Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Rks Blackster 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boreassix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı gezgin41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç bir arıza Çok şanssızsın kardeş değişim garanti iade belki şimdiden söyliyim sana rks'nin çalışma mantığını çok iyi biliyorum kullanıcısını yorar ama üzmez.
    Yorduğu çok doğru, inşallah üzmeyecek... iki elim bağlı bekliyorum öylece

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumdan kime sorsan buradaki arızalı motor yüzünden blackster için olumlu konuşmaz ...
    Benim motordaki arıza yüzünden sadece benim çevremden 6 kişi kaybetti RKS. Korktu hepsi ya benim de başıma gelirse diye. Almak isteyen muhtemel burayı okuyacak ve vazgeçecektir. Keşke hiç bunları yaşamasaydım da böyle sobuçlar elde edilmeseydi. Kader...

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:04 ----------

Fabrikaya gönderdiğim video bu arkadaşlar. Hatayı daha iyi anlatabilirim bu şekilde sizlere. https://youtu.be/iTTe67alApY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Senin videoya baktım, sen yerden göğe kadar haklısın, düşünsene 100le giderken motor iptal oluyor, gelecek mi gelmeyecek mi belli değil, öyle motora mı binilir, kaza yaparsan ne olacak? Yerinde olsam öyle sürmezdim. Elbette bu kadar zamanda çözülememesi markanın ayıbıdır, yeni bir motorl piyasaya giriyorlar, çok özen göstermeleri lazımdı, 3000-5000e satmadılar, hazır hyo'da sallanıyor, daelimi regali coşturacaklar...

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    regalin yeni fiyatları gerçekten çok uçuk.16.000 TL nin üstüne motor satıyorlar gerçekten çok şaşırıyorum.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Senin videoya baktım, sen yerden göğe kadar haklısın, düşünsene 100le giderken motor iptal oluyor, gelecek mi gelmeyecek mi belli değil, öyle motora mı binilir, kaza yaparsan ne olacak? Yerinde olsam öyle sürmezdim. Elbette bu kadar zamanda çözülememesi markanın ayıbıdır, yeni bir motorl piyasaya giriyorlar, çok özen göstermeleri lazımdı, 3000-5000e satmadılar, hazır hyo'da sallanıyor, daelimi regali coşturacaklar...
    Hocam düşün ben bu hatayla gece karanlığında uzun yoldayken karşılaştım. Far falan hepsi gitti, sıfır ışık kaynağı, refüj demirine giriyordum. Neyse artık bekliyorum mecbur. Motor yatıyo zaten binmiyorum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence o videonun ismini Blackster 250 elektrik problemi falan yapmak lazım. Hatta İngilizce yazmalı ki hem herkes bilsin, hem bir ihtimal yabancı ülkelerde bunu yaşayan varsa çözüm önerisinde bulunabilir, hem de firmanın dikkatini çekmiş olursun. Bizimkilerde mühendislik sıfır olduğundan bu işi çözemezler. Belki de sorun bambaşka bir yerde.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o videonun ismini Blackster 250 elektrik problemi falan yapmak lazım. Hatta İngilizce yazmalı ki hem herkes bilsin, hem bir ihtimal yabancı ülkelerde bunu yaşayan varsa çözüm önerisinde bulunabilir, hem de firmanın dikkatini çekmiş olursun. Bizimkilerde mühendislik sıfır olduğundan bu işi çözemezler. Belki de sorun bambaşka bir yerde.
    Hocam onu düşündüm ama sonradan vazgeçtim. Sebebi de hem içimdeki iyi niyeti yenememem (cruiser 250 ye olan saygımdan) hem de becerebildiğim kadar bi tanıtım videosu çekip o videonun içinde hatayı göstermek istiyorum, tüm yaşadığım sıkıntılarla beraber. Bu gün yarın bi elimin boşluğunda çekmeyi planlıyorum videoyu.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı Boreassix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam onu düşündüm ama sonradan vazgeçtim. Sebebi de hem içimdeki iyi niyeti yenememem (cruiser 250 ye olan saygımdan) hem de becerebildiğim kadar bi tanıtım videosu çekip o videonun içinde hatayı göstermek istiyorum, tüm yaşadığım sıkıntılarla beraber. Bu gün yarın bi elimin boşluğunda çekmeyi planlıyorum videoyu.
    Ee fabrikadan cevap bekliyordun çıkmadı mı bi sonuç senin motorun arızası herkesi soğuttu bu motordan iyi olan bi yanı yok mu dostum

Paramedik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Blackster 250
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum bu motoru. Başlık altında ilk sayfalarda tavsiye ediyorum diyordum fakat kullandıkça fikrim değişti. Öncelikle benim ilk motorum olduğunu belirteyim. İstanbul trafiğinde haftanın 4-5 günü yaklaşık 70-80 km yol yapıyorum. Şu an 8 bin kmdeyim. Temmuz ayında aldım fakat 3 - 4 ay motor serviste yattı. Şu an bile serviste bekliyor! Düşünüyorum da bir sürü unuttuğum arızası oldu. Zincirin sürtmesi, yolda teklemesi, kendini stoplaması, kendi kendine vites küçültmesi, boştan 1. vitese ışıklarda geçmemesi, yakıt sorunu, km ibresinin çalışmaması, vidaların kesinlikle gevşiyor olması(tüm vidalar gevşiyor, gidon ana vidalarının gevşemesi sonucu kaza yapıyordum!), parçaların gelmemesi(3 ay oldu hala parça bekliyorum), kötü servis, birbirine sürten parçalar ve parça kalitesizliği, elektrik aksam sorunları(yolda giderken kornanın kendi kendine çalıp takılı kalması) vs. vs.

Rodajda yaklaşık 11 litre ile 500 km yapabilmişken şimdiler de 330 u geçemiyorum. Sebebi ne olabilir? (Genelde gaz açık kullanıyorum, bunun bilincindeyim fakat bu kadar etkilememeli.)

Kötü özelliklerinin yanında iyi şeyler de var tabi.

Çok yakışıklı motor, herkes aynı düşünceye sahiptir.
    Titremesi yok.
    Çekişi iyi. Seri bir motor hele ki İstanbul trafiğinde.
    Kullanımı rahat, konforlu.
    Artçı ile kullanımında sıkıntı yok.
    Özellikle ön freni bana göre iyi.
    Sürmesi çok keyifli bir motor.

Özetleyecek olursak, usta benden daha çok binmiştir motora. Paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın. Benim gibi iki teker üzerinde inanılmaz haz alan birini bile soğutacak potansiyelde bir alet.
    Boreassix bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tavsiye etmiyorum bu motoru. Başlık altında ilk sayfalarda tavsiye ediyorum diyordum fakat kullandıkça fikrim değişti. Öncelikle benim ilk motorum olduğunu belirteyim. İstanbul trafiğinde haftanın 4-5 günü yaklaşık 70-80 km yol yapıyorum. Şu an 8 bin kmdeyim. Temmuz ayında aldım fakat 3 - 4 ay motor serviste yattı. Şu an bile serviste bekliyor! Düşünüyorum da bir sürü unuttuğum arızası oldu. Zincirin sürtmesi, yolda teklemesi, kendini stoplaması, kendi kendine vites küçültmesi, boştan 1. vitese ışıklarda geçmemesi, yakıt sorunu, km ibresinin çalışmaması, vidaların kesinlikle gevşiyor olması(tüm vidalar gevşiyor, gidon ana vidalarının gevşemesi sonucu kaza yapıyordum!), parçaların gelmemesi(3 ay oldu hala parça bekliyorum), kötü servis, birbirine sürten parçalar ve parça kalitesizliği, elektrik aksam sorunları(yolda giderken kornanın kendi kendine çalıp takılı kalması) vs. vs.

Rodajda yaklaşık 11 litre ile 500 km yapabilmişken şimdiler de 330 u geçemiyorum. Sebebi ne olabilir? (Genelde gaz açık kullanıyorum, bunun bilincindeyim fakat bu kadar etkilememeli.)

Titremesi yok.

Özetleyecek olursak, usta benden daha çok binmiştir motora. Paranızı ve zamanınızı boşa harcamayın. Benim gibi iki teker üzerinde inanılmaz haz alan birini bile soğutacak potansiyelde bir alet.
    bir de benim ustayı deneyin, kendisine bizim motordan epey geliyor, tecrübesi var.
    http://www.motosikletsepeti.com/iletisim

Zincirin sürtmesi... bende olmadı
    yolda teklemesi... bir kere 95 yerine 97 oktan benzin koymuştum, o zaman teklemişti, o da 90-100 civarı, öncesinde yoktu
    kendini stoplaması... bende olmadı
    kendi kendine vites küçültmesi... bende olmadı
    boştan 1. vitese ışıklarda geçmemesi... bazen olabiliyor, ışıklarda viteste bekliyorum, risk yok, ayrıca ayakkabının ucunun kalın olması bile etkiliyor
    yakıt sorunu... görecelidir
    km ibresinin çalışmaması... aldığımda benimki de bozuldu, benimki garantisiz olduğu için cepten ödedim, 400 tl gitmişti sanki
    vidaların kesinlikle gevşiyor olması(tüm vidalar gevşiyor, gidon ana vidalarının gevşemesi sonucu kaza yapıyordum!)... iyi bir ustaya senede bir iki gitmeniz yeterli, benimkinde öyle bir sorun yok, ayrıca boş zamanlarımda kontrol ederim
    parçaların gelmemesi(3 ay oldu hala parça bekliyorum)...benim usta direk fabrikaya telefon ediyor, üç günde geliyor, garantisiz olduğu için cepten ödüyorum, belki o yüzden hızlı geliyor
    kötü servis... motor servisi ile lpg servisi çok benzer, lpg'de marka iyi de olsa kötü montaj aracı berbat eder, başka bir usta da başkasının piç ettiği aracın LPG'sine kolay kolay bakmaz
    birbirine sürten parçalar... iyi bir usta halleder, bende yok
    parça kalitesizliği... göreceli bir durum, benimkinde bol kromaj var, gayet güzel, blacksterin boyası falan benim de içime sinmemişti
    elektrik aksam sorunları(yolda giderken kornanın kendi kendine çalıp takılı kalması)... bende hiç olmadı, ben kornayı kromajlı metal çiftli ızgaralı olanla değiştirdim, çok daha sesi gür çıkıyor, araba gibi adeta, korna rölesi de taktı, bende zenon bile var, bir sürü kromajlı led sinyal stop var, susuzluk hiçbir şey usta her şey

ben ustama gidince motor orada kalıyor, aceleye iş getirilmiyor, boş zamanında yavaş yavaş bakıyor, çünkü ben öyle istiyorum ne derse de veriyorum, bu zamana kadar beni üzmedi, aman nazar değmesin ama yağını 10 tl'ye bisikletçiden bozma yerdekilere yağı yanımda götürerek değiştirtiyorum

Rodajda yaklaşık 11 litre ile 500 km yapabilmişken şimdiler de 330 u geçemiyorum. Sebebi ne olabilir? (Genelde gaz açık kullanıyorum, bunun bilincindeyim fakat bu kadar etkilememeli.).... egzoz ile oynadın mı? egzoz anormal fark ettiriyor, hem de çekişten düşürüyor, egzoz değilse illa ki bir ayarsızlık var, normalde enjeksiyonda kendi ayarını yapar, bir yeri illa ki kurcalanmışa benziyor.

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı SeCReTBoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee fabrikadan cevap bekliyordun çıkmadı mı bi sonuç senin motorun arızası herkesi soğuttu bu motordan iyi olan bi yanı yok mu dostum
    Yok hocam hala fabrikadan ses seda yok... Motor hakikaten problemli sıkıntı çekmeyen yok. (Yeminle Cruiser 250 yi mumla arıyorum.) İyi olan yanları var kesinlikle. @Paramedik34 de yazmış zaten. Kasa, şekil,görüntü mükemmel. Problemsiz olduğu anlarda sürüş keyfi, titrememesi gayet güzel. Cruiser 250 de olan koltuk rahatsızlığı ve ne kadar ayarlatyırsan ayarlat yine de gevşeyip ses yapan zincir problemi yok. Eğer çok uzun ve kalıplı değilseniz uzun yolda hiçbir rahatsızlık vermiyor. (Bel ağrısı, bacak uyuşması vs.) Devrinde gazı açarsan uzaması tatminkar derecede iyi. Ama bütün bu iyi özellikleri sanayiden çıkabildikçe hissediyorsunuz. Ömrünüzün yarısı bu motor sayesinde sanayide geçiyor. Binip bi sürüş keyfi yapabilmek nerdeyse yok denecek kadar az.

SONUÇ: Aman diyim uzak durun. Blackster'in görüntüsünü çok seviyorsanız gidin Cruiser 250 alın, mat siyaha kaplatın koltuğu ve gidonu değiştirin dahasına gerek yok zaten aradaki görüntü farkı bundan ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Alıntı Paramedik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Titremesi yok.

Hocam fabrikayla kendin iletişime geçtin mi hiç? Geçmediysen bi ara problemlerden bahset direk şikayet et. Ben neredeyse her gün arıyorum şu motoru geri iade ettirmek için. Her seferinde de bekletiliyorum. (Yarın haber vercez, öğleden sonra döncez vs.) Şu forumu açıp okumalı fabrika. Yaptıkları motor resmen yüz karası... Toplatılması gereken bi ürün.

Yok hocam hala fabrikadan ses seda yok... Motor hakikaten problemli sıkıntı çekmeyen yok. (Yeminle Cruiser 250 yi mumla arıyorum.) İyi olan yanları var kesinlikle. @Paramedik34 de yazmış zaten. Kasa, şekil,görüntü mükemmel. Problemsiz olduğu anlarda sürüş keyfi, titrememesi gayet güzel. Cruiser 250 de olan koltuk rahatsızlığı ve ne kadar ayarlatyırsan ayarlat yine de gevşeyip ses yapan zincir problemi yok. Eğer çok uzun ve kalıplı değilseniz uzun yolda hiçbir rahatsızlık vermiyor. (Bel ağrısı, bacak uyuşması vs.) Devrinde gazı açarsan uzaması tatminkar derecede iyi. Ama bütün bu iyi özellikleri sanayiden çıkabildikçe hissediyorsunuz. Ömrünüzün yarısı bu motor sayesinde sanayide geçiyor. Binip bi sürüş keyfi yapabilmek nerdeyse yok denecek kadar az.

SONUÇ: Aman diyim uzak durun. Blackster'in görüntüsünü çok seviyorsanız gidin Cruiser 250 alın, mat siyaha kaplatın koltuğu ve gidonu değiştirin dahasına gerek yok zaten aradaki görüntü farkı bundan ibaret.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Hocam fabrikayla kendin iletişime geçtin mi hiç? Geçmediysen bi ara problemlerden bahset direk şikayet et. Ben neredeyse her gün arıyorum şu motoru geri iade ettirmek için. Her seferinde de bekletiliyorum. (Yarın haber vercez, öğleden sonra döncez vs.) Şu forumu açıp okumalı fabrika. Yaptıkları motor resmen yüz karası... Toplatılması gereken bi ürün.
    Yazdığın iyi yönleri okuyunca şöyle düşünmeye başladım motor yeni ve çok fazla satılmadı RKS markası chooper motor satmayıda bırakmaz çünkü en çok ordan kazanıyor motor yeni olduğu için arızaları var bi kaç aya daha doğrusu sezon tam başlayınca bu motorun arızaları giderilecektir şuan admaların mühendisleri illaki arızalar ile ilgili çalışıyordur umarım seninkide en kısa sürede giderilir yada senin şansına sadece senin motorda böyle bir arıza çıkmıştır.

Çok ilginç bi motor bir dünya öneri var birde şikayetler var şikayetler net belli değil. Her yeni motorda olduğu gibi ilginç ilginç sıkıntılar veriyor zamanla çözülecektir ve tipinden dolayı çok tutulacaktır.

Motosikleti
    Kuba Çita 170F
    Merhabalar izmirde ikamet ediyorum bugün blackster alma niyeti ile evden çıkıp kahramanlara gittim ama gitmez olaydım neden?
    Bayi ismi vermeyeceğim zaten hepsinde bir ilgisizlik sanki yok satıyorlar da alsanda olur almasanda modundalar neyse nakit alacağımı belirtip fiyat sordum 13.750 fiyat verdi ordan çıkıp 2.ci bayiye girdim oda 13 bin fiyat verdi.
    Sorum şu sizce parasını hakediyor mu?
    Çevrenizdeki bayilerde fiyatlar ne durumda?

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı SametDindar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar izmirde ikamet ediyorum bugün blackster alma niyeti ile evden çıkıp kahramanlara gittim ama gitmez olaydım neden?
    Bayi ismi vermeyeceğim zaten hepsinde bir ilgisizlik sanki yok satıyorlar da alsanda olur almasanda modundalar neyse nakit alacağımı belirtip fiyat sordum 13.750 fiyat verdi ordan çıkıp 2.ci bayiye girdim oda 13 bin fiyat verdi.
    Sorum şu sizce parasını hakediyor mu?
    Çevrenizdeki bayilerde fiyatlar ne durumda?
    Hocam ben makineyi 10.550 liraya aldım antalyadan 5-6 ay önce. Dolar bahane ucuza aldığı motoru kur bahanesiyle pahalı satmak şahane. Fiyatlar tavan şu ara...

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ben makineyi 10.550 liraya aldım antalyadan 5-6 ay önce. Dolar bahane ucuza aldığı motoru kur bahanesiyle pahalı satmak şahane. Fiyatlar tavan şu ara...
    Bir inceleme falan yapsanız güzel olur. Ya da karşılaştıklarınızı, durumları falan bir yazsanız. Bize de bir fikir olsa

Motosikleti
    Kuba Çita 170F
    Bir inceleme video yada kullanıcı yorumlarını merak ediyorum

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    mondial uma stop eden rx3 için iki usta fabrikadan yollamış ve en yakın yetkili serviste tamir etmişler, iyi mi
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir inceleme falan yapsanız güzel olur. Ya da karşılaştıklarınızı, durumları falan bir yazsanız. Bize de bir fikir olsa
    Geçmiş sayfalarda baya uzun uzuna anlatımlarım var hocam motor hakkında ama yapabildiğim kadarlık bi inceleme videosu da çekip buraya atacam zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:22 ----------

mondial uma stop eden rx3 için iki usta fabrikadan yollamış ve en yakın yetkili serviste tamir etmişler, iyi mi
    Vay anasını arkadaş! Benim makina çalışmıyo RKS'nin umrunda değil :D rx3 mü var sende hocam @polo34

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Bir inceleme video yada kullanıcı yorumlarını merak ediyorum
    Video yakında hocam bi ayar çekmeye çalışıyorum elimden geldiğince. Yazılı yorum istersen, eski sayfalarda yüklü miktarda var

Motosikleti
    Kuba Çita 170F
    Hala sorunlar devam mı ediyor eğer çözüm yoksa almaktan vazgeçeceğim?

Motosikleti
    Rks Blackster 250
    Hala sorunlar devam mı ediyor eğer çözüm yoksa almaktan vazgeçeceğim?
    Hocam fabrikadan döndükten sonra antalyadan almaya gittim. Yol üzerinde dönerken 4-5 kez daha elektrik kesti ama sonrasında bir daha hiç karşılaşmadım. Fabrikadan geldiğinden beri toplamda 300 km falan yol yapabildim malum soğuklardan dolayı. Şimdilik birşey yok ama benim güvenim de yok... Ne zaman hata verecek diye gözünün içine bakarak biniyorum.

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 11192021222331 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)