Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 ZN Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    " AK "
    saol kardeşim....biliyorum... ((:
    ::offtp::___________[B] " POSETCHI "[/B]__________::offtp::

[B]Her Türlü Baskılı Poşet Yapılır...Fabrika Olunca... :P[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    ya arkadaşlar bu bizim alet kaç beygir.gerçi tay gibi duruyor ama olsun.hiçbir yerde kaç beygir olduğunu bulamadım.
    2 teker tek ruh tek yol.

Selam . Motorumu yeni aldım. Asya 125 t . Bildiğim kadarıyla mondialle herşeyi aynı.Üç sorum var. Bir kalkışta u dönüşlerinde ani gaz alıyor gibi geldi bu kronik midir yoksa ben mi çözemedim? İkincisi dönüşlerde yatma açısını zorlayan var mı? Üçüncüsü tipine ve ihtiyacıma aynı zamanda yeni başlayanlara uygun bişi almayı düşünmüşüm. Biri beni gazlasında duyduklarıma bakarak pişman olmayayım.

Motosikleti
    Alıntı keltepelee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam . Motorumu yeni aldım. Asya 125 t . Bildiğim kadarıyla mondialle herşeyi aynı.Üç sorum var. Bir kalkışta u dönüşlerinde ani gaz alıyor gibi geldi bu kronik midir yoksa ben mi çözemedim? İkincisi dönüşlerde yatma açısını zorlayan var mı? Üçüncüsü tipine ve ihtiyacıma aynı zamanda yeni başlayanlara uygun bişi almayı düşünmüşüm. Biri beni gazlasında duyduklarıma bakarak pişman olmayayım.
    dostum motorun gaz alma olayı dediğin gibi.çok seri ve atik bir motor.bence 250cc bütün vitesli motorlara ilk 50m kalkışta fark atar sonrasına karışmam ama.gazın ayarını kullandıkca ayarlarsın.son olarak sana şunu söylüyorum ben bu motora şırnakta biniyorum ve burda yollar resmen dağ yolu gibi.kilit parke taşları ile kaplı yol bakımsızlıktan mahvolmuş durumda.ama bu yollarda bile maşallah hiç üzmedi beni.bir kere egzost manifoldunu bağlayan vida düştü o kadar.pişman olmazsın ama hız merakın varsa bence motoru 250cclik motorla değğiştir.
    2 teker tek ruh tek yol.

Motosikleti
    mondial 125 zn
    Burası baya sessız kalmıs beyler..
    aK nerdesın _?

bu arada benım zn ın frenın sıkıldıgı kol yumusamıs nerden sıkılıo du fren ayarlarbılen vermı
    :bounce:_______:):cat::wiinkk: gri MONDİ ZN/ İSTANBUL / BAKIRKÖY :):cat::wiinkk:______:bounce:

Motosikleti
    Alıntı proximaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aK nerdesın _?

bu arada benım zn ın frenın sıkıldıgı kol yumusamıs nerden sıkılıo du fren ayarlarbılen vermı
    frenin olduğu yerde geniş bir vida var onu az gevşet oraya fren teli bağlıydı sanırsam.sonra kerpetenle teli az gerdir tekrar sık
    2 teker tek ruh tek yol.

muratalagoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    İzmirden Temiz Bitane Bulursam Bende Katılacağim Aranıza İnsallah

Motosikleti
    2 teker tek ruh tek yol.

Motosikleti
    " AK "
    burdayım serdar' ım...olm toplanalım biqün ((:

Motosikleti
    yamaha r6 125zn

Slm

Slm motorcu kardeşler Bende 125 zn aldım salı günü teslim alıcam size en önemli 2 sorum var ben bu motorla her cumartesi akşam 2 gümüş yaka ve pazra günleri yine 2 kişi gümüş yaka yapıcam sorun yaşarmıyım sizlerden cvp bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Alıntı proximaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aK nerdesın _?

Arka lastiğin olduğu fren sistemi kampana yay ile bağlı olan somunlu bir
    parça ordaki somunu sıkrsan fren mandalı sıkılaşır kendine göre ayarlaya bilirsin
    yalnız somunu başka bir somun ile kontra yap gevşemesin ok.

Motosikleti
    yamaha r6 125zn
    Slm motorcu kardeşler Bende 125 zn aldım salı günü teslim alıcam size en önemli 2 sorum var ben bu motorla her cumartesi akşam 2 gümüş yaka ve pazra günleri yine 2 kişi gümüş yaka yapıcam sorun yaşarmıyım sizlerden cvp bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Alıntı dj_ramos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivrinin Gümüşyakası dimi bu iki kişi zorlu bir yolculuk olacaktır çünki;
    motoru 80'in üstünde kullanmazsın ve trafikte araçlar seni çok rahasız edecektir
    büyük araçlar ve kavşaklar da çok dikkat etmelisin.Ayrıca her fırsat da motoru
    dinlendir yoksa yolda motor şişerse başına bela olur.Benim sana tavsiyem gitme
    olur lakin illaki gidecem dersen yukarı da yazdıklarıma dikkat etmelisin.

Motosikleti
    yamaha r6 125zn
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silivrinin Gümüşyakası dimi bu iki kişi zorlu bir yolculuk olacaktır çünki;
    motoru 80'in üstünde kullanmazsın ve trafikte araçlar seni çok rahasız edecektir
    büyük araçlar ve kavşaklar da çok dikkat etmelisin.Ayrıca her fırsat da motoru
    dinlendir yoksa yolda motor şişerse başına bela olur.Benim sana tavsiyem gitme
    olur lakin illaki gidecem dersen yukarı da yazdıklarıma dikkat etmelisin.
    anladım ama ortalama 70 ile gitsem silivri günmüş yakaya ve 2-3 kere yolda 10 aar dakka dinlendirsem sorunsuz bir yaşarım değilmi kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:12 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:08 PM ----------

anladım ama ortalama 70 ile gitsem silivri günmüş yakaya ve 2-3 kere yolda 10 aar dakka dinlendirsem sorunsuz bir yaşarım değilmi kardeş
    nladım ama ortalama 70 ile gitsem silivri günmüş yakaya ve 2-3 kere yolda 10 aar dakka dinlendirsem sorunsuz bir yaşarım değilmi kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:16 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:12 PM ----------

ben haftaya pazra vapurla r bandraya geçicem ordanda motorla bigaya eçicem gideceğim yol 85 km civarında arkadaşımla yukarıda yazdıklarına uyayım dimi kardeş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:16 PM ----------

dostlar bi cvp lütfen ben haftaya vapurla önce bandırma ordanda bgaya geçiem motorla arkımla bana yadımcı olabilirseniz

Motosikleti
    Eğer dediğin gibi feribot ile geçeceksen çok sorun olmaz

Motosikleti
    yamaha r6 125zn
    evet feribotla geçicem gari kalan 85 kmlik yolu motorla gdicem arkımla sorun çıkmaz yani doıstum dimi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:11 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:40 PM ----------

doğayı geze geze gidicem bigaya hoş bi yolculuk olucak tahmşnimce o yolları çok aşındırdım ben

Motosikleti
    yamaha r6 125zn
    Forumda Dikkatimi çeken konu viraj konusuarkdaşlar ben yeni aldım zn 125 ama daha önce r6 hayabusa rx1200 transalp valdero sürdüm blinmesi gerekn türkiyenin yollarında kullanılan asfalt 5 para etmez razil bir asflat hayabusa ile bile viraj almak zor bu yollarda o yüzdne motorunzun viraj alamaması tasarımından ziyade asfal ile alakalıdır eğer denk gelirseniz yollardaki o kırmızı asfaltlı yay geçitleri gibi yerde moturunuzla düşmicek şekilde sert bi geniş açılı bi dönüş yapın farkı sizde görüceksiniz merak ettiğim konu şuki bu motorla 2 kişi tek kalemde ne kadar yol giderim

Motosikleti
    Forumda Dikkatimi çeken konu viraj konusuarkdaşlar ben yeni aldım zn 125 ama daha önce r6 hayabusa rx1200 transalp valdero sürdüm blinmesi gerekn türkiyenin yollarında kullanılan asfalt 5 para etmez razil bir asflat hayabusa ile bile viraj almak zor bu yollarda o yüzdne motorunzun viraj alamaması tasarımından ziyade asfal ile alakalıdır eğer denk gelirseniz yollardaki o kırmızı asfaltlı yay geçitleri gibi yerde moturunuzla düşmicek şekilde sert bi geniş açılı bi dönüş yapın farkı sizde görüceksiniz merak ettiğim konu şuki bu motorla 2 kişi tek kalemde ne kadar yol giderim
    Yavf merak ettdim sen bu modelleri kullandın ve şimdide scooter ile bu yollarımı
    gidicem diyosun?Sendeki o tecrübe bende olsa o motorla uzaya giderim 2 kişiyle de fizana gidersin.

Motosikleti
    yamaha r6 125zn
    haklısın kardeşim sadece bunun la uzun yol yapan arkadaşlardan bilgi almak istedim ne gibi sorunlarla karşılaştıalr yada sorun yaşarmıyım die kardeş

Motosikleti
    " AK "
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavf merak ettdim sen bu modelleri kullandın ve şimdide scooter ile bu yollarımı
    gidicem diyosun?Sendeki o tecrübe bende olsa o motorla uzaya giderim 2 kişiyle de fizana gidersin.
    sen yine cwp yazmışsın hasan...ben arkadaşın kullandığı modelleri okuduktan sonra sayqıdan cwp dahi atmazdım...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler