Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    roa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    hoşbulduk arkadaşlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umutpoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN namı diğer düldül
    roa hoş geldin aramıza
    @arkadaslar
    sitede fragrance_chaplin adlı üyenin önderiliğinde as 125t sahiplerinin ufak bir topluluğu var onlarıda ZenScooclub'a davet edelim derim Siz ne düşünürsünüz?
    ayrıyetten site yönetimiyle konuşup Honda shadow90-50 görünümlü tüm motosiklet sahiplerininde Zenscooclub'a yönlendirilmelerini de sağlaya biliriz

Urban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZN 125
    @roa
    İstanbul ekibinin dinamikliğine bakıp kıskanıyorduk, artık Ankara grubunda da faliyet var. Hoş geldin aramıza.

@darkform
    Sevgili admin, bugün stickerler elime ulaştı. Öncelikle çok teşekkür ederim, hem bu işe emek verenlere hem de taaa Ankara'lara ulaştıranlara. Bu arada paketleme ve itina bir numara. Her biri tek tek sarılmış, ayrı ayrı etiketlenmiş vs. Gerçekten hepiniz tek kelimeyle harika bir iş çıkarmışsınız.
    Not: Bu kadar emek bedava olmaz herhalde, ek bir ödeme gerekiyor ise lütfen bildir.

@all
    Geçen gün parça uyumu vs. konusunda bahsi geçtiği için merak edip honda shadow 50/90 nedir diye sormuştum ve sağolsun darkform bu konuya açıklık getirdi ama sanırım bu motorsiklet şu anda satılmıyor değil mi? Yani parça konusunda eğer danışmanlık isteyeceksek, servise gittiğimizde enayi durumuna düşmeyelim. Bunu okurken bana ne cahil adam diyenlerden özür dilerim, hakikaten tamamen cahilliğimden soruyorum...

Ayrıca mekanik konusunda deneyimli arkadaşların akü konusunda yorumlarını almak istiyorum. Geçen gün zor çalıştırma konusunda soru sormuş ve yönlendirmeler ile zen scooclub adresinden kısmen faydalanmıştım. Ancak sorun devam ediyor ve hatta motor artık hiç çalışmıyor. Ben kıt bilgim ile bunun akü ile aramda bir problem olduğunu düşünmekle birlikte yine de yorumlarınızı rica ederim. Ayrıca akünü değiştir derseniz, bu konuda tavsiyeler nedir? Marka, aynı güç, aynı amper yoksa daha güçlü vs. konularında da detay rica ediyorum. Bu aküleri de honda vb. markaların kullandıkları ile değiştirmemiz fayda eder mi?

Şimdiden herkese çok teşekkürler, iyi geceler...
    Urban

darkform - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Arkadaşlar dün uzun far'ım patladı. bugün İst/Göztepe oto sanayi'ye gittim ve far ampulü baktım. Ufakça bir oto elektrik dükkanı bana aynı teknik verilerde iyi bir ampul önerebileceğini söyledi ama fiyatı biraz pahalıdır dedi. "Nedir abicim ?" dedim. 15 YTL olduğunu söyledi. ver bakalım dedim, verdim 15 YTL'yi aldım far ampulünü. getirdi abi kutusuyla bööle gözüm hiç tutmadı. Ben takarım saolasın dedim çıktım gittim. (Hani beğenmezem sökmüşken hemen değiştiricem çünkü, yedek dursun diye koyucam torpidoya) Neyse, bağladım ettim. bide baktımki anaaa canavar... Yine bir projektör gibi, bir araba farı gibi aydınlatmıyor, ama artık önümü görebildiğimi farkettim. hatta bi ara uzunları kapattım kısalarla gittim way be dedim kısa far bile yetiyor... (alışmışım far yetmediği içi uzunlarla gitmeye, zaten muhtemelen eski far ondan patladı.)

Değerlerini kontrol ettim hakkaten arjinaliyle aynı, yani 12V/35W. Her ihtimale karşı ben bunu 1 ay kadar deneyeyim. bakalım aküden çok çekiyormu (teknik olarak imkansız ama olsun). Daha sonra hepinize önereceğim.

Sonuç olarak eskisi kadar kötü değil. Araba farı gibide değil. Eskiye oranla %25 - %50 arasında bir artış var ve yolu net ve rahatça gösteriyor. Acaba piskolojikmi diyorum ama diil ya sanırım. Hakkaten ii yane baya farketti... Neyse kulüp üyesi arkadaşlarımızda dener bakarlar. Karşılaştırır anlarız.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Motosikleti
    @darkform
    ampul philips mı acaba eğer o ise bende taktım ama bir fark göremedim yok o değilse harika birşey ozaman bu ampul

roa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    darkform
    Ampülün markasını verirsen bende almak istiyorum.
    Urban
    Hoşbulduk.Yeterli sayıda sticker varsa size nasıl ulaşabilirim?

canyerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR
    @urban
    üstat senin motor mitatpaşa köprüsünü geçtikten sonra soldaki ilk binaların önünde duran siyah zn mi acaba???
    Can YERLİ
    06 YC 502

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim de 2 gün önce uzun farım yandı gittim sanayiden philips aldım 5 YTL verdim, orjinalinden pek farklı diil, değerler aynı zaten

bu arada ben de bugün cam taktırdım arkadaşlarrrrrr! çok sevimli olduuuuu

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    arkadaşlar bende aldım ampul 5ytl ye...
    ilk önce yamahaya gittim bana 25 ytl dediler...
    biraz daha araştırınca bunu buldum uydu...

5 ytl

birde farkeden oldumu bilmem ama bizim farın içinde park lambası var ama onu devreye sokacak anahtar yok... direk fara bağlamışlar...

bu arada bugün emniyete gittim ve ruhsatımı düzelttirdim...
    adamlar sağolsunlar 1 saat uğraştılar ve asetat kalemiyle düzelttiler...
    üstüne pvc çektiler

ruhsat böyleyken

bir saat uğraştılar memur arkadaşlar
    sabırla bekledim
    artık ruhsatım böyle

Alıntı antikacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende aldım ampul 5ytl ye...
    ilk önce yamahaya gittim bana 25 ytl dediler...
    biraz daha araştırınca bunu buldum uydu...

5 ytl

birde farkeden oldumu bilmem ama bizim farın içinde park lambası var ama onu devreye sokacak anahtar yok... direk fara bağlamışlar...

ewt ben de farkettim onu, kullanma kılavuzuna da baktım; orda da normalde far anahtarı 3 aşamalı, bizdeyse 2 aşama, sadece on/off. Heralde türkiyeye yolladıkları modellerde maliyetten kısmak için bööle bişi var diye düşünüyorum.

bu arada gösterdiğin ampul 3 YTL idi benim aldığım yerde, ben 5 YTLye philips aldım

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    @umutpoy
    chaplin nick li uyeyi istanbulriders ten taniyorum sitemiize ve forum topicine davet ettim gelmek istemedi.........
    ]

Motosikleti
    @antikacı
    süper ya diyecek bişey bulamıyorum adamlar çok uğraşmış
    @dreamdark
    hayırlı olsun siperlik-cam konusunu aydınlatırmısın kaça aldın nereden aldın
    @thebarbarian
    evet bende mesaj attım ama cevap gelmedi

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    o zaman bana 15 ytl'den geçiren amcaya oha diyorum.
    Şimdi siz philips bile farketmiyor diyorken ben acaba abarttımmı diye düşünüyorum. Daha dikkatli bakıcam...

@ roa
    roa stickerları yakın zamanda kulübün ankara temsilcisi Can Yerli'den edinebilirsin.

@ urban
    başka masraf yoktur. Katkıların için tekrar teşekkürler.
    Shadow 90 (90 cc) ve Shadow 50 (50 cc) olan modeller 3-5 sene önce üretim bandından kalktı diye biliyorum ve hemen hemen eminim. Ama Honda halen yedek parça sağlıyor.
    çalışmama'nın farklı nedenleri olabilir. start'a bastığında elektrik marşı tam performansla çalışmıyorsa veya hiç basmıyorsa, farlar kısık yanıyor veya tam yanıp müddet açık kaldıktan sonra kısılmaya başlıyorsa veya hiç yanmıyorsa sebep %99 ihtimalle akü olabilir. Akü bitiktir. Bosh 5 amper aküler 25 YTL civarı ve tavsiye ederim. Ayrıca bizim orjinal aküden baya daha küçük. Bu sayede torpidonun kıç kısmındaki ufak kapaklı boşluğa sığıyor ve torpidoda bir hayli yer kazanılıyor.
    Ama yok starter tam alıyor fakat motor çalışmıyor, farlarımda bir sorun yok elektrik aksamı normal diyorsan, o zaman çok farklı sebepler sayabilirim. Mesela: Karburatör ayarı, aşırı pis hava filtresi, kullandığın benzin, buji ayarı, benzin aktarma hortumlarındaki kıvrılmalar-boğulmalar, arızalı benzin otomatiği, aşırı kirli benzin filtresi, çok düşük rolanti (marşla beraber gaz verdiğinde çalışıp ardından istop ediyorsa), çok yüksek rolanti (boğmuş olabilir), çalıştırırken aşırı gaz verilmesi(boğmuş olabilir) , vs... vs...
    Hiç çalışmıyor derken yani bariz çalıştıramadın öyemi ? Ayak marşı ile denedinmi ? onda durum nedir ? Eğer herhangi bir sebeple motor boğuldu ve çalışmamak iiçin inat ediyorsa, ayak marşını kullanarak kullanım el kitabında gösterildiği şekilde inat ederek çalıştırmanı önerebilirim.

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    @dreamdark
    görüyorsunya kardeş burda 5 milyona bile kazık yiyoruz...

Motosikleti
    SYM - Wolf 125 Classic
    Alıntı antikacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @dreamdark
    görüyorsunya kardeş burda 5 milyona bile kazık yiyoruz...
    Abi biz gönderelim sana burdan ne lazımsa ya. ne o ööle herşey pahalı orda...
    Bu arada Resimlerinin hastasıyım biliyosun Gönder devammmmmmmm
    uzun bir aradan sonra tekrar hoş geldin

ii gunner.
    SYM Wolf 125 Classic

Motosikleti

bu ampul 5 ytl ve 55 watt Şimdi en yakın zamanda bir deneme yapacağım anlatırım sizlere yapınca... Farın içindeki park lambası gibi olan soketli ampul yerine bunu takmayı düşünüyorum bakalım ne olacak?

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arkadaslar selamlar...

memleketten istanbula döndüm ve devlet yurdunda kaldıgım için nete sık giremedim ..
    girdigimde en son kaldıgım yerden baslayıp tüm yazılanları okudum...
    benim ZeN'im olmadıgı için parcalar hakkında yorum yapamıyorum...

bu arada ZeN scooclub'e üye oldum ama ZeN'İM yok ve baska bir model kullanıcısıyım... bu site kurallarında bir sorun degildir umarım...

yolunuz acık olsun arkadaslar bol km'ler...

@umutpoy
    dün bayaa bi dolaştım, en sonunda Ziverbey'de bi Asya servisinde buldum 40 YTL dediler; takması dahil, 35 YTLye hallettim. 2 dakkada cillop gibi taktılar 2 kişi. Çok da esnaf adamlar, düşünen varsa tavsiye ederim walla

@antikacı
    sağlık olsun be kardeşim, bi daha ordan bişi almazsın işte sen de

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar selamlar...

memleketten istanbula döndüm ve devlet yurdunda kaldıgım için nete sık giremedim .. bu arada ZeN scooclub'e üye oldum ama ZeN'İM yok ve baska bir model kullanıcısıyım... bu site kurallarında bir sorun degildir umarım...
    Yok canım niye sorun olsun , bilakis mutlu oluruz. Takıl bize hayatını yaşa

@Umutpoy , abicim 55w cok olmasın akü dayanırmı dersin , dayanırsa zati normal ampulu çıkarıp yerine 55w takmak en iyisi.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım niye sorun olsun , bilakis mutlu oluruz. Takıl bize hayatını yaşa

@Umutpoy , abicim 55w cok olmasın akü dayanırmı dersin , dayanırsa zati normal ampulu çıkarıp yerine 55w takmak en iyisi.
    arkadaşlar ben bunu sormuştum daha güçlü aydınlatma yapmak için bööle bişi yapsam nası olur diye, fakat elektrikçi tavsiye etmemişti, aküye zararlı demişti.
    Ancak röle takılıp yapılabilir demişti yanlış hatırlamıyosam..

yaw kimse yok muuuu cnm sıkılıyooo haber yayınına gircem 15 dakkam kaldı, millet uyanın artıkkk, ben sabah 7den beri çalışıorummm!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler