Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 125zn
    ÖNCELİKLE herkeze slm bende mondial 125 zn aldım p.tesi günü ruhsat plaka işini halledip binmeye başlıcam allah kimseye kaza bela göstermesin horoz kescem valla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı KKrall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖNCELİKLE herkeze slm bende mondial 125 zn aldım p.tesi günü ruhsat plaka işini halledip binmeye başlıcam allah kimseye kaza bela göstermesin horoz kescem valla
    hayırlı olsun arkadaş; aramıza hoşgeldin...aman rodajını iyi geçirmeye çalış..

Motosikleti
    mondial 125zn
    saol telecaster kardeş daha plaka rusat çıkarmadım ama motorumla ilk defa fuara gidicem ona seviniyorum

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Hayırlısı olsun dostum

Bu gün sabah kalktım motoru sildim parlattım yaza doğru komple parçalara ayırıcam motoru her parçasını tek tek silip parlatıp yağlıyacam pasını temizlicem egsozu tekrardan boyucam ve babama sıfır gibi teslim edicem. artık 500 lük bi maxiye geçme vakti geldi

Motosikleti
    mondial 125zn
    benm 150 zatım vardı 2006 model onu sattım parasıyla ehliyet aldım ama araba şimdi pişmanım niye a2 almadım diye onada yazılcam gerçi ama
    bide murat kardeşim motoru fazla silme yıpratırsın

merhaba gençler ilk konudan beri okuyorum : ) bende tam bir zn ve asya 125 hastasıyım.Ankarada satmak isteyen varsa görüşmek isterim.Saygılarımla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:51 ----------

Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kış vakti olunca , kimse de binmeyince akla gelmiyor en azından ankara da
    ben bi alayımda sen gör binmemeyi

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    ben üstünden inmiyorum yağmur çamur soğuk farketmiyor massallah canavar gibi bakımlarını düzgün yaptirdiğim için arabadan sonra kuş gibi geldi 10 bini devircez az kaldı kral kardeş inan ayda 1 sefer falan siliyorum oda rengi belli olsun diye :D

Motosikleti
    mondial 125 zn

slm

Nasılsınız arkadaşlar 125 zn kullanıcıları istanbul Taksim yada Beşiktaş da buluşalım nedersiniz .

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı barışo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasılsınız arkadaşlar 125 zn kullanıcıları istanbul Taksim yada Beşiktaş da buluşalım nedersiniz .
    olabilir, aslında bir gezi yapsak sadece zn ciler olarak

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selamlar

arkadaşlar kafam biraz karışık yardımcı olursanız sevinirim

uzun zamandır 125 zn bakıyorum ve kısmetse çok yakın zamanda almaya niyetim var.. birkaç gün önce, bilenler muhakkak vardır altunizade'de metrobus üstgeçidinin yanındaki galeri sayan'a (motor bayi ve servis) ugradım fikir almak için.. mondial 125 zn'yi sordum pek fazla renk seçenegi kalmadıgı için ve normalde de satmayı düşünmedikleri için kendilerinin satmadıgını soyledi.. dedigine göre ağırlıklı olarak kırmızı renk kalmış ve şu an piyasadaki sıfır 125 zn lerin çogunlugu 2006-2007-2008 model olanlarmış ve onların da fiyatı bu yüzden uygunmuş..hatta zn 125 satan bikaç yer tarif etti bakmam için.. şu an adamın elinde 2010 model asya 125 var ve 3-4 renk seçenegi de var ayrıca yine dedigine gore 125 zn'de olmayan bir özellik ABS gibi bir fren sistemi mevcutmuş (tam ABS değil).. motorun fiyatı 1890 tl - ruhsat plaka dahil 2200 tl oluyor.. yani 125 zn'den aşağı yukarı 200 tl civarında fazlalıgı söz konusu..

şimdi diger bi konu da;

elimde 1300 tl civarında nakit var.. arkadaşımın bir tanıdıgı 2005 model 7000 km civarında mondial 150 zat motorunu satıyor.. motorun resimlerini gördüm çok temiz ve zaten sahibi askere gitmiş ve o süre içinde motor pek kullanılmamış çocuk askerden gelip motoru satmaya karar vermiş arkadaşım bana önerdi.. ki o da arkadaşına güvenmese bana önermez.. motorun fiyatı 1400 tl belki çok az pazarlık payı vardır.. internetten bakıyorum sanki biraz fazla istiyor gibi ama muadillerine göre motor gercekten temiz ve bakımlarını aksatmamışlar ayrıca yanında kask, kilit ve branda verecek.. tabi benim aklıma takılan şey acaba rodajına dikkat edildi mi...

şimdi; mondial 125 zn ile asya 125 arasında renk çeşidi haricinde çok belirgin fark var mı? 2.el mondial 150 zat alırsam pişman olur muyum?

elimdeki 1300 tl'ye biraz daha ekleyip bu motoru mu alayım? biraz daha dolaşıp istedigim renkte sıfır km mondial 125 zn bulursam onu mu alayım? 1300 tl'nin yanında biraz da kredi kartımdan çektirip 2200 tl'ye sıfır asya 125'i mi alayım?

son olarak; sıfır motor alırken plaka-ruhsat masrafı 200 tl tutar mı? eger oradan bir asya 125 alırsam, piyasada 200-250 tl olan A2 ehliyeti anlaşmalı oldugu kurstan 110 tl civarında alabilecegimi soyledi.. maddi anlamda bu bir avantaj olabilir mi?

kafam çok karıştı

kalın sağlıcakla.. (ama yardımcı olun bahar geldi motorlar çiçek açıyo)

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    2nci el için fiyatı pahalı. ikinci el alcaksan zaten japon veya taiwan falan al çin malı alma. bnce alıcaksan sıfır al, zn zaten mondial in sorunsuz modeli, asya hakkında pek fikrim yok ama abs olayı zn de de aynı. asyanın deposu 1-2 lt daha büyük başka da bi fark yok

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Arkadaşlar bir hafta sonu Taksim yada Beşiktaş civarı bulaşalım 125 ZN ci ler olarak ne dersiniz.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    ee arkadaşlar telecaster dışında kimsenin sesi çıkmadı.

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    ankara da olsa gelirdim

Motosikleti
    mondial 125 zn
    İyi olurdu valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:18 ----------

evet İSTANBULLLLLL yokmu arttırannnnn

Motosikleti
    125 ZN
    valla ben ok dedim ama bu hafta biraz işler karışık, başka bir hafta katılmak isterim.Bu arada arkadaşlar servis açısından nerelere gidiyorsunuz? memnun olduğunuz bir servis var mı avrupa yakasında? illa Mondial servisi olması gerekmez, iyi bir ustanın olduğu herhangi bir serviside tercih edebilrim.

Motosikleti
    mondial 125zn
    slm arkadaşlar ben motoru alalı 1 hafta olduyine yazmıştım belki telecaster hatırlar şu an 180 kmdeyim daha 1000 kmye çok var gerçi ama alt takımdan ses gelio gibi geldi bana takır tukur felan aranızda sıfır 125 zn alan arkadaş varsa normalmidir bana bi bilgi verin arkadaşlar

HE BİDE GEZİ İŞİNE GELİNCE BENDE GELMEK İSTERİM AMA BU HAFTA HAVA YAĞMURLU GÖZÜKÜO KİMSE HEVESLENMESİN YAZIN İLK HAFTASI İSTANBULDAN BASAR EDİRNEYE KADAR GİDERİZ TABİ GELEN OLURSA

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

MSN ADRESİM( ramzan_demir_01@hotmail.com ) bilgi vermek isteyen olursa lütfen eklesin saygılarımla

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Ben Gelirimmmm gelende olur bence.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    benim ki de sıfır öyle bir ses yok bence bir göster benim tek sorun iki kere on far yandı gevşeme oluyor ona dikkat çok basit kendiniz de yapabilir siniz servis ler çok iyi değil bence ezber çalışıyorlar umarım kimsenin ihtiyacı olmaz servise

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı KKrall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben motoru alalı 1 hafta olduyine yazmıştım belki telecaster hatırlar şu an 180 kmdeyim daha 1000 kmye çok var gerçi ama alt takımdan ses gelio gibi geldi bana takır tukur felan aranızda sıfır 125 zn alan arkadaş varsa normalmidir bana bi bilgi verin arkadaşlar

HE BİDE GEZİ İŞİNE GELİNCE BENDE GELMEK İSTERİM AMA BU HAFTA HAVA YAĞMURLU GÖZÜKÜO KİMSE HEVESLENMESİN YAZIN İLK HAFTASI İSTANBULDAN BASAR EDİRNEYE KADAR GİDERİZ TABİ GELEN OLURSA

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

MSN ADRESİM( ramzan_demir_01@hotmail.com ) bilgi vermek isteyen olursa lütfen eklesin saygılarımla
    Bende motoru sıfır olarak almıştım,rodajını mümkün olduğunca iyi geçirmeni tavsiye ederim.Alt takımdan ses geliyor derken tam olarak nerden geliyor? Ön taraftan mı yoksa arka taraftan mı? eğer ön taraftansa fren balatası ve disk kısmından olabilir.Burası kirledindiğinde ses gelmesi bende de oluyordu ve hala oluyor.Ben şu anda düzenli olarak disk kısmını balata temizleyici sprey ile temizliyorum arkadaşlar.Tavsiye ederim 5 TL lik bir sprey.Onun haricinde tabi amotisörlerde gacur gucur sesler var.Buralara da WD-40 ve onun uzun ince çubuğu sayesinde içine sıkarak gideriyorum.Ben lastiklerimi değiştirdim ve ön tarafada 2 tane sis lambası daha ekledim.Sizede tavsiye ederim, lastikler özellikle çok şey değiştirdi motorun gidişinde.Motoru bir ara değiştirmeyi düşünüyordum.Ama başka ödemelerimden dolayı 1-2 sene daha binerim gibi gözüküyor.Bu yüzden dolayı bazı bölgelerini daha sağlam parçalarla değişitrmeyi düşünüyorum.Fren ve Gaz teli,balata ve rulmanlar gibi.Çok büyük paralar tutmuyor.Bu motorlara düzgün bakıldığı sürece 20.000 binenleri gördüm.Hatta bir arkadaş İzmir'e kadar gitmiş Şu anda benim ki 2.400 km ye geldi.Birde arada kilometre saatinin arızalanmasından dolayı değiştirmek zorunda kaldım,şu anda 500 km gibi gözüküyor ama dediğim gibi 2400 lerde...İlerde satarsam niyetlenen arkadaşlara şimdiden söyleyeyim,1900 km de kilometre saati değişmiştir beyler :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler