Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı atik216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fotoğraf ekleyim de öyle çok fotojenik olamıyorum malesef pek yetenekli değilim
    motorun sıkıntısı halen devam ediyor zincir bir yere sürtüyor fakat bulamıyordum, bakım için götürdüm ustaya dün başıma ilginç bir olay geldi hemen anlatayım;

motorun kendi servisindeki yetersizlikten ötürü başka bir servis arayışına girdim.
    Tarsusta lüks sınıftaki motosikletlerin gittiği tek bir usta varmış,bmw ducati filan kullananlarda o adama götürüyormuş bende oraya götürdüm motorumu.
    önce selamaleyküm aleykümselam,bakım için geldim usta filan merabalaştık.motoru padok standına aldı,şaşırdım birden lan dedim bu adamda stand filan var işi biliyor demek ,sonra adam yağı boşalttı,sonra dediki bir güzel gaz yağı ile motoru yıkayım dedi iyi dedim yap.Motorun her yerine gaz yağını vurdu sonra dedim ki zincir biryere sürtüyor usta bir bakıver. adam ön dişlinin oradaki parçayı söktü ve zinciri kontrol etti, dediki zincir ayarın çok sıkı sen bunu nasıl kullandın bu kadar uzun süre :( bilmiyordum olması gereken ayarı velhasıl adam zinciri ayarlarken pat diye birden ön dişli yere düştü. Adamda şok oldu nasıl düştü bu diye,meğer dişliyi o yuvada tutan bir parça varmış ismi sekman(stopper)

http://i.hizliresim.com/69V0y7.jpg

zincir çok sıkı olduğu için bu parçadaki yuvaları yemiş ve ön dişliyi tutamaz hale gelmiş. iyi ki orada düştü de yolda düşmedi ön dişli.
    parça ucuz 5 lira öyle birşey ama bulunmuyor işte, velhasıl bulamadık parçayı en sonunda sanayiye götürdü parçayı orada oksijenli kaynak yaptırdı ama bu seferde yuvaların yeri yarım yamalak oldu,usta tam 2 saat boyunca yuvaları tekrar açmak için uğraştı tek tek eye zımpara ile kontrol ederek o resimdeki yuvaları açtı ve sonunda başardı.

http://i.hizliresim.com/qbkrpZ.jpg

ön dişli tekrar oturdu yerine,sonra yağını değiştirdi. tekrar zinciri yağladı. usta sadece würth ürünlerini kullanıyor ,zincir spreyi balata spreyi vs. ben zaten kendi yağımı götürmüştüm putoline.

önceki sayfalarda anlatmıştım,geçtiğimiz yaz dağ başında kalmıştım motorla,sigortası attı demiştim motorun hatırlarsanız. Motorun her işi bitti usta padoktan indirdi motoru çalıştırdı birden yine sigortası attı dedim usta bir defa daha olmuştu dağ başında kaldım filan dedim. Adam sigortasına baktı sağlam sıkıntı yok dedi, meğer aküye bağlı olan siyah uç gevşek kalmış o yüzden oluyormuş problem onuda sıktı.Tamam dedi teslim alabilirsin motoru.

kendi yağımı götürdüm yağı değişti
    zinciri temizledi yağladı gergi ayarı yaptı
    balataları kontrol etti
    frenleri kontrol etti
    ön dişli stopper(sekman) yaptı.
    motoru önce gaz yağı ile sonrada köpüklü bir şekilde yıkadı

toplam 100 lira ödedim.

http://i.hizliresim.com/V0nbbR.jpg

ustanın yanından ayrıldım fakat zincir halen bir yere sürtüyor onuda bugün buldum, şase demirine sürtüyor zincir. çözüm olarak ne yapmam lazım bilmiyorum

tüm bunların yanında motor çok dikkat çekiyor hatta aşırı dikkat çekiyor trafikte her gören uwww awwww owwww abi bu yeni mi bu kaç beygir diye sorular sorular,bugün sabah motora bindim anaaa km kadranı çalışmıyor, yani kaç km hız ile gittiğimi görmüyorum,kadran 0 da duruyor.Haydaaaa nedir bu uğursuzluk derken,ön lastikten motorun deposunun altına giden bir kablo var kabloda bir gevşeklik mi var diye oynadım sonra denedim hallolmuştu. büyük ihtimalle akşam sitedeki çocuklar merak edip biyerlerini kurcaladılar

şimdilik söyleyeceklerim bunlar,yeni olaylarla haberdar etmeye devam edeceğim.
    Motor yeni olduğu için böyle ufak tefek hatalar olabilir yada seninki üretimde tam oturtulmamış olabilir motosikleti satın aldığın bayiye git servisi varsa onlarda yapmaları için üstele zaten dediğin gibi kötü bir servis ise hemen fabrikayı arayıp destek isteyecektir. Fotoğraflar güzel eline sağlık motor harbiden fazlasıyla yakışıklı tekerin düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    rks cruiser 250 konusunda whats up grubu kuruyoruz, oradaki Gökhan arkadaşımıza özelden telefon numaranızı gönderebilirsiniz.

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Hocam herkese selamlar uzun bi aradan sonra tekrar aranızdayım Atik216 hocam gelmişin sağ salim hoşgelmişin En son ki yazılarımın birinde motoru satmam gerektiğini yurt dışına çıkacağımı yazmıştım. Motoru yakın bi dostuma sattım uzun zamandır biniyor bir problemi yok duyduğuma göre. Hatta fazlasıyla da uzun yol yapmış, yapılmış olması sonunda sorunsuz olmasına sevindim yani Ben de taşındım komple Dubai'ye. Ne zaman olur bilinmez ama döndüğümde bi harley alabilmek istiyorım artık bi blackster kullanıcısı değilim artık ama yine buralarda olmak isterim

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Whats up grubu yayındadır arkadaşlar, rks cruiser 250 ve blackster 250 sahiplerini bekliyoruz.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herkese selamlar uzun bi aradan sonra tekrar aranızdayım Atik216 hocam gelmişin sağ salim hoşgelmişin En son ki yazılarımın birinde motoru satmam gerektiğini yurt dışına çıkacağımı yazmıştım. Motoru yakın bi dostuma sattım uzun zamandır biniyor bir problemi yok duyduğuma göre. Hatta fazlasıyla da uzun yol yapmış, yapılmış olması sonunda sorunsuz olmasına sevindim yani Ben de taşındım komple Dubai'ye. Ne zaman olur bilinmez ama döndüğümde bi harley alabilmek istiyorım artık bi blackster kullanıcısı değilim artık ama yine buralarda olmak isterim
    Dubai Harley güzel cümleler bunlar umarım hayalinde araca binme fırsatını döndüğünde yaşarsın tekerin düz bassın. Arkadaşını bu foruma yönlendirirsen iyi olur.

fotoğraf ekleyim de öyle çok fotojenik olamıyorum malesef pek yetenekli değilim
    motorun sıkıntısı halen devam ediyor zincir bir yere sürtüyor fakat bulamıyordum, bakım için götürdüm ustaya dün başıma ilginç bir olay geldi hemen anlatayım;

motorun kendi servisindeki yetersizlikten ötürü başka bir servis arayışına girdim.
    Tarsusta lüks sınıftaki motosikletlerin gittiği tek bir usta varmış,bmw ducati filan kullananlarda o adama götürüyormuş bende oraya götürdüm motorumu.
    önce selamaleyküm aleykümselam,bakım için geldim usta filan merabalaştık.motoru padok standına aldı,şaşırdım birden lan dedim bu adamda stand filan var işi biliyor demek ,sonra adam yağı boşalttı,sonra dediki bir güzel gaz yağı ile motoru yıkayım dedi iyi dedim yap.Motorun her yerine gaz yağını vurdu sonra dedim ki zincir biryere sürtüyor usta bir bakıver. adam ön dişlinin oradaki parçayı söktü ve zinciri kontrol etti, dediki zincir ayarın çok sıkı sen bunu nasıl kullandın bu kadar uzun süre :( bilmiyordum olması gereken ayarı velhasıl adam zinciri ayarlarken pat diye birden ön dişli yere düştü. Adamda şok oldu nasıl düştü bu diye,meğer dişliyi o yuvada tutan bir parça varmış ismi sekman(stopper)

http://i.hizliresim.com/69V0y7.jpg

zincir çok sıkı olduğu için bu parçadaki yuvaları yemiş ve ön dişliyi tutamaz hale gelmiş. iyi ki orada düştü de yolda düşmedi ön dişli.
    parça ucuz 5 lira öyle birşey ama bulunmuyor işte, velhasıl bulamadık parçayı en sonunda sanayiye götürdü parçayı orada oksijenli kaynak yaptırdı ama bu seferde yuvaların yeri yarım yamalak oldu,usta tam 2 saat boyunca yuvaları tekrar açmak için uğraştı tek tek eye zımpara ile kontrol ederek o resimdeki yuvaları açtı ve sonunda başardı.

http://i.hizliresim.com/qbkrpZ.jpg

ön dişli tekrar oturdu yerine,sonra yağını değiştirdi. tekrar zinciri yağladı. usta sadece würth ürünlerini kullanıyor ,zincir spreyi balata spreyi vs. ben zaten kendi yağımı götürmüştüm putoline.

önceki sayfalarda anlatmıştım,geçtiğimiz yaz dağ başında kalmıştım motorla,sigortası attı demiştim motorun hatırlarsanız. Motorun her işi bitti usta padoktan indirdi motoru çalıştırdı birden yine sigortası attı dedim usta bir defa daha olmuştu dağ başında kaldım filan dedim. Adam sigortasına baktı sağlam sıkıntı yok dedi, meğer aküye bağlı olan siyah uç gevşek kalmış o yüzden oluyormuş problem onuda sıktı.Tamam dedi teslim alabilirsin motoru.

kendi yağımı götürdüm yağı değişti
    zinciri temizledi yağladı gergi ayarı yaptı
    balataları kontrol etti
    frenleri kontrol etti
    ön dişli stopper(sekman) yaptı.
    motoru önce gaz yağı ile sonrada köpüklü bir şekilde yıkadı

toplam 100 lira ödedim.

http://i.hizliresim.com/V0nbbR.jpg

ustanın yanından ayrıldım fakat zincir halen bir yere sürtüyor onuda bugün buldum, şase demirine sürtüyor zincir. çözüm olarak ne yapmam lazım bilmiyorum

tüm bunların yanında motor çok dikkat çekiyor hatta aşırı dikkat çekiyor trafikte her gören uwww awwww owwww abi bu yeni mi bu kaç beygir diye sorular sorular,bugün sabah motora bindim anaaa km kadranı çalışmıyor, yani kaç km hız ile gittiğimi görmüyorum,kadran 0 da duruyor.Haydaaaa nedir bu uğursuzluk derken,ön lastikten motorun deposunun altına giden bir kablo var kabloda bir gevşeklik mi var diye oynadım sonra denedim hallolmuştu. büyük ihtimalle akşam sitedeki çocuklar merak edip biyerlerini kurcaladılar

şimdilik söyleyeceklerim bunlar,yeni olaylarla haberdar etmeye devam edeceğim.
    Fotoğraflar başarılı Aksesuar taktırmayı düşünüyor musun yoksa sadeliğe devam mı ? Tekerin düz bassın.

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Alıntı haydabre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar başarılı Aksesuar taktırmayı düşünüyor musun yoksa sadeliğe devam mı ? Tekerin düz bassın.
    hocam şimdi aksesuar düşünmüyorum uzun yol yapmadığım için,ancak ufak tefek bişeler taktım kendimce,ızgaralı ön far taktım aynaları söküp elciğe aldım, sinyalleri söktüm onlarıda takacağım.dediğim gibi ufak tefek yaptım. Aslında plakalığı da yan tarafa almak istiyorum sanayide L demir yaptırıp amortisörün olduğu cıvata ile sabitlerim diye düşünüyorum ama aralardan geçerken biyerlere takılır mı diye biraz aklımı karıştırıyor

bunun gibi birşey işte

hocam şimdi aksesuar düşünmüyorum uzun yol yapmadığım için,ancak ufak tefek bişeler taktım kendimce,ızgaralı ön far taktım aynaları söküp elciğe aldım, sinyalleri söktüm onlarıda takacağım.dediğim gibi ufak tefek yaptım. Aslında plakalığı da yan tarafa almak istiyorum sanayide L demir yaptırıp amortisörün olduğu cıvata ile sabitlerim diye düşünüyorum ama aralardan geçerken biyerlere takılır mı diye biraz aklımı karıştırıyor

bunun gibi birşey işte

https://i.hizliresim.com/P0bLd9.jpg
    Görüntüsü güzel olabilir ama kazaya yer olabilecek bir sıkıntı her trafiğe girdiğinde kuratarır mı diye kontrol edeceksin Allah korusun yayanın yanında geçerken ayağına gelirse sonuç hüsran olur bence boşver.

Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250

bunun gibi birşey işte

Baba problem olmuyor yan plakalıkta. Genelde boy ölçüsü gidon mesafesini geçmiyor o yüzden gidonun sığdığı her araya girebilirsin. Hoş bi görüntü bir de küçük plaka ayarlayabilirsen...

bunun gibi birşey işte

Yaptırmadan ne olduğu nasıl görüneceği pek belli olmayacak galiba ama hacıyatmaz'ın dediği gibi giderken önü kurtardım arka kurtarır diye hesap etmeyeeksin.

hocam merhaba
    blackster almayı dusunuyorum whatsapp gurubuna benıde dahıl edermısın ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Whats up grubu yayındadır arkadaşlar, rks cruiser 250 ve blackster 250 sahiplerini bekliyoruz.
    gruba nasıl dahıl olabilirm

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

bursada blackster 250 nin test motoru var mıdır arkadaslar ??

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Berker300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

RKS Cruiser 250 konusunda Gökhan var, ona özel mesaj ile telefonunuzu vermeniz lazım, bekleriz ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı Berker300 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam merhaba

Test motoru hiç bi yerde yok diye biliyorum Blackster alacaksan sayfadaki tüm mesajları okumanı tavsiye ederim Özellikle Bro'nun yazdıkları önce çok sıkıntı yaşadı adam sonra motor toparlandı.

Bronun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi onun dışın problem yaşadığını belirten olmadı onunki her halde üretim hatasıydı sonradan giderildi.

Alıntı tmp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bronun başına gelen pişmiş tavuğun başına gelmedi onun dışın problem yaşadığını belirten olmadı onunki her halde üretim hatasıydı sonradan giderildi.
    Motosiklet ilk tanıtıldığında görüntüsünden dolayı hemen hemen herkesi hayran bırakmıştı Bro'dan sonra herkes ön yargılı oldu haklı olarak. Şuan kullanan kişiler var bir arızası yok gibi görünüyor. Umarım olmazda chooper seçeneği ülkemizde az nede olsa

atik216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster
    Ben kullanıyorum şuanda sıkıntı yok , yani varda ufak tefek işte, zincir şaseye sürtüyor giderken ,sadece problemim o. Başka bir sıkıntım yok yani.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Ben kullanıyorum şuanda sıkıntı yok , yani varda ufak tefek işte, zincir şaseye sürtüyor giderken ,sadece problemim o. Başka bir sıkıntım yok yani.
    Bakımlarda kontrol ettir zincir erken çöpe gitmesin dostum.

MelihSah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Blackster alacak arkadaslara şiddetle tavsiye ediyorum çoğu gören motoru pahali sanıyor gelen geçen bakıyor kurye arkadaşlar felan durdurup soruyor.Bro nun başına gelen kötü bir şanssızlık çevremdeki blackster kullanıcıları ufak tefek sıkıntılar hariç memnunlar

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı MelihSah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Blackster alacak arkadaslara şiddetle tavsiye ediyorum çoğu gören motoru pahali sanıyor gelen geçen bakıyor kurye arkadaşlar felan durdurup soruyor.Bro nun başına gelen kötü bir şanssızlık çevremdeki blackster kullanıcıları ufak tefek sıkıntılar hariç memnunlar
    Çevrende kaç tane kullanıcı var dostum ? Motor yakışıklılığından dolayı çok iş yapacak diye söyleniyorduk ama foruma uğrayan illaki bi uzak durmak için bahane bulacaktır. Varsa kullanıcısı burada bizleri de aydınlatsın. Herkes halen cruiser baba motor diye geziyor.

Motosikleti
    RKS Blackster
    Herkese selamlar 22 nisanda blackstr sahibi oldum 1400 kmdeyim çok keyifli güzel almak gibi niyeti olanlara tavsiye ederim

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)