yaktığı,akıcı bir şehiriçi trafiğinde yaktığı gibi koşulları belirterek cevaplamanı bekliyordum açıkcası.Hatta daha da açayım,6.000 devir altı yoğun şehiriçi kullanımında yaktığını merak ediyorum.

Şehir dışında 120-140 gibi süratlerde 8.5 lt yakması kabul edilebilir birşey değil.Ne CBF 500,ne GS500 bu kadar yakmıyor.Şehir dışında bu hızlarda senin yaktığını 3,3.5lt atmoferik otomobiller yakıyor.Şimdi güçlü motorlar yüksek hızda daha az yakar bilgisini vermeye kalkacaksın,bende diyeceğim ki sürtünme katsayısından ve ön yüz alanından,ağırlıktan bahset diyeceğim.

Bir motorlu taşıtın yakıt değerleri sorulduğunda,belli standartlara göre cevaplanır.Standartlar da işin göreceye kaymaması için vardır zaten

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler