Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Blackster bu görünüşü ile devrim yaratacak bi model zamanla bir kaç uygun ve yakışıklı aksesuar ile tamamlama yaparsan çok farklı bi hal alacaktır. Yakıt hakkında ölçümlerini yap fakat rodaj süresi boyunca 1.5 katı yakıt harcar 700 1000 km yol yapınca neyin ne olduğunu anlarsın zaten. Tekerine taş değmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    bence çok şekil yapmışlar, güle güle kullanın..

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Orjinal görsellerinden daha bi harika duruyor üstünde adam olunca fark ediyor tabi :D GÜle güle kullanman dileğiyle makina çok güzel galiba ilk alanlardansın ilk bilgileride güncel aktarırsın artık.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun arkadaşlar, çok güzel motor.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    bundan hiç şüpheniz olmasın arkadaşlar. aktif olarak forumu takip eden birisiyim ve benimde en çok yakındığım durum hangi motor olursa olsun resim ve video bulmak oluyor bu yüzden elimden geleni yapmaya çalışacağım. 1.vites ile alakalı durum yeni alan arkadaşta da olmuş,sanırım motor yeni olduğu için dişliler şuanda birbirine yeni yeni alışıyor sebebi bu olabilir.bu arada hayırlı olsun paramedik güle güle kullan.
    güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar

Muhteşem bi şekil yapmışlar fiyatınıa göre bayağı iyi duruyor bir kaç görsel hatta video paylaşabilirseniz çok şahane olur. Tekerinize taş değmesin alan herkese hayırlı olsun

Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/pP3mdJ.jpg

evet arkadaşlar ozaman ilk fotoğrafı yükleyim
    ayna konusuna hemen cevap vereyim, montaj yapıldığında hiçbirşey görmüyordum ustaya söyledim alyan ile gidonu biraz gevşetip geriye aldı ondan sonra biraz görmeye başladım. aslında halen biraz ayar gerekiyor.en kısa zamanda halledeceğim

şuanda tek sıkıntı ilk çalıştırmada,eğer gaz vermezsem motor kendi kendine stop ediyor. ısındıktan sonra filan böyle birşey olmuyor yani kırmızı ışıkta vs stop etmedi hiç. sorun buji ile alakalı olabilir mi? hangi bujiyi kullanmam gerekiyor nasıl öğrenebilirim?

boşu çok rahat bulabiliyorum zaten göstergede parlıyor boş ışığı.

yakıt ile alakalı olarakta bilgi vereceğim
    hocam boy kaç?

Motosikleti
    Rks Blackster
    Hafta sonu pek foruma girebilme fırsatım olmadı arkadaşlar :/ sabah egzoz ile alakalı bir video cektim ama telefonda video kalitesi yüksekte kalınca çok yüksek boyutta bir video ortaya çıktı , acemilikten işte yüklenince paylaşacağım linki.
    Motorun km neredeyse 100 olacak halen fatura elime ulaşmadı ve plaka çıkaramadım o yüzden akşamları sadece kullanabiliyorum halen.

Vites geçişlerinde problem yaşamıyorum fakat boştan birinci vitese geçerken halen sıkıntı çıkıyor. Kırmızı ışıkta korna sesi yemektense ikinci viteste kalkıyorum bende

Bu arada boy 1.78 @_SS_

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

https://youtu.be/_006vO6zjPY

Egzoz ile alakalı video yüklendi birde şöyle bir durum var,Izleyince fark edersiniz, motor çalışırken gaz vermiyorum ama ilk bi kac saniye eka uka öhö öhö diyor stop edecek oluyor hemen azcık gaz veriyorum sonra düzeliyor. Bunlarin hepsi umarım rodajdan sonra geçer

Hafta sonu pek foruma girebilme fırsatım olmadı arkadaşlar :/ sabah egzoz ile alakalı bir video cektim ama telefonda video kalitesi yüksekte kalınca çok yüksek boyutta bir video ortaya çıktı , acemilikten işte yüklenince paylaşacağım linki.
    Motorun km neredeyse 100 olacak halen fatura elime ulaşmadı ve plaka çıkaramadım o yüzden akşamları sadece kullanabiliyorum halen.

Vites geçişlerinde problem yaşamıyorum fakat boştan birinci vitese geçerken halen sıkıntı çıkıyor. Kırmızı ışıkta korna sesi yemektense ikinci viteste kalkıyorum bende

Bu arada boy 1.78 @_SS_

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

https://youtu.be/_006vO6zjPY

Egzoz ile alakalı video yüklendi birde şöyle bir durum var,Izleyince fark edersiniz, motor çalışırken gaz vermiyorum ama ilk bi kac saniye eka uka öhö öhö diyor stop edecek oluyor hemen azcık gaz veriyorum sonra düzeliyor. Bunlarin hepsi umarım rodajdan sonra geçer
    Sesi dikkat çekecek kadar iyi ilk yağ değişimine kdar böyle gider bu kaç km'de gel dediler bide faturan ne zaman verilecek

Motosikleti
    Rks Blackster
    Ilk yağ değişimi için 400km dediler. Fatura cuma günü istanbuldan gönderildi fakat bugün aradim tekrardan firmayi ,yaşanan olaylardan dolayı, cumartesi çalışmamış olabilir dedi kargi şirketi.en geç perşembe günü elinizde olur dedi

Ilk yağ değişimi için 400km dediler. Fatura cuma günü istanbuldan gönderildi fakat bugün aradim tekrardan firmayi ,yaşanan olaylardan dolayı, cumartesi çalışmamış olabilir dedi kargi şirketi.en geç perşembe günü elinizde olur dedi
    Yarın elinde olur cumada plaka işlemleri için yola çıkarsın kameran var inş. motosikletle giderken çekim yaparsan güzel olur

Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın elinde olur cumada plaka işlemleri için yola çıkarsın kameran var inş. motosikletle giderken çekim yaparsan güzel olur
    fatura bugün geldi hemen gidip sigorta işlemini hallettim. yalnız şunu söylemek istiyorum fiyatlar uçuk kaçık hakikaten.

anadolu 1260
    allianz 1290
    sompo 2500
    axa 1150

herkes allianz ve anadolu sigorta tercih edin diyordu ikisinide araştırdım. 1150 tl ye axa dan yaptırdım böyle birşey yok. herkesin neden elektrikli motosiklet kullandığını şimdi daha iyi anlıyorum. kısmetse yarında plaka ve ruhsat işlemlerini halledeceğim.

kameram var evet fakat henüz yeni bir sürücü olduğum için çekmedim hiç. kendimi biraz geliştirdikten sonra çekerim diyordum.

Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Merhabalar. Ben 470 km yaptım. Servis bakımı 500 dendi bana , servise götüreceğim yarın.
    Bu,benim ilk motorum. Mekanikten çok anlamam. Bunu göz önüne alarak tecrübelerimi açıklıyorum size:
    Motor dikkat çekici,çevremdekilerden oldukça beğeni topladı. Rengi,duruşu,sadeliği göze çok hoş geliyor. Egzoz sesi hoşnut edici. Şehir içinde(İSTANBUL) gidiş-geliş,çekiş,sollama vs sıkıntısı yok. Artçılı da bindim,km yaptım problem yok. Sinyallerin sağ ve sol elçik altında olması mükemmel olmuş,çok kullanışlı. 60 tl fulledim benzin ışığı ayaklığı açınça,rampa çıkarken yanıyor şu an. Düz yolda yanmıyor. 500 ü geçer tahminimce. e5'te 70 80 km gibi yol alıyorum. Dayanamadım bir kere gaz açtım 120 gördüm, kapattım. Bence son ibre 130 -140. Selesi yumuşak,konforlu. Sinyaller iyi çalışıyor, far iş görüyor ama bence daha iyi olabilirdi. Korna sesi gayet yeterli,farkediliyor. Motor çok dengeli. İlk motorum ama gidonu komple bırakınca bile sapmıyor,oturaklı gidiyor. Hızlanması bu tip motora göre bence başarılı. Merak edilen titreme olayı içinse; 75-80 km/h ile gidene kadar sıfır titreme. 80 km/h'ten sonraa bir tık başlıyor ama 120 km/h'a çıktığım için söylüyorum rahatsız edici değil. Titreme sadece ayak pedalında onu da debriyaja basılınca farkettim. Titreme bence başarılı(bu tarz bindiğim ilk motor olarak söylüyorum).
    Sevmediğim bir kaç şey var anlatayım:
    Amartisörler bana sert geldi.Kasislerde bele zarar Tekerler muhakkak değişmeli. Arka teker özellikle hamur gibi. Artçılı gezerken en ufak kasiste bir yerlerden metal sesi geliyor, boşta bir parça bir parçaya çarpıyor gibi ama çözemedim. Sanırım bu tarz motorlarda bu esas ama vites aralığı kısa. Disklerden şu an ses geliyor,ön -arka. Vites geçişi problemli. 1.vitese geçerken 10 kırmızı ışığın 3-4 ünde 2 ile kalkmak zorunda kalıyorum. Boşa da geçmeyebiliyor. Boştayken 1 'e geçmiyor bir adım yürüyorum motoru 1'e geçiyor.Bu durum düz yolda problem değil ama hafif rampa ve artçılıysan o motor yürütülemez :D
    Km yaptıkça size daha detaylı bilgi vereceğim. Alacak arkadaşlar varsa, almalarını öneriyorum. Saygılar.
    İstanbul 112 Paramedik Selim
    Blackster 250

Motosikleti
    Rks Blackster
    arkadaşlar plakam bugün çıktı hemen yaptırdığım işlemleri anlatayım yarın bir gün belki buradan faydalanan olur.takipçiye para vermeyin

önce sigorta yaptırıyorsunuz.Zorunlu trafik sigortası.
    poliçe ile birlikte emniyet müdürlüğü trafik şubeye gidiyorsunuz.
    daha sonra sizden dosya istiyorlar.dosya içerisine kimlik fotokopisi,sigorta fotokopisi ve bir adet dilekçe bulunuyor.genelde bunu emniyet müdürlüğünün karşısında hazırlayanlar var 15 tl ye yaptırdım ben
    dosya ile tekrar emniyete geçtim ve trafik şubeye bıraktım dosyayı. 190 tl para verdim.ruhsatı aldım.
    daha sonra size plaka ile alakalı bir kağıt veriyorlar.şoförler odasına gidiyorsunuz 25 tl de oraya veriyorsunuz ve plakanızı alıyorsunuz

toplamda sigorta dışında 15+25+190=230tl ye hallediliyor.

@paramedik ben henüz artçı ile kullanmadım hiç,fakat dediğin problem bende de var kırmızı ışıkta durunca 1. vitese geçmiyor umarım rodajdan sonra hallolur. genel olarak 60-80 arasında seyir halindeyim. birde vites küçültürken sadece 2.den 1. vitese düşerken tak diye bir ses geliyor çok sert atıyor sende de böyle bir problem var mı? (debriyaja basıp hafif ara gaz vererek vites düşürünce böyle bir şey olmuyor)

bir sorumda şu olacak tekerin iyi yada kötü olduğunu nasıl anladın?

Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Selam, dostum.
    O tak sesi bende de var. Sert geçiyor. Normal mi bilmiyorum
    Teker kayıyor. Sert virajda,sıcak asfaltta kıç atıyor. Islak zeminde çok tehlike, düşürür

fatura bugün geldi hemen gidip sigorta işlemini hallettim. yalnız şunu söylemek istiyorum fiyatlar uçuk kaçık hakikaten.

anadolu 1260
    allianz 1290
    sompo 2500
    axa 1150

herkes allianz ve anadolu sigorta tercih edin diyordu ikisinide araştırdım. 1150 tl ye axa dan yaptırdım böyle birşey yok. herkesin neden elektrikli motosiklet kullandığını şimdi daha iyi anlıyorum. kısmetse yarında plaka ve ruhsat işlemlerini halledeceğim.

kameram var evet fakat henüz yeni bir sürücü olduğum için çekmedim hiç. kendimi biraz geliştirdikten sonra çekerim diyordum.
    İyi yapıyorsun çekimlerin iyi olursa RKS facebook sayfasında paylaşıyorlar bizim arkadaşın bi tane TİTANİC 150 videosu paylaşılmıştı. Sigorta fiyatlarından hepimiz müzdaribiz sıfır satışları ciddi anlamda düşürdü bu yüzden ikinci ellerde arttı millet alışınca herşey normal gibi düzelir seneye kimse konuşmaz yüksek sigorta fiyatını

Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Ben 470 km yaptım. Servis bakımı 500 dendi bana , servise götüreceğim yarın.
    Bu,benim ilk motorum. Mekanikten çok anlamam. Bunu göz önüne alarak tecrübelerimi açıklıyorum size:
    Motor dikkat çekici,çevremdekilerden oldukça beğeni topladı. Rengi,duruşu,sadeliği göze çok hoş geliyor. Egzoz sesi hoşnut edici. Şehir içinde(İSTANBUL) gidiş-geliş,çekiş,sollama vs sıkıntısı yok. Artçılı da bindim,km yaptım problem yok. Sinyallerin sağ ve sol elçik altında olması mükemmel olmuş,çok kullanışlı. 60 tl fulledim benzin ışığı ayaklığı açınça,rampa çıkarken yanıyor şu an. Düz yolda yanmıyor. 500 ü geçer tahminimce. e5'te 70 80 km gibi yol alıyorum. Dayanamadım bir kere gaz açtım 120 gördüm, kapattım. Bence son ibre 130 -140. Selesi yumuşak,konforlu. Sinyaller iyi çalışıyor, far iş görüyor ama bence daha iyi olabilirdi. Korna sesi gayet yeterli,farkediliyor. Motor çok dengeli. İlk motorum ama gidonu komple bırakınca bile sapmıyor,oturaklı gidiyor. Hızlanması bu tip motora göre bence başarılı. Merak edilen titreme olayı içinse; 75-80 km/h ile gidene kadar sıfır titreme. 80 km/h'ten sonraa bir tık başlıyor ama 120 km/h'a çıktığım için söylüyorum rahatsız edici değil. Titreme sadece ayak pedalında onu da debriyaja basılınca farkettim. Titreme bence başarılı(bu tarz bindiğim ilk motor olarak söylüyorum).
    Sevmediğim bir kaç şey var anlatayım:
    Amartisörler bana sert geldi.Kasislerde bele zarar Tekerler muhakkak değişmeli. Arka teker özellikle hamur gibi. Artçılı gezerken en ufak kasiste bir yerlerden metal sesi geliyor, boşta bir parça bir parçaya çarpıyor gibi ama çözemedim. Sanırım bu tarz motorlarda bu esas ama vites aralığı kısa. Disklerden şu an ses geliyor,ön -arka. Vites geçişi problemli. 1.vitese geçerken 10 kırmızı ışığın 3-4 ünde 2 ile kalkmak zorunda kalıyorum. Boşa da geçmeyebiliyor. Boştayken 1 'e geçmiyor bir adım yürüyorum motoru 1'e geçiyor.Bu durum düz yolda problem değil ama hafif rampa ve artçılıysan o motor yürütülemez :D
    Km yaptıkça size daha detaylı bilgi vereceğim. Alacak arkadaşlar varsa, almalarını öneriyorum. Saygılar.
    Hayırlı uğurlu olsun tekerine taş değmesin. bakımdan sonra rodajta biter kesin bilgiler vermeye başların inş

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Disklerden bende de ses gelirdi, balata spreyi ve belirli km sonra şu an ses kalmadı, ışıklarda birinci vitese geçmiş vaziyette durup viteste bekliyorum,istanbul sürücüleri malum, boşa alıp biri bulamama riskine her zaman girmiyorum, umrumda değil, bu şekilde sorunu çözdüm, belki sorunsuz bir olur ama denemeye de niyetim yok

vitesteki sorun cruisre 250 dede var önceki modeli. demekki düzelmemiş. gerçi japon mallarındada var o sorun.

Alıntı canerz35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vitesteki sorun cruisre 250 dede var önceki modeli. demekki düzelmemiş. gerçi japon mallarındada var o sorun.
    O artık bir problem olmaktan çıkmış bence klasik bir davranış olmuş

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)