Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Yamaha MT-09 Tracer 2015 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Ayarları sertleştirince motora süpermoto havası geliyor fakat zamanla nasıl oluyorsa ki amortisör yağından sanırım tekrar yumuşuyor.

Bende şöyle bir problem oluyor nadirde olsa bazen motoru çalıştırırken motor stop ediyor, benzin aldıktan sonra oluyor mesale, sizin de başınıza geldi mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayarları sertleştirince motora süpermoto havası geliyor fakat zamanla nasıl oluyorsa ki amortisör yağından sanırım tekrar yumuşuyor.

Bende şöyle bir problem oluyor nadirde olsa bazen motoru çalıştırırken motor stop ediyor, benzin aldıktan sonra oluyor mesale, sizin de başınıza geldi mi?
    Bakalım 150km yaptım yeni ayarlarla ve herhangi bir sıkıntı görmedim gayet iyi oldu daha iyi yere oturuyor motor.
    Valla abi ben de hiç öyle stop etme falan olmadı 11500 kmlerde benim motor.

mutluemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2021 r1250gs adw , vespa mickymause
    hafta sonu yapılan bol tracer li gezimiz
    https://youtu.be/m4QQrjVwGYU

Motosikleti
    Alıntı dogukanbalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılı için kasko ve trafik sigortanız ne kadar çıktı?
    Bugün yaptırdım kasko ve sigortayı.

Trafik sigortası : 430,23 TL AXA Sigorta, % 20 indirimim var seneden dolayı. Geçen sene 138 liraydı bu trafik sigortası

Kasko: Şair Sigortadan motokasko yaptırdım. 1627,15 TL. 2. sene olduğu için %30 indirim var. Aksesuarları da işlettim kaskoya. Aksesuar teminatı 4400 TL (uzun tur camı, motor koruma demiri, koruma takozu, yan çanta ve demirleri) Geçen sene kasko 1780 TL idi.

armani_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum size.Debriyaj maneti avuç içlerimi ağrıtıyor bazen taş gibi oluyor elimin içi sertlik ayarını yapıcam ama önceki motorumda saatlerce kullanırdım ağrımazdı sanırım hidrolik olmamasınında etkisi büyük .Telli debriyaj kullanıyoruz,acaba sizdede debriyajı bir süre kullandıktan sonra sıkarken agrı yapıyormu avuç içlerinizde?

Motosikleti
    Alıntı armani_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bir şey sormak istiyorum size.Debriyaj maneti avuç içlerimi ağrıtıyor bazen taş gibi oluyor elimin içi sertlik ayarını yapıcam ama önceki motorumda saatlerce kullanırdım ağrımazdı sanırım hidrolik olmamasınında etkisi büyük .Telli debriyaj kullanıyoruz,acaba sizdede debriyajı bir süre kullandıktan sonra sıkarken agrı yapıyormu avuç içlerinizde?
    Ben de yapmıyor ağrı uzun süre kullanımlarda bile. Debriyaj telinin içine doğru, bir de motorun sağ tarafındaki motor bloğunun üzerindeki debriyajın ayırdığı mekanizmaya ve tele doğru wd40 sıkın rahatlama olacaktır yumuşayacaktır biraz.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Tesekkurler deneyeceğim hemen 👍🏼😀

Malik_Ugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    igüven selam,

Trafik sigortasını nerede yaptırdın.Benim sigorta 700 küsür tele çıkardı :(

Motosikleti
    Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    igüven selam,

Trafik sigortasını nerede yaptırdın.Benim sigorta 700 küsür tele çıkardı :(
    Selam abi,

http://www.sairsigorta.com/
    Her hem kaskoyu hem sigortayı şair sigortaya yaptırdım. Onlar 4-5 firmadan fiyat araştırması yapıp dönüyorlar bi ara sor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    yok burasıda 700 tl çekti :( seve seve artık.

Lazko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GSA
    Alıntı Varuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Tracer Dostları,
    Stok lastiklerin dışında lastik değişimi yapan arkadaşlar yorumlarını paylaşabilir mi? Aşağıdaki lastikler hakkında varsa tecrübelerinizi paylaşır mısınız başka model motorlarınızda kullandıysanız bile
    1- Michelin Pilot Road 4 GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.136,00 TL
    2- Pirelli Angel GT 120/70ZR17 (58W) ve 180/55ZR17 (73W)Fiyat: 1.116,00 TL
    Sali gunu Pirelli Angel GT leri taktim.

Motoru ilk aldigim zaman ustundeki Dunloplari hemen degistirmemi tavsiye etmislerdi ama "hemen masrafa girmeyip biraz deneyeyim zaten ne kadar kotu olabilir ki?" dedim. Kotuymus gercekten.
    20 gun once normal sartlarda 90 derece bir sokaktan donerken arkayi birakinca kararimi verdim.

Abartmayayim ama girmedigim yerli yabanci forum herhalde kalmamistir. Sadece MT/FJ09 degil ayni veya yakin siniftaki marka ve modelleri de asindirdim. Youtube videolari, degerlendirmeler vs bayagi zamanimi aldi.
    Mutluemlak in dolayli tetiklemesi ile multi-compound, silica, bias, radyal, isi dagilimi, yuk katsayisi, A-spec, B-spec gibi terimleri de ogrenmis oldum.

Lastik secimi kullanim tarzi ile cok alakali oldugundan biraz bilgi vereyim ki yorumlarim kime yarar veya yaramaz ilgilenenler karar versin.
    Yan canta veya top case yok. Mesafeci degilim. 70% yalniz, 30% artcili kullaniyorum. Sehirici ve TEM karisik. Artcili iken de zaten B mode ve daha yavas gidiyorum.
    Maskaralik yapmam, defansif kullanirim. Virajlarda ve ozellikle TEM yoncalarinda, kendimi gelistirme amacli, limitler dahilinde yatiriyorum. Diz koymuslugum yok.
    Yazin cift motor kullandigim ve kisin kullanmadigim icin senede yaptigim mesafe tas catlasin 4.000km. Yani dayaniklilik benim icin faktor degil. Zira, lastik bitene kadar zaten degisimi gelir.

Sadece sport-touring lastiklere yonelirken Diablo Rosso vb lastikleri eledim.
    Dort lastik uzerine gittim onceleri. Bridgestone T30 Evo Sports, Metzeler Z8, Michelin Pilot Road 4 ve Pirelli Angel GT.
    Son ikisi finale kaldi. Sonucta birbirlerine cok yakin lastikler. PR4 islakta bir adim onde ama yagmurda fazla kullanmadigimdan benim icin onemi yok.

Finalde Angel GT secmemin birkac sebebi var. Hamur sertlikleri, temas yuzeyinin genisligi, karisimlarin sertlik farki ve silica orani. Bu zaviyeden baktigimda benim gittigim yollara Angel GT daha uygun geldi.

Bu arada teknik bir husus da etkin faktor oldu. Yuk katsayisi isin icine girdi.
    PR4 te ST ve GT versiyonlari var. ST bizim motor icin, GT ise daha agir motorlara uygun. Pirelli ise sadece GT.
    Onde hepsi ayni katsayida. 58W. Arkaya gelince Pirelli 73W yani Yamaha nin onderdigi katsayi. PR4 ST burada 69W, GT ise 73W.

Benim kullanimimla farketmez belki. Zira yapilan testlerin cogu uzman suruculer tarafindan yapiliyor. Ama neme lazim diye bari burada adamlarin onerdigine uyayim dedim. Gerci Dunloplari takanlar da onlar ama olsun.

Lastikler gelmeden Dunloplar ile performans not etmeye basladim. Hangi viraja kacla giriyorum. Virajda gaz kesince veya fren yapinca arkayi nasil birakiyor, serit cizgilerinde kaymalar, sehirici keskin donuslu bazi koseler, yokuslar vs vs. Rakamsal notlari once hafizaya sonra kagida kaydettim. Digerlerini zaten devamli yasadigim icin biliyorum. Saglama yapmis oldum.

Ctesi lastik siparisini verdim. Reklama girer girmez bilmem ama faydasi olur. Izmir Motolastik.com dan aldim.
    Sirket arabalarina lastik veren firmanin sahibi de motorcu. O tavsiye etti.
    Gayet bilgili ve alakalilar. Ama arastirmanizi saglam yapin, adamlar ne de olsa satici. Once baska lastikler de onerdiler ama sonucta ortada bulustuk. Siparisi verdim, odemeyi yaptim.

Ptesi lastikler geldi. Sali taktirdim. Yagmur sagolsun fazla deneme imkani vermedi.
    Carsamba sabahi, lastikleri takan sahsin irzina gectigi zincir gergiyi duzelttim. El degmisken de zinciri temizleyip yagladim. Sehirici 60km fazla yuklenmeden yurudum. Bugun de Esenyurt a gidip geldim. Ardindan ozellikle Etiler Levend ara sokaklarda ve yokuslarda denedim. Kandilli-Beykoz arasi da son yuklenmeleri yaptim.

Sonuc : Dunlop ve Pirelli arasindaki fark gece ile gunduz kadar. Telkin tesiri oldugunu zannetmem. Birisi nerede biraksam diye kivranirken oburu hayatta birakmam diyor. Duzden yanaga geciste bir farklilik hissetmedim. Dunlop ile her limit zorlamada dikkatimi arkaya vermekten istediklerimi tam yapamazken, Pirelli ile sanki yeni motor almis gibiyim.
    Konfor farki gozetemedim. Tracer sagolsun adamda hissiyat birakmiyor. Belki artcili.
    En onemli fark ise keskin sokak donuslerinde gaz verdigimde oldu. Dunlop biraktiktan sonra zaten farkina variyorsun. Pirelli ise birakmak uzereyim diye sinyal veriyor. Bunu bir Amerikan forumundaki S1000XR kullanicisindan okumustum da anlam verememistim. Adam hakliymis. Kismet olur kullanirsaniz siz de farkina varacaksiniz herhalde.

Pirelli Angel GT hikayem bu kadar. Daha yeni oldugundan ancak bu kadar yorum yazabiliyorum. Zaten bilgim de oyle detayli yazanlar kadar degil.
    Michelin PR4 denemedigim icin o taraf eksik kaldi.

Herkese keyifli ve guvenli surusler dilerim. Allah esirgesin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı Malik_Ugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok burasıda 700 tl çekti :( seve seve artık.
    Erol Ozgur sigortayi tavsiye edeyim. Yalan olmasin galiba 11 firma temsilcilikleri var. 15 senedir calisiyorum bugune kadar daha ucuz veren yer gormedim. Bizim sigortalari Arzu Hanim yapiyor. Kendisi de artci oldugundan konuya cok hakim.
    Bir deneyin isterseniz.
    gursus, iguven ve Malik_Ugur bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer
    Selamlar Lazko,

Lastik seçimi ile ilgili paylaştığın değerli tecrübelerin için teşekkürler.Bende araştırma içerisindeyim lastik mevzusunda hem asfalt hemde toprak yolu iyi olan bir lastik araştırıyorum.

Sigorta ile hemen görüşüyorum.
    Lazko bunu beğendi.

Wehrmacht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 09 / 2019 / Matte Raven Black
    Merhaba arkadaşlar xj6 dan sonra bende de mt09 var. Vallaha bu foruma da girmeyeli baya zaman gecti tesadüfen hatırladım girdim ne var ne yok diye... Bir iki fikir paylasimi ile gelirim araniza yakinda..

Bu da fotograflar..

Motosikleti
    4 gece 5 günlük ufak bir ege gezisi yaptım aşağıdan bakabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ca-knidos.html
    halilom ve ASİL_1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Cok guzel bir gezi olmus oku oku bak bak bitmedi ;) Maasallah 👍🏼konudan farklı bir şey sormak isterim cam Zeus mu ? Birde orjinali ile Arasında kac cm fark var ? Sanirim bu biraz daha uzun ,kaskı kurtariyormu? Orjinal cam tam çenede rüzgarda patlama yapıyor çünki ..

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    hanımlar beyler, tracer' ı olan biriyle mantık evliliği yapmak istiyorum.
    olm harika bi motosiklet ya. iyi günlerde kullanın arkadaşlar
    iguven bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı armani_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok guzel bir gezi olmus oku oku bak bak bitmedi ;) Maasallah ����konudan farklı bir şey sormak isterim cam Zeus mu ? Birde orjinali ile Arasında kac cm fark var ? Sanirim bu biraz daha uzun ,kaskı kurtariyormu? Orjinal cam tam çenede rüzgarda patlama yapıyor çünki ..
    Eyvallah abi. Cam Puigin camı. 16 cm kadar fark olması lazım. Önceden fotosunu çekmiştim orjinal camı üzerine koyup.
    Kaskı kurtarıyor evet. Kaskın üzerinden gidiyor rüzgar, kaskın vizörünü açıyorum genelde pek rahatsız etmiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 Tracer 🏍💨
    Tesekkur ederim verdigin bilgiler icin kardesim.Benim icin cok yardimci oldu ,puig birde zeus var yerli uretimi karar vericem birinde ����✌��️

Motosikleti
    Bu haftaiçi topcase aldım motora. SH36 Yan çantalarla idare ediyordum artık yetmemeye başladı biraz uzun gezilerde. SH39 Carbon Topcase aldım uyumlu oldular yan çantalarla.

İlk önce SHAD'ın bayisi olan Anes motora sordum çantaya 350 TL, demirine de 350 TL istedi nakit fiyatı. Sonra biraz araştırma yaptım Başiskele'de Başerler Motorsiklet de SHAD'ın bayisi imiş çantaya 250 TL, demire 200 TLye anlaştık ve 450TL ye hallettim çok iyi oldu
    Sadece Arka çanta demiri Givi'nin sanırım bizim motora uyuyormuş SHAD demir değil yani tek fark o. Ama demir gayet sağlam oldu ve onlar monte ettiler Başerler'de.

SH39, 39 litre ile gayet yeterli ve güzel duruyor öyle 45-50likler gibi yayvan ve aşırı büyük değil. O yüzden tercih ettim tabi birde carbon kaplama olması

Not: Yan çantaları 850 TLye almıştım ben Anes motordan geçen sene, 700 küsüre bırakırdım ben dedi oradaki Abdullah abi. Çanta düşünen varsa tavsiye ederim fiyatlar iyi ve gayet ilgililer.

Erhan Erdil, Malik_Ugur ve ER6iNbay bunu beğendiler.

oct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT09 Tracer
    Selamlar arkadaşlar egzozu değiştirenleriniz var mı? ne kadara nereden aldınız/yaptırdınız?

REKLAM ALANI
19. sayfa BirinciBirinci ... 9171819202129 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)