Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XT 125X ve başlangıç motoru hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Niye ki abi. Ben böyle bir motorla öğrendim (10 dakikada). Bu benimkinden bile ufak.

Ha cruiserden başlangıç motoru olmaz dersen. Saygı duyarım, şapka çıkartırım, gömlek çıkartırım.

------------------------------Edit----------------------------------
    Başlık dahada kabarmasın diye buraya yazayım. Kalite konusunda kesinlikle haklısın Mete abi. Zaten yazarken Çin malı ve kalite konusunda tatminkar olmadığını eklemiştim. Ben de sürekli olarak kullanacak olan kimselere regal-raptor u kendim kullanırken bile pek tavsiye etmezdim. Alma amacım boy ile aynıydı. Ucuz-şık-koruma demirli- en önemlisi öğrenme amaçlı olmalı.

O motor yukarıda saydığım bütün şartları sağlamıştı. Bende kendisiyle 1000 km devirdikten sonra görevini tamamladı ve ihtiyacı olan birisine verildi (Tabi adamın hen ihtiyacı hem de parası vardı )

Bu benimkinden bile ufak.
    Ufak dediysem 160 kg
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Bu benimkinden bile ufak.
    dostum önemli olan işlevi ona katılıyorum...ama kafamızdaki kalite çıtasını biraz daha yükseltsek...ben çin menşeili markaları kimseye tavsiye etmem...ybr...innova...cbr125...hep önerilerim belli kaliteyi yakalamış modeller olmuştur...bütçeye göre tabi ama bence motor önerirken daha seçici olmak lazım...monero mondi vs...ben önermekten kaçınırım...abi şu nasıl bile diyemem...belki göze hoş gelebilir ama sonunda bilirimki bu motor onu yolda bırakacak...hiçde yanılmam...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    boy kime bu motor
    Abi motor eşime. Ufak tefek bir hatun. Boy 158cm, ağırlık 50kg. Henüz motosiklet deneyimi yok ancak arkamda çok uzun zaman binmişliği var. Çok yüksek süratlere ve adrenalin salgılatacak sürüşlere alışık kendisi ancak motoru kendisinin kullanması bambaşka. Ancak şunu söyleyeyim, kafasına koyduğunu mutlaka başaran biri. Dün benim motor ayağının üzerindeyken üstüne oturdu. Önce motor ona göre iri olduğundan motoru dikemedi. Ayaklarının sadece ucu değiyor. 5-6 kez denedikten sonra motoru dik konuma getirmeyi başardı. Motora binmişliği olsa 1000RR kullanmasından korkuyorum. Bir de bakmışsın benim motoru alıp gitmiş. Naparım ben sonra?

@ledo
    iş eğer oralara gidiyorsa, cbr 125 yerine şu eskiden titan isiml, olan motorlara bakın bence... Geçen Honda Eğitim 2 de kullandım. Bence çok güzel kullanımı olan şirin bir motor, harika bir başlangıç motoru olur.
    Levent abi, dediğin gibi Titan başlangıç motoru için çok uygun bir motor. Bayanlara yakışır mı onu bilemem

@mete_han
    yukarıda önerdiğin motor bence seçenek bile olamaz be abi...
    Yukarıdaki motorun kalitesi çok mu kötü? Kullanıp memnun olmayan var mı? Cruiser bence başlangıç motoru olabilecek en uygun motorlardan bir tanesi. Çünkü yere yakın, alçak, performassız. Gerçi bir o kadar da dengesiz. Ama kullanım kolaylığı olarak bence başlangıç için uygun gibi.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı
    Yukarıdaki motorun kalitesi çok mu kötü? Kullanıp memnun olmayan var mı?
    Bu motor daha yeni geldi sanırım henüz kullanıcısı yok, olsa bile motorun kalitesi hakkında yeterli izlenime sahip olacak kadar km yapmamıştır henüz.

Ama sana eski bir çin motoru kullanıcısı olarak şunları söyleyebilirim.

İncelediğim kadarıyla uzun ömürlü gibi durmuyor. ama ilk 5000 km için buji yakma,titreşim ve titreşim kaynaklı civata gevşetme (bu kısım sürekli kontrol altında tutulmalı) dışında pek problem çıkarmayacak gibi görünüyor. Sanırım bu kullanım kmside da eşinin başlangıcı için yeterli seviyede.

Çin işi şans işi, Bence ikinci el bir virago 250 alsan daha uzun ömürlü olur gibi geliyor. Eşinin ölçüleri dikkate alındığında, eğer tarz olarak beğenirse uzun yıllar bıkmadan kullanacağı bir motoru olur.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Tamamen şahsi fikirlerim :

1) cruiser tipi motorlar, bence yere yakın olsa da başlangıç için uygun değil ( başlangıç ile ilgili konularda fikir yürütebilirim, orta ve son ile ilgili yürütemem ) Çünkü, geniş furş açısı ile motsiklet hakimiyetinin kalçadan olan alışkanlıkları yanlış gelişiyor ve dönüşlerde çok zorluyor yeni başlayanı...
    Ayrıca cruiser lar gereksiz yere ağırlaştırıldığı için, yeni başlayanları zorluyor ve yine yanlış alışkanlıklar geliştirebiliyor.

2) Bayanlara cruiser yakışmıyor İtirazı olanlar, giriş cümlemi okusun lütfen

@ledo

Levent abi, dediğin gibi Titan başlangıç motoru için çok uygun bir motor. Bayanlara yakışır mı onu bilemem
    Alırsın bir tane ikinci el ( bunlar çok dayanıklı, ikinci elden sorun çıkmaz ) boyatırsın pembeye....
    Olur biter, sağlığından önemli mi ?
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Alırsın bir tane ikinci el ( bunlar çok dayanıklı, ikinci elden sorun çıkmaz ) boyatırsın pembeye....
    Olur biter, sağlığından önemli mi ?
    kesinlikle katılıyorum ama titan olmasın be abi egzozu kötü
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @ledo
    geniş furş açısı ile motsiklet hakimiyetinin kalçadan olan alışkanlıkları yanlış gelişiyor ve dönüşlerde çok zorluyor yeni başlayanı...
    Abi bu dediğine tamamen katılıyorum. Cruiserlerin dengesizliği de bundan kaynaklanıyor zaten. Ağırlık merkezleri özellikle racinglere göre çok farklı. En dengeli motorlar racingler ama onlar da çok güçlü olduğu için başlangıç için uygun değil.

Motosikleti

Yokmu şu yukarıdakini pembeye boyayıp burada gösterecek birisi ?

Bi yardımımız dokunsun kardeşimize
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Başka renkleri de var... Bu yeni kasası oldukça güzel gözüktü gözüme. Yuvarlak far güzel olmuş.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Yokmu şu yukarıdakini pembeye boyayıp burada gösterecek birisi ?

Bi yardımımız dokunsun kardeşimize
    Böyle birşey mi?
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Böyle birşey mi?
    Hah işte bu, sağol olcan

boy, göster bakalım şunu hanıma. Eğer beğenirse, bu iş tamamdır

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Rica ederim abi...
    Bizim burada bir Honda bayii var; Photoshop Honda, istediğin modelin istediğin rengi var, istediğinin fotoğrafını hazır bil.

Pizza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GS500
    Mehmet CBR 125R neden almıyorsunuz. Niçin istemediğini yazdın da ben mi görmedim.
    Ne güzel işte CBR125 tam leyla'nın boyuna da uygun olmaz mı?
    XT 125X in sele yüksekliği 830mm çok yüksek pek uygun olmaz bence
    http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...id=10&u_id=217

Hem hondacı adam başka marka motora bakar mı?
    Hani sen ne diyordun:
    Honda hayat onda

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    O zaman buyurun Pembe CBR125R:

Daha moru:

Edit: Akira, haklısın biraz daha pembeleştirdim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Mutluluğun resminde pembe rütujlar yapmışsın olcan (yok yok, mor rütujlar sanki)

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Pizza
    Mehmet CBR 125R neden almıyorsunuz. Niçin istemediğini yazdın da ben mi görmedim. Ne güzel işte CBR125 tam leyla'nın boyuna da uygun olmaz mı? XT 125X in sele yüksekliği 830mm çok yüksek pek uygun olmaz bence
    Valla CBR125R Leyla'ya uyabilecek en uygun motor tabi. Alçak, hızlı, hafif ve kontrolü kolay. Ama daha sonra satarken problem yaşarız gibime geliyor. Gerçi işe giderken falan ben de kullanırım. Fiyatı biraz pahalı 4.793 YTL. Bir de yanlış bilmiyorsam CBR125R taksitli satışı yok, peşin. Peşin fiyatına taksit yapıyorlarsa olabilir tabi.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    evet abi en uygunu olarak cbr125 görünüyor da artık repsol gelmiyor.

ayrıca, şu pembe/mor olayı harbi çok güzel olmuş yav, koltukları da değiştirip farklı bi renk yapıcaksın işte oldu bitti
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @crato
    evet abi en uygunu olarak cbr125 görünüyor da artık repsol gelmiyor.
    CBR125R'ın repsolü zaten oyuncak gibi duruyor. Alırsak Leyla hangi rengini beğenirse onu alırız. Siyah olursa da beraber dolaşırken manyak olur, ikimizin motoru da siyah. Offff...

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    ayrıca, şu pembe/mor olayı harbi çok güzel olmuş yav, koltukları da değiştirip farklı bi renk yapıcaksın işte oldu bitti
    Koltuklar ne renk olsun?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    @mete_han
    Yukarıdaki motorun kalitesi çok mu kötü? Kullanıp memnun olmayan var mı? Cruiser bence başlangıç motoru olabilecek en uygun motorlardan bir tanesi. Çünkü yere yakın, alçak, performassız. Gerçi bir o kadar da dengesiz. Ama kullanım kolaylığı olarak bence başlangıç için uygun gibi.
    bu tip motorları crusıer olduğu için değilde çıktığı fabrika ve menşei açısından beğenmiyorum...hep hayalkırıklığı oluyor sonunda...RR hariç çin malı motorunu seven bir motorsevere rastladım...abi almış olduk bikere seneye satıcam diyor herkes...

sana uygun bişey var bak burada...ama peşin tabi...

http://www.motovirus.com/forum/showthread.php?t=1735
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler