Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki ER5 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    porsche911tt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm200
    arkadaşlar elinde ön sinyal ya da km saatinin kapağı olan var mı varsa bi görüşelim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Er-5

ER-5 için lastik yorum ve onerileriniz

Merhaba arkadaslar,

ER-5 icin takim lastik almam gerekiyor, fakat fiyatlar bildiginiz gibi cok yuksek. Bu yuzden guvenlik ve fiyat acisindan optimum markayi bulmaya calisiyorum.

Oncelikle bilinen markalarin yeni fiyatlari, örn. Pirelli Sport Demon, Metzeler, Michelin Pilot Active, en az 200 € yani 400 TL ve uzerinde.

Fakat arastirirken Shinko diye bir marka buldum ve takim fiyati 273 TL, yani digerleri ile yari yariya.

Kore'de uretiliyormus ve Yokohoma firmasinin fabrikasiymis ayrica Continantel lastiklerin uretim teknolojisini kullaniyolarmis vs.

Shinko markasini biliyor musunuz? Kullanan var mi aramizda veya cevrenizde, onerir misiniz? diye sormak istemistim.

Karar veremiyorum oneri ve yorumlarinizi rica ediyorum. Simdiden tesekkurler

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    mrb ustatlar 2000 model ve 30.000-35.000 km civarı bi er5 ne gibi bir problem çıkartabilir dikkat edilmesi gereken yeri neresidir ve fiyat aralığı ne olur fikir verebilirmisiniz...birde farı değiştirip farklı spor bir far takan varsa foto ekleyebilirse sevinirim zira hala cbrı satıp ne almak istediğime karar vermiş değilim...maddiyat yüzünden biraz daha beklemeliyim ama beklemeyip düşük modelde alabilirim bu arada 3 motor arasında kaldım (er5,gs500 hyo gt250r)ama gönlüm nakede kaymaya başladı,zaten izmirde satılık gs500 yok yani ibre er5i göstermekte...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düzgün binilmişse hiçbir problem olmaz, özellikle dikkat edeceğin şey yok.sesini dinle, ilanların tamamını gez, orjinal hali hakkında tam bilgiye varırsın, deyişen parçaları farkedebilirsin.mesela aynalar, sinyaller genelde yatma durumlarında çin mallarıyla deyişiliyor
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    Arkadaşlar Bende er 5 alıcam ama parçası zor bulunuyormuş bulursanda çok aşırı pahalıymış bana yardımcı olun lütfen özelden
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    Alıntı Okan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Bende er 5 alıcam ama parçası zor bulunuyormuş bulursanda çok aşırı pahalıymış bana yardımcı olun lütfen özelden
    burası bir paylaşım sitesi, yani bilginin paylaşıldığı sanal bir ortam. özel cevap istemek abes kaçar.

parça konusunda kawasaki nin adı çıkmış olsada ufak hacimli motorlar harici diğer markalarda çok geniş parça stoğu bulundurmuyor ve fiyatlarıda kawasaki ile hemen hemen aynı. er-5 ise kawasaki nin ülkemizde en çok sattığı modellerden birisi ve aynı motoru kle 500 ile en 500 modellerindede kullanmasından ötürü parça sıkıntısı diğer modellerine nazaran daha az olacaktır. şimdilik sadece sinyal camı ihtiyacım oldu, oda ellerinde hazırda bulunuyordu. 25 tl bir sinyal camı için pahalı ama sonuçta japon üretimi ithal parça. yan sanayi seçenekleride mevcut ayrıca. istanbul da parça sıkıntısı kolay aşılabilir belki, izmir dede yetkili servis mevcut ama sarf malzeme harici parçalarda bir süre bekleme olabilir.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Valla arkadaşım orta sikletin bi kaç kahramanı var. naked da da ya suzi ya kawa.. ikisinin de parçası çok kelepir değil, lakin kawa biraz daha cep yakıyor.

hangisini alırsan al masrafsızlık önemli.. temiz binilmiş temiz kullanılmış bir motosikletin sana masraf açmayacağı aşikar.. er5 güzel bir seçim, hoş diğer alternatif daha güzel bir seçim ama sonuçta ulaşabilmek de önemli. ikisi arasında kararsız kalsaydım hangisi temizse onu alırdım öyle söyleyeyim.

kawayı alan düşürünce yada kaza yapınca satıyor.. neden diye düşünmek lazım. bir kere parçayı almak istiyorsan ilave kargo parası vermen lazım. yoksa bikaç ay beklersin. 6 ya motosikleti alıyorsun ama bir gösterge 2 000 tl ye yakın.. bir far sanırım 7-800 civarı. yanlış hatırlamıyorsam bi sinyali 90 tl.. bir yan aynası (tek bir adet..) 130 tl mi ne.. yani abes fiyatlar var. ona göre dikkatli binmen lazım..

Motosikleti
    kawa ER 5
    arkadaşlar ben ve ER 5 artık aranızdayız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:45 ----------

arkadaşlar merhaba ben ve ER 5 im aranızdayız
    [I]insan vucudu beyninin kabul ettiği herşeyi yapar:cat:[/I]

Motosikleti
    kawa ER 5
    arkadaşlar er 5 için tavsiye edeceğiniz arka çanta varmı? yada şöyle sorayım kullandığınız bir çanta varmı memnunmusunuz?

h_cellat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    tabi var ben 46 lt givi kullanıyorum taktıgın zaman motora ayrı bi olgunluk katııyo zaten motorun daha da kalıplı duruyo istedigin zaman da çıkarıp normal bi şekilde kullanabilirsin mesela ben sadece uzun yola çıkarken takarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

arjantinli69 bende bi er-5 var siyah lastikler daha 2 haftalık givi 46 lt çanta koruma demiri yagı suyu yeni degişti çiziksiz pzarlıksız 6500 e veriyorum bi düşün görmek istersen motor pazar hariç her gün beşiktaş civarındadır 0554 629 61 33 telefon numaram ama çalışırken bakmam yasak oldugundan sen mail at h_cellat@hotmail.com

Motosikleti
    kawa ER 5
    [QUOTE=h_cellat;2070499]tabi var ben 46 lt givi kullanıyorum taktıgın zaman motora ayrı bi olgunluk katııyo zaten motorun daha da kalıplı duruyo istedigin zaman da çıkarıp normal bi şekilde kullanabilirsin mesela ben sadece uzun yola çıkarken takarım[COLOR="Silver"

fotosunu ekleyebilirsen sevinirim birde montaj için ayrıca parça almaya gerek varmı yoksa çanta ile satılan bağlantı aparatları yeterli oluyormu

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    arkadaşlar k&n hava filitresi almam lazım fiyatnedir ve tavsiye ediceğiniz biryer varmı?
    bilgilerinize çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden sağolun

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Merhaba, ben de ER-5 almayı düşünüyorum fakat CBF/CBX 250 ile ER-5 arasında bir tercih yapmak zorunda kalacağım gibi görünüyor. Tercihimde rol oynayacak en büyük faktörler yakıt sarfiyatı, performans ve çıkabildiğim maksimum bütçe olacak. Gönlüm tabii ki ER-5'ten yana fakat maksimum 5000lira civarı bütçem ile ne kadar temiz bir ER-5 bulabilirim bilemiyorum.

Başlığı ilk sayfadan başlayarak baştan aşağı okudum. Fakat şehiriçi için açık bir sarfiyat değerine ulaşamadım. Zamanında verilen değerler hep TL cinsinden verilmiş ve verildiği dönemdeki benzin fiyatlarını bilemediğimiz için genel geçer bir anlam ifade etmiyor. Bu sebebple her zaman yakıt sarfiyat değerlerinin litre/100km cinsinden ifade edilmesi gerektiğini savunmuşumdur.

Acaba hesaplamış olan arkadaşlar ER-5'lerinin şehir içi ve şehir dışı yakıt tüketimini litre cinsinden verebilirler mi? Önceki sayfalarda şehirlerarası 80kmh sabit hızda 3litre gibi bir değer mevcut, bu değeri elde edebilen başka ER-5 kullanıcıları var mı? Her temiz ER-5 ile aynı ekonomi elde edilebilir mi?

Bir de satın alma aşamasında kontrole götürmeden önce ilk bakmamız gereken yerler nerelerdir? Sesi vs. tabii ki ama belki bir takım püf noktaları vardır.

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    ER-5 2004

slm millet

arkadaslar bende yenialdıgım er5 ile aranızdayız 2004 modell 14000 de daha benimiçin cok iyi herkeze kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Yakıt sarfiyatı ile ilgili bir yorumda bulunabilecek kimse yok mu yahu? Soralı 3 hafta olmuş, tek cevap yok.

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    Alıntı eblemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt sarfiyatı ile ilgili bir yorumda bulunabilecek kimse yok mu yahu? Soralı 3 hafta olmuş, tek cevap yok.
    Merhaba,
    1 yıldır ER-5 kullanıyorum ve yakıt/performans açısından bence gayet makul diyebilirim. Ben her aldigim yakiti yazmiyorum. depoyu tam doldurdugumda ve sehirlerarasi yolculuklarda toplam maliyeti olcmek icin bi excell tablosu hazirladim.

Buna gore sadece sehirici kullanimlarda ortalama yakit tuketimim 100 km. de 4,85 litre civarı. bu deger sakin kullanim icin diyebilirim.

Sadece sehirlerarasi 100 km tuketim 3,8 litre. Bu deger ise ortalama 90-110 km hiz araligi icin diyebilirim

5000 km.lik genel kullanım ortalamam ise 100 km.de yaklaşık 3,95 litre.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı ahmetrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    1 yıldır ER-5 kullanıyorum ve yakıt/performans açısından bence gayet makul diyebilirim. Ben her aldigim yakiti yazmiyorum. depoyu tam doldurdugumda ve sehirlerarasi yolculuklarda toplam maliyeti olcmek icin bi excell tablosu hazirladim.

Buna gore sadece sehirici kullanimlarda ortalama yakit tuketimim 100 km. de 4,85 litre civarı. bu deger sakin kullanim icin diyebilirim.

Sadece sehirlerarasi 100 km tuketim 3,8 litre. Bu deger ise ortalama 90-110 km hiz araligi icin diyebilirim

Detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Verdiğiniz bilgilerden yola çıkarak çok yoğun trafikte 5.5litre gibi bir sarfiyata sahip olacağını tahmin ediyorum.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ahmetrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

senın motorun az yakıyormus

Bende KLE500 var aynı motor kasa farklı yakıt tuketımım performaslı kullanımda 6,5 litre 100 km de şehir içinde 5,5 şehirler arası sakın kullanımda 4,5 litre Yakıt tuketımımıde sureklı kontrol ederım her depoyu fulledıgımde takometreyı sıfırlarım. ırıdyum bujı takmadan once daha fazla yakıyordu sımdı bıraz azaldı. Ama genel olarak tuketımim bana bırz fazla gıbı gelıyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

goa-psy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia
    Arkadaşlar merhaba bugün kaza yaptım ve baya bi parça lazım egsozu tutan ayak basılan demir giitti komple direksiyon gitti ve debriyaj fren ler girri dreksiyon üstündekiler aynalar gitti kilometre saati gitti ki klometre saatini zaten iptal emeyi düşünüyordum... bu parçaları nerden bulabilirim elinde olan varmıdır yardımcı olursanız sevinirim..

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Arkadaşlar er-5 in benzin vanasını nerde tutuyorsunuz?? "PRE" mi yoksa "ON" mu??birde "PRE" ne demek tabi?? )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler