Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 zn
    ilgin için çok teşekkürler dostum. bu alarm olayı gerçekden çok çok iyiymiş. bu arada sözünün arasında " üzerine 200 daha koysaydım sıfır zn alıyordum. bizim buradaki bayi veriyordu. "dedn.hala daha varmı orada duruyormu zn? ve siyahmı (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, 40 lira ödedim. yağ değişti ve vidaları kontrol ettiler.

20 lira yağ parası 20 lira işçilik
    yağı castol scooter olandan koydlar. bide işte gevşeyen vidaları falan sıktılar. o kadar. hava ve yağ filtresi değişicek mi dedim ustaya, yok onlar 2000 de değişir dedi. eyvallah dedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 ----------

istanbul için bende her buluşmaya zevkle katılırım

kerem hocam servisin çok para almış 1. bakım için hiçbir ücret alamazlar altını çiziyorum, bir sonrakine yağını kendin götür. Bak başka bir servis şu şekilde yapabilirdi. yağ senden 5-10 lira değişim parasına iş biterdi. yağın fiyatı büyük marketlerde 17 lira civarında. taş çatlasa 22, 25 civarında tutardı ama heybedeb bi 15- 20 devirmişler. Tavsiyem servisinizi gözden geçirin. Bu sadece yağ değişimi, ilerde buji, hava filtresi, kayış değişince ozaman bu servis 100 ü geçer benden söylemesi neyse hayırlı olsun diyelim . saygılar

bu arada yeni zn alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Lütfen arkadaşlar ehliyet ve tam koruma..
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgin için çok teşekkürler dostum. bu alarm olayı gerçekden çok çok iyiymiş. bu arada sözünün arasında " üzerine 200 daha koysaydım sıfır zn alıyordum. bizim buradaki bayi veriyordu. "dedn.hala daha varmı orada duruyormu zn? ve siyahmı (:
    yok üstad sorun orada işte. siyahın sıfırı yok piyasada. istanbuldayım bu arada ben anadolu yakasında. ya kırmızı var yada gri. ama ben takmıştım işte siyaha napayım.

ikinci el muhabbetinide aslında annem ortaya attı. alım satım ve motorlardan hiç anlamaz ama yarın öbür gün sıkılırsın satmaya kalkarsın çok zarar edersin dedi. düşündüm harbi mantıklı. hevesini alıpta zn'sini satmayan çok çok az kişi var. insanlar bi süre sonra ya büyütmek istiyor yada çok kullanamadığı için satmak zorunda kalıyor.

ama şunuda belirteyim ikinci elde bir risk tabi. mutlaka ama mutlaka bi kaç şey çıkar. oda şansına artık.

dediğim gibi karar senin tabi.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerem hocam servisin çok para almış 1. bakım için hiçbir ücret alamazlar altını çiziyorum, bir sonrakine yağını kendin götür. Bak başka bir servis şu şekilde yapabilirdi. yağ senden 5-10 lira değişim parasına iş biterdi. yağın fiyatı büyük marketlerde 17 lira civarında. taş çatlasa 22, 25 civarında tutardı ama heybedeb bi 15- 20 devirmişler. Tavsiyem servisinizi gözden geçirin. Bu sadece yağ değişimi, ilerde buji, hava filtresi, kayış değişince ozaman bu servis 100 ü geçer benden söylemesi neyse hayırlı olsun diyelim . saygılar

bu arada yeni zn alan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Lütfen arkadaşlar ehliyet ve tam koruma..
    cevap için teşekkürler hocam.
    istanbul anadolu yakasında var mı tavsiye edeceğin adan gibi bir servis ???

Motosikleti
    125 Zn
    cevap için teşekkürler hocam.
    istanbul anadolu yakasında var mı tavsiye edeceğin adan gibi bir servis ???
    valla kerem hocam anadolu yakasında yok, avrupa yakasında var. kesin memnun kalırsın ama ben ne olsa oraya gidiyorum, kayışı 3000 de onlara zor değiştittirdim adamlar değişmek istemiyor bile düşün 5.000 e kadar idare eder diyor. Her 1000 de götürüyorum en azından yağını değişiyorlar servis ücreti almıyorlar.sadece yağ masrafı. ama 10 numara iş yapıyorlar. Buradan giden arkadaşlarımız da var aynı ilgiyi onlar da görmüşler. Para veriyorsun veriyorsun hiçdeğilse içine sinsin bari.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    znu 125
    valla kerem hocam anadolu yakasında yok, avrupa yakasında var. kesin memnun kalırsın ama ben ne olsa oraya gidiyorum, kayışı 3000 de onlara zor değiştittirdim adamlar değişmek istemiyor bile düşün 5.000 e kadar idare eder diyor. Her 1000 de götürüyorum en azından yağını değişiyorlar servis ücreti almıyorlar.sadece yağ masrafı. ama 10 numara iş yapıyorlar. Buradan giden arkadaşlarımız da var aynı ilgiyi onlar da görmüşler. Para veriyorsun veriyorsun hiçdeğilse içine sinsin bari.

hocam burdan reklam olmasın diyorsan bari mesaj atıp adresini yollar mısın servisin bana

Motosikleti
    125 Zn
    hocam burdan reklam olmasın diyorsan bari mesaj atıp adresini yollar mısın servisin bana
    yoo birkaç kez yazdım bence reklam olcak bişey olmaz sonuçta belli bir ücreti heryere ödüyoruz en azından işimiz güzel olsun . Zeytinburnu mert motor zaten mondial bayisi. Oraya gidersen kırmızı zn sahibi gönderdi dersen onlar beni bilir zaten. ama kesin söyle orda murat abiye.

Motosikleti
    znu 125
    yoo birkaç kez yazdım bence reklam olcak bişey olmaz sonuçta belli bir ücreti heryere ödüyoruz en azından işimiz güzel olsun . Zeytinburnu mert motor zaten mondial bayisi. Oraya gidersen kırmızı zn sahibi gönderdi dersen onlar beni bilir zaten. ama kesin söyle orda murat abiye.
    tamam hocam teşekkürler

arkadaşlar merhaba.

siteye yeni üye oldum, ben de yakında bir Mondial 125 ZN alacağım ancak size bir sorum var. Benim bir de gıda işletmem var ve sürekli servise çıkıyoruz. Bir tane Honda Activa'mız var. Ama bazen o kadar yoğun oluyor ki, ikinci bir motora ihtiyaç duyuyoruz. Bu motoru esasen ben zevk için alacağım ama arada da servise çıkabilir.

Bu motorun arkasına paket servis sepeti monte edilebilir mi? Buna engel herhangi bir şey var mı?

Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı blackacidevi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.

siteye yeni üye oldum, ben de yakında bir Mondial 125 ZN alacağım ancak size bir sorum var. Benim bir de gıda işletmem var ve sürekli servise çıkıyoruz. Bir tane Honda Activa'mız var. Ama bazen o kadar yoğun oluyor ki, ikinci bir motora ihtiyaç duyuyoruz. Bu motoru esasen ben zevk için alacağım ama arada da servise çıkabilir.

Bu motorun arkasına paket servis sepeti monte edilebilir mi? Buna engel herhangi bir şey var mı?

Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.
    merhaba öncelikle hoş geldiniz.
    Açık konuşmam gerekirse honda activa gibi sağlam taş değil. Biraz narin kullanmakda fayda var. Heleki rodaj diye birşey olmayacak, ayrıca paket servislerde motor haşat olur. Arka tarafına çanta takmanız için sırtınızı yasladığınız yeri kestirmeniz gerekir. Yani 125zn paket servisi için uygun değil. kullanımı chooper gibidir. direksiyonu tam kıramazsınız. benim tespitlerime göre bazı racing modellerin bile direksiyonları daha fazla dönüyor. Bununla paketçi arkadaş ani manevra yapamaz. Trafikde sıkışır.
    125 znyi paket servis için düşünüyorsanız yanlış seçim yapmış olursunuz. Bu benim tamamen kişisel görüşümdür.

bu motor piknik motorudur. zevk motorudur. sizi üzmez ama paket serviste çok başınız ağrıyabilir.

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mtrsz hyt=:( hocam bende sizin dediğiniz gibi gündüz yolculuğa başlayacağım ve gece zaten duraklayacağım, çadırım olucak ve gezi havasında kamp yapa yapa gitmeyi planlıyorum. Bence gidebilirim diye düşünüyorum. Zaten bizim motorlarla uzun yol gidilecekse zaman ve varış süresi hesaba asla katılmamalı! Bunu söylemiştim bende. Önerilerin için eyvallah saoL..

@elronds hocam valla benim tahminim ve sizi forumda tanıdığım kadarıyla sizde benim gibi sürekli artçısıyla motora binen birisisiniz ve takip ettiğim kadarıyla gezi gibi organizasyonlar yapmaya meraklı ve bunları seven birisisiniz. Problemsiz olarak uzun yol yapmak ve Orta sınıfa hükmedecek bir motor arıyorsanız ben size Keeway Land Cruiser 250cc. yi tavsiye ederim. Süper bir motor ve cc.'nden daha heybetli görünen tam bir classic cruiser. Araştırırsanız hem sıfır fiyatının motora göre, hemde 2. el piyasasının fiyat bakımından çok uygun olduğunu görüceksiniz. Bence değerlendirmeniz lazım. Haybeye öneri yapmıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Arkadaşımın motorunu Denizliden İzmir' e motoru bizzat kendim götürdüm ve süper rahat bir sürüş ve tamamen problemsiz bir seyirle ortalama 100-110 km.le hızla gittim. Benzin sarfiyatıda motorun 250cc. olmasına rağmen bir çok 250likten çok daha uygun. Araştırırsanız görüceksiniz. Bence bir fikir olsun aklınızda Keeway Land Cruiser 250cc. Benimde ilerki dönemlerde almayı düşündüğüm motor bu, forumun daha önceki sayfalarında kendi adıma yine bahsettiğim gibi bir Hyosung GT 250R ve bir de Keeway Land Cruiser 250. Bu iki motor hem görsel hemde işlevsel olarak gayet yeterli ve güzel motorlar bana kalırsa.

@ShaDoW_17 hocam SYM Joyride200i' de 250GTS' de çok güzel ve kaliteli motorlar. Ancak yedek parça, servis ve benzin sarfiyatı bakımından çok düşündürücü ve Orta sınıfın üstüne hitap ediyor. Kısacası bir sinyal flaşörü için 47,90TL. çok pahalı bir fiyat (SYM Joyride200i). Düşünmek lazım bunları. Ayrıca 150ZAT için söylediklerine kesinlikle katılıyorum! Bizim motorlarımız emiN olun hem 150 ZAT lardan hem de 150 ZC'erden çok çok daha sağlam ve daha az problemli motorlar..
    Hocam parçaları pahalı sanırmı symlerin fakar motorunun sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Motora 1 sene içerisinde 450-500 TL masraf yaptım sadece mekanik kısmına. Symnin motorunun bu kadar masraf çıkartacağını düşünmüyorum. Bakımına da bi sene içerisinde de 200 tl gitmez sanırım gitse bile gene 200-250 TL buna göre karda olur insan.

Saygılar.

Motosikleti
    125 Zn
    merhaba arkadaşlar...
    ben zn mi yeni aldım...siyahı ankarada sadece beypazarı ilçesindeki bayide bulundugu için ordan getirttim.ve şuan rodajdayım...
    elimden geldiğince rodaj kurallarına uyuyorum ama şuan işe gidip geldiğim bazı işlek bulvarlar ve caddeler var...maalesef ki hızlı gitmem gereken yerler ve zamanlar oluyor :( ve hızlı gidiyorum...bu motora çok zarar verirmi? acaba rodajı birazcık daha fazla sert geçirmek motoru biraz daha güçlü yaparmı? (saçma olabilir evet ) son olarak beypazarı bana çoook uzak olduğu için şuan bir servise gitmedim.rodaj bitince gidecem..acaba ankarada merkezde iyi olarak bilinen bir servis varmı??? dikmende oturuyorum buarada ben...çok yakınımda bir asya bayisi var ama mondial yok :(
    teşekkurler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

buarada ankarada siyah zn arayan arkadaşlar varsa şuan dışkapıdaki bayi de var...ben 2 3 hafta kadar once gittiğimde yoktu,sadece grisi vardı...ama kesinlikle tavsiye etmiyorum o bayiiyi...sonuçta burdan kotulemek de istemem orayı ama gittiğimde yaşadıklarımı anlatayım:
    sadece grisi vardı gittiğimde..bindim ustune şoyle bi baktım herşey iyi guzel...fiyatı sordum 1637 dedi...taksit olurmu dediğimde ise gelen cevaba bakın...12 taksit olursa her ay için %2 koyacaklarını soyledi !!! yani kartla 12 taksitde %24 kart komisyonu demek bu!!! hiçbişey demedim çıktım gittim...gerisini siz düşünün...bildiğim kadarıyla kredi kartına 0 vade farkı ile satılıyor....orayı hiç sevmedim yani...o yuzden başka bir servis istiyorum ben...

Motoru pek fazla zorlamayın derim en azından sona dayamaya çalışmayın ibreyi

Hayırlı uğurlu olsun.

Motosikleti
    125 Zn
    merak edenler olursada ben siyah zn mi beypazarındaki bayiiden, 100 tl nakit + 1537/9 kredi kartıyla aldım...almadan once sağ ön sinyal kırıktı sallanıyordu...bana bunun yapılıp teslim edileceği,hatta bakıma sokulup göderileceği soylendi ama bana geldiğinde sinyal hala aynıydı...bakıma girdiğini de pek zannetmiyorum...burdan beypazarı bayisine de sevgilerimi gönderiyorum(!)

bu forumdan anladığım ve gördüğüm kadarıyla zn kullanıcılarının hepsi zevkli,detaycı,dürüst,kişiliği sağlam,güzel bir dünya görüşü olan iyi insanlar...hiçbirininde öyle parada pulda gözü yok..bizler böyleyken bu bayilerin yaptıkları inanın çok ama çok canımı sıkıyor...ve burdan sesleniyorum bu motora binmek isteyen forumdaki üyeler ve ya üye olmayan misafirler...bunları okuyup alın oyle binin motorunuza...
    (çok dolmuşum galiba )
    saygılar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 ----------

Alıntı ShaDoW_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru pek fazla zorlamayın derim en azından sona dayamaya çalışmayın ibreyi

Hayırlı uğurlu olsun.

teşekkurler shadow_17

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ShaDoW_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam parçaları pahalı sanırmı symlerin fakar motorunun sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Motora 1 sene içerisinde 450-500 TL masraf yaptım sadece mekanik kısmına. Symnin motorunun bu kadar masraf çıkartacağını düşünmüyorum. Bakımına da bi sene içerisinde de 200 tl gitmez sanırım gitse bile gene 200-250 TL buna göre karda olur insan.

Saygılar.
    hocam emin olun servis bakımları fiyatlarıda pahalı Üst sınıf yani biliyorum , SYM dediğiniz marka Vespayla kapışan bir markadır. Vespanında bugünkü yerini ve hangi noktada olduğunu hepimiz biliyoruz. 1 sene içerisinde bakımına taş çatlasın 200-250 gider diyorsunuz ama emin olun daha fazla gider Ki Allah göstermesiin bunun kazası var belası var. Dilerseniz araştırın SYM lerin krenaj, far, egsoz, vs. daha farklı yedek parçalarını hele Ki elektronik aksam ve Motor parçalarını,, ne demek istediğimi ozaman anlıcaksınız, yani hesabınızda biraz yanıldığınızı belirtmek isterim, ama hem sizi hem de bütün forum sakinlerini tenzi ederim yanlış anlaşılmasın sonuçta herşey maddiyata bakar. Paran varsa herşey kolay bu işler böle, dimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

buarada @boxerboy hocam hayırlı uğurlu olsun motorunuz tekeriniz hep düz bassın Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin..

Motosikleti
    125 zn
    @ boxerboy dediklerine tamamiyle katılıyorum. bu motoru kullananlar tamamen belirli bir ideolojiye sahip kişilikli insanlar. 1 kaç ay oldu bu forumu takip edeli ama. okuduklarım ve gözlemlediklerim kadarı ile değim yerinde ise " helal süt emmiş, saygılı ve kültürlü " arkadaşlar. bazen dikkat ediyorum da yazım yanlışı bile yok denecek kadar az. türkçemiz de gayet iyi kullanılıyor. ve bu beni inanın ki nedensiz yere sevindiriyor ve bir kaç yerde (ekşisözlük gibi.) motosiklet.net sitesi hakkında kullanıcıların %90'ı apaçi denmiş. katılmıyorda değilim açıkçası. en azından onu yazan arkadaşın kalan % 10'luk kısmın bi bölümü için burayı söylediğini farz ediyorum... bu arada siyah zn arıyordum bu ankaradaki bayi'yi arayacağım yarın. umarım dediğin gibi yüzdelik bi komisyon için ayak yapmazlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

arkadaşlar bu arada rusyadaki bi retro scooter klübünden bi video izlettirmek istiyorum. türkiye'de de böyle bi organizasyon yapılabilir. özellikle klasik scooterlarla. daha önceden zenscooclub vardı ama sanırım bazı nedenlerden dolayı kapandı. insanın bu video yu izleyince inanın iştahı daha çok kabarıyor. yaptıkları tam bi festival. adamların eğlence anlayışları çok iyi ya. izlemenizi öneriyorum. ayrıca orada honda joker kullanan arkadaşa daha da dikkat edeceğinizden eminim http://vimeo.com/12797529

Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam emin olun servis bakımları fiyatlarıda pahalı Üst sınıf yani biliyorum , SYM dediğiniz marka Vespayla kapışan bir markadır. Vespanında bugünkü yerini ve hangi noktada olduğunu hepimiz biliyoruz. 1 sene içerisinde bakımına taş çatlasın 200-250 gider diyorsunuz ama emin olun daha fazla gider Ki Allah göstermesiin bunun kazası var belası var. Dilerseniz araştırın SYM lerin krenaj, far, egsoz, vs. daha farklı yedek parçalarını hele Ki elektronik aksam ve Motor parçalarını,, ne demek istediğimi ozaman anlıcaksınız, yani hesabınızda biraz yanıldığınızı belirtmek isterim, ama hem sizi hem de bütün forum sakinlerini tenzi ederim yanlış anlaşılmasın sonuçta herşey maddiyata bakar. Paran varsa herşey kolay bu işler böle, dimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

buarada @boxerboy hocam hayırlı uğurlu olsun motorunuz tekeriniz hep düz bassın Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin..

O zaman zn ile yollara devam ah bide masraf çıkartmasa

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arada rusyadaki bi retro scooter klübünden bi video izlettirmek istiyorum. türkiye'de de böyle bi organizasyon yapılabilir. özellikle klasik scooterlarla. daha önceden zenscooclub vardı ama sanırım bazı nedenlerden dolayı kapandı. insanın bu video yu izleyince inanın iştahı daha çok kabarıyor. yaptıkları tam bi festival. adamların eğlence anlayışları çok iyi ya. izlemenizi öneriyorum. ayrıca orada honda joker kullanan arkadaşa daha da dikkat edeceğinizden eminim http://vimeo.com/12797529
    hocam valla organizasyon süPPer, eğlence süper, bu kadar classiği bir arada görmekte süper ama bu kadar hor bir şekilde de motor kullanılmaz bE abicim bizim motorları böle kullansak valla dökülür

yalnız işin ciddi tarafı adamlar o kadar ucuza temin ediyorlar ki ülkelerinde motorlu taşıtları(Rusya) tabi böle keyifli şeyler yapmak için kafaları hem rahat hemde düşünmek için bool bol zamanları oluyor ne diyim darısı yüce milletimizce bizim başımıza..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:32 ----------

Güzel Allah' ım sen bizi ÖTV, MTV, KDV, ve daha bilimum özel vergi ve masraflardan, ithalat ihracat vergilerinden, fahiş komisyon masraflarından ve bunları bize haiz gören başımızdaki geelmiiiş geçmiş ve gelecek pşan bütün yöneticilerden koru, bütün bu sıkıntı ve milletimiziii hem maddi hem manevi zoRa sokan gereksiz zorunlu ve yüklü ödemelerden koru yArrabbiii

AMİİİİİİİİİİİİİNNN...

Motosikleti
    125 Zn
    yeni alacak arkadaşları uyarıyorum!!!
    biraz once geldim emniyetten,plakamı aldım fakat ruhsatı alamadım.nedeni ise şu:
    bizim sıfır aldığımız zn ler aslında 2006-2007-2008 model olduğu için ve muayenenin de 3 sene geçerli olduğu için yeniden muayeneye sokmamız gerekiyormuş.motoru alınca faturanın yanında ''At Uygunluk Belgesi'' diye bir belge veriyorlar.bu belgede motorun teknik bilgileri var.orada sağ altta şirketin adı ve en önemlisi tarih var.işte o tarih işimi bozdu...aslında basit bir şekilde kendim illegal olarak düzeltebilirim, aklımdan geçmedi değil ama başıma iş açabilir diye yapmıyorum.benimkinde 12.12.2006 yazıyor ve bu yüzden muayeneye girecem.yeni alacak arkadaşlar bunu mutlaka bayiye sorsun...bayiler bu soruya muhtemelen yuvarlak cevap verecektir... kesinlikle bu kağıda bakın derim...muayene masraflarını da muayeneyi yapınca burdan yazarım...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı boxerboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni alacak arkadaşları uyarıyorum!!!
    biraz once geldim emniyetten,plakamı aldım fakat ruhsatı alamadım.nedeni ise şu:
    bizim sıfır aldığımız zn ler aslında 2006-2007-2008 model olduğu için ve muayenenin de 3 sene geçerli olduğu için yeniden muayeneye sokmamız gerekiyormuş.motoru alınca faturanın yanında ''At Uygunluk Belgesi'' diye bir belge veriyorlar.bu belgede motorun teknik bilgileri var.orada sağ altta şirketin adı ve en önemlisi tarih var.işte o tarih işimi bozdu...aslında basit bir şekilde kendim illegal olarak düzeltebilirim, aklımdan geçmedi değil ama başıma iş açabilir diye yapmıyorum.benimkinde 12.12.2006 yazıyor ve bu yüzden muayeneye girecem.yeni alacak arkadaşlar bunu mutlaka bayiye sorsun...bayiler bu soruya muhtemelen yuvarlak cevap verecektir... kesinlikle bu kağıda bakın derim...muayene masraflarını da muayeneyi yapınca burdan yazarım...
    @boxerboy hocam sebebini iyi bi araştır bence başka bişey olmasın? benim At Uygnluk Belgesinde de tarih 12.12.2006 görünüyor herhangi bir problem olmadı ben teslim alırkan plaka ve ruhsatımı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler