Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mtrsz hyt=:( adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar

geçmiş olsun dileklerinde bulunan arkadaşlara çok teşekkür ederim.. amacım buraya gelen herkesin biraz ibret ve tedbir alması.. birbirimizi tanımasak da artık ortak bir noktamız ve bağımız oldugunu düşünüyorum..

arkadaşımın yamaha ybr 125'i ile 3-4 gün civarında bir kaçamak yapıp burhaniye-ayvalık taraflarına gitmeyi planlıyoruz ve kısmetse pazar günü bu planı uygulamayı düşünüyoruz... güzergahımız:::

pazar günü öğleden sonra 16:00 gibi yola çıkıp;

çamlıcadan - gebze eskihisar 55 km
    eskihisardan - yalova topçulara feribot ile geçip
    topçulardan - bursa, balıkesir, burhaniye toplam 335 km

burhaniyeye gidene kadar yaklaşık 400-410 km yapacağız.. bir depo benzin ile tahmini 350 km gidecegimizi hesaplıyoruz..çadırda kalmayı düşünüyoruz..tamamen doğa koşulları yani.. duruma göre oradan izmire geçebiliriz.. halihazırda burhaniye ayvalık garanti gibi.. dua edin kazasız belasız gidip gelelim..

arkadaşlar benim motoru götürmeyecegim.. arkadaşın motorla ikimiz gidecez.. benim bebek o yollarda telef olur hem geçenlerde yaptıgım ufak çaplı kazadan sonra henüz servise götüremedim o yüzden çok kısa mesafelerde yormadan kullanıyorum.. arkadaş haftasonu yamaha servisine götürüp detaylı bir bakım yaptıracak... 125'lik olmasına ragmen bir problem çıkmayacagını umuyoruz.. neticede yamaha.. hem zaten hız merakımız olmadıgı için ortalama 80 km hız yeterli... yenikapı-bandırma feribotu pek uymadı hem fiyat yükseliyor hem biraz daha geç oluyor..eskihisar-topçular arabalı vapuruyla gidecektik ama pendik-yalova feribotu varmış ordan bilet aldık... ince hesap yaptık şöyleki ::

**yenikapı-bandırma feribot akşam sadece 18:30'da kalkıyor ve yaklaşık 2 saat sürüyor.. fiyatı:: motor 50 tl + 2 yolcu 60 tl = 110 tl ve bandırmadan sonra burhaniye'ye 195 km daha yol var 20 tl benzin yaksa genel toplam 130-140 tl..

**pendik-yalova feribotu akşam 17:45'de kalkıyor yaklaşık 45 dk. sürüyor.. fiyatı:: motor ve sürücüsü dahil 18 tl + 1 yolcu 5 tl = 23 tl.. yalova burhaniye arası 320 km ve 60 tl benzin yaksa -ki yakmaz- toplam 80 tl gibi masraf çıkıyor.. yani yarı yarıya düşüyor.. herşey yolunda giderse mola zamanları da dahil gece 12:30 - 01:00 gibi burhaniyede olacagız inşallah.. tüm bunlar kağıt üzerinde yaptıgımız hesaplar.. yola çıkınca ne olur nelerle karşılaşacaz onu allah bilir... bismillah diyerek yola çıkacaz.. amaç uzun yol tecrübesi edinmek, birşeyler yaşamak.. bu sene boyle gecer seneye daha farklı olur.. yol üzerinde internet cacfe görürsem nerede oldugumu size yazarım .. bu arada telefonla rezervasyon yapıp bileti ayırttım.. pazar günü saat 17:45'te pendikten hareket edicez inşallah..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    daha önce birisinin daha başına gelmişti. dün motorla sabit 80-90 giderken birden yığıldı. gaz yemedi. sağa çektim . bi iki marş denedim çalışmadı. arkadaşı arayım da çekelim bari dedim anayolun üstünde kaldım çünkü. 5-10 dk. bekledikten sonra bi daha deneyim dedim çalıştı. sıkıntısız eve kadar geldim. buji veya karbüratör diye tahmin ediyorum ama nedir acaba arkadaşlar birisini daha başına gelmişti???

@tnr

Karbüratöre pislik kaçmış olabilir. Serviste çözüm üretirler sanırım.

Bu arada arkadaşlar 150 lik karbüratörü bu gün çıkartıp 125 liği takacağım çünkü eskisinden daha kötü oldu. Fazladan benzin yakmaya gerek yok.

Dün gece yolda kaldım saat 01:30 da Eceabat (Çanakkale nin karşısı)' a giderken kayış koptu. İlçeye 10 km kalmıştı tam da Sahil güvenlik komutanlığının önünde koptu ve orada kaldım. Sonra ne mi oldu ; Nöbetçi astsubayı çağırdı nöbetçiler daha sonra kimliğimi gösterdim. Cep telefonundan taksi arayacaktım gelmesi için motoru ileriye al orada ara diye tepki gösterdiler. Sanki canlı bombayız!! Çok sinir oldum. Buradan ÇANAKKALE ECEABAT SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA en içten sevgilerimi sunuyorum (!) Türk Askeri ne hale gelmiş !!!
    Daha sonra motoru bırakmama bile izin vermediler. (Tamam onlarda kendilerine göre haklı olabilirler ama bu kadarda olmamalıydı) Motoru 100 Mt. ileride yol kenarına bıraktım. Daha sonra taksi ile döndüm. Bu günde motoru almaya gittim. Yaptırdık vs..

Uyarmadan edemeyeceğim kayış 6000 km de koptu pek fazla güvenmeyin. Üzerindeki kayışta çok kaliteli bir kayış değil. Değiştireceğiniz zaman Bando marka kayış tercih ederseniz faydanıza olacaktır.

Saygılar.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce birisinin daha başına gelmişti. dün motorla sabit 80-90 giderken birden yığıldı. gaz yemedi. sağa çektim . bi iki marş denedim çalışmadı. arkadaşı arayım da çekelim bari dedim anayolun üstünde kaldım çünkü. 5-10 dk. bekledikten sonra bi daha deneyim dedim çalıştı. sıkıntısız eve kadar geldim. buji veya karbüratör diye tahmin ediyorum ama nedir acaba arkadaşlar birisini daha başına gelmişti???
    Merhaba tnr hocam o olay otobanda benimde başıma gelmişti. Motorun yan tarafında tahliye hortumu var. ona ayda 1 pislik toplanıyor onu boşalt. Bende otobanda 3. şeritteydim. Çok kötü oldu istop etti mi etmedimi o anı hatırlamıyorum. Çok şükür arkadamda araç yoktu hemen sağa geçtim. Sonra çalıştırdım yola devam ettim. Motorcuya sorduğumda benzinde pislik olabilir dedi. Birde motoru güzelce ısıttıktan sonra bas dedi. Aklınızda olsun. O günden sonra hem emniyet şeridine en yakın noktalardan gidiyorum.

Hocam motora 4lü yaptırdım araba 4lüsü gibi oldu otobanda vs duracakken onu yakıyorum güvenli birşekilde en azıdan dikkat çekerek sağa yaklaşıyorum.

Alıntı ShaDoW_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tnr

Karbüratöre pislik kaçmış olabilir. Serviste çözüm üretirler sanırım.

Bu arada arkadaşlar 150 lik karbüratörü bu gün çıkartıp 125 liği takacağım çünkü eskisinden daha kötü oldu. Fazladan benzin yakmaya gerek yok.

Dün gece yolda kaldım saat 01:30 da Eceabat (Çanakkale nin karşısı)' a giderken kayış koptu. İlçeye 10 km kalmıştı tam da Sahil güvenlik komutanlığının önünde koptu ve orada kaldım. Sonra ne mi oldu ; Nöbetçi astsubayı çağırdı nöbetçiler daha sonra kimliğimi gösterdim. Cep telefonundan taksi arayacaktım gelmesi için motoru ileriye al orada ara diye tepki gösterdiler. Sanki canlı bombayız!! Çok sinir oldum. Buradan ÇANAKKALE ECEABAT SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞINA en içten sevgilerimi sunuyorum (!) Türk Askeri ne hale gelmiş !!!
    Daha sonra motoru bırakmama bile izin vermediler. (Tamam onlarda kendilerine göre haklı olabilirler ama bu kadarda olmamalıydı) Motoru 100 Mt. ileride yol kenarına bıraktım. Daha sonra taksi ile döndüm. Bu günde motoru almaya gittim. Yaptırdık vs..

Uyarmadan edemeyeceğim kayış 6000 km de koptu pek fazla güvenmeyin. Üzerindeki kayışta çok kaliteli bir kayış değil. Değiştireceğiniz zaman Bando marka kayış tercih ederseniz faydanıza olacaktır.

Ben kayışı 3000 de zorla değiştittirdim. İçinden de bando çıktı hiç yolda kalmadım yinede yağına vs dikkat etmek lazım Geçmiş olsun...
    Saygılar.
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Hocam içinden de bando çıkıyormuş fakat onlar mondial etiketliymiş. Miş diyorum çünkü kayış un ufak olmuştu. :D Mondial etiketsiz bandolar daha kaliteli oluyormuş ustanın yalancısıyım.

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı ShaDoW_17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam içinden de bando çıkıyormuş fakat onlar mondial etiketliymiş. Miş diyorum çünkü kayış un ufak olmuştu. :D Mondial etiketsiz bandolar daha kaliteli oluyormuş ustanın yalancısıyım.
    benim motordan çıkan kayışla taktırdığım kayışın hiçbiryerinde bando yazmıyordu
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Az önceki yazınızda içinden bando çıktı demiştiniz 3000 km de değiştirm diye bahs etmiştiniz.

Motosikleti
    125 Zn
    pardon bando yazmışım mondial yazmıyordu demek istemiştim yanlış yazmışım...

Birde bu scooter kayışlarının 8-10 bin km gitmesi lazımmış her 3-5 binde değiştireceksek işimiz var.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    saol batu hocam, kayış da anlaşıldığı kadarıyla 4000 km de değiştirmek lazım...

bir de yine bi arkadaş yazmıştı motor da bozulmasını beklemeden değiştirilmesi gerekenler diye, ön teker bilyası, fren teli, kavrama bilyası gibi bişeler vardı o listeyi hatırlayan varmı acaba ? ? ? markası ne olacaktı neler vardı?

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol batu hocam, kayış da anlaşıldığı kadarıyla 4000 km de değiştirmek lazım...

bir de yine bi arkadaş yazmıştı motor da bozulmasını beklemeden değiştirilmesi gerekenler diye, ön teker bilyası, fren teli, kavrama bilyası gibi bişeler vardı o listeyi hatırlayan varmı acaba ? ? ? markası ne olacaktı neler vardı?
    kavrama bilyesinin değişme zamanı gelince şöyle anlaşılıyor; hani bazen elimizi gazdan çekince motor rolantide giderken ister yavaş ister hızlı birşekilde gaz verince orta tarafdan gart gurt diye motor kendini öne itiyorsa kavrama bilyeleri aşınmış oluyor, ben bosh bilyeleri taktırdım, misket zaten. onu taktırdıktan sonra ilk kalkıştaki titreme de kalmadı zaten bunlar her motorda olabilecek zavazingolar

Motosikleti
    as 125 t (karakız)
    herkese mrb ..
    Arkadaşlar k.bkmayın askerlıgım dolayısıyla baya uzun bır sure uzak kaldım buralardan ama cok sukur askerlıkte bıttı umarım herkes iyidir görüşmek uzere tekrar ..
    Motosiklet delilik..delilik kimseyi umursamamak..umursamamak özgürlük..madness brings freedom :bounce:
    34 GS 5603:cherry:

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kavrama bilyesinin değişme zamanı gelince şöyle anlaşılıyor; hani bazen elimizi gazdan çekince motor rolantide giderken ister yavaş ister hızlı birşekilde gaz verince orta tarafdan gart gurt diye motor kendini öne itiyorsa kavrama bilyeleri aşınmış oluyor, ben bosh bilyeleri taktırdım, misket zaten. onu taktırdıktan sonra ilk kalkıştaki titreme de kalmadı zaten bunlar her motorda olabilecek zavazingolar

hocam ben sıfır aldım motoru, şimdi 250 km de daha ve dediğin gibi gaz verince motor kendini öne atıyor. bu kadar kısa sürede aşınmış olabilir mi kavrama bilyeleri ???

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ben sıfır aldım motoru, şimdi 250 km de daha ve dediğin gibi gaz verince motor kendini öne atıyor. bu kadar kısa sürede aşınmış olabilir mi kavrama bilyeleri ???
    rolanti ayarların yüksek olabilir hocam

öncelikle herkese selam ben adanadan furkan arkadaşlar.bu ay içinde kendime mondial 125 zn alacağım...Bu sayfada yazılan tüm msjları okuyamadım 373 sayfa 125zn ıle ılgılı msj var malum cok fazla ılgılenen varmıs :D bu motora hastayım sonundada alacam inşallah.görünüşü beni mest etti.Bu motoru sadece kız arkadasımla gezmek ıcın alacam.ıkımızın de hayalı bu motoru almakdı..lütfen sorularıma cevap verın arkadaslar cunkı bu motor hakkında bılgı almam lazım.bu motorun sıyahını alıp harley tarzında modifiye edeceğim.bayılıyorum bu motora.

motoru almadan önce sormak istediğim bi kaç soru var sizlere arkadaşlar

bu motor 1 litre benzinle kaç km yol gidiyor şehir içinde ve sehir dısında??
    motor nasıl sürekli arıza veriyormu
    sürüş keyfi nasıl? rahatmı?
    ayrıca firenler nasıl?

Motosikleti
    artık benimde 125 znem var:)
    Alıntı furkii01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese selam ben adanadan furkan arkadaşlar.bu ay içinde kendime mondial 125 zn alacağım...Bu sayfada yazılan tüm msjları okuyamadım 373 sayfa 125zn ıle ılgılı msj var malum cok fazla ılgılenen varmıs :D bu motora hastayım sonundada alacam inşallah.görünüşü beni mest etti.Bu motoru sadece kız arkadasımla gezmek ıcın alacam.ıkımızın de hayalı bu motoru almakdı..lütfen sorularıma cevap verın arkadaslar cunkı bu motor hakkında bılgı almam lazım.bu motorun sıyahını alıp harley tarzında modifiye edeceğim.bayılıyorum bu motora.

motoru almadan önce sormak istediğim bi kaç soru var sizlere arkadaşlar

bu motor 1 litre benzinle kaç km yol gidiyor şehir içinde ve sehir dısında??
    motor nasıl sürekli arıza veriyormu
    sürüş keyfi nasıl? rahatmı?
    ayrıca firenler nasıl?
    senin soruna ben cevap vereyim. kısa ve öz, git korkmadan al bitane zn

1- 4.2 lt benzinle yaklaşık 150 km
    2- hayır sürekli arıza vermiyor( bakımlarını düzgün yaptırıp efendicene bindiğin sürece)
    3- sürüş keyfi bence mükemmel, bindiğinde acayip keyif alıyorsun ve herkesin gözü senin üzerinde;) kız arkadaşın bozulabilir bu duruma...
    4- benimkinin firenleri çok iyi durumda. genelide iyi zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 ----------

bugun ehliyet sınavına girdim. sorular çok basitti. tek zorlandığım 1 soru oldu. onuda yorumlayarak yaptım 2 seçenek arasında kalmıştım.

soru şu şekilde idi. motorda arka tekeri değiştirdiğimizde neyin ayarına dikkat edilmelidir diye bir soru vardı.

mantıklı şıklardan birisi diferansiyel. diğeride zincir ayarı idi
    bende zincir ayarı şıkkını işaretledim. diferansiyel yanlış hatırlamıyorsam debriyajla alakalı diye onu işaretlemedim.
    sizce doğru cevapmı vermişim.
    bu arada benim gibi sınava giren arkadaşlarında inşallah sınavları iyi geçmiştir. bu ay sonu ehliyeti nasipse cebime koyacağım

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı evren0683 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin soruna ben cevap vereyim. kısa ve öz, git korkmadan al bitane zn

1- 4.2 lt benzinle yaklaşık 150 km
    2- hayır sürekli arıza vermiyor( bakımlarını düzgün yaptırıp efendicene bindiğin sürece)
    3- sürüş keyfi bence mükemmel, bindiğinde acayip keyif alıyorsun ve herkesin gözü senin üzerinde;) kız arkadaşın bozulabilir bu duruma...
    4- benimkinin firenleri çok iyi durumda. genelide iyi zaten.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:47 ----------

bugun ehliyet sınavına girdim. sorular çok basitti. tek zorlandığım 1 soru oldu. onuda yorumlayarak yaptım 2 seçenek arasında kalmıştım.

soru şu şekilde idi. motorda arka tekeri değiştirdiğimizde neyin ayarına dikkat edilmelidir diye bir soru vardı.

mantıklı şıklardan birisi diferansiyel. diğeride zincir ayarı idi
    bende zincir ayarı şıkkını işaretledim. diferansiyel yanlış hatırlamıyorsam debriyajla alakalı diye onu işaretlemedim.
    sizce doğru cevapmı vermişim.
    bu arada benim gibi sınava giren arkadaşlarında inşallah sınavları iyi geçmiştir. bu ay sonu ehliyeti nasipse cebime koyacağım
    evet üstad doğru yapmışsın. doğru şık TAHRİK ZİNCİRİ olacaktı.
    dediğin gibi sınav basitti. dün gece oturdum son 10 sınavın sorularını çözmüştüm. aynıları çıktı. sınavım toplasan tekrar kontrol ile birlikte 10 dk sürdü. kalanında uyudum gözetmen uyandırdı tamam artık çıkabilirsin diye

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet üstad doğru yapmışsın. doğru şık TAHRİK ZİNCİRİ olacaktı.
    dediğin gibi sınav basitti. dün gece oturdum son 10 sınavın sorularını çözmüştüm. aynıları çıktı. sınavım toplasan tekrar kontrol ile birlikte 10 dk sürdü. kalanında uyudum gözetmen uyandırdı tamam artık çıkabilirsin diye
    aynen dediğin gibi 10 dk içerisinde bitti. gözetmene okadar soylememize rağmen bizi bırakmadı:(

bu arada zincirin adı aklıma gelmemişti tahrik zinciri. ilk aşamayı atlattık desene. inşallah 2. side bu şekilde kolay olurda biran evvel alırız ehliyetlerimizi. sonuçlar nezaman açıklanacak biliyormusun?

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Alıntı evren0683 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dediğin gibi 10 dk içerisinde bitti. gözetmene okadar soylememize rağmen bizi bırakmadı:(

bu arada zincirin adı aklıma gelmemişti tahrik zinciri. ilk aşamayı atlattık desene. inşallah 2. side bu şekilde kolay olurda biran evvel alırız ehliyetlerimizi. sonuçlar nezaman açıklanacak biliyormusun?
    16-18 temmuz arası açıklanıyor sonuçlar. şimdi otomatik vites kullanması kolayda sınavda vitesli kullandırırlarsa bittim ben. kursum ile konuştum büyük bir aksilik çıkmaz ise kendi aracınla sınava girersin ama ters bir gözetmene denk gelir isek vitesli kullanmak zorundasın dedi. yani her halükarda riske atmayım diye gidip kursa öğrenicem artık vitesliyi öyle gözüküyo.

Motosikleti
    Alıntı ertanos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16-18 temmuz arası açıklanıyor sonuçlar. şimdi otomatik vites kullanması kolayda sınavda vitesli kullandırırlarsa bittim ben. kursum ile konuştum büyük bir aksilik çıkmaz ise kendi aracınla sınava girersin ama ters bir gözetmene denk gelir isek vitesli kullanmak zorundasın dedi. yani her halükarda riske atmayım diye gidip kursa öğrenicem artık vitesliyi öyle gözüküyo.
    aynı derttyiz. bende vitesli kullanmayı bilmiyorum:( ama kolay diyorlar çözeriz artık bir şekilde. ben sırf znem için alıyorum ehliyeti. açıkca ilerde vitesli motor kullanmayıda hiç düşünmüyorum. elin ayağın ayrı oynuyor ben pek sevmedim vites olayını.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler