Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Hero Hunk Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero hunk
    hero hunk almayı düşünen arkadaşlar bu motor kimlere hitap eder öncelikle ben bu motorla işe gidip gelicem hafta sonları da arkadaşlarla takılıp gezmeye gidecem motorum sağlam olsun bana abuk subuk arızalar yaşatıpta beni motordan soğutmasın diyenler için motorumda şekil şemal olsun iri ve kaslı görünsün ben rahatıma düşkünüm oturuş pozisyonu rahat ve selesi yumuşak olsun diyenler için maddi imkanlarım kısıtlı benzinciye devamlı gitmeyim ben normal sakin kullanırım 7000 devri fazla geçmem böylece yakıtı ekonomik 100 km de 2.5 litreyi geçmesin diyenler için son hızı 105 110 muş ama zaten bende uzun yolda 80 90 la ferah ferah gidiyim diyenler için titreşimi çok olup da beni çileden çıkarmasın dikkatimi de dağıtmasın diyenler için
    kaan898 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    @actros1
    Ybr 125 kullandım. Şehiriçi için güzel motor. Ancak yokuş performansı, sıcakta performans düşüklüğü, çekiş, tork ve ara hızlanmalarda Hunk, Ybr den bariz bir biçimde daha iyi. Yakıt olarak ise ybr den az yakabilir ama asla çok yakamaz. Zaten atft teknolojisi geliştirmişler verimli yanma için. Sen de bir denersen hocam, göreceksin aradaki farkı. Hunk' a binip 8-10 km kullanmadan yorum yapılmasın lütfen. Yanlış yönlendirme oluyor.

@fatii
    Kullanma kılavuzunda "Motor yağını her 6.000 km. de değiştirniz, her 3000 kmde kontrol gerekli ise tamamlayınız." Yazıyor. 2000 km yi söyleyen arkadaş biraz aralığı kafasına göre kısa tutmuş. 6 bin yapmasanda 5 binde 4 binde yapabilirsin ama 2 bin çok iddalı. Yağı da ben serviste 40 liraya aldım. işçilik falan verdim ama 90 lira da tutmadı.

canta demirini nerden bulabilirim?

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende şöyle özetleyeyim şahsen parasını haketmeyen bir motor cbf al yoluna devam et derim neden yakıtı çok övdüler dağlar kadar yol yapar kokluyo hiçde öyle değil 90 ve üzeri içiyor hep 30 40 la gidecek değiliz iyi devirlenirse 135 e kadar çıkıyor ama bunu yapmak için 3 üncü vitesten itibaren hızlandırman devri yedirmen lazım yoksa 110 117 de kalıyor ayrıca motorun 1 vites ile 2 arasında saçmalık var 1 de kalktın hemen 2 yi istiyor ama ikide yemiyor bayılıyor yokuşlarda hele 2 kişiysen 1 e çekiyorsun yandım anam vites büyült diyor 2 ye alıyorsun gitmiyor kafasına göre düz yolda bütün viteslerde devirleniyor alet gitmem etmem demiyor parça konusuna gelince çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum zira sıfır aldığımızda çok sessiz çalışan motor 2400 km de gayet sesli çalışmakta ayrıca sinyallerde sorun var bazen yanmıyor ara gazı atınca yanıyor falan servise sordum sinyal rolesine su girmiştir 20 liraya değişiriz dedi tamam da 20 lira neden 5 yıl garantin nerede ayrıca nasıl su giriyor bu motor hiç yağmur yemeyecekmi selesi çokta rahat değil bütün gün üstünde durursan yamuk yürütür adamı uzun yolda üzer titreşim var motorda ayaklar depo ve eller hissediyor bariz bir şekilde en çok ayakta var parça kalitesiz gidon koruma topuzunu bile plastikten yapmış adamlar adayım motoru tutamayıp yan yatırmasıyla koptu gitti neye göre cbf daha mutlu eder adamı az yakıt konfor kalite hunk da yokuşlardaki bayılma dışında gidiş iyi kullanımı kıvrak ama o parayı haketmiyor bence üstelik servisleride çok iyi değil soğuk havada jiglesiz çalışmıyor jigleyi sonuna kadar açmazsan stop ediyor sonundada 4 bin devir çeviriyor buda motora zararlı aynaları sorunlu ne kadar sıksamda ikili somundan sanırım titreşimin etkisiyle aynalar kendini salıyor çok lez geldi başıma ve arkamı göremeden sürüş yapmak zorunda kaldım
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şöyle özetleyeyim şahsen parasını haketmeyen bir motor cbf al yoluna devam et derim neden yakıtı çok övdüler dağlar kadar yol yapar kokluyo hiçde öyle değil 90 ve üzeri içiyor hep 30 40 la gidecek değiliz iyi devirlenirse 135 e kadar çıkıyor ama bunu yapmak için 3 üncü vitesten itibaren hızlandırman devri yedirmen lazım yoksa 110 117 de kalıyor ayrıca motorun 1 vites ile 2 arasında saçmalık var 1 de kalktın hemen 2 yi istiyor ama ikide yemiyor bayılıyor yokuşlarda hele 2 kişiysen 1 e çekiyorsun yandım anam vites büyült diyor 2 ye alıyorsun gitmiyor kafasına göre düz yolda bütün viteslerde devirleniyor alet gitmem etmem demiyor parça konusuna gelince çok kaliteli olduğunu düşünmüyorum zira sıfır aldığımızda çok sessiz çalışan motor 2400 km de gayet sesli çalışmakta ayrıca sinyallerde sorun var bazen yanmıyor ara gazı atınca yanıyor falan servise sordum sinyal rolesine su girmiştir 20 liraya değişiriz dedi tamam da 20 lira neden 5 yıl garantin nerede ayrıca nasıl su giriyor bu motor hiç yağmur yemeyecekmi selesi çokta rahat değil bütün gün üstünde durursan yamuk yürütür adamı uzun yolda üzer titreşim var motorda ayaklar depo ve eller hissediyor bariz bir şekilde en çok ayakta var parça kalitesiz gidon koruma topuzunu bile plastikten yapmış adamlar adayım motoru tutamayıp yan yatırmasıyla koptu gitti neye göre cbf daha mutlu eder adamı az yakıt konfor kalite hunk da yokuşlardaki bayılma dışında gidiş iyi kullanımı kıvrak ama o parayı haketmiyor bence üstelik servisleride çok iyi değil soğuk havada jiglesiz çalışmıyor jigleyi sonuna kadar açmazsan stop ediyor sonundada 4 bin devir çeviriyor buda motora zararlı aynaları sorunlu ne kadar sıksamda ikili somundan sanırım titreşimin etkisiyle aynalar kendini salıyor çok lez geldi başıma ve arkamı göremeden sürüş yapmak zorunda kaldım
    Sırf o ''hilti'' gibi titreşiminden dolayı alınmaz.
    The Power of The Dreams.

birine sorsaniz titresim yok birine sorsaniz hilti bende bu isi anlamadim gitti.yukardaki mesajdan sonra sogudum resmen motordan

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Yakıtı geçen hafta ölçtüm 2,5 lt şehir içi yoğun dur-kalkta yaktı. 1. vites dedğiniz gibi çok kısa. Ama ikinci viteste bugüne kadar hiç yığılma yaşamadım. Artçımla beraber çok dik bir yokuşu gayet rahat üçüncü vitesle çıktım.90 km/s hıza zorlanmadan çıkıyor, daha fazlasını denemedim. Yarım saat kadar antalya nın sağanağında kaldım, sinyal rölesine su kaçma olayı da yaşamadım. Motoru yıkarken tazikli su tuttuysanız ondan dolayı olmuş olabilir.Malzeme kalitesini motoru yere düşürüp denemedim ama sele rahatsız diyen başka birini duymadım.Sanırım sürücü kursunda kullanılan bir motor sizinkisi, çok fazla acemi sürücü adayı motoru hırpalamış olabilir, yazdığınız bir çok olumsuzluğu ben hiç yaşamadım.(bu arada 1600 km dir kullanıyorum.)
    kaan898 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı fatiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birine sorsaniz titresim yok birine sorsaniz hilti bende bu isi anlamadim gitti.yukardaki mesajdan sonra sogudum resmen motordan
    En iyisi bir bayiide test sürüşü yapmanız, ben yaptım memnun kalmadım.
    nogayali bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankarada bayide motor yok ne yazikki :/

Motosikleti
    Alıntı nogayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtı geçen hafta ölçtüm 2,5 lt şehir içi yoğun dur-kalkta yaktı. 1. vites dedğiniz gibi çok kısa. Ama ikinci viteste bugüne kadar hiç yığılma yaşamadım. Artçımla beraber çok dik bir yokuşu gayet rahat üçüncü vitesle çıktım.90 km/s hıza zorlanmadan çıkıyor, daha fazlasını denemedim. Yarım saat kadar antalya nın sağanağında kaldım, sinyal rölesine su kaçma olayı da yaşamadım. Motoru yıkarken tazikli su tuttuysanız ondan dolayı olmuş olabilir.Malzeme kalitesini motoru yere düşürüp denemedim ama sele rahatsız diyen başka birini duymadım.Sanırım sürücü kursunda kullanılan bir motor sizinkisi, çok fazla acemi sürücü adayı motoru hırpalamış olabilir, yazdığınız bir çok olumsuzluğu ben hiç yaşamadım.(bu arada 1600 km dir kullanıyorum.)
    hiçte hırpalanmadı motor sinyal sorununu daha motoru yıkamadan yaşadık servisin yalancısıyım malzeme kalitesini anlamak için yatırmaya gerek yok gidon topuzun varya işte topuz plastik pet şişe kapağı az biraz elinle zorlasan gelir eline 3 ve 4 lede rampa çıktığım oldu ama demek istediğim başka 1 den 2 ye geçince bayılıyor motor yarım debriyaj ve biraz gaz ile yedirince yıgılma kalkıyor sonrada gidiyor bahsettiğim durum bilmiyorum 2 vites dişlisindede sorun olabilir ama selesi çok rahat değil kısa mesafeleri bilemem uzun yolda adamı bitirir 100 km bile totoda agrı uyuşma için yeterli olabilir titreşim açıkcası üzdü kimse kusura kalmasın iyiye iyi kötüye kötü derim pulsar 150 ns çok daha iyi yakıt gidiş vs hunk neye göre iyi gidon turu geniş ani manevra ve dar dönüşlerde daha dengeli torkdan dolayı kalkışları daha iyi acemilerin hatalarını debriyajı erken bırakma gibi çoğu hatayı tolere ediyor bana sorsan sürücü kursu için pulsarmı hunk mu hunk derim kullanımı daha kolay ama bunu eğitim için derim ama asla hunk alıpda şahsi kullanım motoru yapmam parasına göre daha iyileri var son fiyat artışları ile ne oldu bilmiyorum gerçi ama tercih sebebim olmaz yakıttan tasarruf sağlamak 5 vites ile 40 50 ile gitmek olur vites araları çok kısa ve alet hemen devirleniyor yüksek devir fazla yakıt demek yakıtı üç aşağı beş yukarı diğer motorlar ile aynı sayılabilir sadece çok az yakıyor denmesine ben rastlamadım anca 400 450 km arası yapar 400 yaptığını bilirim ama satan bayinin servisin ve bazı kullanıcıların bi depo ile 700 800 rahat yapar demesine anlam veremiyorum
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

ankara dışkapıda bayi var

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Ben Ybr 125 ve Bajaj Boxer kullandım. Hunk titreşimi diğer 2 motordan daha az. Üstelik diğerlerinde selede de titreşim oluyordu, bunda yok. 1. vites oranı kısalığı bana sorun yaratmadı. Çok dik yokuşlarda da dur-kalk yaptım.

Ben ikinci el 5.000 liraya aldım. Parasını sonuna kadar hakediyor çünkü çok az bir paraya alınıyor. Yukarıda yazan arkadaş ta Bajaj kullandım demiş ama farklı bir modeli. Benim görüşlerim de bunlar. Kişisel tercihlerde de ayrılık olabilir.

Belirtildiği gibi en iyisi test etmek.

özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Sayın forum üyeleri bir sorum olacak 150cc lik motorsiklet almak istiyorum aklımdaki modeller cbf ve hunk hunk ülkemizde yeni olduğu için pek güvenemiyorum neredeyse cbf le aynı fiyat aklım karıştı sonuç da 7000 lira bana göre az değil sizin görüşlerinizi almak istiyorum

6 aylık 4.000km hunk kullanıyorum Daha önce Tvs apache ve Ybr125 kullanmış birisi olarak söylüyorum Hunk Güç olarak gerçekten farklı Düz yolda 110 sabit hızla gidiyor 100 ile yokuş çıkabiliyor İniş aşağı motoru zorlarsanız 119 da kesiciye giriyor 120 diyelim

Ben bunu dişli değişimi ile 130-140 ları göreceğini düşünüyorum motoru zorlayıp boğmanız biraz zor 30 la giderken 5 .vitese takın motor zorlnmadan yavaşyavaş kendini toparlıyor 110lara ulaşıyor hareket ettikten sonra 3. vitese takın ve şehir içi 15-70 hızları arası vitessiz kullanın gayet akıcı ve kıvrak oluyor Vitesle uğraşmaya gerek kalmıyor Bu hali ile ama dişli değişirse bu seferde 13.5 tork 12 lere düşecek ve Apache ile yada CBF ile kalkış olarak aynı olacağı düşüncesindeyim ama toplam hız her 2 sindende yüksek olacaktır ybr nin 9.5 torkuna düşene kadar dişlileri küçültürseniz zaten 150-160 görür emin olun ybr cidden performas açısından berbat ve 10hp gücüne göre az da yakmıyor ybr de kullandım 3 litreleri bulurdu Güç yok sürekli 7-8bin rpm çevirtiyorsun trafikte akmak için ybr uzun yolda yokuşu gördümmü 2 kişi buyrun cenaze namazına 80le 75 le çekmeyip 4 e hatta 3 vitese e düştüğümü biliyorum

Hintmalı motorlar her ne hikmetse 14-15-16hp hissedilir bir güçleri olmasına rağmen yakmıyolar Bunun sebebi Motorbloklarında Motoru kısıtlayıcı hareketini önleyici kısıtlamalar yok Honda ve yamaha da bu var ve Titreşim söz konusu olmayacak kadar az sebebleri budur konfor için motorun dönüşüne balans falan koyup rahat devir çevirişini engelliyolar CBF150 ler 9binRpm bile çeviremiyor galiba ama 3 litre yakıyor sıfır titreşim titreşimin bir bedeli var tabi YAKIT a yansıyor

Ekonomik hint malı demişken Evet Titriyor fakat Hunk un Selesi aşırı kalın yastık gibi dikkatli bakıp elleyin Ciddi kalın sele var bu titreşim popo da vücutta asla hissetmiyorsunuz ayaklıklar lastik 100km lere cıkınca ayaklarda hissediliyor elciklerde ise 7binRPM devir üstü hissediliyor Şehir içi titreşim rahatsız edecek seviyede değil ki 3-5bin Devirin üstüne hiç çıkmadan Toku yüksek sizi taşıyor Gaza cevap veriyor rahat ve seri kullanılıyor

Yakıt olarak 100km/2.5litre gibi 6 aylık deneyimlerimde Şehir içi Daha az yakıyor gibi geldi bana henüz öyle 300-500km full depo tüketecek uzun yola gitmedim 20tl 50tl şeklinde benzin alıyorum İşten eve evden işe kullanıyorum Şehir iç i trafiğinde 2.5 litre yakıyor diyebiliriz Klasik hintli işte Tvs de böyleydi Hint kullanıyorsan Yakıt derdi yok Hatta hiçbir derdin yok (Yüksek devirlerde ÇİNLİLER KADAR olmasada titremesinide Önemsemiyorsun zaten 150CC MOTOR İLE DÜNYA TURUNA ÇIKMIYORUZ SONUÇTA)

Kötü yanlarına gelelim Lastikler çok kötü Islak zeminde Sabun kalıbı gibi Biraz ani kalkınca Patinaja düşüyor yerler ıslaksa 1. viteste çömertçe gaz açmamaya dikkat etmek gerek hafif yokuşlu yollarda yine 1. viteste Tekere geliyor düzlükte daha hiç olmadı ama 1-2 kere Yokuş yukarı arkadaki araba yavaş geliyor o yetişmeden acele yola çıkayım dediğimde İstem dışı tekere gelip ANANI LAN diye korkuttu beni ilk aldığım sıralarda Normalde Teker yapmak isteyenler Hiç zorlanmadan yapailirler Bu konuda Apache den daha iyi diyebilirim Hatta Seleden totonuzu kaldırıp 1. vitesde gaz verin O kendi kendine Tekere gelir

Ben Hunk u önerirmiyim

Hunk u alacak adam PErformas ve Yakıt tasarrufu olarak Tercih edebilir Küçük akrobasi tek Teker yapmak için alabilir Şehir içi Kullanım için İdeal Kıvrak ve seri motor Hani 18-25 yaş Başlama motoru diye Tasarlamışlar sanki Ayaklıklar geride Racing bir hava veriyor ama Gidonu geniş Trafikte Aralara daha seri kıvrak giriyorsunuz gidon açısı dar değil Ayaklıklar geride olduğu için Sonra bir YZF yada CBR ye geçtiğinizde Bunun ayaklığı nerde yahu gibi Aramazsınız YBR den APACHE ye geçtiğimde Vites pedalına 1-2 kere Basamk diye Alışkanlık olarak Bastiğim olmuştu TVS de bu nekadar gerideymiş Ayaklıklar kötü dediğimi hatırlarım ama Zamanla 125cc üstü tüm motorların Ayaklıkları Geride olduğu görünce Normali buymuş YBR anormalmiş demekki demiştim YBR ayaklıkları çok önde Apache Geridedir Hunk ta Apache gibi CBR gibi YZF gibi Ayak konumları Güzel geride (Olması gerektiği yerde) Deposu falanda kalın olduğu için ADAM AKILLI MOTOR SÜRÜYORUM LAN BEN OOHHOOOO 250ccLER KASA OLARAK BU HİSSİ VERMEZ diyorsun Gerçekten bir çoğuna KABA gelecek Kalın bir Deposu Genel anlamda bir Genişlik var motorda ÜSTÜNE BİNİN TEST MOTORLARINI DENEMEDEN GEÇMEYİN DERİM

MEvzu HIZ ise 130-140 desin motorum diyorsanız Dişli değiştirmek lazım orası kesin Motorunun hızı ile övünenler kadranda yazana göre İYİ yada KÖTÜ olduğunu düşünenler Rodajdan hemen sonra Dişliyi 2-3 diş küçültebilir yada Arka ile önü birlikte Değiştirin Hız yükselecektir ve Motora hiçbir Zararı olmaz dedğim gibi Kalkışta 13.5nm olan tork 12 ye falan düşer ki Motor 130 ları görürken düşük viteslerde CBF yada TVS gibi performas verir Dişlileri sanırım CBF150 ile aynıymış Zincir kapalı olduğu için Göremiyorum üstünde yazanları (Zincir koruması zaten Çamur pislikten Sudan zinciri koruyor Bana güzzel ve Akıllıca geldi o Zincir kutusu ama yağlarken yağdanlık gerek Kendiniz yapamıyorsunuz minicik delikten O işte biraz kötü 500km de 1000km de 1 zincirime yağ sür dediğinizde servis ücret ismeyior buna elenam hemen o alet ile yağ sürüyor O aletin içinde Artık motor yağı var geliiba Zinciri açıkta olan Apache ve YBR yede Artık motor yağından sürerdim ben bu minik delikten süremiyorum Alet gerek)

4.000km dir 1 kere Rodaj Yağı değişimi dışında 1 kerede 2800kmlerde zincir yağlama dışında Servisine hiç uğramadım Kitapçıkta 6.000km yağ değişimi yazıyor ama Servisi 3.000km sonra dediler
    Servise uymak gerek Hani kitapçığı yazan mühendis belki 60-70tl lik kaliteli yağ ile 6.000km gittiğini düşünüyordur falan Adam dandik Castrol koyuyor 20tl lik 3.bin Diyorsa 3 binde değişecez Motorumuz için Nekadar temiz yağ Okadar fazla Motor ömrü demek oluyor 20-30tl den kaçınıp Motoru kirli yağ ile kullanmaya deymez
    kaan898 bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı fatiii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir mesajla soğuyacak kadar insan savunmasız olmamalı veya aksine bir mesaja bakarak bayiden gidip motoru alacak kadar...
    Niye kendini yoruyorsun git bayiye test et,bi dostumda var kullandım,arkadaş abartmış kusura bakmasın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

negatif yorumla başlamışsın ,negatifle bitirmişsin,hiç mi artı yönü yok bu motorun,kullananlar (ben dahil)yalan mı söylüyoruz illa ki doğruların var ama yazdıklarının abartı olduğu gayet açık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    budur abi gider bakarsın hoşuna gider alırsın,hoşuna gitmez kalsın dersin,onun mesajıyla soğudum bunun mesajıyla ısındımla olmaz bu işler...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Motosikleti
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir mesajla soğuyacak kadar insan savunmasız olmamalı veya aksine bir mesaja bakarak bayiden gidip motoru alacak kadar...
    Niye kendini yoruyorsun git bayiye test et,bi dostumda var kullandım,arkadaş abartmış kusura bakmasın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

negatif yorumla başlamışsın ,negatifle bitirmişsin,hiç mi artı yönü yok bu motorun,kullananlar (ben dahil)yalan mı söylüyoruz illa ki doğruların var ama yazdıklarının abartı olduğu gayet açık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

budur abi gider bakarsın hoşuna gider alırsın,hoşuna gitmez kalsın dersin,onun mesajıyla soğudum bunun mesajıyla ısındımla olmaz bu işler...
    Ben görmüş olduğum ve yaşadığım sorunları dile getirdim artısı vardır ama neye göre çin malı motorun bile artısı oluyor yeri gelince açıkcası ben hiç beğenmedim
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motorda titreşim var ve kesinlikle CBF 150'nin yerini tutamaz. Bu Hint firmaları artık bu işe bir çözüm bulamazlarsa zamanla satışları düşecektir. Ayrıca dişli değiştirdikçe motorun hızı artamaz çünkü gücü yetmez. Öyle 130-140'lar falan bu güçte bir motorda mümkün değil. Fiyatını da göz önüne alınca bana göre tercih edilecek bir motor değil. T-Sports modeli bundan çok daha rahat ama titreşim onda da vardır. Şu anda Hint motorları içinde titreşimi olmayan model yok. Bir unut ve sesinden anladığım kadarıyla Dominar'ın titreşimi az olabilir.
    ayzek bunu beğendi.

özgürgenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    Görüşleriniz için teşekkür ederim Bu gün bayi e gittim ilk gözüme çarpan titreşim oldu galiba en iyisi cbf almak olacak

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda titreşim var ve kesinlikle CBF 150'nin yerini tutamaz. Bu Hint firmaları artık bu işe bir çözüm bulamazlarsa zamanla satışları düşecektir. Ayrıca dişli değiştirdikçe motorun hızı artamaz çünkü gücü yetmez. Öyle 130-140'lar falan bu güçte bir motorda mümkün değil. Fiyatını da göz önüne alınca bana göre tercih edilecek bir motor değil. T-Sports modeli bundan çok daha rahat ama titreşim onda da vardır. Şu anda Hint motorları içinde titreşimi olmayan model yok. Bir unut ve sesinden anladığım kadarıyla Dominar'ın titreşimi az olabilir.
    Hocam titreşim el ayak uyuşturacak kadar yok. Eldivensiz kullanımda bile rahatsız etmiyor. Motor ayaklıktayken gaz açınca ciddi bir titreşim hissi veriyor fakat yolda o titreşimi hissetmiyorsunuz. Yakıt, fren, güç, tasarım olarak cbf den daha iyi diyebilirim. Dişli değişimi konusunda bir deneyimim yok ama cbf de dişli değiştirerek 140 km/s görülebiliyorsa, daha torklu ve daha güçlü bir motorda neden olmasın?

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu titreşim konusu enteresan bir konudur aslında. Sadece motosikletten motosiklete göre değil, insandan insana göre de değişir. TVS RTR150'den daha fazla titreyen bir motor kullandım 3 yıl boyunca(Kymco CK125) başkalarını çok rahatsız eden titreşimi beni hiç rahatsız etmedi. Çünkü, her insanın titreşime hassasiyeti aynı değil. Kymco CK125'ten Honda CBF150'ye geçtim. Doğrudur titreşimsiz ve konforlu. Fakat hiç sevmedim bu motoru ve 1 yıl içinde sattım. Motor satın almadan önce sadece motoru değil, kendinizi de bir test etmenizde fayda var. Şu anda kullandığım motorun selesine oturduğumda Tofaş Şahin'den inip Mersedes'e binmiş gibi hissetmiştim. Fakat, bu seleyi bile çok rahatsız bulanlar var. Motosikletler farklı farklı. İnsanlar da öyle...

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)