Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam araştırdım sadece buzzmotorda var Michelin SM100 3,50 10 fiyatı 50 tl teklisi. siz istanbulda tam nerede taktırdınız bende taktırmak istiyorum, taktırdığınız yeri tarif ederbilirsen çok sevinirim. Saygılar....
    Üstadım bende buzzmotordan aldım yeri çok basit, inönü stadından karaköt istikametine giderken ışıklardan hemen sonra sağdan bir yokuş çıkıyor o yokuşu çıkarken 7. bina zaten göreceksin michelin talebasını.

saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar hepinize selamlar.

ben dün 125zn almak için mondial bayisine gittim.
    daha önce hiç binmemiştim zn ye.
    boyum 175 kilo 80. bindim ve cok büyük bi hayal kırıklığı yaşadım.
    gidonu çevirince dizime çarpıyordu. genelde eşimle birlikte istanbul içi ulaşım için düşünüyordum motoru.
    beraber binince hiç rahat gelmedi, tek binincede sinek gibi kaldı altımda.
    cok dengesiz ve rahatsız geldi. bütün hayallerim yıkıldı ve cok mutsuz çıktım bayiden.

siz nasıl sığıyorsunuz bu motora? gidon gizlerinize çarpmıyor mu?

Motosikleti
    125 Zn
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gidonu çevirince dizime çarpıyordu. genelde eşimle birlikte istanbul içi ulaşım için düşünüyordum motoru.
    cok dengesiz ve rahatsız geldi. bütün hayallerim yıkıldı ve cok mutsuz çıktım bayiden.

hocam birkaç sayfa geride ayrıntılı olarak yazmıştım bi zahmet oradan okuyabilirsin. hemen hemen durumumuz aynı... bence al pişman olmassın ama yorumlarımı okuduktan sonra karar ver...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R

Hocam gidonlar dizinize nasıl çarpıyor anlamadım siz başka bi motora bakmışşsınız sanırım
    Benim boyum 1.86 - 80kg.yum, kız arkadaşım 1.78. oda 69-70 kg. ikimizde sporcuyuz ve çOOk rahat bi şekilde biniyoruz bu motora, sizin nasıl dizinize çarptı gidon çok uğraştınız mı çarptırmak için ?

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    Alıntı hllmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam gidonlar dizinize nasıl çarpıyor anlamadım siz başka bi motora bakmışşsınız sanırım
    Benim boyum 1.86 - 80kg.yum, kız arkadaşım 1.78. oda 69-70 kg. ikimizde sporcuyuz ve çOOk rahat bi şekilde biniyoruz bu motora, sizin nasıl dizinize çarptı gidon çok uğraştınız mı çarptırmak için ?
    yok cok uğraşmadım sağa ve sola çevirince dizime çarptı diz kapağıma doğru hatta
    cok ilginç dimi. bende anlamadım işte o yüzden soruyorum nasıl kullanıyorsunuz diye

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    yok cok uğraşmadım sağa ve sola çevirince dizime çarptı diz kapağıma doğru hatta
    cok ilginç dimi. bende anlamadım işte o yüzden soruyorum nasıl kullanıyorsunuz diye
    Abi çok zor dizini çarpmak ya. Akşam çarptırmayı denicem
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    ben denizliden okay bende zn125 kulanıcısıyım siyah renk ilk gezimde pistın gömlek indirdim halledildi garantili serviste fakat çok yakıyor gibi bu motor yha napmamlazım arkadaşşlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:22 ----------

ha bu arada soğutucu pervanin ordaki parlak kapağı sökmenizi şiddetle tavsiye ediyorum fanı komple kapatıyor ve motorun aşırı ısınmasına sebep oluyor

Motosikleti
    mondial zn125

ehliyet

slm arkadaslar ehliyet kursuna daha yeni yazıldım temmuzun 3.de sınav 25. de dıreksıyon sınavı var dosyayı alıp trafge gtmem agustosu bulur fakat 2 ay bekleyemıycem servısım olmadıgındn ıse arabamla gıdıyorum tabı cok yakıyo benım cupır yavrusuna bınmem lazım anlıcanız tabı trafge yakalanmadn b sınıfı ehlıyetım var yakalanırsam yetersız ehlıyettenmı muamele gorurum boyle bısey varmı kanun olarak bılen varsa yazarsanız cok memnun olurum

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Bu konuda net bir bilgiye sahip olmamakla beraber bende bu gün kursa yazıldım ve oradaki yetkili bana ehliyetsiz yakalanırsanız 700 Tl civarı cezası var dedi bilmiyorum gözümümü korkutmak istedi ama çokmuş baya

Motosikleti
    mondial zn125
    evt cok oldugu dogru 700-800 dıyolar tam olarak ne kadar bende bılmıyorum bazı arkadaslar araba ehlıyetın varsa yetersız ehlıyetten ceza yersın 70-80 tl dıyolar boyle bı uygulama varmı gercekten onu merak edıyorum...

Motosikleti
    xciting 250 i
    Alıntı karaburunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evt cok oldugu dogru 700-800 dıyolar tam olarak ne kadar bende bılmıyorum bazı arkadaslar araba ehlıyetın varsa yetersız ehlıyetten ceza yersın 70-80 tl dıyolar boyle bı uygulama varmı gercekten onu merak edıyorum...
    Hiç zannetmiyorum,kullanmak zorundaysan en iyisi dikkatli olman bence.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı karaburunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ceza 70 - 80 lira ise hiç uğraşmayım bu yoğunlukta ehliyetle. Kışın alırım. Bu bilgiyi doğrulayabilecek bir arkadaş var mı?
    Get your motor running. Head out on the highway. Lookin' for adventure and whatever comes our way. Racing with the wind. We were born, born to be wild.

Sakın böyle bir yanlışa düşmeyin. B sınıfı ehliyeti olup, bununla motosiklet sürerken polis çevirmesine takılıp, "Yetersiz sürücü belgesi ile araç sürmek" ten dolayı 580 tl ödemiş biri yazıyor bunları Keşke dediğiniz gibi 80-90 Tl olsaydı Bir an önce A2 ehliyetinizi almaya bakın bence.

Motosikleti
    Mondial 125zn
    iyi akşamlar arkadaşlar. bugün itibariyle bende bir zn sahibiyim fakat size bir sorum olacak. istanbulda oturuyorum. plaka ve ruhsat çıkarma işlemlerini kendim yapmaya kalksam bana ne kadara mal olur hiç bu işlemleri kendisi yapan biri var mı aramızda? bayii de 300 lira dediler hepsi dahil ayrıca birde 50 lira vekalet ücreti ödemem gerekecek yani 350 lira gibi bir masraf çıkartacak. ben yapsam ne kadardır? birde şu var gidip işlemleri kendim başlatsam gidip muaynesini yaptır derler mi?

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    arkadaş bende de A2 ehliyet yok malesef, B var. Benimde almam lazım, büyük ihtimalle 3 temmuzdaki motor sınavına bende giricem, daha kayıt yaptırmadım. Ancak ceza ile ilgili benim bilgimde 700TL. yetersiz ehliyet cezası olarak ücretlendirildiği. Yani az buz bişey değil. Ancak kullanan yine kullanıo buradaki bir çok arkadaşımız ve benim gibi geçen gün polis çevirmesi vardı hatta dün hemen usta bir manevrayla ara sokağa girerek kurtuldum ama her zaman bu kadar şanslı olurmuyum bilmiyorum. Bir çok arkadaşımın söylediği şeyse, Denizlide kaskını takıp sinyalini vereni durdurmuyormuş polisler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Alıntı doancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar. bugün itibariyle bende bir zn sahibiyim fakat size bir sorum olacak. istanbulda oturuyorum. plaka ve ruhsat çıkarma işlemlerini kendim yapmaya kalksam bana ne kadara mal olur hiç bu işlemleri kendisi yapan biri var mı aramızda? bayii de 300 lira dediler hepsi dahil ayrıca birde 50 lira vekalet ücreti ödemem gerekecek yani 350 lira gibi bir masraf çıkartacak. ben yapsam ne kadardır? birde şu var gidip işlemleri kendim başlatsam gidip muaynesini yaptır derler mi?
    Arkadaşım en son vekalet verdiğin taktirde bayiiler aracı sokarak 200TL.ye yaptırıyordu. Bu açıdan Trafik müşavir büroları bu işle özel olarak uğraştığı için bu 200TL.nin içinde 30-40TL. kadar ücreti kendileri alıyorlardı. Bu açıdan normal fiyat 160-170 TL.ye geliyordu ortalama, oda dosya parası falan bazen alıyorlar bazen almıyorlar ek belge parası falan 5-10 TL. arada öle fark edio! Ancak en son zam geldiğini duydum ama oda 20 TL. falan bişeymiş bazı belge ücretleri olarak . Oda müşavirliğe hallettirsen kendin uğraşmayıp en fazla 220TL. tutması lazım bilemedin TAŞ çatlasın 250 TL. yanii 350 TL. çok fazla ve farklı bir fiyat benim bildiğimden!
    Ayrıca kendin uğraşma derim ben deli işi resmen, ve perişanlık! Ordan oraya Ordan oraya koşturur durursun, bu işi yapan müşavirliklere ver gitsin onlar halletsin sen git sadece imza at kurtul bu kadar hengameden ama verdiğin fiyat çok fazla, başka yerlerede sor bence ne kadar hallediosunuz die. Acaba kentler arası farklılıkmı oluyo diyorum ama sanmıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Buarada bütün arkadaşlar, geçen gün bahsi geçen arka çantasını aldım Kırmızı renk olan, bugün taktırdım çantamı elime geçti dün ÇOOK yakıştı aşık oldum resmen motoruma sis farlarıyla da mükemmel kombine oldu süPPer görünüo Resimlerini çekip en kısa sürede eklicem, hepinizin fikirlerini almak istiyorum
    Ancak internetten aldığım ön siperlik hem cam çıkmadı (plastikmiş) hemde bağlantı yerleri ve aparatları bakımından uyumlu olmadı:( ona çok canım sıkıldı..

Bana önerebileceğiniz Cam olan ve fiyat bakımından da uygun olup, ZNlere bağlantı noktaları ve aparatları bakımından uygun olan bi siperlik önerebilecek olan var mı?
    Cam siperlik kullanmanın denge bakımından faydalı olduğu söylenmişti önceki sayfalarda ancak çapraz rüzgarlarda da denge bozabiliomuş sanırım, kullanan arkadaşların hem bilgi bakımından hem de siperlik için öneri bakımından yardımlarına ihtiyacım var..

Motosikleti
    125 Zn
    arkadaş bende de A2 ehliyet yok malesef, B var. Benimde almam lazım, büyük ihtimalle 3 temmuzdaki motor sınavına bende giricem, daha kayıt yaptırmadım. Ancak ceza ile ilgili benim bilgimde 700TL. yetersiz ehliyet cezası olarak ücretlendirildiği. Yani az buz bişey değil. Ancak kullanan yine kullanıo buradaki bir çok arkadaşımız ve benim gibi geçen gün polis çevirmesi vardı hatta dün hemen usta bir manevrayla ara sokağa girerek kurtuldum ama her zaman bu kadar şanslı olurmuyum bilmiyorum. Bir çok arkadaşımın söylediği şeyse, Denizlide kaskını takıp sinyalini vereni durdurmuyormuş polisler..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:54 ----------

Arkadaşım en son vekalet verdiğin taktirde bayiiler aracı sokarak 200TL.ye yaptırıyordu. Bu açıdan Trafik müşavir büroları bu işle özel olarak uğraştığı için bu 200TL.nin içinde 30-40TL. kadar ücreti kendileri alıyorlardı. Bu açıdan normal fiyat 160-170 TL.ye geliyordu ortalama, oda dosya parası falan bazen alıyorlar bazen almıyorlar ek belge parası falan 5-10 TL. arada öle fark edio! Ancak en son zam geldiğini duydum ama oda 20 TL. falan bişeymiş bazı belge ücretleri olarak . Oda müşavirliğe hallettirsen kendin uğraşmayıp en fazla 220TL. tutması lazım bilemedin TAŞ çatlasın 250 TL. yanii 350 TL. çok fazla ve farklı bir fiyat benim bildiğimden!
    Ayrıca kendin uğraşma derim ben deli işi resmen, ve perişanlık! Ordan oraya Ordan oraya koşturur durursun, bu işi yapan müşavirliklere ver gitsin onlar halletsin sen git sadece imza at kurtul bu kadar hengameden ama verdiğin fiyat çok fazla, başka yerlerede sor bence ne kadar hallediosunuz die. Acaba kentler arası farklılıkmı oluyo diyorum ama sanmıyorum..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:59 ----------

Buarada bütün arkadaşlar, geçen gün bahsi geçen arka çantasını aldım Kırmızı renk olan, bugün taktırdım çantamı elime geçti dün ÇOOK yakıştı aşık oldum resmen motoruma sis farlarıyla da mükemmel kombine oldu süPPer görünüo Resimlerini çekip en kısa sürede eklicem, hepinizin fikirlerini almak istiyorum
    Ancak internetten aldığım ön siperlik hem cam çıkmadı (plastikmiş) hemde bağlantı yerleri ve aparatları bakımından uyumlu olmadı:( ona çok canım sıkıldı..

Bana önerebileceğiniz Cam olan ve fiyat bakımından da uygun olup, ZNlere bağlantı noktaları ve aparatları bakımından uygun olan bi siperlik önerebilecek olan var mı?
    Cam siperlik kullanmanın denge bakımından faydalı olduğu söylenmişti önceki sayfalarda ancak çapraz rüzgarlarda da denge bozabiliomuş sanırım, kullanan arkadaşların hem bilgi bakımından hem de siperlik için öneri bakımından yardımlarına ihtiyacım var..
    çantanız hayırlı olsun takma parası felan aldılar mı? en kısa zamanda resim istiyoruz önden arkadan yandan... bu arada siperliğin çok büyük olursa çarpraz rüzgarda sıkıntı yaşarsın ama bak çok büyük olursa, yoksa standart siperlik bi sıkıntı oluşturmaz. merak etme. aldığın siperliğinde fotolarını çek ona da bi bakalım, bağlantı yerlerinin vidalarının da fotolarını atarsın. hadi hayırlı olsun...
    SONY psp 2004 (2 tane) , SONY Bravia 32v4210 lcd tv,SONY dz 260 home Theatre 5+1 ,SONY nw-003 mp3 player,Sony Trv Handycam ,Xbox 360 Jasper hep beraber mutluyuz huzurluyuz...SONY W350 Hd fotoğrak makinesi (aileye yeni eklendi alışmaya çalışıyor:P)

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı elronds adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantanız hayırlı olsun takma parası felan aldılar mı? en kısa zamanda resim istiyoruz önden arkadan yandan... bu arada siperliğin çok büyük olursa çarpraz rüzgarda sıkıntı yaşarsın ama bak çok büyük olursa, yoksa standart siperlik bi sıkıntı oluşturmaz. merak etme. aldığın siperliğinde fotolarını çek ona da bi bakalım, bağlantı yerlerinin vidalarının da fotolarını atarsın. hadi hayırlı olsun...
    Teşekkürler elronds hocam yAa bi 5 TL. verdim ben bişey lazım değil falan filan dedi takan arkadaş ama, çOk uğraştı çünkü altındaki sabitleme rayıyla ilgili ufak bir uyum problemi var bizim çanta yeri ile ilgili. Hatta servisin hediye ettiği sabitleme rayının vidalarını kullanmak zorunda kaldık! Ancak çOk uğraştı takan arkadaş ve çOk güzel oldu, adamda hayran kaldı çok güzel oldu die Resimleri bugün çekerim akşama eklerim sanırım, umarım sizlerde beğenirsiniz.

Buarada aldığım ön siperliğin linki;
    http://www.rialli.com/urunler/motors...orjinal-model/

Bu siperlik çOk uzun ve geniş bir siperlik değil, bana kalırsa tam tadında Ancak bağlantı noktaları uyumlu olmadı, bazısı menteşe önerdi, bazısı kısa dedi ayna bağlantılarına kadar uzanması lazım dedi. Banada ayna bağlantısından geçirip sabitleme olayı mantıklı geldi menteşeden ziyede! Ancak belirttiğim gibi bağlantı kolları bunun için çOk kısa:(
    Bu açıdan aklıma cince bir fikir geldi ancak nasıl olur bilemiyorum? Ölçüsünü alıp, bağlantı aparatlarını kestirerek kestirdiğin noktaların arasından aldığım ölçüye nistepeten uyumlu olucak ölçüde aynı kalınlıkta demir çucuklar kaynaklattırıp, daha sonra kromajla kaplatıp, ayna yerlerinden sabitlemeyi düşünüyorum. Acaba çok masrafları olur mu? Hem zaman hem mekan hemde para açısından? Birde daha sonradan ekleticeğim demir çubukları kaplatabileceğim bir kromaj kaplama yapan bi yer var mıdır öle bişey yani ?

Motosikleti
    xciting 250 i
    Sayın elronds;
    Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum sanırım sizin daha önce bu konuda bir araştırmanız olmuştu ,ben en son safhaya geldim yaklaşık bir hafta içinde alıcam motoru ancak yine bir kararsızlık yaşıyorum şimdi ya
    toplamda 1800 Tl'ye sıfır 125 Zn yada
    toplamda 1600 Tl'ye 2005 model ancak henüz 2000 km.de temiz 150 Zat alıcam sizce hangisini almalıyım?
    Diğer arkadaşlarında fikirlerini bekliyorum.

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)

182 boyum var benim ayağıma çarpmıyor bir tek arkama 190cm boyundaki arkadasım binince Direksiyona deyiyor
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Motosikleti
    Mondial 125zn

motoru aldım bugün garaja koydum kendim yapmaya karar verdim bakalım yarın başlayacağım işlemlere inş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler