Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bende znu 125 almayı düşünüyorum ne kadar yaıo bi bilginiz varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol ibrahim. senle tanıştığımızda motor 2-3 bindeydi şimdi 17bine az kaldı. daha tık yok. sağlam çıktı. memnunum. sen evlendin. şimdi bu mayısta sıra bende. yoksa çoktan satıp cbf yada ybr almıştım. masraf çok.
    hadi hayırlısı olsun bakalım..Allah tamamına erdirsin..ben de muhtemelen bu seneyi yaya geçirip 2013 baharına doğru bişeyler almaya niyetliyim..borcumu harcımı bitirmeye ve planlarımı da ona göre yapmaya çalışıyorum..havalar ısınıyor içimiz kıpır kıpır ama boğazıma kadar borçlu olduğum için sadece ilanlara bakıp hevesimi alıyorum
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

Motosikleti
    Mobilet :)
    Selam arkadaşlar.Asya motorun as-125 t modelinde kaç yılına kadar koltukları parlak deri model üretilmişti?bi motor buldum 2009 model diyorlar fakat koltuğu parlak deri hani dikkatimi çeken şu oldu 2005 modellerde hep parlak deri koltuklar var :S

Motosikleti
    zn-125
    Arkadaşlar bu motor ne kadar yakıyor diye çok soru geliyor ve forumdaki arkadaşlar deneyimlerini paylaşıyorlar bir de ben deniyim dedim. bakım yaptıktan hemen sonra (hava filtresi + yağ ) depoyu full doldurdum sonra 100 km gittikten sonra tekrar aynı yerde aynı pompadan fulledim. tam 12 tl ( 2.5 lt ) benzin aldı. çok hızlıda gitmedim çok yavaşta normal istanbulda şehir standarlarında.
    buda motorun km de 12 kuruş yaktığını gösterir.
    bizim depolar 4,2 litre olduğuna göre son damlasına kadar gidersek 168 km gideriz ) 20 tl ile 170 km yaklaşık hiç fena değil bence .

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba forum sakinleri istanbul içinde 1500 tl ye kadar temiz AS125 VE ZN125 aramaktayım

0543 341 46 41 Den satan arkadaş varsa 24 saat ulaşabilir.
    Asayiş berkemal

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı wiyyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motor ne kadar yakıyor diye çok soru geliyor ve forumdaki arkadaşlar deneyimlerini paylaşıyorlar bir de ben deniyim dedim. bakım yaptıktan hemen sonra (hava filtresi + yağ ) depoyu full doldurdum sonra 100 km gittikten sonra tekrar aynı yerde aynı pompadan fulledim. tam 12 tl ( 2.5 lt ) benzin aldı. çok hızlıda gitmedim çok yavaşta normal istanbulda şehir standarlarında.
    buda motorun km de 12 kuruş yaktığını gösterir.
    bizim depolar 4,2 litre olduğuna göre son damlasına kadar gidersek 168km gideriz ) 20 tl ile 170 km yaklaşık hiç fena değil bence .
    Bende de var zn yalniz bu motor icin normal teker sayaci koymuslar teker de scooter tekeri oldugu icin fazla %15 daha fazla yada % 15 daha hizli gidiyomus gibi gorunuyomus..test ettim cidden oyle cikti..175 km lik yolu 200 km olarak olctu..benim motor 2007 belki 2011 lerde sayaci degistirmislerdir onu bilmiyorum..

Motosikleti
    zn-125
    Alıntı sleymn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de var zn yalniz bu motor icin normal teker sayaci koymuslar teker de scooter tekeri oldugu icin fazla %15 daha fazla yada % 15 daha hizli gidiyomus gibi gorunuyomus..test ettim cidden oyle cikti..175 km lik yolu 200 km olarak olctu..benim motor 2007 belki 2011 lerde sayaci degistirmislerdir onu bilmiyorum..
    yok doğru söylüyorsun bende 2010 var oda km yi fazla gösteriyor. dediğin gibi bizim yaptığımız değerler hep %10-15 değerinde fazla. ama benim öğrenmek istediğim bütün zn ler ne yakıyor .
    kendi aramızda kıyaslamamız.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Arkadaşlar selam;

125 Zn'm bütün kış üstü kapalı fakat etrafı açık otoparkın merdiven altı gibi bir yerinde durdu. Yaza doğru havalarda ısınmaya başlıyorken kaldığım yerden motosiklet kullanmaya devam etmek istiyorum. Ancak kış koşullarından ötürü ZN'nin nikelajlı kısımlarında küçük paslanmalar oluşmuş. Paslanmayı gidermek için pas sökücü vs gibi bir sprey alıp uygularsam geçer mi? Yoksa daha güzel çözümler var mı? Ne tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı wiyyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok doğru söylüyorsun bende 2010 var oda km yi fazla gösteriyor. dediğin gibi bizim yaptığımız değerler hep %10-15 değerinde fazla. ama benim öğrenmek istediğim bütün zn ler ne yakıyor .
    kendi aramızda kıyaslamamız.
    doğru söylüyorsun. fazla gösterge herkeste. benim motor 17bini devirdi 12,5-13 kuruş civarı yakıyor.
    Alıntı oxijen86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam;

125 Zn'm bütün kış üstü kapalı fakat etrafı açık otoparkın merdiven altı gibi bir yerinde durdu. Yaza doğru havalarda ısınmaya başlıyorken kaldığım yerden motosiklet kullanmaya devam etmek istiyorum. Ancak kış koşullarından ötürü ZN'nin nikelajlı kısımlarında küçük paslanmalar oluşmuş. Paslanmayı gidermek için pas sökücü vs gibi bir sprey alıp uygularsam geçer mi? Yoksa daha güzel çözümler var mı? Ne tavsiye edersiniz.

Teşekkürler.
    sanırım paslanmalar göstergelerin etrafı ve ön diskteki hidroliğin oralar. bence bi wd40 al sık temizle. düzelir. hatta bu fıs fıs yağ içerikli olduğu için paslanmayı engelleyici etkiyede sahip.
    ama fren diskine sakın sıkma.

izmirde bu moturu8n sıfırını bulma şansım varmi

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci
    İzmirde mondial bayi yokmu? Bayide bu model olmak zorunda değil, getirtirler sipariş verirsen. mondialbayi.com da il ilçe yazarak bayileri görebilirsin.

omeruby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZNU
    Merhaba 125 znu kullanan var mı ? Memnun olmadığınız bi durum yada kronik sorunları varsa öğrenmek isterim.

NostaljiASYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 125t nostalji
    Meraba ömer bende znu nun asya markası varr motorumdan memnun olmadıgım tek yanı 2 kişi binince kalkışlar çok dengesiz oluyor bunun için arka amasörü daha uzun bi amasörle değiştirince hem altı yükseliyor hemde çok daha rahat makas atıyor

Motosikleti
    125 ZNU
    Alıntı NostaljiASYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba ömer bende znu nun asya markası varr motorumdan memnun olmadıgım tek yanı 2 kişi binince kalkışlar çok dengesiz oluyor bunun için arka amasörü daha uzun bi amasörle değiştirince hem altı yükseliyor hemde çok daha rahat makas atıyor
    Anladım teşekkürler
    Peki ben motoru sıfıra 2300 liraya buldum. Şu an alsam 2300+ ne kadar masraf yaparım plaka ruhsat vs. ? Ankara'da yaşıyorum. Takipçiye vermeyeceğim kendim halletmek istiyorum

Motosikleti
    asya 125t nostalji
    kusura bakma mesajını yeni gördümde ne kadar masraf yapıcagın hakkında hiç bilgim yok ben 2. el aldım :(

Motosikleti
    yamaha crypton kral kr100-77 ve mondial zn 125
    suan plaka ruhsat ve sigorta işlemini kendin yaparsan 200 tl takipçiye yaptırırsan 250 tl gidiyor bu arada arka amartisörü uzun takma fikri iyi bir fikir degil çok az bir fark la 2 cm gibi bir amortisör taktım motor havaya kalktı ve ayrıca altaki motor yüksüz haldeyken şaseye degiyor yolda giderken de çukurlarda motorun şaseye değdiğini hissediyorsunuz..
    yamaha crypton 110cc

Motosikleti
    yamaha crypton kral kr100-77 ve mondial zn 125
    arkadaşlar zn min egzozunda boya sıkıntısı var orjinal boyası kayboldu komple söküp nikelaj kaplamaya mı versem yada silah boyası diye bir boya duydum mat siyah renkte öyle birşeyler mi yapsam yaz kış sürekli kullanıyorum motorlarımı

reco52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar 1 hafta önce şiddetli yağmurda scooterimle yarım saatten fazla dolaştım sonrasında motor stop etti tekrar marş yaptım çalıştı gaz verdikten sonra yine stop etti bir daha da çalışmadı ustaya gittim sorunun statörden olduğunu söyledi doğrumudur? takviyeyle marş yapıyoruz ama yinede çalışmıyor kontrol ettim bobine elektirik gelmiyor

Motosikleti
    asya 125t nostalji
    Bayram ben motoru mu sattım ama senin dediğin o ses amasör takozu var amasörün üst tarafındaki vida yerinde o parçalanıyor ve o ses çıkıyor motorun şaseye deymesi gibi bi olay yok ben 1 sene öyle kullandım tık ses çıkarmadı.

Motosikleti
    125 ZNU
    Merhaba arkadaşlar. Bu gün 125 znu aldım İlk gün 5-50 km yaptım motorla çok keyifli bir motor. Ancak 2 kişi bindiğimizde orta ayak yere sürtüyor . Bir çözümü var mı yoksa söküp atıyım mı ayaklığı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler