Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    herhangi bir fikrim yok hocam valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    bi sorum daha olacak arkadaşlar, en sağlıklı yağ ölçümü nasıl yapılır? yan yada orta sehpada ölçüm yaparsak yanlış cıkar sanırım.
    ve son olarak bizim buji nerde ben bugün biraz baktım ama bulamadım
    teşekkürlerr

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorum daha olacak arkadaşlar, en sağlıklı yağ ölçümü nasıl yapılır? yan yada orta sehpada ölçüm yaparsak yanlış cıkar sanırım.
    ve son olarak bizim buji nerde ben bugün biraz baktım ama bulamadım
    teşekkürlerr
    buji, hava filtresi kaportanın altında. yanlış hatırlamıyorsam önceki sayfalarda bi arkadaş anlatmıştı. servise gittiğimde izleyip öğrenicem bende senin gibi.

Herkese Merhaba,

Ben yeni üye oldum... Henüz bir motor sahibi değilim... Ama çok kısa bir zaman içerisinde motor sahibi olacağım... Her ne kadar şimdiye kadar bir motor kullanıcısı olmasam da bunun bir yaşam tarzı ve arabadan farklı bir yaşam lezzeti olduğunu etrafımdaki arkadaşlarımdan çok sık dinledim...

İlk motorum olacağı için küçük bir motor ile başlamayı tercih ettim ve Mondial 125 ZN de tasarımı ile hemen dikkatimi çekti... Bu motoru almayı planladığım için de sizlere, yani bu motora sahip olanlara, merak ettiğim birkaç soruyu sormak isterim. Eğer sorularımı cevaplandırabilirseniz çok sevinirim...

Öncelikle, motora genel olarak kız arkadaşımla birlikte bineceğimiz için temel sorum 125 ZN'nin normal kilolu 2 kişiyi taşımada bir problemi oluyor mu? Özellikle de yokuşlarda sıkıntı yaşanıyor mu; örneğin Beşiktaş Barbaros, Taksim Gümüşsuyu gibi yokuşları rahat çıkabiliyor mu?

Diğer sorum ise şu an bu motorun Sıfırını bulmak mümkün mü?

3. sorum ise motorun parçaları her an elde kalacak gibi mi, yoksa idare eder mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

Herkese kazasız sürüşler...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    @tigexeon hocam aramıza şimdiden hoşgeldin
    Sorularına kendimce yardımcı olmak isterim. Öncelikle sürekli olarak motora kız arkadaşıyla binen birisi olarak, motorum beni daha hiç yarı yolda bırakmadı. Benim boyum 1.85 78kg.yum, kız arkadaşım 1.76 boyunda oda 61 kg., ikimizde sporcuyuz ve motorla heryere gidiyoruz. Ayrıca çevre yolunda hafif meyilli yokuşa karşı ben kız arkadaşımla beraber 110km. yi gördüm ibrede yani yanlış anlaşılmasın Beşiktaş Barbaros, Taksim Gümüşsuyu yokuşlarını bilmem ama rahat rahat hiç zorlanmadan çıkıcağına eminim
    Tabii bu performansı sürekli alabilmek için motoru hor kullanmamak, rodaj süresini iyi geçirmek ve bakımlarını aksatmamak çok önemli!

Motorun sıfırını İstanbulda rahatça bulabilirsin, bulamasan bile bir Mondial bayii istersen sipariş edip diğer bulunan bayiilerden getirtebilir. Ancak Siyah rengin kalmadığını duydum artık.
    Motor parça performansı olarak orta sınıf diyebilirim Ki öle Bu parayada bulunabilecek en iyi motorlardan birisi, hem motor performansı hemde aksam ve parça performansı olarak. Sonuçta bu ufaklık bir Çinli Honda değil bunuda unutmamak lazım.
    Ayrıca yedek parçayı her zaman her yerden gayet uygun fiyata temin edebilirsin.

Aramıza tekrar hoşgeldin hocam, benim aktarabileceklerim bunlar. Umarım en hayırlı şekilde güzel bir ZN alırsın tam anlamıyla aramıza katılırsın..

@ hllmr;
    çok teşekkür ederim. Üşenmemiş birçok şey yazmışsın... Motorun seni yarıyolda bırakmamasına sevindim. Zaten dediğin gibi fiyat performans açısından aslında makul bir motor...

Dediğim gibi bahsettiğim yokuşlar İstanbul'un hatırı sayılı yokuşları ve eğer 2 kişi bizi oralarda yarıyolda bırakmayacaksa şimdiden aldım diyebilirim motoru

Sıfırını bulabilecek olmam da çok güzel oldu... Zaten siyah bakmıyorum, daha canlı renklerle ilgileniyorum, bu ayrıca iyi haber benim için Yedek parça konusuna da sevindim...

En yakın zamanda motorumun fotolarını paylaşırım sizlerle...

Selamlar

arkadaslar artık benımde 0 km bi 125ZN 'm var :D bugun aldım .tum turkıyeyı taradım bunun 0 km sını bulmak ıcın ve adanada tesadufen buldum.adanalıydım tum heryere bakıyodum adanada bakmadıgım yer kalmamıstı ama bı bayıde buldum sonunda grı 2007 model 0 km zn yı hemen kaptım aldım:D cok guzel ya cok.Surerken o kadar ozgurdumkı anlatamam tum dunya benımdı tum yollar benım ıcın yapılmıs gıbı hıssettım bu motora asıgım herkesın bı zn sı olmalı ya:D

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı tigexeon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ hllmr;
    çok teşekkür ederim. Üşenmemiş birçok şey yazmışsın... Motorun seni yarıyolda bırakmamasına sevindim. Zaten dediğin gibi fiyat performans açısından aslında makul bir motor...

Dediğim gibi bahsettiğim yokuşlar İstanbul'un hatırı sayılı yokuşları ve eğer 2 kişi bizi oralarda yarıyolda bırakmayacaksa şimdiden aldım diyebilirim motoru

Sıfırını bulabilecek olmam da çok güzel oldu... Zaten siyah bakmıyorum, daha canlı renklerle ilgileniyorum, bu ayrıca iyi haber benim için Yedek parça konusuna da sevindim...

En yakın zamanda motorumun fotolarını paylaşırım sizlerle...

Selamlar
    Ben 1390km de 1200tl ye almıştım henüz 2 hafta falan oldu. İlla siyah diye tutturduğum için mecbur ikinci el aldık işte.
    Bahsettiğin yokuşları biliyorum. sanırım problem çıkarmaz. gümüşsuyu yokuşu biraz diktir orayı biliyorum. yolda kalmazsınız diye tahmin ediyorum ki kalmazsınız. bende ona benzer yokuşlarda denemeler yaptım çünkü.

bu arada ilgilenirseniz bi ilan gözüme çarptı:
    bu arada ilanla ve ilan sahibiyle hiç bir ilgim ve alakam yok. sadece paylaşmak istedim;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-1100-tl/detay

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1390km de 1200tl ye almıştım henüz 2 hafta falan oldu. İlla siyah diye tutturduğum için mecbur ikinci el aldık işte.
    Bahsettiğin yokuşları biliyorum. sanırım problem çıkarmaz. gümüşsuyu yokuşu biraz diktir orayı biliyorum. yolda kalmazsınız diye tahmin ediyorum ki kalmazsınız. bende ona benzer yokuşlarda denemeler yaptım çünkü.

bu arada ilgilenirseniz bi ilan gözüme çarptı:
    bu arada ilanla ve ilan sahibiyle hiç bir ilgim ve alakam yok. sadece paylaşmak istedim;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-1100-tl/detay
    400 km de tertemiz duruyor. bence fiyatıda baya iyi hoş elini tutunca 50-100 tlde indirim yapar gibime geliyor. istanbulda olsaydım ve motorumu almamış olsaydım kesin kaçırmazdım. sanırım sahibi yurtdışında olduğu için bu fiyata verip geçecekler.

Motosikleti
    125 Zn
    bahsettiğiniz yokuşlardan 2kişi olarak sıkıntısız hatta depar atarak çıktık, bu motor keçi gibi yinede arkadan gelen araçlar tarafından sıkıştırılmamak için hafif sağdan ve park halindeki araçlara dikkat ederek giderseniz sorun olmaz. hayırlı olsun...

bu arada benim motor ilanını da sahibindene koydum arada sırada arıyorlar ama ciddi alıcıya denk gelemedim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00-km-de/detay
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz yokuşlardan 2kişi olarak sıkıntısız hatta depar atarak çıktık, bu motor keçi gibi yinede arkadan gelen araçlar tarafından sıkıştırılmamak için hafif sağdan ve park halindeki araçlara dikkat ederek giderseniz sorun olmaz. hayırlı olsun...

bu arada benim motor ilanını da sahibindene koydum arada sırada arıyorlar ama ciddi alıcıya denk gelemedim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00-km-de/detay
    Bende almak istiyorum ama fiyat cidden çok yüksek... 4000km de 1200 bir üstteki ilanda 400km 1100 güzel kardeşim.. hee ben bu fiyattan veririm ister al ister alma senin bileceğin iş diyosundur o da doğru ama gerçekleri de yansıtmak gerekir biraz..

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı sinan1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende almak istiyorum ama fiyat cidden çok yüksek... 4000km de 1200 bir üstteki ilanda 400km 1100 güzel kardeşim.. hee ben bu fiyattan veririm ister al ister alma senin bileceğin iş diyosundur o da doğru ama gerçekleri de yansıtmak gerekir biraz..
    ilan detaylarını okuduysanız bu fiyatı düşmemi söylüyorsanız saygı duyarım
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar... aramıza katılan arkadaşlar hoşgeldiniz tekeriniz düz bassın..

arkadaşlar pazar günü başladıgımız ege turumuzu izmir-çeşme"de noktaladık.. aslında kuşadası"na da niyetlendik ama benim işe gelmem gerekiyordu o da seneye kaldı kısmetse

allaha şükür motora bir defa bile anahtar degdirmedik hiç arıza çıkarmadı maşallah ben yamaha 125 ybr den boyle bir performans beklemiyordum... çeşme"de plajdaydık motora bakmak için yanına geldim bir de ne göreyim !! bizim motorun aynısı ybr 125 ve 34 plaka !! sahibine baktım ama bulamadım ve muhtemelen o da bizi görmek istemiştir diye düşünüyorum

şu birkaç günlük macera bana oyle artılar, oyle deneyimler kazandırdı ki anlatamam.. inşallah boyle güzel bir tur güzel bir motorla herkese nasip olur.. birkaç gün de olsa stresten uzak kalmak, özgürlügü hissetmek çok güzel.. biraz kendime geldim diyebilirim...

yollarda olmak, dağlar ormanlar derelerden geçmek, köyler köylüler görmek vs. herşey çok güzel insanın ufkunu açıyor ve hayatı bambaşka bir pencereden sunuyor...

giderken pek zorlanmadık çünkü hevesimiz ve merakımız yorgunlugumuzun önüne geçiyordu...zaten ayvalıktayken buldugum ilk cafeden yazmıstım.. yollar da gayet iyiydi ve duble olmayan kısımlarda da duble yol yapımları devam ediyordu...bursa-burhaniye-ayvalık-izmir-çeşme"ye kadar yollar çok güzeldi...sağımızdan-solumuzdan geçen tır-kamyon-otobüsler haricinde pek zorlanmadık.. giderken gece sogugu haricinde pek sıkıntı olmamıstı ama gelirken açıkçası çok yorulduk yollar hiç bitmeyecek sandım.. dönüşte izmir-manisa-balıkesir-bursa-yalova yolundan geldik.. çarşamba akşam 20:00 de çeşme"den çıktık ve benzin, yol tarifi ve haritaya bakma haricinde hiç durmadan susurluga kadar geldik... yemekten sonra başımı koydugum yerde 45 dk. kadar uyumusum... 1 saatlik moladan sonra hareket ettik... yine benzin ve birkaç dakikalık uyku açma molaları haricinde hiç durmadan yalovaya geldik.. sabah saatlerinde şafak sökmeye yakınken arkadaşımın gözleri kapanmaya başladı artık ikimizde çok bitkin haldeydik hatta ben arkadan sürekli arkadası dürtmeye basladım uyuklamasın diye .. susurluktan sonra mola için yolda ancak birkaç dakika durabildik çünkü 07:00 feribotuna yetişmemiz lazımdı...perşembe sabah tam 06:30"da yalova feribot iskelesine vardık..pendik"te inip çamlıca"ya vardıgımızda 09:00 civarıydı.. eve gecip biraz dinlendim öğle saatlerinde işyerime gectim.. şimdiden motoru büyütmenin hesaplarını yapmaya basladım seneye kısmetse inşallah çeşmeden aşağılara kuşadası fethiye antalyaya kadar kıyıları dolaşmaya niyetimiz var allah nasip ederse birkaç motor gidecegiz.. inşallah tutkusu olan herkese boyle güzellikler nasip olur.. fotoları en kısa zamanda ekleyecegim umarım begenirsiniz..

Motosikleti
    125 Zn
    hoş geldin hocam çok şükür bi sıkıntı yaşamadan geldiniz o rotayı 125 zn ile yapmayı planlıyorum zaten hava şartlarından dolayı erteleyip duruyorum sürekli. tek motor olarak tavsiye edermisin? istanbuldan bandırma ayvalık son nokta olacak şekilde....

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    batu hocam, bu motor yığılma olayını yine yapıyo benim motor. acaba karbüratör keçesi sorunu mu yoksa pis benzin mi anlamadım... alttaki hortumu da boşalttım ama bi yiyo bi yemiyo gazı.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    batu hocam, bu motor yığılma olayını yine yapıyo benim motor. acaba karbüratör keçesi sorunu mu yoksa pis benzin mi anlamadım... alttaki hortumu da boşalttım ama bi yiyo bi yemiyo gazı.
    o yememe olayı 1 kere başıma geldi benzine verdim nedenini, serviste benzindendir dedi. ama sizinki bence karburatörden gibi geldi emin değilim ,pis benzini atamamış da olabilir. birde karbüretörden önce hava filtreni bi değiş hocam sonra karbürötöre bağlarız. ;) hava filtresinin maliyeti daha az

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    hoş geldin hocam çok şükür bi sıkıntı yaşamadan geldiniz o rotayı 125 zn ile yapmayı planlıyorum zaten hava şartlarından dolayı erteleyip duruyorum sürekli. tek motor olarak tavsiye edermisin? istanbuldan bandırma ayvalık son nokta olacak şekilde....
    hocam bence bizim ufaklık yapar bu bahsedilen rotayı tabii ortalama 60-65 max. 70 km. ile 1,5 - 2 saatlik molalar vererek (Motoru şişirmemek ve Zorlamamak adına, malum uzun yol dikkat etmek gerekir) daha fazla boş zaman olan bir dönemde zaman ve varış hesabı yapılmadan ve daha fazla gezi usulü olarak yapılabilir diye düşünüyorumKİ yapar bizim ufaklık bunu! buarada @mtrsz hyt=:( hocam sizde hoşgeldiniz. Sağsağlim kazasız belasız katıldınız tekrar aramıza çok sevindim gezinizin keyifli ve güzel geçmesine

Benimde ehliyeti aldıktan sonra aklımda bir plan var. Bizim ufak Chopper yavrusuyla -ben ona MiniChopper diyorum- Denizliden Mersine evet biraz uzak bir mesafe yanlış duymadınız Denizliden Mersine çadırımı, araç yangın söndürme tüpümü ve bilimum gerekli malzemelerimi de yanıma alarak dediğim gibi 60-65km./s Hızla 1,5-2 saatlik aralarla molalar vererek zaman ve varış hesabı yapmadan geze geze göre göre Denizli-Korkuteli-Antalya-Manavgat-Alanya-Anamur-Silifke ve son nokta Mersin olarak tamamlamak niyetindeyim bu yolu.

Google Maps' in belirttiği üzere yukarıda koyduğum harita doğrultusunda 706km. olarak tabii ki hiç durmadan 60km./s hızla bu mesafa 12 saate yakın bir sürede tamamlanıyor ancak benim öle bir niyetim yok tabii ki Belirttiğim gibi molalarla geze geze göre göre çadırımda kalarak gelmeyi planlıyorum Acaba çok mu Nirvana bir fikir arkadaşlar yoksa olabilirmi belirttiğim şartlar altında? Ben inanıyorum bunu yapabileceğime Tabii Guinesse Rekorlar Kitabı' na girebilirsin diyen arkadaşlarımızında yorumlarını almak isterim

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bence bizim ufaklık yapar bu bahsedilen rotayı tabii ortalama 60-65 max. 70 km. ile 1,5 - 2 saatlik molalar vererek (Motoru şişirmemek ve Zorlamamak adına, malum uzun yol dikkat etmek gerekir) daha fazla boş zaman olan bir dönemde zaman ve varış hesabı yapılmadan ve daha fazla gezi usulü olarak yapılabilir diye düşünüyorumKİ yapar bizim ufaklık bunu! buarada @mtrsz hyt=:( hocam sizde hoşgeldiniz. Sağsağlim kazasız belasız katıldınız tekrar aramıza çok sevindim gezinizin keyifli ve güzel geçmesine

Benimde ehliyeti aldıktan sonra aklımda bir plan var. Bizim ufak Chopper yavrusuyla -ben ona MiniChopper diyorum- Denizliden Mersine evet biraz uzak bir mesafe yanlış duymadınız Denizliden Mersine çadırımı, araç yangın söndürme tüpümü ve bilimum gerekli malzemelerimi de yanıma alarak dediğim gibi 60-65km./s Hızla 1,5-2 saatlik aralarla molalar vererek zaman ve varış hesabı yapmadan geze geze göre göre Denizli-Korkuteli-Antalya-Manavgat-Alanya-Anamur-Silifke ve son nokta Mersin olarak tamamlamak niyetindeyim bu yolu.

Google Maps' in belirttiği üzere yukarıda koyduğum harita doğrultusunda 706km. olarak tabii ki hiç durmadan 60km./s hızla bu mesafa 12 saate yakın bir sürede tamamlanıyor ancak benim öle bir niyetim yok tabii ki Belirttiğim gibi molalarla geze geze göre göre çadırımda kalarak gelmeyi planlıyorum Acaba çok mu Nirvana bir fikir arkadaşlar yoksa olabilirmi belirttiğim şartlar altında? Ben inanıyorum bunu yapabileceğime Tabii Guinesse Rekorlar Kitabı' na girebilirsin diyen arkadaşlarımızında yorumlarını almak isterim
    rotan güzel ama bütün hazırlıklarını yapman lazım igneden ipliğe alabildiğin herşeyi alman lazım bence :( bencede yapar ama en basitden bakınca gideceğin geçeceğin bütün rota güzerhahlarındaki tamircilerin mondial servislerinin tel nolarını yanına alman yararlı olacaktır...

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    rotan güzel ama bütün hazırlıklarını yapman lazım igneden ipliğe alabildiğin herşeyi alman lazım bence :( bencede yapar ama en basitden bakınca gideceğin geçeceğin bütün rota güzerhahlarındaki tamircilerin mondial servislerinin tel nolarını yanına alman yararlı olacaktır...
    haklısın hocam bu servis numaralarını alma fikri hiç aklıma gelmemişti, kenara yazdım eyvallah..

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler arkadaşlar.. elronds hocam tura başlamadan önce ben de baya düşündüm benim bebekle çıkmayı ama yola çıkıp da şartları birebir görünce iyiki vazgeçmişim dedim.. tabiiki bizim motorlarla da çıkılabilir ama yeri geliyor otoyola giriyorsunuz yeri geliyor dik rampalardan çıkıyorsunuz ve keskin virajlardan -ki motor tutkunları için en zevklisidir kısım- geçiyorsunuz yeri geliyor sollama yapmanız gerekiyor vs. vs...

***bizim bebeklerle yapabilecegimiz en yüksek hız 100-110"dur... bu hızda çok uzun süreli gidersek hem yakıt sarfiyatı çok yüksek olacak hem de motor ısınacak ve şişecek ve soğuması için baya uzun bir süre bekleyecez......yol durumuna göre ortalama 60-70-80 ile gidebiliriz ama bizim motorlar uzun süreli yolculukta bu hızda bile ısınır ve şişer.. bazı kısımlarda yol tek şeride düşüyor.. bölünmemiş ,gidiş-geliş yollarda 70-80 ile gitmek bile yetersiz kalıyor ...kaldı ki biz 60 km den bahsediyoruz... ayrıca sürekli olarak mola vermemiz icab eder ve her molada en az 30 dk. olacaktır bu da varış zamanımızı uzatır... ve siz artçınızla beraber gitmeyi planlıyordunuz... tüm riskleri göz önüne almanız gerekecek ve belli oranda yükünüz de olacaktır.... dikkatli bir şekilde uzun molalar vererek zaman sorunu olmamak koşuluyla ve en önemlisi gündüz gözüyle yolculuk yapılabilir...sıcak havayı dikkate almanız gerekir...

hllmr hocam size de tavsiyem gündüz yolculugu..çünkü gece insanın dikkati dagılıyor hava soguk oluyor araclar farkedemebiliyor...dağ taş orman gecerken allah korusun yolda kalsak naparız.. otel yok ev yok... kesinlikle gündüz yolculugu... yavaş seyirde ve az yükle...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler