Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    evet arkadaşlar.
    motorum bozuldu hayırlı uğurlu olsun.

kayışı değiştirirken çıkan ayak marşını yerine takamadığım için iptal etmiştim. 2 tane çarkı söküp çıkarttım.
    bugün biraz dolaştıktan sonra hafif bir ses geldiğini fark ettim kayışın içinde bulunduğu kapağın altından. neyse devam ettim yola. sonra ses arttı birden bire.
    bişey bi yere sürtüyormuş gibi bir ses geliyo.
    yola devam etmedim bu şekilde. Allah tan eve yakındım. kapattım motoru. yarın inip bakıcam.
    sizce sorun ne olabilir.

biraz gaz verdim, çekiş vardı hala motorda, yani kayış kopması gibi bişey değil. ne olmuş olabilir sizce ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) - yamaha ybr (siyah)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar.
    motorum bozuldu hayırlı uğurlu olsun.

kayışı değiştirirken çıkan ayak marşını yerine takamadığım için iptal etmiştim. 2 tane çarkı söküp çıkarttım.
    bugün biraz dolaştıktan sonra hafif bir ses geldiğini fark ettim kayışın içinde bulunduğu kapağın altından. neyse devam ettim yola. sonra ses arttı birden bire.
    bişey bi yere sürtüyormuş gibi bir ses geliyo.
    yola devam etmedim bu şekilde. Allah tan eve yakındım. kapattım motoru. yarın inip bakıcam.
    sizce sorun ne olabilir.

biraz gaz verdim, çekiş vardı hala motorda, yani kayış kopması gibi bişey değil. ne olmuş olabilir sizce ?
    ön varyatörde sıyırma olabilir benim motor bir ara motor boşta dururken dizel gibi ses çıkartıyordu ön varyatörü değiştirdim bitti sorun

Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar şimdi açtım motoru. ayak marşını iptal ederken çarkları tutan somunlardan bi tanesini cıkartmayı unutmuşum. o yerinden cıkıp arka varyatöre sürtmüş ve ses yapmış. başka bi sorun yok maşallah

bide açmışken bujiye bakim dedim. buji yağlanıyor. bunun nedeni ne olabilir.
    bi resim ekliyorum. kararma falan yok fazla ama resmen yağ var.
    yağ seviyesine baktığımda herhangi fark edile bilir bir yağ eksilmeside yok. nerden geliyor bu yağ?
    bide egzozdan gelen kokuda yağ yanıyor gibi. ama dumanda bi renk yok. ilk çalıştırmada hafif bi koku geliyo sadece.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    arkadaşlar şimdi açtım motoru. ayak marşını iptal ederken çarkları tutan somunlardan bi tanesini cıkartmayı unutmuşum. o yerinden cıkıp arka varyatöre sürtmüş ve ses yapmış. başka bi sorun yok maşallah

yağ seviyesine baktığımda herhangi fark edile bilir bir yağ eksilmeside yok. nerden geliyor bu yağ?
    bide egzozdan gelen kokuda yağ yanıyor gibi. ama dumanda bi renk yok. ilk çalıştırmada hafif bi koku geliyo sadece.

dostum eğer motorunu servise götürüyor isen garantiden sorgulatabilirsin neden böyle oluyor diye olmadı git kafalarına at güvendiğin bir tamirciye göster aynı olayı o neden olduğunu şıp diye söyler

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı serkan-17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MCT hiç kullanmadım dostum yakınımda kullanan biriside yok ki yardım edeyim MaCiTin görüntüsü hoş bence ama kullanmadım hiç konu hakkında yorum yapmak istemem ama alırsan hayırlı olsun vitesli motor güzeldir ama külfet oluyor bezen ama mct forumda vardır kullanan oradan bakabilirsin sorun var mı yok mu diye iyi günler
    şu an ailevi bi sorun çıktı. takas işini erteledim. kardeşimde motoru vermemi istemedi. bu motoru bu kadar sevdiğini bilmiyordum. gerçi bende seviyorum.

kerem forumda arattım senin için bi şey buldum istersen bi oku. karamsar olmamak lazım ama son çare serkan'ın dediği gibi servise baktırmak.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...-yaglanir.html

Motosikleti
    znu 125
    bende biraz araştırdım. karbüratöre hava ayarı yapmayı denicem yarın bakalım hava benzin karışımındaki dengesizliktende olabilir.
    aslında yağdan çok benzin gibide kokuyo. tam yağda değil.
    deneye deneye bulucam artık

Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar herkese selam.
    bugün biraz zaman harcadım motorum üzerinde.
    bujiyi açtığımda herhangi bi yağlanma yoktu. geçen seferki gibi. sanırım o benzindi. neyse, hava ayarı yapmak için biraz araştırdım. sonuna kadar sıkıp 3,5 tur açtım karbüratörün üzerindeki hava ayar vidasını. bizim motor için kullanılan ayar bu mudur ?
    ve rolantisinide düzenledim. çok sessiz ve güzel bi şekilde çalışıyor şimdi motorum. bi tur attım gayet güzel gidiyor

Motosikleti
    Asya 125 T
    Herkese Merhaba,
    Yaklaşık 15 gündür forumu takip etmekteyim, Sizlerin güzel yorumları ve motosikletin çekiciliği ile bende bu modele gönül vermiş bulunmaktayım. Uzun aramalar ve bayiler arası zor bir iletişim neticesinde Asya 125 T modelinin siyah rengini bulabildim ve siparişini verdim. Umarım aldığım motordan pek çoğunuz gibi randıman alabilir ve cefası yerine pek çok zaman sefasını sürebilirim. Bayi bana Şubat ayında bu modelin mondialde 125 ZNU olarak 2.200 TL olarak piyasaya çıkacağını söylemesine rağmen ben sizlerin deneyimlerine ve yeni çıkacak motorda yeni sorunların olabileceği endişesiyle beklememeyi tercih ettim. Zaman içerisinde yardımlarınızı isteyebilirim, pek yakında yeni motorum ile resimleri yüklerim umarım. Hepinize tekrar selamlar...
    Olcay DAĞLI

Motosikleti
    znu 125
    Merhaba Olcay aramıza hoş geldin.
    Hayırlı uğurlu olsun motorun. Güle Güle kullan

Motosikleti
    Asya 125 T
    Teşekkür ederim Kerem İnşallah bir an evvel elime ulaşır da güle güle kullanırım İlk motosikletim olacak ve bakalım nasıl olacak
    Olcay DAĞLI

Motosikleti
    Alıntı olcaydagli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Kerem İnşallah bir an evvel elime ulaşır da güle güle kullanırım İlk motosikletim olacak ve bakalım nasıl olacak
    merhaba dostum bu asyanın yeni getireceği model nasıl birşey resmi cismi var ise koyarmısın. birde onun gelmesini bekle derim zaten şuan kış ve o motor geldiğinde azda olsa senin motorun fiyatı düşecektir düşerse en azından benzin paran olur gezersin

Motosikleti
    Asya 125 T
    Asya 125 T, 125 ZN nin birebir aynısı, açıkçası şubat ayını bekleyip bir açıdan kendimi riske atmakta istemedim, zira 125 ZN ve 125 T için okuduklarım gayet olumlu, mondial bayisi bana yeni gelecek modellerde yerli malı motorlar kullanılağını ve Euro 3 normlarında motosikletler olacağını söylediysede pek tatmin olmadım, Yeni gelecek modeller hakkında mondialden katalog yada resimler istedim ancak sitemizi takip edin mesajını aldım şimdilik...
    Olcay DAĞLI

Motosikleti
    Asya 125 T, 125 ZN nin birebir aynısı, açıkçası şubat ayını bekleyip bir açıdan kendimi riske atmakta istemedim, zira 125 ZN ve 125 T için okuduklarım gayet olumlu, mondial bayisi bana yeni gelecek modellerde yerli malı motorlar kullanılağını ve Euro 3 normlarında motosikletler olacağını söylediysede pek tatmin olmadım, Yeni gelecek modeller hakkında mondialden katalog yada resimler istedim ancak sitemizi takip edin mesajını aldım şimdilik...
    100 de bir milyon uydurma diyorum geçmiştede tanık olduk bu yalanlarına mondial ve asya motorun inanma derim dostum gelicek ha geldi derken yaz başı gelir gelebilirse oda o motorlar

Motosikleti
    znu 125
    bencede arkadaş. Al sen beğendiğin motoru şimdi.
    düşünmeye değmez hiç.

Motosikleti
    Asya 125 T
    Bende aynı kanıda olduğumdan verdim siparişi, başka bir bayi kanalıyla geliyor su an motor ;) 2-3 güne elimde olur kısmetse, sonra bu forumu sıfırdan okumaya sıra gelecek, deneyimlerden istifade etmek gerek değil mi ;)
    Olcay DAĞLI

Motosikleti
    Asya 125 T
    Arkadaşlar merhaba,
    bugün öğleden sonra Asya 125 T model motoruma kavuştum Ve görür görmez resimlerde gördüğümden çok daha güzel olduğuna tanık oldum, Daha önce motosiklet kullanmamış biri olarak 8-10 tur attım ve motoru alışana kadar bayide bıraktım, 2-3 gün gidip bir kaç tur atacam ve alışmaya çalışacam, Yanlız sormak istediğim bir konu var, Gaz kolu bana çok hassas gibi geldi, bazen durarken yanlışlıkla gaz verip paniklediğim oldu ve tedirgin oldum açıkçası, acaba sizlerde de gaz kolları hassas mı yoksa bu bir alışma sürecidir zamanla sorun olmaz mı? Ve var ise başka tavsiyelerinizi alabilirmiyim ? Teşekkürler...
    Olcay DAĞLI

arkadaşlar 125 znde frende sorun yaşıyorum . arka frenler kayıyor . kampanaları değiştirdim halen kayıyor sizce neden olabilir

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Arkadaşlar merhaba,
    bugün öğleden sonra Asya 125 T model motoruma kavuştum Ve görür görmez resimlerde gördüğümden çok daha güzel olduğuna tanık oldum, Daha önce motosiklet kullanmamış biri olarak 8-10 tur attım ve motoru alışana kadar bayide bıraktım, 2-3 gün gidip bir kaç tur atacam ve alışmaya çalışacam, Yanlız sormak istediğim bir konu var, Gaz kolu bana çok hassas gibi geldi, bazen durarken yanlışlıkla gaz verip paniklediğim oldu ve tedirgin oldum açıkçası, acaba sizlerde de gaz kolları hassas mı yoksa bu bir alışma sürecidir zamanla sorun olmaz mı? Ve var ise başka tavsiyelerinizi alabilirmiyim ? Teşekkürler...
    alışırsın zamanla. herkesin öyle. ama alışana kadar trafiğe çıkma sakın. panik falan allah korusun ne olur ne olmaz.
    hayırlı olsun şimdiden. güle güle kullan.

son bir dipnot. motorun rodajını dikkatli yap üstad. kitapçıkta yazan hız sınırını kesinlikle geçme. rodajı ne kadar sağlıklı yaparsan motoru o kadar uzun süre kullanırsın. motorculardaki açık yağlardan kesinlikle koydurma. kendin al yada motorcuya söyle kaliteli yağ koysun. ilk 400 bakımında yağını komple değiştirtmeyi unutma. motorun içinde kalan çapakları böylelikle atmış olursun. başka sormak istediklerini yine buradan sorabilirsin. elimizden geldiğince yardımcı oluruz.

Alıntı furkii01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 125 znde frende sorun yaşıyorum . arka frenler kayıyor . kampanaları değiştirdim halen kayıyor sizce neden olabilir
    arka fren dediğin gibi kampana. çok güvenmemek lazım. ama senin bahsettiğin sanırım biraz daha büyük bir sorun. nedenini bilemiyorum. ön frenle kullanırım ben sürekli. sanırım herkes öyle kullanıyor.

zaten her motor için geçerlidir arka ve ön birlikte kullanılır eşit olarak ama arka daha çok kullanıldıgı ıcın onemlı. ama sorun neden kaynaklanıyor bılmıyorum . tekerden olabılırmı ?

Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı furkii01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten her motor için geçerlidir arka ve ön birlikte kullanılır eşit olarak ama arka daha çok kullanıldıgı ıcın onemlı. ama sorun neden kaynaklanıyor bılmıyorum . tekerden olabılırmı ?
    kayıyor derken tekerden bahsediyorsan bizim motorun üzerinde gelen teker'in üzerinde yazar zaten %100 naylon diye. hemde katıksızından.

ha yok teker değil frenler sıkı tutmuyor diyor isen sıktır diycem ama sen zaten bakmışsındır. motorcunun bakması lazım. yada teknik bölümdede sorabilirsin sorununu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler