Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @siyahus
    hasanım sizin için 60la gitmeye katlanırım da, 3 günlük gold kombinem olmasına rağmen çalışıyorum maalesef, o yüzden gelemiycem.
    cumartesi sıralama turlarına gittim ama, en azından o havayı soluyabildim, buna da şükür

@mülteci
    hoşgeldin dostum, ZN'mi satsam da buradaki arkadaşlıklardan kopamadım görüldüğü üzere

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    @dreamdark
    Dostum resımlerıne bakıyorum senın eskı moturunun devamlı.Inanılmaz hos.En begendıgım tarafı ıse GT-R kısmı

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehehh sorma hastalık derecesinde titizimdir zevkim de fena diil heraldeki gören dönüp bi daha bakardı benim motora GT-R yazısını Autoshoplarda bulabilirsin

barış03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    arkadaşlar öncelikle herkese selam olsun..ben 125zn olarak baska bi konu actım görmemiştim burayı..nese bende mondial 125zn alma cabası içindeyim ama asya diyenler oluyo vs vs.. bide derwish arkadaş ikinci el falan diyince dahada umutlandım.. forumlardaki yardımlaşmayı daha önce hiç bi forumda görmedim açıkcası,motor tutkusu bu olsa gerek.. fikirlerinizi ve önerilerinizi aktarırsanız sevinirim..sağlıcakla

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    @barış03
    Dostum ben dun hıc usenmedım bastan sona kadar satır atlamadan okudum yazılanları.Inanırmısın sankı o motora sahıbım ve tum ozellıklerını bılıyorum.Kım kac defa nasıl kaza yapmıs onu bıle bılıyorum.Ayrıca o arkadaslara buyuk gecmıs olsun.

Benımde bazı sorularım var.Benım sorum bu tıp modeller,yanı bu tıp kasalara sahıp,Honda,Yamaha,Suzuki gıbı modeller.Acaba tam model verebılırmısınız ? Bırde ben bır model buldum.Acıkcası kasa cok hosuma gıttı.Ama tabı Tr'de satılıyormu,satılıyorsa kaca satılıyor o konuda hıcbır bılgım yok.

Yamaha Vino 125.

derwish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scooter
    @barış03
    biz makinalara verdiğimiz paraya kıyasla aldığımızdan memnunuz. ben henüz memnun olmayanını görmedim. sorun çıkarıyor mu çıkarıyor. ama halledilebilir sorunlar olduğundan ve gayet iyi bir servis bulduğumuzdan dolayı pek şikayetimiz yok. fakat zaman içerisinde motorlar bize yetmemeya başlıyor bundan dolayı bazılarımız elinden çıkardı bazılarımız çıkaracak. yenisine verilecek parayla 2. el bir tane alıp kalan para ile üst baş donatmak daha mantıklı.

@mülteci
    bizim makinaların benzer tipleri sanırım bir tek vespa da var. diğer büyük markaların (orjinal honda hariç ki onu da bulana aşkolsun) benzer tipte motorunu henüz görmedim, aradan kaçırmış olabilirim. senin resmini koyduğun makina çok hoş ama türkiyede olduğunu sanmıyorum sebebe gelince son getirilen makina suzuki an125k fiyatının ne olduğunu tam hatırlamıyorum. yani başlangıç için çin malı ideal fakat ben alayım uzun süre kullanayım diyorsan vespa bak bence ama bütçe meselesi tabi....

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    Haklısın,ZN fiyat ve performans olarak oldukca iyi sanırım.Benımde tercıhım ZN olucak.

Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    onuda forumda motorlarını satmak isteyen bikaç arakdaşa msj attım ve arıcam yarın.. bnde baştan okumaya başladım galiba bnde işalah sizin gibi alırım bigün we sizin gibi ilk başta ufak tefek acemiliklerle yoluma dewam ederim..

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    @barış03
    umarım sende kavuşursun istediğin motora hoşgeldin takıldığın bir yer olursa sorarsan yardımcı olmaya çalışırız
    @mülteci
    aya motorun ve mondial'in nostaljik modelleri, honda2nın joker adıyla 1998 de üretimini durduğu bir modelinin birebir kopyası ( honda joker 90/50 yazarsan çok rahat resimlerine ulaşabilirsin) ayrıca fotodaki yamaha vino 125 Türkiye de satılmamakta fakat mondialin, sym nin ve adını unuttuğum bir firmanın aynı tipte motorları mevcut örneğin bu : http://www.motana.com.tr/urun_ic.php?id=1&mid=1

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    @umutboy
    Evet Honda'yı bılıyorum.Bıre bır aynısı nerdeyse ZN. Vino 125'e de gercekten benzıyor gosterdıgın model.Ama o nostaljı havası yok gıbı geldı bana.

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    sabah sabah ii gunner !
    eywah uyku kaçtı...

Herkese şimdiden iyi haftalar arkadaşlar.
    Yeni motor alacak arkadaşlara gerekli öneriler yapılmış. Bende aynılarını tekrarlıyorum. Ek olarak mutlaka ve mutlaka derwish'in söylediği "aksesuar" konusuna tekrar dikkati çekmeyi ve "yedek parça ile "servis" fiyatlandırmalarını da hatırlatmak istiyorum...

Aksesuarlar motorun yarısı kadar para tutuyor arkadaşlar. Kısaca bir açıklama gerekirse:

en az 2 tane kilit almak zorunda kalacağız. Çünkü scooterların çalınma oranı memeleketteki motorlu araçlar arasında en yüksek orana sahip. Dolayısıyla ister istemez sağlam 2 kilit alıyoruz. Biri zincir diğeride iyi bir disk kilidi olsa (ki ben 3 tane kulanıyorum) bunlar nerdeyse 100 ytl.

sağa sola 5-10 dakkalığına bıraktığınızda içiniz rahat etsin istiyosanız ve benim gibi ödlekseniz mutlaka alarm taktırıyorsunuz. Onunda maliyeti nerden baksan en az 60-70 ytl tutuyor.

Dreamdark gibi rahatsızsanız motoru temiz tutmak için (ayrıca ek bir güvenlik önlemi olarak) bir branda almanız şart oluyor. 2 ay önce motoru yıkadım. Dün bir arkadaş nasıl oluyorda senin motor bu kadar temiz kalıyor dedi. Kendisi her hafta yıkadığını söyledi ve benim motordan kirliydi onunki. Bununda en büyük çözümü branda ve sabahları 30 saniyelik bir toz alma işlemi. Hadi onuda al nerden baksan 50 ytl.

Hepsinden önemlisi korumalar, kask(lar), mont(lar), eldivenler vs derken bir bakıyorsunuz 500-1000 YTL para gitmiş... Bunları lütfen göz önünde bulunduralım.

en önemlisi 5-6 kutu WD40 alıyoruz - ki allahtan bunun maliyeti oldukça düşük, 1 tüp 10 YTL kadar ve epey gidiyor.

Sonuç itibariyle tüm bunlarla beraber hadi çantada alayım, yok elcikde alayım, aaa bak bu sinyaller ne şirinmiş, gazok, kürek, derken bi bakıyosun 500 ytl gidivermiş...

Yedek parça fiyatlarına gelince... Şimdi Japon bir motor ile Çin bir motor arasında seçim yapmak durumunda olan arkadaşlar için yazıyorum.

Honda scooter egzos: 870 YTL.
    Honda activa'nın ön ciğerinde yer alan ince bir metal bölme. (ön ciğerin önündeki süsleme gibi garip bişi bu): 80 YTL.
    Honda orjinal fren papucu: 50 YTL.
    Honda CBF 500 ön far: 1200 YTL.
    Honda scooter kayışları yaklaşık fiyat: 200 YTL
    Bu fiyatlara paralel periyodik bakım ve işçilik ücretlerini bir kenara yazalım.

Çinlilere gelince;
    125 Zn fren papucu: 10-15 YTL
    125 Zn Ön far: 30-40 YTL
    125 Zn Komple ön ciğer(ön bölüm): 50-70 YTL
    125 Zn kayış: 35 YTL.
    125 ZN periyodik bakım: Duruma göre 20-40 YTL gibi..

Fiyatların lütfen yaklaşık fiyatlar olduğunu göz önünde bulunduralım. Bu fiyat farklarından doğal olarak doğacak kalite farklarınıda düşünelim. Bu bağlamda ortaya güzel bir fiyat/performans oranı çıkartabiliriz.

CD40 - Kusursuz formül.(KD40)

Arkadaşlar siyahus'la yeni bir proje üzerinde çalışmaya başladık. Bitmek bilmez kedi ve kedi pisliği problemleriyle hayattan soğuyan bu ikili; karabiber, sirke, naftalin, böcek ilacı vs.. derken, sonunda muhteşem karışım CD-40'ı keşfetmeyi başardı (Cat Displacement 40. KD-40 olarakda anılabilir). 40'Incı denememizde yakalamayı başardığımız bu kusursuz kimyalsal karışım sayesinde çılgın kediler hayatımızdan sonsuza dek siliniyor... eeeh yeter sabah sabah

selamlar, sevgiler;

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    23nisan ulusal egemenlik bayramımız kutlu olsun arkdaşlar
    @darkform
    çok güzel bir yazı olmuş gerçekten yeni başlayacak arkadaşları için tam bir başvuru kaynağı yazıda da görüldüğü gibi cbf 500 ün ön farına vereceğimiz parayla bir adet ikinci el ZN ve yanında kaskl gibi aksesuvarlar alınabiliniyor çok güzle bir örnek gerçektende..
    Kd-40 süper bir buluş bence hemen bu ürünün patentini almalıyız zenscooclub markasının altında satışa süreriz kedilerle olan sorunumu anlaşma ve korkutma yoluyla çözdüm. artı dokunmıyorlar düldülüme. benim yöntem çok sabır gerektirdiğinden Sevgili darkform'un çözümünü uygulamanızı tavsiye ederim

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Paylaşmadan edemeyeceğim arkadaşlar. Bugün bir arkadaşımla birlikte toparladığımız yardımları Yedikule Hayvan Barınağı'na götürmek üzere ziyarete gittik. Aranızda hayvan sever varmı daha önce muhabbetini açtıkmı hiç hatırlayamadım ancak eğer varsa mutlaka gidilesi bir yer. Bol duygu dolu anlar yaşadık. Hele gözleri bir insan tafarından kör edilen küçük bir dostumuzun, yine birer insan olan bana ve arkadaşıma yaptığı sevgi dolu oyunlar inanılmazdı. Keşke o ufaklığın koca yüreğinin çeyreği o ve benzeri canilerde olaydı, dünya çok daha güzel bir yer olurdu diye geçiriveriyor insan içinden...

Şöyle 3-5 hayvansever ZeN'ci ile birlikte de tekrar gitmek isterim. Konuyu incelemek isteyenlere: www.yedikulehayvanbarinagi.com

selamlar, sevgiler;

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    @Baris03

Dostum benim 125ZN'imi satıyorum. Haberin olsun. Şimdi dışardayım bir ara ilanı ekler gözatarsın.

@ALL
    Dostlar 125ZN motorumu satıyorum. Esasında satmayada hiç kıyamıyorum. Kendime Hyosung veya başka bir naked filan almayı düşünüyorum. Tam kararımı vermiş değilim esasında. Kısmetse yakında araba alıcaz böyle oluncada eşimle bir yerlere giderken arabayı tercih edicez. Artçı için 125ZN çok güzel sırf bu yüzden bir kenarda dursun istiyordum ancak 2 motor + 1 arabanın masrafıda göz çıkartacak düzeyde olacağı için ZN'den vazgeçmek zorunda kalıyorum.

Motorum hakkında bilgilere gelince 2000 km bile olmadı ve sürekli olarak kapalı özel bir garajda muhafaza edildi. Zencluba yarın ilanı koyacağım.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    ---------------------------------------------------------------------
    ZeN ScooClub

06 MAYIS Pazar, 7nci ZeN ScooClub Gezisi

Sevgili arkadaşlar;

06 Mayıs 2007 Pazar gününe bu yaz yapacağımız ilk gezimizi planladık !

Pazar günü hep birlikte toplu sürüş ile İnceğiz'deki kamp ve piknik alanına varacağız. İsteyen, kendi et ve kumanyalarını getirerek mangal keyfi sürebilecek isyeten mevkide yer alan restorandan gıda ihyiyaçlarını giderebilecek. Gezimiz, İnceğiz mevkisi, güzergah, program ve toplu sürüş kurallarımız hakkında bolca detaylı bilgi içeren gezi dökümanını indirip incelemeyi unutmayın ! Dökümanı şimdi bilgisayrınıza indirmek için tıklayın

* Gezimiz esnasınca REDLINE ekibi teknik problem yaşama ihtimaline karşın servis aracı ile bize eşlik edecektir , ayrıca kendilerine bolbol soru sorma fırsatımız ve motorlarımızı kontrol ettirme şansımızda olacaktır.

* Yeterli sayıya ulaşmamız halinde (20 motor) gezimiz süresince bir AMBULANS bize eşlik edecektir.

06 Mayıs Pazar 2007 günü saat 09:40 itibariyle Mahmutbey gişelerden toplu sürüşle başlayacak olan gezi, Çatalca üzerinden İnceğize doğru devam edecektir. İnceğizde isteyenler kendigetirecekleri kumanyalarla yemek mangal vs. ihtiyaçlarını giderebilecekleri gibi isteyenlerde çevredeki restaurantlardanda ihtiyaçlarını giderebilir. Gezinin 19:00 itibariyle sona ermesi planlanmaktadır.

Mahmutbeyde buluşulduktan sonra önemli durumlar dışında durulmaması düşünülmüştür bu yüzden tüm katılımcı arkadaşlarımızın kumanyalarını yanlarında getirmeleri ve Zenlerinin depolarını önceden doldurmuş olmaları önemle rica olunur. İnceğizde büfe ve restaurantlardanda yararlanılabicektir.

TOPLANMA NOKTALARI:

1. Boğaziçi Köprüsü Gişelerin yanındaki boş alan
    2. Baltalimanı
    3. İncirli Ömür Plaza
    4. Mahmutbey gişelerden sonraki boş alan 09:40 toplu hareket

PROGRAM:

08:50 – Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanı buluşma
    Anadolu yakasında Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanındaki boş alanda tüm anadolu yakası motorları buluşacaktır.

09:00 – Boğaziçi Köprüsü Gişeler yanı Hareket
    Buradan Okmeydanı TEM bağlantısı ile Mahmutbey gişelere ulaşılacaktır.
    Grubun Hareketlerini Darkform ve Siyahus kontrol edecektir.

09:10 – İncirli Ömür Plaza Toplanma
    Avrupa yakasında bulunan ve Ömür Plaza toplanma noktasını tercih edecek olan arkadaşlar, saat 09:10 itibariyle buluşacaklardır.

09:20 – İncirli Ömür Plaza Hareket
    Ömür plaza önünden Yenibosna TEM bağlantısı ile Mahmutbey Gişelere hareket edeceklerdir .
    Grubun Hareketlerini Naciçino kontrol edecektir.

08:50 – Baltalimanı Toplanma
    Avrupa yakasında bulunan ve Baltalimanı toplanma noktasını tercih edecek olan arkadaşlar, saat 09:10 itibariyle buluşacaklardır.

09:00 – Baltalimanı Hareket
    Baltalimanından yeni yol ile TEMe çıkılarak ile Mahmutbey Gişelere hareket edeceklerdir .
    Grubun Hareketini TheBarbarian kontrol edecektir.

09:40 Mahmutbeyde toplanma ve Hareket
    09:40 ta mahmutbeyden İnceğize doğru hareket edilecektir.

18:00 İnceğiz Hareket ve gezi Sonu
    Gezinin 18:00 itibariyle geri dönüş yolunu başlaması , toplu sürüşün bozulmadan TEM Mahmutbeye kadar devam etmesi , sabah buluşan gurupların yine birbirlerinden ayrılmadan gruplar halinde sabahki rotalarının tersini takip ederek dönüşün tamamlanması planlanmıştır.

Gezimiz, İnceğiz mevkisi, güzergah, program ve toplu sürüş kurallarımız hakkında bolca detaylı bilgi içeren gezi dökümanını indirip incelemeyi unutmayın ! Dökümanı şimdi bilgisayrınıza indirmek için tıklayın

6 Mayıs'da görüşmek üzere !

www.zenscooclub.com
    info@zenscooclub.com

---------------------------------------------------------------------
    SYM Wolf 125 Classic

talla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BLACK ZN
    A2 sizler katılamıyo arkadaşlar (yönetim istifa)
    [CENTER]34 UVR 93[B][U][/U][/B][/CENTER]

[CENTER][SIZE="2"][B]HATALI DEĞİLSEM ARAYIN[/B][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][/FONT][/CENTER]

Motosikleti
    YAMAHA TRICITY 125
    @kemal tmm ozamn paslaşalım..bende istanbulda okuyorum ama şuanda memleketteyim(afyon)..eğer ikimiz içinde uygun bi seçenek olursa neden olmasın ..

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    Arkadaslar taksıtlı seceneklerı nerden bulabılırım zn 125 ıcın ? 12 ay pesın fıyatına taksıtlı oldugunu bılıyorum ama 24 ay vadelı taksıtlendırme nasıl bılen varmı ? Bugun bır bayıye sordum 24 ay taksıtlendırmeyı.her ay 100 ytl dedı bonus carda.2400 ytl yapar.ama pesın fıyatı 2150 ytl.sızcede bır yanlıslık yokmu ? sankı vadelıye gore dusuk fıyat verdı bana.250 ytl mı oynar sadece 12 ayda.

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    @mülteci

evet mülteci fiyat iyimiş hakkaten. Yani faiz oranı iimiş.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Motosikleti
    ZN 125 Yakında...
    ama yanlıs soylemıs olabılır.yarın baska yerlerede sorucam.sızın bır bılgınız varmı bu konuda ? ınternetten bulamadım 24 ay vadelı fıyatını.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler