Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha XV950 (Star Bolt) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlık gayet açık
    Kaç kişiyiz? Merak ettiğim çok konu var..

MOTOR
    Motor tipi: 4-zamanlı, hava soğutmalı, 4-subap, SOHC, V-tipi 2-silindir
    Motor hacmi: 942cc
    Çap x Strok: 85,0 mm x 83,0 mm
    Sıkıştırma oranı: 9,0 : 1
    Maksimum güç: 38,3 kW (52,1PS) @ 5.500 dev/dk.
    Maksimum tork: 79,5 Nm (8,1 kg-m) @ 3.000 dev/dk.
    Yağlama: Islak karter
    Debriyaj tipi: Islak, Çoklu disk
    Yakıt sistemi: Yakıt Enjeksiyon
    Ateşleme sistemi: TCI
    Çalıştırma: Elektrik
    Şanzıman: Sıralı, 5-vites
    Son aktarım: Kayış

ŞAŞİ
    Şasi: çift kızak
    Ön süspansiyon: Teleskopik çatal, Ø 41 mm
    Ön teker hareketi: 135 mm
    Kaster Açısı: 29º
    Kaster mesafesi: 130 mm
    Arka süspansiyon: Salınım kolu
    Arka teker hareketi: 110 mm
    Ön fren: Hidrolik tek disk, Ø 298 mm
    Arka fren: Hidrolik tek disk, Ø 298 mm
    Ön lastik: 100/90-19M/C 57H (Tubeless)
    Arka lastik: 150/80B16M/C 71H (Tubeless)

Boyutlar
    Toplam uzunluk: 2.290 mm
    Toplam genişlik: 830 mm
    Toplam yükseklik: 1.120 mm
    Sele yüksekliği: 690 mm
    Tekerleklerarası mesafe: 1.570 mm
    Minimum yerden yükseklik: 130 mm
    Ağırlık (dolu yağ-yakıt dahil): 247 kg / ABS 251 kg
    Yakıt tankı kapasitesi: 12 litre
    Yağ tankı kapasitesi: 4,3 litre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Umarım sıradaki motorum belli bir tecrübeden sonra XV950 olur. Mükemmel makina.

Umarim. Pisman olmayacagina eminim. Sevmedigim bir kac yani olsa da artilari inanilmaz fazla.

Motosikleti
    Falcon Freedom 250 -> Honda CB250R -> Honda NC750x
    Keşke daha güzel yarı analog gösterge olsaymış. Resmen ucuza kaçmışlar.

Aynen oyle. En sevmedigim sey gostergesi. Hadi devir gostergesini de gectim dijital olmasaymis bari. Bir diger sevmedigim yani da sinyal dugmesinin cok hissiz olmasi.

Motosikleti
    2015 Yamaha XV950 A
    saygılar sevgiler;

bende emektar CBR'mi satıp tosunum Yamaha'ma kavuştum ağustos itibariyle. 883 Iron'la XV950 arasında baya kaldım ama şu an Yamaha'yı tercih ettiğim için aşırı memnunum. Harley'e nazaran parça kalitesi inanılmaz yüksek ve sürüşte büyük fark var. Tek zayıf nokta gösterge ama onada insan alışıyor bir zaman sonra. Egzos beklediğimden çok daha keyif verici. 500 kmlik tecrübem sonrası aktaracaklarım bu kadar.

kısacası ben bayaa bi memnunum

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    zengin oyuncağı

Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum sayılır bu ilk postum Yaklaşık 1 buçuk ay önce xv950 aldım. Arka süspansiyonla alakalı bir sıkıntım var motorun önceki sahibinden kaynaklanan bir sorun. Değiştirmem gerekiyor. Ebay de bir ürün buldum fakat orjinal olup olmadığını anlayamadım eğer bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

http://www.ebay.com/itm/2014-2017-Ya...ZX130v&vxp=mtr

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı tahsingoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum sayılır bu ilk postum Yaklaşık 1 buçuk ay önce xv950 aldım. Arka süspansiyonla alakalı bir sıkıntım var motorun önceki sahibinden kaynaklanan bir sorun. Değiştirmem gerekiyor. Ebay de bir ürün buldum fakat orjinal olup olmadığını anlayamadım eğer bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim.

http://www.ebay.com/itm/2014-2017-Ya...ZX130v&vxp=mtr
    Bu alçaltma kiti, işine yaramaz. Orjinal çıkma satanlar var onlara bak. 50-60 dolara çiftini bulabilirsin..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    iyi günler arkadaşlar motosikletini satmak isteyen varsa almaya niyetliyim, çok beğendiğim bir model iyi seneler...

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Aramızda kullanan var mıdır ? Kışın evladiyelik motorumu alayım istiyorum. Çoğu insan gibi Harley düşünüyorum aslında, son motorumu alıyor olacağım. Fakat Yamaha da epey güzel duruyor. Iron' a nazaran hatta epey mutlu sanıyorum insanlar.

Kullanıcısından bilgi almak isterim.

Rhodoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950-R
    2018 nisan ayından beri kullanıyorum. Sıfır aldım, ABSli modeli.
    Dördüncü motorum.
    İkinci Japonum Harleysever biri olarak hiç pişman değilim. Belki custom için harley kadar geniş bir yelpazesi olmayabilir ama tasarım ve mühendislik olarak çok tatmin edici.

XV950
    XV950 R
    XV950 Racer
    XVS 950A

Sahibindende bu motorda bu secenekler çıkıyor tip olarak hepsi aynı model sanırsam ama aralarındaki farklılık nedir siz hangisini tavsiye edersiniz ?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ABS'li olan(lar)ı. Bir de SCR950 varyantı var, onun oturuş pozisyonu daha bir naked gibi, pegler altta kalıyor.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    alçaltma kitini almaya değer mi ? ne kadar alçaltır sele yüksekliğini?

Motosikleti
    Victory Highball 2015
    Ben de var bu motordan çok memnunum 2 yıldır biniyorum. Çoğunuz bilirsiniz bi motora bir iki yıl bindikten sonra biriniz kanlanır ve sahibinden e girip motorlara bakmaya başlarsınız. Eğer bu motora sahipseniz ve cruiserdan vazgeçmem diyorsanız tarzı biraz daha agresif sokak motoru olsun derseniz pek alternatif bulamazsınız. Ben Harley 48 i buldum üzerine 15-20bin ekleyince. Biraz araştırın pişman olacağımı anladım pek çok nedenden. Sonra motorumu update yapayım dedim ve onu araştırdım. Üzerinde vance hines egsoz var. Egsoz üç nedenden değiştirilir bence görüntü-performans- ve çoğumuzun nedeni olan ses. Benden önceki sahibi görüntü ve ses için değiştirmiş. Ben performansta ekliyeyim dedim. Araştırdım ki egsoz tek başına performansı artıramıyor. Hava filtresi ve beyin(ecu-fuelpak) istiyor. Marka bilindik iki tane Cobra ve Vince&Hance. İkisini de Türkiye de xv950 uyumlusu sıfırı yok ben satan dükkan bulamadım. Varsa bildiğiniz duyduğunuz yardımcı olursanız sevinirim. Yurtdışında Amerika'da ve İngiltere'de var ama Türkiye'ye getirtmek hem kargo hem gümrük hem de Corona birisü sebebiyle ciddi soru işareti. ABD de bir adam varmış Ivan diye. Bu adam profosyonelce beyini yeniden programlıyormuş eğer yeni bir egsoz ve hava filtresi aldıysanız. Çünkü stok beyin bu yeni ürünlerimizle uyumlu çalışamıyor performansı alamıyorsuz. Ivan diyorki bana kargoyla gönderin 300dolar verin bi de hangi hava filtresi ve egsozu taktığınızı yazın ben programlayıp size yollayayım. Yunanistan'da bi adama da bayilik vermiş. Gönderen getirten memnun olan var mı bilmiyorum? Varsa buraya yazarsa sevinirim. Türkiye'de bu işi yapan var mı xv950 için bilmiyorum. Bu yükseltme işi rahfa kalktı şimdilik. Bunun dışında orjinal yan çantaları bulup alıp taktım. Türkiye de orjinal xv950 aksesuarları o kadar pahalı ki anlatamam. En büyük ve en çok ürün olan site premiummotor.com bunlarda pek çok orjinal aksesuar var. Yan çanta 3000tl. Yan çanta bağlantı demirleri 1000tl. Boşta yan çanta takabilmeniz için arka sinyalleri ileri taşımanız gerekli. Bu aparat 600tl. Fiyatlar üç aşşapı bel yukarı olabilir. Yani bi yan çanta takayım deseniz 5binlik olursunuz. Bu biraz önce bahsettiğim egsoz hava filtresi fuelpak üçlüsü yurtdışında 6000tl burda satan kaça satar siz tahmin edin. Ayak koyma yerleri diğer cruierlara göre biraz geride. Yani poponuza yakın yerde. Onu ileriye alayım dedim. Orjinal kit 3500tl. Yan sanayi bulamadım. Gidonu yükseltelim biraz dedim çünkü oturuş pozisyonu orjinal gidonla bir saat sonra sırt ağrısı yapıyor ileri uzanıyorsunuz çünkü. Sadece gidon 1100tl ve kabloların tamamını değiştirmek zorundasınız çünkü kablolar stok gidona tam gelecek şekilde takılmış. Arka sisybar 5 parçadan mütevellit. İşte sisybar demiri oturak sırt dayama minderi ve arka eşya koyma rafı. Size şunu söyleyeyim sadece sırt dyama minderi küçücük minder 800tl. Setin tamamı 5000ytl civarı. Bunun aliexpress çözümü var tamamı set halinde 1000tl ama malzeme kalitesi sahibinden deki ilanlarda hemen anlaşılıyor. Ön çatalın amartisör koruma körükleri var 350tl motora çok yakışıyor bunu alayım bari dedim. Stok yokmuş. Alt sakal araştırdım Türkiye'de orijinalini satan yok. Yurtdışında 1800tl kargo gümrük hariç. Aliexpress te Harley iron için olanları bir iki kiüçük değişiklikle monte edelirim diye onu sipariş ettim bekliyorum. Bu mesajının içinde bir kaç soru sordum cevaplarsanız sevinirim. Yorumuma yorumda katabilrsiniz. Daha yazacak çok şey var ama yoruldum.
    atbiner bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tuning işi yapan cobra parçaları getiren vardı sanıyorum; biraz daha araştırın. Cobra'nın kendi kendini optimize eden Fi2000 PowrPro diye bir ürünü vardı, XV950 alsaydım bunu takacaktım. Filtre, egzoz değişikliklerine otomatikman adapte oluyor, bakarsınız...

O kusmuk gösterge için de Koso'nun harika bir aftermarket ürünü var. Alsam ilk yapacağım değişiklik oydu... İngilizce'de güzel bir kelime var o göstergeyi ifade edecek: abomination.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:28 ----------

Apache Cycles... (Kadıköy Eğitim Mah.)
    atbiner bunu beğendi.

atbiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SCR950
    volkanergune sana aynen katılıyorum. ben de scr950 sahibiyim, egzoz ve aksesuar konularında aynı dertten muzdaribim. çok az sayıda ve pahalı ürün bulabiliyoruz. cobra egzoz kadıköy apache dahil yok, vance & hines ise kadıköy motodium internet sitesinde var, fiyatı 8bin küsür. onun da uyumu, filtresi, packi derken 15binlik oluveriyorsunuz bir anda. insan o paraya cillop gibi bir scooter alır, motorları ikiler. akrapovicin ise uyum sorunu yok lakin onun da sesini beğenmiyorum. cruiserlara yakışmıyor. scr 950 xv950 ile neredeyse tamamen aynı ama aynalar farklı. xv aynası bile bulamıyorum denemek için. ben de genel manada memnunum motordan. eğer xv ile konfor sorunu yaşıyorsanız harley 48den uzak durun derim. topkapıda ferik egzoz bir iki egzoz yapmış star bolt için, fiyatları da 2bin civarındaydı. kullanan biriyle de tanıştık, sesi fena değil ama bana çok iyi gözükmedi. performans uyumu falan hak getire elbette. valla vaktiyle iyi marka bir egzoz alıp ayarları yaptırmış olanlar çok şanslı. mevcut döviz kuru herşeyi daha da beter hale getirdi. cyan sana da katılıyorum. gösterge çok tırt ve bu motorlara hiç yakışmıyor. şu koso göstergeyi satan, monte eden bir yer var mı acaba?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Koso'yu maliyetlerine katlanıp yurt dışından kendiniz getirtmeniz lazım maalesef. ABD'ye sık gidip gelen bir tanıdık varsa ona sipariş verilebilir. Harika bir gösterge. Geldikten sonra takması veya taktırması sorun olmaz.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Arkadaşlar merhaba bir yıllık motorsuz geçen süreden sonra geçen hafta bir xv950 aldım. 2013 model 14300 km de.

Yıllık bakımları yapılmamıştı serviste yaptırdım ama vites geçişleri biraz tuhaf . Bu zamana kadar kullandığım tüm motorlarda en sert 1. Vites geçerdi. XV de sanki hepsi sert yada benim debriyaj da problem var.Ayırma konusunda sıkıntı yok 1 e takıyorum ayaklarıma geri geri itebiliyorum motorda herhangi bir ileri atılma yok.Yuksek devir kullanırsam geçişler rahat alçak devir sıkışık trafikte vitesler sertleşiyor.

Balataları değiştirmeye değer mi sizce? Motoru uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum.Servis açıp görmeden bişey diyemeyiz açmıskende balatalari 1500 e komple seti 6 bine degisiriz diyor. 14-15 bin km de debriyaj kullanım hatasından bitebilir anlarım ama sizce debriyaj tasının zarar görme ihtimali var mı?

Açıkçası biraz canım sıkıldı. Expertiz yapan yetkili servis bu konuda hiçbir şey söylememişti bana.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)