Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba motor yağı orta sehpahada ölçülür yan yatırıpta bakma sakın çubuktaki baklava deseni tamamen yağ olmalı zaten anlarsın çubuğun ucu çok ince sonra kalınlaşmaya başlıyor o ince kısım tamamen yağ olmalı . totalde 850 gr yağ alır daha önceki sayfalarda nereleri sökeceğin kırmızı işaret ile işaretli

ön arka lastiğin fiyatı nedir
    buzmotorda
    3,50-10 Michelin SM100 55,00 TL
    çifti 110 ön arka aynı sanırım
    ben çubuğu temizliyorum geri çektiğimde çubuk yağ içinde çıkıyo herseferinde yoksa benmi evham yapıyorum anlamadım
    hava filtresini aradım dün akşam o yan kapağı açtım ama ordan filtreyi çıkartıp takmak mümkün değil gibi geldi motorun totosundaki grenajlarımı sökmek gerekiyo? orda süngerli bişey var hava filtresi o sanırım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buzmotorda
    3,50-10 Michelin SM100 55,00 TL
    çifti 110 ön arka aynı sanırım
    ben çubuğu temizliyorum geri çektiğimde çubuk yağ içinde çıkıyo herseferinde yoksa benmi evham yapıyorum anlamadım
    hava filtresini aradım dün akşam o yan kapağı açtım ama ordan filtreyi çıkartıp takmak mümkün değil gibi geldi motorun totosundaki grenajlarımı sökmek gerekiyo? orda süngerli bişey var hava filtresi o sanırım
    merhaba dışındaki siyah kapağı komple çıkarttın mı komple çıkarabilmek için motorun hava filtresi olan tarafında motorun markası yazar grenajlarda mondial yada asya o yazılı kapakta 2 tane vida var onları söküp o siyah kapağın 2 vidasına daha ulaşıyorsun. sonra hava filtresi kırmızı kabak gibi oratada2 tane bidası var onunda altında üstünde çıkarıp takması çok kolay yapamazsan nereye kadar söktün foto çek ben üstünde işaretlemeler yaparak sana yardımcı olayım şu yağ çubuğunuda çek gece yazarım ben cevap 11-12 gibi iyi günler

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bende lastikleri Michelin SM100 ile değiştirmek istiyorum. sezon açılıyo artık.
    55 lira iyiymiş.

merhaba dışındaki siyah kapağı komple çıkarttın mı komple çıkarabilmek için motorun hava filtresi olan tarafında motorun markası yazar grenajlarda mondial yada asya o yazılı kapakta 2 tane vida var onları söküp o siyah kapağın 2 vidasına daha ulaşıyorsun. sonra hava filtresi kırmızı kabak gibi oratada2 tane bidası var onunda altında üstünde çıkarıp takması çok kolay yapamazsan nereye kadar söktün foto çek ben üstünde işaretlemeler yaparak sana yardımcı olayım şu yağ çubuğunuda çek gece yazarım ben cevap 11-12 gibi iyi günler
    o dediğin kapağı söktüm ama onun içinde hava filtresini tutan 3yada 4 tane daha vida var onlardan biri yukarda ona ulaşıpda sökemedim.resimleri çekerim akşama.bide benim ön disk baya derin bi şekilde çizilmiş balatamı bitik acaba bugün bi servise götüreyim en iyisi cumartesileri açık oluyolarmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:46 ----------

motor yağı normalmiş ya geçen sefer yanımda ufak bi selpak vardı çubuğu tam silememiştim bu sabah aydınlık bi yerde baktım çubuğun tırtıklı olan kısmında yarının az yukarısında
    bugün servise götürcem ön disk iyice sapıttı aşırı ses yapıyo hangi servise gitmemi önerirsiniz?

bugün hava çok güzeldi umarım sizde havayı değerlendirip benim gibi bol bol gezmişsinizdir

hava filtresi burda sanırım ama işaretlediğim yerlerde 3tane yıldız vida var grenajları sökmeden çıkarmak mümkün değil gibi gözüküyor?

arka sağdaki mondial yazısının L si kırılmıştı bende tamamen sökeyim dedim ama geriye böyle 3tane delik kaldı bu delikleri neyle doldurabilirim,bide önceki sahibi biraz çizmiş bu sağ tarafı, arka grenaj ne kadardır yenisinimi alsam?

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Serkan;

motorun fotolarını üşenmemişsin tek tek paylaşmışsın. ellerine sağlık. kerem öncelikte ve ben dahil bir çok arkadaşımızı cesaretlendiriyorsun çok sağol. motoru rektefe ettin sanırım. daha önce bahsetmiştin. motorun şu anki durumu ile ilgili bilgi verirsen sevinirim.

Felon;

Üstad ön diskten fren sıktıkca gırç gırç ses gelmesi normal. Servis disk temizleme sprey'i sıkıyo geçiyor fakat bi süre sonra yine yapıyo. Otobalata'ya sormuştum bi keresinde. Balatalarınız çok dandik demişti. Ondan yapıyomuş. O çok büyük bi sorun değil takma. Ama sen çizik var diyorsun onu bilemiyorum tabi. Frenlerin tutuyosa sorun yok bence. Fazla masrafa girme.
    Deliklerden bahsetmişsin, görüntüyü çok bozmuyosa onun içinde sıkıntı yapma zamanla motorda daha fazla çizik olucak şüphen olmasın.

Lastikler konusunda son bi bilgi vereyim. Anes motor ile bayağı bi yazışmıştım. Lastiklerin belirli bir ömrü var. Bu tarih gün ışığına girdiği tarihten başlıyor. Yani senin sirkeciden yada servisten yada başka bi yerden alacağın lastik rafta 2-3 sene beklemiş artık ömrünün sonuna gelmiş lastik olabilir. Ben yinede anesmotor'dan almanı tavsiye ederim. Yanlış anlaşılmasın bu firma ile hiçbir bağım yok.
    anes bana lastikleri siparişi aldıkları tarihte fabrikanın gün ışığı görmemiş depolarından sipariş ettiklerini söylemişti. Sonuçta para vericeksen sonuna kadar paranın karşılığını alman lazım.

Motosikleti
    znu 125
    ertanos hocam selamlar.
    lastiklerin üzerinde üretim tarihleri yazıyor zaten. alırken tarihleri kontrol etmesini tavsiye ederim arkadaşlara.

@ertanos
    ben o sese uyuz oldum ama özellikle düşük hızlardayken hafif frende çok kötü ses çıkartıyo şehir içinde karizmayı çiziyo, en iyisi disk spreyi almak sanırım o çizikte önemli bişey değilmiş onuda göstermiştim.
    hava filtresi konusuna ne diyosunuz ona cevap gelmemiş ?
    lastik konusunda kararsız kaldım prelli var anes motorda ama herkes ya metzeller yada michelin diyo.lastik alırken üretim tarihine dikkat edicem en önemlisi o sanırım

bu arada foruma daha çok girelimde canlansın biraz yaza bişey kalmadı fuarda ufak bi buluşma ayarlasak nasıl olur zencilerden kimler gelicek fuara?

Motosikleti
    znu 125
    ben pazar günü gidiyorum fuara kısmet olursa

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pazar günü gidiyorum fuara kısmet olursa
    tamam pazar gününe toplanalım o zaman bende pazar günü gelirim başka kimler var ? bu arada ben pazar günü 6dan sonra gelebilirim yada sabah erkenden 12ye kadar

serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan;

motorun fotolarını üşenmemişsin tek tek paylaşmışsın. ellerine sağlık. kerem öncelikte ve ben dahil bir çok arkadaşımızı cesaretlendiriyorsun çok sağol. motoru rektefe ettin sanırım. daha önce bahsetmiştin. motorun şu anki durumu ile ilgili bilgi verirsen sevinirim.

Felon;

Üstad ön diskten fren sıktıkca gırç gırç ses gelmesi normal. Servis disk temizleme sprey'i sıkıyo geçiyor fakat bi süre sonra yine yapıyo. Otobalata'ya sormuştum bi keresinde. Balatalarınız çok dandik demişti. Ondan yapıyomuş. O çok büyük bi sorun değil takma. Ama sen çizik var diyorsun onu bilemiyorum tabi. Frenlerin tutuyosa sorun yok bence. Fazla masrafa girme.
    Deliklerden bahsetmişsin, görüntüyü çok bozmuyosa onun içinde sıkıntı yapma zamanla motorda daha fazla çizik olucak şüphen olmasın.

Lastikler konusunda son bi bilgi vereyim. Anes motor ile bayağı bi yazışmıştım. Lastiklerin belirli bir ömrü var. Bu tarih gün ışığına girdiği tarihten başlıyor. Yani senin sirkeciden yada servisten yada başka bi yerden alacağın lastik rafta 2-3 sene beklemiş artık ömrünün sonuna gelmiş lastik olabilir. Ben yinede anesmotor'dan almanı tavsiye ederim. Yanlış anlaşılmasın bu firma ile hiçbir bağım yok.
    anes bana lastikleri siparişi aldıkları tarihte fabrikanın gün ışığı görmemiş depolarından sipariş ettiklerini söylemişti. Sonuçta para vericeksen sonuna kadar paranın karşılığını alman lazım.

hava filtresi için o işaretlediklerini sökmene gerek yok hava kutusunda dolu delik var onların içinde vidalar var yıldız söküyorsun çıkıyor zaten benim hava kutusu boğazdan koptu bant çektim öğrendim ki sıfırı 25 tl imiş sıfırını aldım komple hava kutusu içinde filtrede var hem hortumun plastiği çok yumuşal oluyor zamanla sertleşiyor ve kırılıyor.

benim motor ayın ay başını bekliyor daha tam rektefe olmadı zaten rektefe yaparken bütün fotoları paylaşacağım
    gerekli parçalar ;

piston segman
    silindir
    üst kapak
    arka balata
    ön krank contası
    karbüratör
    buji
    hava kutusu komple
    arka stop grubu komple
    yağ
    şanzıman yağı

bunlar olduktan sonra motor tam anlamıyla rektefe

hava filtresi için o işaretlediklerini sökmene gerek yok hava kutusunda dolu delik var onların içinde vidalar var yıldız söküyorsun çıkıyor zaten benim hava kutusu boğazdan koptu bant çektim öğrendim ki sıfırı 25 tl imiş sıfırını aldım komple hava kutusu içinde filtrede var hem hortumun plastiği çok yumuşal oluyor zamanla sertleşiyor ve kırılıyor.
    saol hocam boş bi vaktimde sökücem herşeyini bakalım neler varmış

Motosikleti
    sym wolf 250 NI
    anesmotor'da Metzeler var yol tutuşu daha iyi 60tl ön lastiği metzeler takmanızı öneririm virajlara yatınca güzel tutuyor, orjinal dura lastiği virajlarda buz pateni gibi kayıyor zaten

Alıntı Beki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anesmotor'da Metzeler var yol tutuşu daha iyi 60tl ön lastiği metzeler takmanızı öneririm virajlara yatınca güzel tutuyor, orjinal dura lastiği virajlarda buz pateni gibi kayıyor zaten
    bende metzeller düşünüyodum fakat anes motor metzeller getirmiyomuş artık prelli var aynı fiyata ama o nasıldır bilmiyorum

Motosikleti
    125 Zn
    buz motorda michelin vardı? onun fiyatı bilen varmı?

herkes kmsini yazsın bakalım benimki 9.085 km
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buz motorda michelin vardı? onun fiyatı bilen varmı?

herkes kmsini yazsın bakalım benimki 9.085 km
    3810 olması lazım benimki,ben hergün işe gidip geliyorum sürekli artıyo 4000km bakımı geliyo.avcılarda atılgans a sordum 150-160tl arası dedi 4000km bakımına serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 4000km bakımında neler değişiyo? yağı ve hava filtresini kendim değişebilirim geriye kayış kalıyor sanırım başka birşey varmı?

Beki ve elronds hoşgeldiniz arkadaşlar istanbulun neresindensiniz?

selamlar

arkadaşlar ben de bayadır 125 zn ile uğraşıyorum

felon arkadaşıma yardımcı olabilmek için geldim foruma..
    4000km bakımı yetkili serviste 70 liradır felon kardeş,
    kayışı da değiştirmeni tavsiye ederim 15-20 lira da o tutar

lastik konusunda ise
    Michelin SM 100 taktım benimkine
    neredeyse motoru tanıyamadım
    orijinal çin malı Duro lastikle neredeyse aynı fiyat
    ama kalitesine diyecek sözüm yok
    HİÇ TEREDDÜT etmeden değiştirmeni öneririm..!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:10 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3810 olması lazım benimki,ben hergün işe gidip geliyorum sürekli artıyo 4000km bakımı geliyo.avcılarda atılgans a sordum 150-160tl arası dedi 4000km bakımına serviste yaptırmayı düşünmüyorum. 4000km bakımında neler değişiyo? yağı ve hava filtresini kendim değişebilirim geriye kayış kalıyor sanırım başka birşey varmı?

Beki ve elronds hoşgeldiniz arkadaşlar istanbulun neresindensiniz?
    ben mete bu arada
    kadıköydenim, yaklaşık 12 yıldır (14 yaşımdan beri) iki teker üzerindeyim..
    125 zn dışında 3 tane japon cruiser'ım var
    içlerinde yamaha virago 535'lik üzerinde custom değişiklikler yapmıştım

şimdi 125 zn ile uğraşıyorum
    üzerindeki marka yazılarını çıkardım
    lastikleri Michelin SM-100 ile değiştirdim
    farı Toros farı ile değiştirdim ve ampül olarak Osram H4 ampül kullandım
    gidonu değiştirdim
    sinyallerin yerini değiştirdim (ön grenaj üzerinde yuva açarak)
    rüzgardan korunmak amacıyla mika (cam) taktım
    bir de dizleri rüzgardan koruamk için yapay deriden bir örtü taktım

şimdilik aklıma gelenler bunlar
    daha aklımda birçok değişiklik var
    onları da yeri geldikçe paylaşırım

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    benim 150zc içinde atılgans 110tl alımstı 4000bin bakımında hawa filtresi kayışı yağı pistonu bide frenleri tuturan o şey neyse artık unutum bişey o dieşti :D ama çok yine 6200 oldu şimdi gitmeye okrkuyroum servise :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    znu 125
    mt_turk selamlar.
    kadıköyden demişsin bende göztepede oturuyorum.
    senin Zn nin resimlerini yükler misin. cok merak ettim tarif ettiğin değişimlerden sonra nasıl göründüğünü.

[B][I]Ride to Live, Live to Ride..[/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler