Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    xtrabit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    J300
    Gidon yükseltme mi var? Ben mi yanlış görüyorum?

Eğer varsa; hangisi ve daha da yükseltmek için pay var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı xtrabit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidon yükseltme mi var? Ben mi yanlış görüyorum?

Eğer varsa; hangisi ve daha da yükseltmek için pay var mı?
    Gidon yükseltme yok orjinal hali o . Ama ilerleyen zamanlarda düşünüyorum gidon yükseltme daha rahat bir sürüş için .
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    J300
    Motorun parasını hazırladım, yuro olarak şu an cebimde. Motor ehliyetini bekliyorum, gelince gidip alacağım. Alınca ilk yapacağım şeylerden birisi gidon yükseltme olacak sanırım. Fazla öne yatık geldi bana. Bir yandan da 200 yuro daha verip Ninjasını alıp onun gidonu değiştirip yükseltmek de aklımı kurcalıyor ama heralde Z alacağım.

Ek olarak da yandaki, kuyruktaki ve kafadaki siyah parçaları Z1000 special edition grisine boyamayı düşünüyorum. Nasıl olur bilmiyorum.

Bu arada, geçen Ninja 250sl ile CBR 125R'yi karşılaştırdım, Ninja ondan bile küçükmüş. Boşuna Kawa'nın 125'i demiyorlar bu makinaya. Yanlışlıkla 250cc takmışlar :D

Motosikleti
    Motorun parasını hazırladım, yuro olarak şu an cebimde. Motor ehliyetini bekliyorum, gelince gidip alacağım. Alınca ilk yapacağım şeylerden birisi gidon yükseltme olacak sanırım. Fazla öne yatık geldi bana. Bir yandan da 200 yuro daha verip Ninjasını alıp onun gidonu değiştirip yükseltmek de aklımı kurcalıyor ama heralde Z alacağım.

Ek olarak da yandaki, kuyruktaki ve kafadaki siyah parçaları Z1000 special edition grisine boyamayı düşünüyorum. Nasıl olur bilmiyorum.

Bu arada, geçen Ninja 250sl ile CBR 125R'yi karşılaştırdım, Ninja ondan bile küçükmüş. Boşuna Kawa'nın 125'i demiyorlar bu makinaya. Yanlışlıkla 250cc takmışlar :D

Euro şuan hazır 2.87 iken alın beklemeyin bence . Yarın öbür gün euro yine 3 tl'lileri görünce fazladan 550 tl vermeyin . O farka plaka ruhsat sigorta işlemlerini halledersiniz . Siyah parçalar tırtıklı düz değil o yüzden boyaması zor olabilir denemek lazım . Alırsanız eğer denersiniz . Motor 250cc ama 125-200 cc motormuş gibi duruyor . Küçük olmasının en büyük avantajı trafikte aralardan çok rahat kıvrılabiliyor olması .

Motosikleti
    J300
    Aldım zaten. Elim yuro gördü :D Ehliyeti bekliyorum. Önümüzdeki hafta direksiyon sınavı var. Tır tır motor sürecem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun güle güle kullan.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Bizim motorun ingilizce kullanma kılavuzu pdf olarak var mı acaba? Aradım nette bulamadım. Türkçesi zaten yok bildiğim kadarıyla.

Motosikleti
    J300
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim motorun ingilizce kullanma kılavuzu pdf olarak var mı acaba? Aradım nette bulamadım. Türkçesi zaten yok bildiğim kadarıyla.
    http://www.kawasaki-techinfo.net/showOM_nv.php?view_lang=EN&spec=OC&category=MC&boo k_no=99986-1830&lang_code=EN&code=&nickname=&modelyear=

Üstteki linkin doğrudan açması lazım. Farklı kaydetle indirebilirsin. Açmazsa alttaki link üzerinden gidersin.

http://www.kawasaki.com.au/owner-info/download-owners-manuals
    turkmath bunu beğendi.

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    http://www.kawasaki-techinfo.net/showOM_nv.php?view_lang=EN&spec=OC&category=MC&boo k_no=99986-1830&lang_code=EN&code=&nickname=&modelyear=

Üstteki linkin doğrudan açması lazım. Farklı kaydetle indirebilirsin. Açmazsa alttaki link üzerinden gidersin.

http://www.kawasaki.com.au/owner-info/download-owners-manuals
    Teşekkürler. İndirdim.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL ABS

Şimdiden hayırlı olsun Motorunuz. Bende 1000 km dir z 250 kullanıyorum, gidon yükseltme düşüncem benim de vardı ama malesef mevcut kablolar ile mümkün değil, gidon yükseltme aparatını takmak için gidonu söktük ancak ön fren hidrolik kablosu çok kısa ve en küçük aparat için bile gerekli mesafe yok, direksiyonu sola çevirdiğinizde gerginleşiyor ve tam dönmüyor. O nedenle mevcut kablolarla gidonu yükseltemedik. Kablo değişimi maliyetini bilmiyorum, orjinal olarak ucuz olmayacağını düşünüyorum. Sonuç olarak ben alışmaya çalışıyorum oturuş pozisyonuna.

Birde sanıyorum sizin mesajınızdı xmax250 ile arasında kaldım demiştiniz. Daha önce scooter kullandığımı ve yine scooterla devam etmek istediğimi ancak z250 yi görür görmez vurulup aldığımı belirtmiştim forum da. Motorumu çok seviyorum, ancak gerek rahatlığı, gerek yükleme yapılabilmesi açısından scooterımı çok arıyorum bazen. O nedenle (bu tamamen benim kişisel tercihim tabi) bende bu sezon sonunda z250 mi satıp xmax almayı planlıyorum, o zamana kadar motoruma keyifle de binerim umarım. Kafanızı çok karıştırmadım umarım, sadece benzer karasızlık içinde kalmış ve kısa da olsa bir fikir edinmiş olmam nedeniyle bunları size yazmak istedim.

Motosikleti
    J300
    Alıntı şengür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun Motorunuz. Bende 1000 km dir z 250 kullanıyorum, gidon yükseltme düşüncem benim de vardı ama malesef mevcut kablolar ile mümkün değil, gidon yükseltme aparatını takmak için gidonu söktük ancak ön fren hidrolik kablosu çok kısa ve en küçük aparat için bile gerekli mesafe yok, direksiyonu sola çevirdiğinizde gerginleşiyor ve tam dönmüyor. O nedenle mevcut kablolarla gidonu yükseltemedik. Kablo değişimi maliyetini bilmiyorum, orjinal olarak ucuz olmayacağını düşünüyorum. Sonuç olarak ben alışmaya çalışıyorum oturuş pozisyonuna.

Birde sanıyorum sizin mesajınızdı xmax250 ile arasında kaldım demiştiniz. Daha önce scooter kullandığımı ve yine scooterla devam etmek istediğimi ancak z250 yi görür görmez vurulup aldığımı belirtmiştim forum da. Motorumu çok seviyorum, ancak gerek rahatlığı, gerek yükleme yapılabilmesi açısından scooterımı çok arıyorum bazen. O nedenle (bu tamamen benim kişisel tercihim tabi) bende bu sezon sonunda z250 mi satıp xmax almayı planlıyorum, o zamana kadar motoruma keyifle de binerim umarım. Kafanızı çok karıştırmadım umarım, sadece benzer karasızlık içinde kalmış ve kısa da olsa bir fikir edinmiş olmam nedeniyle bunları size yazmak istedim.
    Teşekkürler. Sökmüşken kontrol ettiniz mi, sadece ön fren hortumu mu kısa geliyor? Yoksa kısa gelen diğer kablolar vs de var mı? Çelik hortum peşinde koşulmadığı sürece kauçuk fren hortumu çok pahalı bir şey değil diye biliyorum. Servise sormak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Gruptan yaptığını gördüğüm bir arkadaşa sordum, verdiği cevap aynen aşağıda;
    Merhaba fren hortumunu sabit tutan bi parça var ordan yukarı doğru aşağıdaki boşluğu gidonda yük yokken yukarı doğru çekin payı var hortumun bide gaz teli gidonu tam sol yaptığında kasıyosa deponun altında ayar yeri var ordan boşluğu alıp gerdinizmi yine düzeliyo

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL ABS
    Teşekkürler. Sökmüşken kontrol ettiniz mi, sadece ön fren hortumu mu kısa geliyor? Yoksa kısa gelen diğer kablolar vs de var mı? Çelik hortum peşinde koşulmadığı sürece kauçuk fren hortumu çok pahalı bir şey değil diye biliyorum. Servise sormak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Gruptan yaptığını gördüğüm bir arkadaşa sordum, verdiği cevap aynen aşağıda;
    Şimdi sizin mesajınızdan sonra gidip baktım kablolara şöyleki; gaz elciğinin 2 adat kablosu kısa geliyor ancak dediğiniz gibi deponun altında boşluk var ordan öne getirilebiliyor, ancak ön fren kablosu biraz sıkıntılı. Diğer yükselten kişinin dediği gibi bir durumda değil, ön fren kauçUk kablosunu altta sabit tutan parça ile direksiyon arası mesafe gidon tam solken gergin duruyor direksiyon sökükken de gergin oynamıyor yukarı, kauçuk hortumu tutan demir aparattan sonrası zaten demirden sabit bir boru şeklinde orda bir mesafe, kıpırdama söz konusu değil.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı şengür adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende 1.86 boy 86 kg ile x city den z250sl alsam mi diye düşünüyorum. Sizce mantıksız mi olur.?

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 1.86 boy 86 kg ile x city den z250sl alsam mi diye düşünüyorum. Sizce mantıksız mi olur.?
    z 2500 sl size ufak gelir. 181 80kg gibiyim biraz daha uzun yada kilolu olsam sıkıntı yaratacak gibi duruyor.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

Motosikleti
    J300
    5cm uzatmayı takabilmemiz mümkün olmaz mı?

gidon uzatma aparatı 2.5 cm motoplus tan aldım gayet güzel oldu .hem uzatma hemde yakınlaştırmalı olan takılırsa kablolar kısa kalıyor.sadece uzatma takın.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 SL ABS
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon uzatma aparatı 2.5 cm motoplus tan aldım gayet güzel oldu .hem uzatma hemde yakınlaştırmalı olan takılırsa kablolar kısa kalıyor.sadece uzatma takın.
    Peki sadece uzatma takılınca sürüşe etkisi ne kadar oldu öne eğiklik konusunda rahat mısınız?
    Bir de acaba ABS li ile olmayan arasında fark varmı kablolarda, sizin motor absli mi? benim orjinalde bile sol yapınca fren kablosu gergin :(

ABS siz model benim motor , sizin kablolar farklı olabilir. uzatma gayet iyi oldu özellikle uzun yol yaparken oldukça rahat ettirdi, tavsiye ederim.

Motosikleti
    Beyler z250sl motorum da düz yolda 6. viteste tapa gazda son hızım 145 km civarı . Siz ne yapıyorsunuz düz yolda son hız ? Motor 250'lik ama sanki 200'lük gibi gidiyor . Biraz moralim bozuldu . Youtube'da videolarda da düzlükte tapa gazda son hızın 147 km olduğunu söylüyorlar .

160 ı rahat görüyor düz yolda.rodajda fazla mı gazladınız motorda bir sıkıntı var demekki.yetkili servise gösterin bence.

REKLAM ALANI
26. sayfa BirinciBirinci ... 16242526272836 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)