Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı telecaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün 125 ZN min lastiklerini değiştirdim.Taktığım marka SAVA,çok da pahalı olmayan lastikler ve genelde takan herkesin memnun olduğunu okudum forumlarda.İlk test günüm şansıma yağmurlu güne denk geldi ve sizlerede gerçekten tavsiye ederim.Motorun gidişi ve yol tutuşuçok değişti.Orjinal lastiklerindeki gibide fazla savrulmuyor yolda...İncelemek isteyen olursa taktırdığım yeri link i aşağıda...
    http://www.sahibinden.com/350_10_3_5...QQdisplayitem?

Benim ZN'min orjinal lastikleri ile kullanıyorum. Başka lastikle deneme şansım olmadığından kıyaslayamıyorum fakat yinede çok iyi bir performansı olduğunu düşünmediğimden yeni lastik almayı planlıyorum.

Sorularım, gerçekten yeni lastik almaya değip değmeyeceği? Alınabilecek en kaliteli lastik nedir? Ya da arkadaşın linkini verdiği çok da pahallı olmayan bu tip ya da benzeri ne marka model vardır? Anadolu yakasında nereden satın alınıp taktırabilirim? Takmak için ayrıca ücret alıyorlar mı?

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    sabah marşa bastım 15 dk çalışmadı benzin gitmiyor motora anlamadım :S yarın götürüp gösterecem motorcuya 8 ay gece gündüz bindim ilk defa çalışmamazlık etti :D 0 derecede bile 1 seferde çalıştı

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    uzun süre çalışmayınca borulardaki benzin depoya geri akıyor. zor çalışıyo onun için. benim de başıma geldi. çalıştırmadan önce bi kaç kere tam gaz yapıp sonra yarım gazla marşa basınca bikaç denemede çalışıyor..

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı oxijen86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ZN'min orjinal lastikleri ile kullanıyorum. Başka lastikle deneme şansım olmadığından kıyaslayamıyorum fakat yinede çok iyi bir performansı olduğunu düşünmediğimden yeni lastik almayı planlıyorum.

Sorularım, gerçekten yeni lastik almaya değip değmeyeceği? Alınabilecek en kaliteli lastik nedir? Ya da arkadaşın linkini verdiği çok da pahallı olmayan bu tip ya da benzeri ne marka model vardır? Anadolu yakasında nereden satın alınıp taktırabilirim? Takmak için ayrıca ücret alıyorlar mı?

Teşekkürler...
    Oxijen86, gerçekten lastik değiştirince motorun gidişi çok değişti.Michelin ve Pirelli nin gerçekten çok iyi olduğunu yabancı ve yerli forumlarda okudum.Ama fiyatları bu motora o kadar para harcamaya değmez düşüncesi yaratıyor.Sanırım o markaların tanesinin satış fiyatı 75 tl civarında.Benim bulduğum SAVA marka lastiklerde 35 tl idi.Genelde araştırdığım lastiği satan yerler takma işlemini yapıyorlar ve bu işlemden para almıyorlar.Tavsiye ettiğim SAVA nın Anadolu yakasında nerede bulabileceğine dair malesef bilmediğimden yardımcı olamıyacağım...

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı telecaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oxijen86, gerçekten lastik değiştirince motorun gidişi çok değişti.Michelin ve Pirelli nin gerçekten çok iyi olduğunu yabancı ve yerli forumlarda okudum.Ama fiyatları bu motora o kadar para harcamaya değmez düşüncesi yaratıyor.Sanırım o markaların tanesinin satış fiyatı 75 tl civarında.Benim bulduğum SAVA marka lastiklerde 35 tl idi.Genelde araştırdığım lastiği satan yerler takma işlemini yapıyorlar ve bu işlemden para almıyorlar.Tavsiye ettiğim SAVA nın Anadolu yakasında nerede bulabileceğine dair malesef bilmediğimden yardımcı olamıyacağım...
    35TL söylediğin gibi performansı gerçekten değiştiriyorsa oldukça uygun bir rakam. Fakat ben konuya biraz daha çok "Hayatla arandaki bağ, lastiğinle asfalt arasındaki bağ kadardır" sloganım ile yaklaştığımda bir lastiğe 75TL'de verilebileceğini düşünüyorum. Hele ki çoğu zaman bu alet üstünde seyahat ediyorsak...

Bununla birlikte 75TL'lik bir Pirelli 35TL'lik bir Sava'dan çok da fazla bir şey farkettirmiyorsa, elbette gereksiz masraf yapmaya da gerek yok.

Aslında benim merak ettiğim bir başka konu hangi lastik yapısı daha iyi bir performas sağlar. Motor üstündeki orjinal lastikler çok girinti çıkıntısı olmayan bir yapıdalar, o yüzden seninde sava'da gösterdiğin gibi aşağıda resmini eklediğim tipte bir lastik bana daha iyi yol tutuşu sağlar gibi geliyor:

Bununla birlikte Pirelli gibi markaların aşağıda resmi olan tipte lastikleri de mevcut:

Şimdi kafa karıştıran soru bu iki lastik türünden hangisinin daha iyi performans vereceği?

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı oxijen86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35TL söylediğin gibi performansı gerçekten değiştiriyorsa oldukça uygun bir rakam. Fakat ben konuya biraz daha çok "Hayatla arandaki bağ, lastiğinle asfalt arasındaki bağ kadardır" sloganım ile yaklaştığımda bir lastiğe 75TL'de verilebileceğini düşünüyorum. Hele ki çoğu zaman bu alet üstünde seyahat ediyorsak...

Bununla birlikte 75TL'lik bir Pirelli 35TL'lik bir Sava'dan çok da fazla bir şey farkettirmiyorsa, elbette gereksiz masraf yapmaya da gerek yok.

Aslında benim merak ettiğim bir başka konu hangi lastik yapısı daha iyi bir performas sağlar. Motor üstündeki orjinal lastikler çok girinti çıkıntısı olmayan bir yapıdalar, o yüzden seninde sava'da gösterdiğin gibi aşağıda resmini eklediğim tipte bir lastik bana daha iyi yol tutuşu sağlar gibi geliyor:

Bununla birlikte Pirelli gibi markaların aşağıda resmi olan tipte lastikleri de mevcut:

Şimdi kafa karıştıran soru bu iki lastik türünden hangisinin daha iyi performans vereceği?
    Güzel Soru ))))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:50 ----------

sanırım üstteki pirellinin yol tutuşunun daha iyi olacağını düşünüyorum, en azından hem ıslak hem kuru zeminde.alttaki belki kuru zeminde daha iyi performans veriyor olabilir...

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    kalın dişli lastikler yüksek süratlerde yol tutuşu azaltır...

Motosikleti
    mondial 125 zn
    tesekkur ederım cevap ıcın

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    Alıntı tnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süre çalışmayınca borulardaki benzin depoya geri akıyor. zor çalışıyo onun için. benim de başıma geldi. çalıştırmadan önce bi kaç kere tam gaz yapıp sonra yarım gazla marşa basınca bikaç denemede çalışıyor..

dinamolu tellerle sarılı elektrik üreten parça arıza yapmış (adını hatırlamadiğim için böyle yazdım) yağmurlardan dolayı onu değiştirdim orjinal parça 50 lira tuttu 25 lirayada balataları değiştirdim gitti 75 tl

Motosikleti
    kırmızı 125zn
    Alıntı muratalagoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinamolu tellerle sarılı elektrik üreten parça arıza yapmış (adını hatırlamadiğim için böyle yazdım) yağmurlardan dolayı onu değiştirdim orjinal parça 50 lira tuttu 25 lirayada balataları değiştirdim gitti 75 tl
    belki aynı sorundur dedim, onla geçmiş olsun

gerigelenadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 zn
    iki yılda bir mesaj yazmaya başladım yine... )
    benim motor 10000 i devirdi iki kez kayış kesme dışında pek bir sorun yok...

bendede 125 kv var hemen hemen aynı sayılır 125 kv hakkında bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim..

Motosikleti
    mondial 125 zn
    mondial 125 zn SATILIK
    sahibinden.com da ılanı var
    İlan No: #18593908

http://www.sahibinden.com/cok_temiz_...XQQdisplayitem

Arkadaşlar motorum satılıktır..Tertemiz sorunsuzdur.bılen bılır benı.hıcbır arızası vurugu kırıgı yok.garantı verıyorum .ılgılenler arasın benı...
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar iş aralarında forumu başından sonuna okumaya çalıştım baya bi aktif doğrusu..ben de zn almaya karar verdim kısmetse a2 ehliyete de başlıyorm bu yaz aktiviteler olursa katılmak isterim inşallah motor hakkında da baya bilgi sahibi oldum herkesin tecrübelerini paylaşması çok güzel ve fadalı olmuş umarım ben de birgün bu zeytin hakkında tecrübelerimi aktarırım..

Motosikleti
    bianchi orion:)
    selam. siteye yeni katıldım sayılır.bu yaz motor almak istiyorum. 2. el mondial mct ile sıfır zn arasında kaldım...

TheFantasy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drummer_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam. siteye yeni katıldım sayılır.bu yaz motor almak istiyorum. 2. el mondial mct ile sıfır zn arasında kaldım...
    mrb , Zn al .......

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı drummer_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende zn almanı tavsiye ederim,Mondial içerisinde en sorunsuz olanı...

Motosikleti
    mondial 125 zn

Yardımm

Selam Herkese Motorumu Aldım Biniyorum Alışdım Sayılır Bir Sey Sormk İstıyorum Yanlarda yazan mondial zn 125 veye Mondial yazılarını cakarıp sıyah yapmak ıstıyorum mumkunmu bu olurmu sizce Teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Ybr 2011'Siyah
    Yazılar verniklidir izi kalır.Çıkartıp boyutcaksan oraları veya başka sticker yapıştırıcaksan Neden olmasın

Motosikleti
    125 ZN
    Alıntı barışo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Herkese Motorumu Aldım Biniyorum Alışdım Sayılır Bir Sey Sormk İstıyorum Yanlarda yazan mondial zn 125 veye Mondial yazılarını cakarıp sıyah yapmak ıstıyorum mumkunmu bu olurmu sizce Teşekkürler.
    Selamlar;motorun hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza göstermesin...O bahsettiğin yandaki yazılar hem yapışma hem geçme şeklindedir.Ben çıkarttım.Yazıların alt tarafında üç tane delik var.Hem oraya geçiyor hemde yapışıyor.İşin açıkçası yazıları çıkardıktan sonra tekrar yapıştırabileceğini sanmıyorum.Çünkü çıkartırken dağılıyor yazılar.Ben onların yerine metal renkli hepsiburada dan amblem aldım.Onu geçme şekilde yerleştirdim.Bir ara vaktim olursa resim yollarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler