Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    125 Zn
    dediklerinin son harfine kadar katılıyorum gerek maps gerek diğer sistemlerden bunu çıkardım ama motoru değiştirmek zorunda kalacağım. Satmak sorun değil ama yerine alacağım modeli belirleyemediğim için halen askıda kaldı :( ben cbf veya ybr istiyorum eşim istemiyor scooter istiyor en yakın 150 zat ama oda olmaz sonuçta pek farkı yok
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Elronds hocam bende bi ara satmayı düşündüm. Fakat şimdi araç alma düşüncesindeyiz o yüzden satma konusunu askıya aldım. Eğer satıp yenisini alacak olsaydım düşüneceğim marka Scooter olarak SYM olacaktı. Joyride 200i veya 250 GTS. Bu modelleri düşünün derim.

Mondial 150 zat için servis pek iyi şeyler söylemiyor. Mondialin en sorunlu motorlarından birisiymiş.

Saygılar.

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediklerinin son harfine kadar katılıyorum gerek maps gerek diğer sistemlerden bunu çıkardım ama motoru değiştirmek zorunda kalacağım. Satmak sorun değil ama yerine alacağım modeli belirleyemediğim için halen askıda kaldı :( ben cbf veya ybr istiyorum eşim istemiyor scooter istiyor en yakın 150 zat ama oda olmaz sonuçta pek farkı yok

biz ybr 125 ile gittik ve yalovadan susurluk"a kadar mola vermedik... hem az yakıyor hem sorun çıkarmıyor... ama artçınızın arkaya yaslanması için birşeyler yaptırmalısınız... ben 250 mct gördüm arkaya bildigimiz büyük bagajlardan koymuş ve ona da bir sırtlık ile yanlara 2 adet kolluk monte etmiş çeşme"de gördüm ama foto cekmek aklıma gelmedi..siz de bunun gibi birşey yapabilirsiniz...hocam gercekçi olmak gerekirse bizim motorlar uzun yola dayanmaz.. yalova,tekirdağ,sakarya bursa vs. yakın yerler olabilir ama daha uzaga risk alınmaz...alınmamalı..neticede nereden ithal edildigi belli...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @mtrsz hyt=:( hocam bende sizin dediğiniz gibi gündüz yolculuğa başlayacağım ve gece zaten duraklayacağım, çadırım olucak ve gezi havasında kamp yapa yapa gitmeyi planlıyorum. Bence gidebilirim diye düşünüyorum. Zaten bizim motorlarla uzun yol gidilecekse zaman ve varış süresi hesaba asla katılmamalı! Bunu söylemiştim bende. Önerilerin için eyvallah saoL..

@elronds hocam valla benim tahminim ve sizi forumda tanıdığım kadarıyla sizde benim gibi sürekli artçısıyla motora binen birisisiniz ve takip ettiğim kadarıyla gezi gibi organizasyonlar yapmaya meraklı ve bunları seven birisisiniz. Problemsiz olarak uzun yol yapmak ve Orta sınıfa hükmedecek bir motor arıyorsanız ben size Keeway Land Cruiser 250cc. yi tavsiye ederim. Süper bir motor ve cc.'nden daha heybetli görünen tam bir classic cruiser. Araştırırsanız hem sıfır fiyatının motora göre, hemde 2. el piyasasının fiyat bakımından çok uygun olduğunu görüceksiniz. Bence değerlendirmeniz lazım. Haybeye öneri yapmıyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın. Arkadaşımın motorunu Denizliden İzmir' e motoru bizzat kendim götürdüm ve süper rahat bir sürüş ve tamamen problemsiz bir seyirle ortalama 100-110 km.le hızla gittim. Benzin sarfiyatıda motorun 250cc. olmasına rağmen bir çok 250likten çok daha uygun. Araştırırsanız görüceksiniz. Bence bir fikir olsun aklınızda Keeway Land Cruiser 250cc. Benimde ilerki dönemlerde almayı düşündüğüm motor bu, forumun daha önceki sayfalarında kendi adıma yine bahsettiğim gibi bir Hyosung GT 250R ve bir de Keeway Land Cruiser 250. Bu iki motor hem görsel hemde işlevsel olarak gayet yeterli ve güzel motorlar bana kalırsa.

@ShaDoW_17 hocam SYM Joyride200i' de 250GTS' de çok güzel ve kaliteli motorlar. Ancak yedek parça, servis ve benzin sarfiyatı bakımından çok düşündürücü ve Orta sınıfın üstüne hitap ediyor. Kısacası bir sinyal flaşörü için 47,90TL. çok pahalı bir fiyat (SYM Joyride200i). Düşünmek lazım bunları. Ayrıca 150ZAT için söylediklerine kesinlikle katılıyorum! Bizim motorlarımız emiN olun hem 150 ZAT lardan hem de 150 ZC'erden çok çok daha sağlam ve daha az problemli motorlar..

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaşlar 21 Ağustos' taki ehliyet sınavının son başvuru tarihi ne zaman bileniniz var mı? geç kalmıyalım da..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 21 Ağustos' taki ehliyet sınavının son başvuru tarihi ne zaman bileniniz var mı? geç kalmıyalım da..
    hllmr hocam bu muhabbeti 3 temmuz sınavı içinde sanırım sizinle yapmıştık.

bari bu sınavı kaçırmayın. gelişim sürücü kursunun sitesinde 16 temmuz yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. ama emin olmak için sınav harcının yatırıldığı son gün önemli ona bakmalısınız. umarım bunuda kaçırmazsınız.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hllmr hocam bu muhabbeti 3 temmuz sınavı içinde sanırım sizinle yapmıştık.

bari bu sınavı kaçırmayın. gelişim sürücü kursunun sitesinde 16 temmuz yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam. ama emin olmak için sınav harcının yatırıldığı son gün önemli ona bakmalısınız. umarım bunuda kaçırmazsınız.
    evet hocam aynen öle eyvallah saol inşallah kaçırmıcam bu sefer niyetim yok kaçırmaya hocam araştırdım buldum net bilgileri, araştıran arkadaşlarımız buradan faydalanabilirler..

21 ağustos 2010 ehliyet sınavı

* 21 ağustos men ehliyet sınavı na 26 temmuz 1993 den önce yaşını doldurmuş olanlar a2 ehliyet ve h ehliyet için katılabilir..
    * 21 ağustos 2009 ehliyet sınavı için son başvuru tarihi 26.07.2010 mesai bitimidir.
    * 21 ağustos sürücü kursu sınavı için bankaya sınav ücreti parasını ilk yatırma 12.07.2010 son yatırma tarihi 30.07.2010 dur.
    * Bu tarihe kadar kayıt olamayanlar için bir sonraki ehliyet sınavı tarihi 23 ekim 2010 dur.
    * 21 ağustos ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır diyorsanız Eğitek'e göre 6 Eylül 2010 dur.
    * 21 ağustos 2010 ehliyet sınavının direksiyon sınav tarihi İstanbul Üsküdar için 19 eylül 2010 dur.
    Sancaktepe için 18 eylül cumartesi yapılacak.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam illa scooter istiyorsa, sym fiddle da klasik tipinde güzel bi sooter veya 250 lik maxi leri var onlardan bak bence sorun suz binersin zira kymco da öyle.

tekrar selamlar,

mesajıma cevap veren veremeyen herkese teşekkürler... kısmetse birkaç gün içinde alıcam ben de bir tane... madem yokuşlar konusunda da bir problemi yok bu "keçi" moturun o zaman artık bir orda bir burda gezer dururum...

herkese kazasız bir ömür dilerim....

selamlar

NOT: bu arada uzun yola çıkıp gelenlere geçmiş olsun gideceklere de şimdiden hayırlı yolculuklar olsun...

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar, selamlar.
    500 km bakımını bugün yaptırdım.
    ve servis parası aldılar benden.
    var mı aranızda ilk bakım için para veren. ben ilk bakım ücretsiz diye biliyordum.

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, selamlar.
    500 km bakımını bugün yaptırdım.
    ve servis parası aldılar benden.
    var mı aranızda ilk bakım için para veren. ben ilk bakım ücretsiz diye biliyordum.
    hocam ayıptır sorması ne kadar aldılar ve neler yaptılar? bende daha gitmedim de ilk 500 bakımına Allah nasip ederse giderim bu ayın sonuna zannedersem, hazırlıklı olalım..
    buarada ilk servis bakımına ücret alıp almadıkları hakkında herhangi bir bilgim yok malesef..

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    forumun eskiyen sayfalarına bir göz attım.....eskiler çok şey yaşamışlar geziler aktiviteler buluşmalar vs.....şimdikilerden hiç ses seda yok gibi.....rodajı biten ve bitmeye yakın olan arkadaşlar !!! biyerlerde buluşalımmı ne dersiniz??? avrupa ve anadolu yakasının en uzak yerlerinde (çekmece-avcılar-sarıyer ----- kartal-pendik-beykoz vs..) olanlar için ortak bi nokta belirleyebiliriz... müsait olan arkadaşlar burdan msj atsın ona göre yakın zamanda bi gövde gösterisi yapalım...

Motosikleti
    125 zn
    Ağustos başını beklesek biz ehliyetlerimizi alsak her türlü buluşmaya varım =)

Motosikleti
    125 zn
    arkadaşlar izmir'de hiç bir yerde 0 zn bulamadım. asya 125 t var ama içim el vermiyo onu almaya. istanbul'da sizin gözünüzün takıldığı bi yer oldumu hiç. siyah arıyorum..

Motosikleti
    125 zn
    Yaklaşık 1 ay önce ben de siyah aramıştım, bulamayınca grisini aldım

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    hocam ayıptır sorması ne kadar aldılar ve neler yaptılar? bende daha gitmedim de ilk 500 bakımına Allah nasip ederse giderim bu ayın sonuna zannedersem, hazırlıklı olalım..
    buarada ilk servis bakımına ücret alıp almadıkları hakkında herhangi bir bilgim yok malesef..
    hocam, 40 lira ödedim. yağ değişti ve vidaları kontrol ettiler.

20 lira yağ parası 20 lira işçilik
    yağı castol scooter olandan koydlar. bide işte gevşeyen vidaları falan sıktılar. o kadar. hava ve yağ filtresi değişicek mi dedim ustaya, yok onlar 2000 de değişir dedi. eyvallah dedim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:16 ----------

Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustos başını beklesek biz ehliyetlerimizi alsak her türlü buluşmaya varım =)
    istanbul için bende her buluşmaya zevkle katılırım

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam, 40 lira ödedim. yağ değişti ve vidaları kontrol ettiler.

20 lira yağ parası 20 lira işçilik
    yağı castol scooter olandan koydlar. bide işte gevşeyen vidaları falan sıktılar. o kadar. hava ve yağ filtresi değişicek mi dedim ustaya, yok onlar 2000 de değişir dedi. eyvallah dedim.
    eyvallah hocam saoL verdiğin bilgiler için..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 ----------

Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar izmir'de hiç bir yerde 0 zn bulamadım. asya 125 t var ama içim el vermiyo onu almaya. istanbul'da sizin gözünüzün takıldığı bi yer oldumu hiç. siyah arıyorum..
    hocam siyah kalmadı diyorlar. bende siyah alıcaktım 1 hafta ertelemiştim almayı araştırma yaparım biraz daha bayiiyi aradıktan sonra ama bayiideki siyah o arada satıldığı için alamadım kırmızı aldım, ama kırmızıdan gayet memnunum daha fazla dikkat çekio bence. yani siyahı bulman biraz zor olur hocam..

Motosikleti
    mondial zn125
    Alıntı ilter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ilter bencede asyaya bosu bosuna fazladan para verme 200 tl ye yakın fark var arada bende siyah düsünüyodum ılk basta ama daha sonra grı aldım sıyahın rengı zamanla gunesten soluyor ayrıca tozuda cok bellı edıyor cok sık yıkaman lazım ufak tefek cızıklerıde tabı 0 km zn ye gelınce urla ceşme torbalı gıbı yerlerdekı bayılerede sorsaydın oda olmazsa manısada olabılır

Motosikleti
    125 zn
    Alıntı shoother adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 ay önce ben de siyah aramıştım, bulamayınca grisini aldım
    sanırım piyasada sadece gri kaldı gibi geliyo. bi kaç yerde kırmızı olduğunu duydum ama. olmazsa artık bi karar vericem.

Alıntı karaburunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ilter bencede asyaya bosu bosuna fazladan para verme 200 tl ye yakın fark var arada bende siyah düsünüyodum ılk basta ama daha sonra grı aldım sıyahın rengı zamanla gunesten soluyor ayrıca tozuda cok bellı edıyor cok sık yıkaman lazım ufak tefek cızıklerıde tabı 0 km zn ye gelınce urla ceşme torbalı gıbı yerlerdekı bayılerede sorsaydın oda olmazsa manısada olabılır
    urla çeşme torbalı hatta sizin oradaki mordoğan yakınlarındaki bayilere bile sordum ama yok malasef. bende döndüm asya ya o da bitek sizin oralarda ki asya bayilerinde var ve sarı. sonradan karşıyakada da varmış orayı aradım ellerinde varmış siyah asya. ama işde mondial daha kaliteli kendini bu konuda ıspatlamış bi marka.. gride hoş o da klasik duruyo. bi kaç gune belli olr ve alırım artık.. noldu oldu.

hocam siyah kalmadı diyorlar. bende siyah alıcaktım 1 hafta ertelemiştim almayı araştırma yaparım biraz daha bayiiyi aradıktan sonra ama bayiideki siyah o arada satıldığı için alamadım kırmızı aldım, ama kırmızıdan gayet memnunum daha fazla dikkat çekio bence. yani siyahı bulman biraz zor olur hocam..

aslında üstat benimde kırmızı sonradan hoşuma gitti. denize düşen yılana sarılır misali bide sarı vosvos düşünüyorum. böle kapımın onunde 2 klasik makine ve sarı kırmızı renkler. tamda göztepe'min renkleri olması hoşuma gidecek.. ama böyle siyah biraz daha ciddi bi renk olduğu için alasım geliyo. (ki normal hayatım da hiç de ciddi bi adam değilimdir ama ne bileyim daha klasik olduğunu düşünüyorum. artık bulamzsam siyahı döncez kırmızıya. olmadı asyayıda düşünüyorum ama içim el vermiyo inan ki... bakalım napcaz..

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    aslında üstat benimde kırmızı sonradan hoşuma gitti. denize düşen yılana sarılır misali bide sarı vosvos düşünüyorum. böle kapımın onunde 2 klasik makine ve sarı kırmızı renkler. tamda göztepe'min renkleri olması hoşuma gidecek.. ama böyle siyah biraz daha ciddi bi renk olduğu için alasım geliyo. (ki normal hayatım da hiç de ciddi bi adam değilimdir ama ne bileyim daha klasik olduğunu düşünüyorum. artık bulamzsam siyahı döncez kırmızıya. olmadı asyayıda düşünüyorum ama içim el vermiyo inan ki... bakalım napcaz..[/QUOTE]

bende yaklaşık 3 haftalık bir asya(siyah) kullanıcısı olarak bi kaç şey söyleyebilirim.

zn'yi gördüm aşık oldum. sırf bu motor için ehliyetimi alıyorum.(sadece direksiyon sınavı kaldı). zn alıcam diye kesin kararımı vermişken illa siyah diye tutturunca mecbur asyaya döndüm ve ikinci el 1390 km'de bi asya aldım. 1200 verdim. artı aküyü yeniledim falan filan satış hariç bana 1250 liraya maloldu. üzerine 200 daha koysaydım sıfır zn alıyordum. bizim buradaki bayi veriyordu.

ama sonuçta birde şöyle düşünmek lazım; ben ne istiyorum ve içime sonradan içime dert olucak bir karar vermiyeyim. ben siyah istiyordum arkadaş. istedim ve pahalıda olsa aldım. içim rahat ve hiç bir uhte yok. sende ne istiyorsan ona karar ver ve sonradan içine dert olmasın.

asyanın 125t ile mondial 125zn arasındaki farka. herşeyi aynı. servisinede sordum hiç bir fark yok dedi. benim motorun serisinde fabrika çıkışı alarm ve uzaktan çalıştırma fonksiyonu var. (süper bi şey kilitlemeye gerek kalmıyor. hafif sallansa hemen başlıyor uyarı modunda ötmeye. çok oynarsan daha pis bağırıyor. ) gerçi sende taktırabilirsin 40-50tl bi şeymiş. sonuç itibariyle hiç bir farkı yok yani. arkadaşların dediği gibi fazla para vermeye gerek yok ama içine ne siniyorsa onu yap.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler